Agenda STADSNIEUWS Zinneloos bombar dement Muziekconcours op de Polyantha Het seizoen begonnen Haandag 8 September 1941 SCH1EDAMSCHE COURANT Pag. 2 Tentoonstelling „Kinderportret" in het Stedelijk Museum Belangstelling voor het museum Groote deelname en belang stelling De donkere straat Beveiliging van de binnenhavens Het H.L-O.-examen Sport Voetbal Hermes D.V.S. naar Nijmegen In het Stedelijk Museum is Zaterdag middag een tentoonstelling geopend yan Echilderen yan kinderen, onder dm titel „Kinderportret". De tentoonstelling be werken van leden der Rotterdamsche Kun stenaars Sociëteit en van de R. 33. De opening geschiedde door den con servator van het museum, den heer C. ïl. Schsvagermann, in het bijzijn van een aantal genoodigden, o.w. de burge meester, dr. D. J. Draaijer, en de wet houder van 'onderwijs en sociale zaken, de heer 3. Dinkelaar. De heer Schwagermann sprak ais volgt: Namens de commissie voor het Stedelijk Museum heet ik u allen welkom en wil in de eerste plaats dank brengen aan de leden der Rotterdamsche Kunstenaars Sociëteit en R. 33, die door het inzen den van hun werk deze tentoonstelling mogelijk maakten. Het behoeft geen betoog, dat, wil een museum een levend cultuurelement zijn in onze gemeenschap, het zijn taak niet zal hebben te beperken tot de registratie van het verleden, doch tevens de aandacht heeft te vestigen op het werk der cultuurdragers van eigen tijd. Zoo hebben wij gemeend, dat na de drte vooraf gaande tentoonstellingen, die dit jaar werden gehouden en in meer of minder verband met onze woonstad of gewest stonden, nu uw aandacht te mo gen vrager voor het werk der leden van de Rotterdamsche Kunstenaars Sociëteit en R. 33. Als onderwerp voor deze tentoon stelling stelden wij „Het Kinderportret", tot aan den leeftijd van 12 jaar. De verschijning van het kind toch moet Sen schilder in velerlei opzicht boeien zij bet als het goddelijk geheim van het zich eeuwig vernieuwende leven, dat, hoe onderscheiden van vorm of gestalte, toch in wezen het zelfde blijkt te gjjja, als .het ontwaken der intelligentie, en hetout- laiken van het gevoel, het schuchtere, hot onbevangene, de humor, het zrjn geestelijke dementen, die met de teederheid van hot zinnelijk schoon der jeugd in-den-knop in hooge mate bekoren. Een opgSve voor Sen kunstenaar met 3 ven veel mogelijkhe den als verschijningen en waarhij ieders opvatting toelaatbaar is, mits zij zich slechts rechtvaardigt en ons brengt den zin voor het kinderlijke in het kind. De geschiedenis der Nederlanlsche schil derkunst, die rijk is aan goede portret schilders en belangrijke kinderportretten, bevestigt dat ook in perioden, waar een slecht begrepen kindermode aan de ver schijning alle bevalligheid ontnam, de kun stenaar met negatie van deze bijkomstig- oeden, steeds de dingen, waar het wer kelijk op aankomt, nj. het kinderlijke in het geheele wezen hebben weten weer te geven m een mate, die diep ontroert en bekoort. Moge deze gouden traditie in onze he- dendaagsuie schilders blijven voortleven. Ten slotte nog een enkel woord over deze tentoonstelling. Door een ruime en zooveel mogelijk harmonie erend e opstelling is getracht elk werk tot zijn recht te doen komen, doch bij gezamenlijk exposeeren gelijk bij elk optreden „en masse" zakt onwil keurig het peil, zoodat ieder kunstenaar minder waard lijkt dan hij op zich zelf beschouwd is. Iets mooi vinden is tenslotte zeer sub jectief, het beteekent op zekere wijze door iets bewogen worden, en de een wordt bewogen door dit, de ander door dat Men loope echter niet voorbij wat niet aanstonds door uitvoering of kleur be koort; een kunstwerk moet benaderd wor den. Mag ik besluiten met den weaseh dat vden