i Kw-Lefc, iPjcAo-on OWtSjals we er geen gat meer in zien VC(|lü Kamerplanten en Zuidvruchten HET DOORNIGE PAD Plassa-it Francis Braybrooke HUISVROUW Dames Camisoles en M. REESE - HOOGSTRAAT 60 ifttnaakfta# u.t. vereenigd© gflasfa brieken scliiedam BOSMAN Een uur wereldgeschiedenis RADIO MORGEN l ZEEPDISTRIBUTtE Vrijdag- 15 Augustus 1941 TWEEDE BLAD DER SCHIEDAMSCHE COURANT -Pag. 2 RADIOGOED! RADIO-CENTRALE door ^turema) Directoires in wol en zijde Fa. KRU IJ ER-RIS product van de ZOEK HET BIJ VACANT Vliegenvuil verwijderd men. BINNENLAND Dankbaar Amersfoort Sport WAT BIEDT DE en toch geen zorgen over mijn wasch. G0RIS' Wasscherijen Tel. 6-8-6-7-5 Dammen De tweekamp Huisman—Bom Zwemmen Gemengd Nieuws Ja, dat kan zoo gebeuren, in een plot seling opkomende bui van neerslachtig heid, als het najaar zich al zoo vroeg aankondigt met vocht en kille en de tekor ten zich gevoeliger doen gevoelen dar» tevoren. Dan kan het voorkomen, dat wij, ons overgevend aan zoo'n stemming, onze moed verliezen en dat de toekomst don ker, onzeker, onveilig lijkt, en we geen uitweg nwer zien uit de moeilijkheden, die misschien nog toenemen, en dan en dan... En dan angst, die onze levensmoed, onze leven«wi! aanvreet. Dan zie ik in gedachten die vlinder weer, die op dien straienden zonnedag (die wij werkelijk kort geleden ook nog beleefd hebben) door mijn venster bin nen vloog en verdwaalde tusschen glas ruit en gordijn. Arme vlinder, die._ zich plots ingesloten zag door de ondoordringbare mist van een luchtig glasgordijntje en geen uitweg meer zag Ze kwetste haar teere vleugels in haar radeloozc angst: „Hoe raak ik hier uit, hoe vind ik mijn,oude wereld weer, mijn veilig plekje daarginds in de zon. En bet leek wel, of zij zoo geschrokken was, zoo deer'ijk geschokt, dat zij onlogisch met korte rukken, omhoog, omlaag, opzij vloog, zonder methode, enkel geleid door haar angst. Mijn poging haar te helnen, maakte het nog maar erger: zij had geen vertrou wen meer dat iets of iemand haar nog rodden kon en tenslotte moest ik het op geven. En toen mijn vlinder, moe van haar wanhopige dans, uitgeput, met trillende vleugeltjes, stil bleef, toen gebeurde er iets zeldzaams. Een windzucht bold* het gordijn, en mijn vlinder zag zag den weg vrij en vloog ongehinderd de zon tegemoet. Op het witte gordijn bleef wat stof- poeder van haar vleugeltjes achter en die vlek bracht me in een philosophiscbe stemming. Hoeveel pijn en angst had miju vlin der zich kunnen besparen als zij zich niet door die onberedeneerde angst had laten overmeesteren. 0, het is begrijpelijk dat zij die angst in zich voelde opstaan; het schrikaanjagende is immers het gevaar dal wij wel zoeken, doch nog niet kennen. Als dat vlindertje zich had kunnen rea- liseeren: wat kan er met mij gabeuren als ik hier nog wat langer in die mist moet blijven, en wat win ik met mijn onbere- neerde pogingen, dan had het de tijd baat laten brengen en zijn vleugels on geschonden gehouden. Maar mijn vlinder kon niet redeneeren. Gaat Let ons- soms niet als die vlin der? Neemt de angst voor tot nu toe onbekende ontberingen of gevaren niet soms in onredelijke mate bezit van ons. En vac welk nut is angst voor wat vrij onafwendbaar wanen, maar waarvan wij ons niet eens in gedachten een beeld kunnen vormen, zoo onbekend en vaag is dat begrip. Het geeft nuttelooze pijn, vergalde uren, en leidt tot geen uitweg. Waarom niet wa! meer vertrouwen in wat het lot ons nu nog Verbergt, als aanstonds de wind de mist verdpijft en wij de uitkomst zullen zien. VOOl if VROUW MAAR DAN STORING VRIJ VAN DE LANGE HAVEN 107 - TELEF. 67770 Vraagt Uw leverancier PRODUCTEN van Zuivelfabriek en Melkinrichting Westerkade 18 Telefoon 68434 Bekend door HOOGSTE kwaliteiten Kamerplanten, zijn eigenlijk iets heel on natuurlijks, wantplanten hooren niet te groeien binnen huizen, in gedempt licht en kamerlucht en binnen het ldeine bestek van een bloempot. Planten hooren buiten te groeien met haar wortels diep in den grond en in de volle koestering van licht en zon. Hoe zijn kamerplanten eigenlijk ontstaan? Eenvoudig doordat men wilde plantjes die mooi van vorm en kleur waren, of bi- zondere bloemen-droegen, uitgroef en bin nen trachtte te Kweeken. Met veel soorten gelukte dat. en langzamerhand is door ver der kweeken en veredelen bij sommige ge wassen de oorspronkelijk wilde vorm bijna niet meer te herkennen. Onze kolonisten en zeevaarders, diS in de tropische landen wonderlijke planten vonden, brachten er hiervan mee op hun thuisreizen, en verschillende kon men, ook in ons klimaat, zij het met eenige zorg, goed doen gedijen. Dat is de oorsprong van verscheidene van onze teere kamerplanten, die in de warme kassen gekweekt worden, en waar van wij vergeten zijn, dat ze ook nog een ander nnt hebben dan onze kamers en hui zen op te sieren. Ais we enkele van die planten echter eens konden bekijken in haar natuurstaat, dan zouden wij vernist zijn te zien, hoe er onder -onze kamer planten zijn aie verwant zijn aan de strui ken en boomen, waaraan de vruchten groeien, die we hier Zuidvruchten noemen. Düar is bijv. de gewone Bromelia: in de tropen is dat de draagster van de ananas. Als de bloem uitgebloeid is, ontwikkelt zich het vruchtbeginsel tot die groote, mooie, langwerpige vrucht; uit iedere plant en soheede één. Een van onze meest populaire sierplan ten binnenshuis, de gewone vederpalm, 35) Hij keek haar achterdochtig aan. „Wat bedoel je?" vroeg hij kortaf. „Ze mocht eens denken, dat, nu je toch hebt toegegeven, ofschoon je je vast had voorge nomen, dat niet te doen, zij precies kan doen en laten wat ze wi! en „Onzin 1" viel hij haar botweg in de rede. „Ik ben mans genoeg om mijn eigen dochter te leiden zonder advies. Ik heb haar een che que gestuurd om de terugreis te betalen. Janet heeft aan Tony verteld, dat ze in Londen is". „Natuurlijk weet jij wel wat het beste is, John", gaf zijn vrouw hem liefjes ten ant woord. „Dat zou ik ook denken. Geef mij dat boek ■en laat me met ust." Ze gehoorzaamde in stilte en ging kalm de kamer uit. Niettegenstaande alles wat ze had ondernomen om de kloof tusscben Mavis en haar vader te verbreeden, zou het meisje terug komen en al haar plannen tea aanzien var! de toekomst van Eileerr in de war sturen. Het was beschamend. Wie had kunnen denken, dat John Casslene zoo zou handelen? Maar als het aan haar lag, dan bleef Mavis hier niet lang. Ze zou er wel iets op vinden om haar het leven onaangenaam te maken, ofschoon ze wist, dat dit niet zoo meevallen. Dit had Tony Dare bereikt. Hij had al lang op "3e gevoelens van haar man gewerkt en na voor deel getrokken uit de ^omstandigheid, dat hij wees leep, spaart zeep GEEFT OVERVLOEDIG SCHUIM SPECIAAL VOOR DE WASCH EN VAATWERK draagt in haar eigeu land do cocosnotén, en de dadelpalm of Phoenix draagt de dadel- vrachten. Aan een soortgelijke plant van de mooie langbladige Vogelennestvaren groeien de ba nanen in grcote trossen, en de sinaasappe len zijn de vruchlen van de plant, ver want aan hel Japansclie Oranjoappeltje, welks bloem de fijne teere, zachtgcurende oranjebloesem is. Dan kent