zullen gemeten van het schoone dat hier geboden, wordt en de kunste naars het hun toekomend succes zullen ontvangen. Namens de schilders sprak de heer L. Warffemius, die er de aandacht op vestigde, dat de beeldende kunstenaars in Rotterdam nog steeds sukkelen met een goede gelegenheid om te expo^eeren. Spr. stelde het initiatief van den heer Schwa germann op hoogen prijs en sprak de hoop uit, dat de samenwerking op kunst zinnig gebied tusschen Schiedam en Rot terdam voor de kunstenaars zeer vrucht dragend zon mogen zijn. Voorts uitte spr. den wensch. dat zij nog vele malen hier zullen mogen komen. Ook het Rotteidam- sche publiek zal zeker naar Schiedam - komen. Daarna hebben de genoodigden de ten toonstelling bezichtigd. De werken zijn inderdaad bizonder over zichtelijk gerangschikt en in het prachtige licht van de tentoonstellingszaal komt iedere leekening en iedere schilderij zoo goed mogelijk uit. Het werk varieert uiteraard in zijn veel heid; er zijn ouderen en jongeren en de opvattingen loopen zeer ver uiteen. Het is bijvoorbeeld nog de vraag of bepaalde stuk ken, zooals die van Stuyvenberg, Gesin® Roevé en Timmer, de appreciatie zullen krijgen, welke zij wellicht verdienen. Daartegenover slaan ais andere uitersten de teekeningen van Alban, welke weliswaar als conventioneel kunnen worden aange merkt, doen die jn de voorzichtige be nadering van het jonge leven met een zeer fijne stift een bizonder hoog peil be reikten. Knappe teekeningen hangen er voorts van Pieter den Besten; een wat flets ge houden werk in pastel en waterverf van Herman Mees contrasteert in kleuren zeer met een groote schilderij van een ouder meisje in peignoir, ook. weer eenigszins vaag, soms weifelend aandoend, maar dat bij aandachtige beschouwing toch we! scherp en zuiver uit de verf komt. Het zon nige jongensportret met de blauwe alpino van A. Leeflang is wat al te vlot. Een daverende kleuren- en vormen-combinatie schiep H. C. Mac Lean met de baby in een groote wieg, waartegen chrysanten leunen. A. J. Neuhuys is aanwezig met een drie tal werken, waarvan ons het portret van het blonde meisje (no. 19) het meest trof, om zijn aandoenlijke schildering van de psyche van het jonge meisje in haar schuchtere terughoudendheid. Yan de 33 werken van negentien schil ders en één beeldhouwer (Han Rehm) mo gen wij tenslotte nog twee stukken noe men, welke waarschijnlijk wel de meeste aandacht trekken zullen, een jongenskop van mevr. G. HoogerwerffGoddard, en een liggende baby van J. H. \Yeyns. De jongen is zeer fijntjes geschilderd, met rake typeering. De baby met de ram melaar is ouderwets zorgvuldig geschil derd, zoo treffend als de jongeren vaak niet meer doen. Een kwestie van techniek is het niet, maar meer van„zien". Deze détaflieering is toch ontroerend, vooral als zij den schilder gelegenheid geeft door te dringen tot diepere gronden en oogen te schilderen zooais Weyns hier heeft ge daan. D. Maltha. Het bezoek aan het Stedelijk Museum is gisteren niet zoo groot geweest, al ver wacht had mogen zijn, gezien de belang stelling op de „gewone" dagen betoond. Zondag 31 Augustus werden b.v. 221 be zoekers getelu; gisteren slechts 146. Maar de weersomstandigheden en het muziekcon cours op de Polyantha zullen daar wel in vloed op gehad hehben. Men kan echter tot en met Zondag 21 September a.s. eiken middag tusschen 2 en 6 nnr het Stedelijk Museum bezoeken. Tot nu toe hebben, ongeveer 9400 per steen het Stedelijk Museum bezocht, wat een zeer groot aantal is, vergeleken met het museumbezoek in andere plaatsen. Het Schiedamsche museum heeft in het afgeloo- pen jaar zelfs meer bezoekers getrokken dan 8 van de 14 rijksmusea in 1939. En bij de rijksmusea, die