wel iedereen., de mooie bont- bladige Picus, ook wel Pious Australia ge noemd, een familielid van den echten Vijge- boorn, die de vijgen levert. Nu zijn er nog twee planten, die wel niet direct iets met Zuidvruchten te maken heb ben, maar die zooveel in het dagelijksch leven gebruikt werden, dat het wél de moeite waard is, deze hierbij ook aan te haien, de thee en de koffieplant. Onze thee, die men zich wel niet an ders voorstelt dan de gedroogde staafjes, is het gedroogde en opgerolde blad van de theestruik, een groenblijvend plantje, met witte geurige bloemen, verwant aan onze gewone Camelia en de koffiebooncn zijn de zaden van de kaasvormige vrucht van de koffieplant, die tot dezelfde familie behoort als het tij ons bekende kruid, O.L. Vrouwe Bedslroo. zichzelf niet was. 'toen Tony naar de Dalbergs reed, wenschtc hij zichzelf geluk met zijn succes. Het had strijd gekost, maar hij bad uiteindelijk den tegenstand van den ouden heer gebroken Ver velend alleen, dat Janet zoo onaangenaam was, hem het adres van Mavis niet. te willen zeggen Janet kwam zoo geluidloos de zitkamer, waar Tony in gedachten verzonken op haar zat te wachten, bïnnengeloopen, dat bij haar in het eerst niet opmerkte. Haar mouwen waren op gerold en haar armen bedekt met bloem. Ik ben pasteitjes aan bet maken", zei ze, „en ik kan er niet vandaan. Je zult dus in de keuken met me moeten- komen praten." De keuken zag er uitnoodiging uit. Janet, die met toewijding het deeg rolde, scheen zijn boosheid vergeten, of had die misschien geen indruis op haar gemaakt? Janet's kalme en vriendelijke wijze van optreden had hij op dit oogenblik 'heelemaa! niet verwacht. „Meneer Casslene is beter", begon Tony, „en ik ben blij, dat ik hem er toe over heb kunnen halen, Mavis te vragen weer thuis te komen." Misschien wil ze dat nu niet eens", merkte Janet kalm op. „Waarom niet? Nu ze niet meer met Hart verloofd is, is er toch geen enkele reden meer om weg te blijven?" „Behaive dan dat ze onafhankelijk wil zijn", was het antwoord van Janet „Ik denk wel, dat ze daar zoo langzamer hand genoeg van heeft Hier is een brief van haar vader. Wil je dien verzenden met deze chèque?" „Uitstekend." Janet gaf gee commentaar, noch uitte ze haar meening. Ze plaatste de vormen in den oven en veegde haar handen schoon. „Denk je, dat ze niet zal komen-?" drong hij ST. ÜDUINASTRAAT 34 - Te!. 68335 IN HET DAMES-HOEDENMAGAZIJN VINDT U een moderne hoed voor elk seizoen VERMAKEN MODERNISEEREN (Voorheen Korte Hoogstraat, over Passage R'dam) Manufacturen, Tricotages, Kousen, etc. HOOGSTRAAT 28 Tel. 67501 BONTMANTELS NAAR MAAT EN REPARATIE VO.OR BONT Bij EEN VAKMAN! BONTHUIS SINGELS ROTTERD.DIJK 29A - TEL. 68073 Voor eenige jaren heeft een Amerikaan natuurlijk een Amerikaan precies uit gerekend w at er zooai gebeurd in één uur tijd en op ieder uur van den dag en de nacht. 177G K.M. legt de narde -op haar baan ai. 5440 menschen. worden er geboren. 4630 sterven er. 1200 huwelijken w-orden gesloten. 85 echntfeheidirtgen vinden plaats. 15 moorden worden -er gepleegd. 198.000 misdaden vinden plaats. 177.000 misdadigers ontgaan hun straf niet. 300.COO K.G. wol wordt verwerkt. 99.000 pond suiker gefabriceerd. 175.000 pond tabak wordt verwerkt. 1.5 millioen dollar wordt opgerookt. 50 millioen koppen koffie worden ge dronken. i 1.5 milljoen liter wijn worden gebruikt. 0.5 millioen liter bier wordt opgedronken. 7.2 millioen pond vlecsck worden ge nuttigd. f j 2.4 millioen eieren geconsumeerd. 50.000 meter film worden gedraaid. 2 centen verdiend een koelie. 97 dollar de directeur van een gemid delde Amerikaansche trust. 114.000 telegrammen worden bezorgd. 16 millioen kranten rollen uit de ro tatiepersen. Uit waschbare stoffen, door deze 'n sopje te geven van ammoniakzeep. Uit gevernist en gepolitoerd hout, mei slaolie en stijfgeklopt eiwit. Van pianotoeben, schilderijlijsten enz., alsmede van metalen, door ze aS te nemen met een doekje, bevochtigd met water, waarin een weinig ammoniak. Uit zijden iampekappen, door deze even in water te leggen, waarin ook weer een scheutje ammoniak. Daarna naspoelen in koud water. Wanneer men zekerheid wil hebben, dat de kleuren niet aangetast worden, dan neme men de moeite het volgend mengsel samen te Stellen: 2.5 gram citroenzuur; 2.5 graan ammo-' niak; 25 gram methyl-spiritus. Dit lengt men aan met water tot 250 gram, en de bevuilde plekken worden hier mee door middel van een watje schoon gewreven. In tal van gemeenten in Hollands Noor derkwartier lïebben Amersfoorters dooir aanbieding jjan blijvende geschenken uiting gegeven aan hun dankbaarheid voor de in de Meidagen van 1940 genoten gast vrijheid. Zoo kreeg Alkmaar een monumen tale bank in de kom van het dorp en vele andere gemeenten ©en tegeltableau of gevelsteen. In WarmenLuizen en Harenkarspel wa ren in die dagen van evacuatie een kleine 4000 Amersfoorters ondergebracht en een uit twaalf personen bestainde depu tatie kwam gisteren naar deze plaatsjes, om een gevelsteen aan te bieden, die in het raadhuis van Warmenhuizen en Ha renkarspel zijn ingemetseld. De sleenen zijn vervaardigd door den Amcrsfcortsohen beeldhouwer W. Stuur man en stellen voor de Amersfoortsche Koppeipoort, met de wapens van Amers foort en Warmenhuizen, met de woorden „Evacuatie Mei 1940 dankbaar |Amers- foort". Dnor den oudsten inwoner van Warmen huizen, den 8S-jarïgen Maarten Mosch, werd de gevelsteen onthuld, waarna burgemees ter H. Nolet van Warmenhuizen, met een woord van dank den steen namens het gemeentebestuur aanvaardde. Des middags had te Birkshom, waar het raadhuis van Harenkarspel staat, een zelfde gebeurtenis plaats, waar dezelfde personen bij tegenwoordig waren. ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1941 Hilversum I, 415,5 M. 6.45 Gramofoon. 6.50 Gymnastiek. 7.00 Gru.- mofoon. 7.45 Gymnastiek. 8.00 BNO. 8.15 G?a- mofoon. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25_ Gra mofoon. 10.00 Ernstige muziek. 12 00 Viooi met piano. 12.40 Almanak, 12 45 BNO. 1.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 1,25 Gramo foon. 2.00 Voor hot gezin. 2.20 Gevar. progr. 4.00 Bijbellezing (Chr, Radio Stichting). 4 20 Gramofoon. 5.15 BNO. 5.30 Orgel. 6 00 Gra mofoon. 6.15 Voor de binnenschippers. 630 Kiaas van Beeck en zijn orkest. 7 30 Gevar. Zatordagavondprogr. S.45 Voor den boer. 9 00 Amusementsorkest, 9 30 Eng. ber. 9.45 BNO. 10.0010.15 Dutch news reel. Hilversum II, 301,5 M. 6.45 Gramofoon. 6.50 Gymnastiek. 7.00 Gra mofoon, 7.45 Gymnastiek. 8.00 BNO 8.15 Gra mofoon. 10 00 Morgenwijding (Vrijz. Prot. Kerk- comité). 10.20 Lichte muziek. 11.00 Gramo foon. 1215 Ensemble Amende. 12.45 BNO. 1.00 Zang met piano en gramofoon. 1.40 Voor de rijpere jeugd. 2 00 Omroeporkest. 2 30 Gramo foon. 2.45 Voor de plattelandsjeugd. 3.00 Om roeporkest. 4 00 Romancers. 4 30 Curt Hohen- berger en zijn orkest. 5 00 Over godsdienst bij kinderen. III. (Vrijz. Protest. Kerkccmité). 5.15 BNO. 5.30 Piano en gramofoon. 615 Collegium Musica divina 6.45 Gramofoon. 7.00 BNO. 7.10 BNO. 7.20 Gramofoon. 7.45 Reportage. 8 00 Concertgebouworkest. 9.00 Gramofoon. 