boven het Schiet! am- sthe museum uitkomen, behooren het rijks museum te Amsterdam; de Gevangenpoort te 's-Gravenhage -en het Prinsenhof te Delft, wat eigenlijk onvergelijkbare grootheden zijn voor ons Stedelijk Museum. De komende schilderijententoonstelling Van 2025 October moeten de schilders, die meedingen in de prijsvraag, uitgeschre ven dooor de Commissie voor het Stede lijk Museum, hun werk inleveren. Er zijn. ongeveer 600 programma's met voorwaarden aangevraagd! Dat beteekent niet, dat er ook'zooveel inzendingen komen, maar op een flink aantal schilderijen, die een markant punt van Schiedam tot on derwerp hebben, mag wel warden gere kend. Kaast schilders van naam, hebben vooral jongeren belangstelling getoond voor de prijsvraag. Velen hunner heeft men reeds langs de havens aan het werk gezien, waar bij zij meestal een achets maakten met eenige kleur-noti tie's, om deze in hun atelier uit te werken. Andere schilders heb ben ter plaatse het schilderij, dat zij zul len inzenden, vervaardigd. Toeslagen leden vroegere Nedcrlandsehe weermacht Bij besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van financiën en van bin- nenlandsche 2aken (nr 10/1941) is met ingang van 1 December 1940 aan het gehuwde rijks personeel in vasten of fajdebjken dienst of op arbeidscontract volgens burgerlijk recht werk zaam een tijdelijken iractementstoeslag van 6 pCl. van bet bruto traclement of het bruto loon gegeven, zoolang het bruto tractement of bruto loon, verhoogd met dezen toeslag, niet hooger is dan een bedrag van f900 per jaar. Voorts is in dit besluit bepaald, dat als voorloopige maatregel van 1 Januari 1941 af het minimum bedrag van den kindertoeslag toot de rijksambtenaren wordt verhoogd van f 60 tot f 75 per jaar per kind. In een thans in het Verordeningenblad ver schenen uitvoeringsbesluit van het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie wordt een desbetreffende regeling voor de gehuwde militaire personen getroffen, die behoord hebben fot het beroepspersoneel van de vroegere Nederlandsehe weermacht. Van de volgens deze verordening vast te stelle ij tractements- of soldijverhoogingen worden de tractementen uitgezonderd van leden der vroe gere Kederiandsche weermacht, die tengevolge van een algemeene tractementsverhooging na 31 December 1937 verhoogd zijn. Fietsen gestolen. Aan. den Maasdijk, Hagastraat enNienw- straat zijn onbeheerd staande fietsen ge stoken. Ook van de Mathenesser Wieler baan. is gisteren een rijwiel verdwenen. Het was Zaterdag en gisteren bizonder goed weer en dus hebben de muzikan ten het getroffen, die naar Schiedam ge komen waren om deel ie nemen aan het concours voor harmonie- en fanfarecorp sen op de Polyantha. Niet minder dan 28 vereewgingen zijn in het Boerendorp geweest om daar haar spel te onderwer pen aan het strenge oordeel van de jury, bestaande uit de heferen A. B. van Sijll, J. C. M. Feltzer en Ph. Jordaans. De organisatie lag in handen van een oom- missie onder leiding van den heer T. G. Hop en dat ook dit onderdeel van het concours in orde was, bleek wel uit de tevredenheidsbetiugmgen en de mededee- lingen, dat men het volgende jaar terug komt! Het was een z.g. vrrj concours, zonder verplichte nummers, hetgeen voor het pu bliek dit voordeel heeft, dat het niet steeds hetzelfde nummer hoeft aan te hooren. Maar voor de corpsen houdt het ia, dat de beoordeeling strenger en dat de kans op een eerste prijs dus geringer is. De jury heeft ongetwijfeld zeer streng ge oordeeld en het gevolg was vele tweede en derde prijzen. Zaterdag stond het gebo- dene op hooger peil dan gisteren, doch de harmonie van Jurgens Oiiefabneken uit Zvwjudrecht, maakte alles weer goed. De directeur, de