9.15 Nieuws van de pSatenmarkt 9.45 BNO. 10.00 Dagsluiting (Chr Radio Stichting). 10.05—1015 Brandende kwesties. „Ik heb er geen idee van wat ze zal doen. Op Shadowlands is op het oogenblik veel ver anderd. Mavis is daar zoo lang de meesteresse geweest, dat ze zich niet zoo gemakkelijk naar een stielmoeder zal schikken en zelfs al zou ze dat doen, dan nog zou ze er niets voor voelen om naar een leven van niets doen terug te koeren." „Je zult haar er toch niet toe trachten te brengen te weigeren?' vroeg hij. „Waarom zou ik dat?" vroeg Janet met op geheven hoofd. Tony ging er niet verder op in. Hij keek naar Janet terwijl ze thee voor hem inschonk. Ze zag er zoo aantrekkelijk uit Gek eigenlijk, dat ze niet getrouwd was en zelfs nooit een aanbidder had gehad. Hij piaattc nog wat met Janet over zijn werk en over wat hij in de toekomst ging doen en toen hij wegging was hij blij, dat re weer goede vrienden waren, want Janet had nu eenmaal een vaste plaats in zijn leven. Toen Mavis den brief van haar vader las, was ze zoowel aangedaan als verrast. Ze kende hem door en door, dus wist ze wat bet hem had gekost, dezen brief te schrijven. Hij had haar noodig niettegenstaande bot feit dat hij weer getrouwd was. Misschien had Tony hem hiertoe overgehaald, maar John Casslene was nooit iemand geweest, die zich liet beïnvloeden. Kon het misschien zijn vrouw zrjn 7 Ze over dacht de kwestie zorgvuldig en bestudeerde de cheque, die was bijgevoegd. Het was lang ge leden, dat ze zooveel geld" had bezeten, dacht ze met een glimlach. Ze kon niet weigeren terug te gaan, hoe weinig baar het vooruitzicht pp een leven van niets doen ook aanlokte. Het was riet moei lijk om zich van de betrekkink bij de Aybrooks los te maken. De keukenmeid had een nichtje, Gisteravond werd te Leiden de laatste partij gespeeld in de ontmoeting tusschen den nationalen kampioen Bom en. denLeid- schen kampioen Huisman. Die/.e partij ein digde in remise, waarmede Bom dezen tweekamp gewonnen heeft met 64. Damclub „Schiedam", In het Volkskoffiehuis werden voor de zomer competitie dc volgende partijen gespeeld: .1. Levering—J. Leenders 11 q J. v. d Meulea—Th. Krutcr 0—2 J. de Wilde—J. P. v. d. Watering 1—1 J. v. Ti! borgJ. v, Diejen 20 II. G ij bels—M. Coté 1—1 D. v. d. Spek—D. Zonneveld 11 Wereldrecord van Eagnhjld Hveger op de 800 meter. Die Beensche wereldrecordhoudster Ragn- hild Hveger heeft gisteren, nadat het on geveer een jaar geleden was, dat zij een record" verbeterd had, weer van zich doen spreken. Te Kopenhagen wist zij het reeds sinds 3 Juni 1936 op haar naam slaande record op de 800 meter borstcrawl te ver beteren. Met den nraehtigen tijd van 10 min. 52.2 seo. bleef zij niet minder dan 19,2 sec. on der haar oude record. Bagnhild Hveger wil nu op 17 September in het Kopenhager ballenbad trachten het 40O meter record, dat met 3 min. 0,3 sec. op haar naam staat, beneden de 5 min, te brengen. Met dit nieuwe wereldrecord heeft de Deensche zwemster voor de 38ste maal een wereldrecord op haar naam gebracht dat werk zocht, die kon dus gemakkelijk haar plaats innemen. Ze- pakte den volgenden dag haar bezittingen bij elkaar en aanvaardde de thuisreis, die pre cies het tegenovergestelde was van de reis naar hier. Toen ze aan het bekende station arriveer de, vond ze de auto staan wachten. De chauf feur begroette haar uitbundig. „Ik vind het prettig u terug te zien juf frouw. Meneer is al veel beter", vertelde hij baar, terwijl hij de plaid zorgvoldig over haar knieen spreidde. Het was weef iets geheel nieuws voor Mavis, op d»ze manier opgewacht te Worden, want ze was eraan gewend geraakt alles zelf te doen. Ze had gehoopt zelf een be scheiden buis te hebben, maar die droom wa§ over. Dacht Sam nog we! eens aan haar? Ze zou eens naar zijn moeder gaan om nieuws over hem te weten te komen. Ze zou zich door het optreden van mevrouw Hart niet laten afschrikken. Een stralende meid opende de deur en ver telde haar, dat meneer Casslene nog steeds zijn kamer hield. Tot Mavis's teleurstelling wa ren haar stiefmoeder en stiefzuster bij hem. „Zoo, dus je bent gekomen", zei John Cass lene, terwijl zij zich over hem heen boog om hem te kussen. „Natuurlijk. We wisten dat je zou komen", viel Eileen in en terwijl de oogen van de beide meisjes elkaar ontmoetten, voelde Mavis dat zoowel Eileen als haar moeder haar hpatten. „Do thee korai, dadelijk. Misschien wil je je hoed en mantel wel af doen", zei mevrouw Casslene liefjes. II: zal het meisje^even bellen* „Doe niet zoo dom, rAmaryllis", zei de heer des huizes geïrriteerd. „Mavis 'm toch geen be zoekster. Ze heeft hier langer gewoond aan jullie en weet den weg naar haar eigen kamers. „Natuurlijk weet ze dat", Amarylhs vriendelijk ten antwoord, „maar Eileen heeft Portcmoiuiare met f3200 verdwenen. De directrice van een atelier aan de Nieuwe Uilenburgerstraat te Amsterdam had voor haar poriemonnaie, die f 3200 bevatte, geen veiliger bergplaats weten te bedenken dan een onder handen zijnde japon. Toen zij eenige uren later weer naar haar eigendom omkeek, bleek de japon nog wel aan wezig, doch de portemonnaie verdwenen te zijn. Van deze manipulatie verdacht zij ee$ 45-jarige strijkster, die de betreffende japon had behandeld, weshalve zij de politie hie/-ran in kennis stelde. De strijkster werd aangehouden en heeft in middels den diefstal bekend. Het geld en de portemonnaie waren nog in haar bezit. nu haar kam°rs, John. Ik heb voor Mavis Ga roode kamer in orde laten maken'", besloot ze, terwijl ze zich omdraaide naar de verbaasde Mavis. Haax aar&ige slaapkamer en kleine zitkamer had haax vader als een verjaardaggeschenk spe ciaal voor haar laten inrichten. Ze had er geen oogenblik aan gedacht, dat ze die kamers nu riiet zou bewonen. „Wat is dat?" - John Casslene richtte zich met een schok op. „Mavis in een van de lo geerkamers? Idioot! Ze krijgt natuurlijk haar eigen kamers. Alles erin hoort haar toe. 'Maar Eileen heeft zich er al geïnstalleerd begon mevrouw Casslene. ;iDan zal ze zich opnieuw, maar nu in een andere kamer moeten installeeren", was liet grimmige antwoord. „Bei een paar bedienden en zeg, dat ze de spullen van Eileen direct overbrengen. Direct, hoor je?" „Morgen is vroeg genoeg, paps. Ik kan van nacht wet in de roode kamer slapen", bracht Mavis in het midden- „Bemoei je met je eigen zaken, meisje zei John Casslene als van ouds. „Ik zég, dat Je vannacht in je eigen bed slaapt. Wat Eileen ervan denkt, kan me niet schelen. Doe wat ik j© gezegd heb en bel do bedienden. Woedend gehoorzaamde mevrouw Casslene. De harde groene oogen van Eileen schoten vuur, maar ze zei geen woord. De zaak werd geregeld, zooals John Casslene dat had bevolen, tot groote vreugde van het personeel, dat roet graagte eigendommen van jEileen verwijderde uit de kamers, die altijd van hun juffrouw Mavis waren "geweest en dat nu weer zouden zijn. De thee werd in de kamer van John Cass lene gebracht en, met moeite haar ontstemming verbergend, schonk mevrouw Casslene zoo be minnelijk mogcüjk thee. (Wordt vervolgd)

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 6