heer C. C. Willemen, kreeg den directeursprrjs met een felicitatie van de jury. Er was ook nog een accord een vereeni- ging, een aardige variatie in het pro gramma. Het publiek, dat beide dagen in gpooten getale was opgekomen, heeft zich ongetwij feld vermaakt. De Polyantha werd door ongev eer 200 Obetalende bezoekers bezocht. Daar komen dan de abonnementen nog bij. De voorzitter van de jury, de heer EL B van Sijll heeft gisteravond na af loop de prijzen bekend gemaakt en daar bij gelegenheid gehad het Polyantha-oomité en de organisatiecommissie geluk te wen: schen met het welslagen van dit con cours. De volledige uitslag, luidt: Zaterdag, 6 September 1941. 4e Afd. Fanfare: Vooruitgang is ons Streven, Stad a. h Haringvliet, 300 p. 2e pr, 1ste Afd Fanfare: Politie Muriekvereen Ex celsior, Delft 349- p. lo pr. Concordia, Noot dorp 335 p. 2e pr. 2e Afd. Fanfare: Door Hulp tot Stand Ge bracht, Berkenwoude £43 p. Ie pr. ■4e Afd. HarmoniePerseverantia, Poortegaal 346 p. Ie pr. Ie Afd. H: Kunst na Arbeid, Moordrecht 311 p. 2e pr. 4e Afd.: Kunst en Vriendschap, Kethel 346 p. te pr. Afd. B UitmuntendheidUitspanning door Inspanning, Rozenburg 328 p. 2e pr. Eendracht Maakt Macht, Maasdijk 874 p. Ie pr. Trouw Moet Blijken, Lisse 291 p. 2e pr. Concordia, Pernis 314 p. 2e pr. Eere Afd. Fanfare: Soli Deo Gloria, Delft 337 p. 2e pr. Eere Aid. i Harmonie: Kunst en Strijd, 's-Gra- venzande 387 p. 1ste pr. Deze laatste vereeniging Eere-prijs voor het hoogst aantal punten van den eersten dag. Di- rectearsprijs deu heer W. Grebel van Kunst en Stnjd. Zondag, 7 September 1941. 1ste Afd. Harmonie: R-K. Harmonie St. Michael, Rotterdam 227 p. -3e pr. R.-K. Har monie St. Cecilia, De Lier 340 p. Ie pr. Har monie Stolwijk 257 p. 3e pr. 4e Afd. Harmonie: Harmonie C. Jamin, Rot terdam 324 p 2e pr. lste Afdeehng: Harmonie Nienw Leven, Lei den, 304 p. 2e pr. 4e Afd. Tot Ontwikkeling, Den Haag 411 p. Ie pr. 2e Afdeeling: Haagsche Harmonie Spoorwijk, Den Haag 350 p. Ie pr. Fanfare, lste Afdeeling: Jongeliedencorps Juliana, Den Haag 304 p. 2e pr. R K. Muziekvereen. Godsdienst en Kunst zin, Berkel Rodenrijs 328 p. 2e pr. Afd. Harmonie, afd Uitmuntendheid: Na Lang Streven, Klaaswaal 335 p. 2e pr. Har monie Apoilo, Haarlem 335 p. 2e pr. St Cecilia, Schipluiden 343 p. Ie pr. Crescendo, Schiedam 347 p le pr. AccordeonKon. Erk. Acc,vereen. Excelsior, Rotterdam 171 p. (1 nummer) le pr> Harmonie eere-afdeeiing: Harmoniover. J.OZ., Znrjndrecht 416 (met lof) le prijs. Directeilrsprijs aan C. C. Willemen, met feli citatie. Zinkdïeven. In den laatsten tijd werd er dikwijls zink gestolen van een werf aan -de Dam- laan. Zaterdagmiddag gelukte het den eige naar eer. tweetal personen hij het weg nemen van zink Se betrappen. Het waren de 27-jarige S. uit Schiedam en de 20-ja- rige B. uit Rotterdam. Zij zijn door de politie aangehouden en opgesloten. VerkcersongevaL Zondagavond om half negen is op den Overschiescheweg een wielrij'dster tegen een jongen aangereden, die spelenderwijs over den weg Hep. De wïeirijdster kwam te vallen en kreeg daardoor een schaaf wonde aan haar rechter knié. Zij is aan het politiebureau verbonden. „Nut cn Ontspanning". Het Schïed. Tooneelgezelschap „Nut en Ontspanning", geeft Zaterdag a.s. in hef Volksgebouw een ontspanningsavond, waar bij een vijf-tal kleine tooneelstukjes zal wor den opgevoerd, a,I.: „Consigne is snor ken", „Ze krijgen mekaar", ,,'t Komt in orde", „Zet je petje af" en „Een geslaag de vrouwenlist". Na de avonden langer worden, moeten we ons "ook weer meer vertrouwd maken met de donkere straat. Niet ieder kan dezen winter eiken avond thuisblijven en daardoor het gevaar van de donkere straat elimineeren. Het plaatsen van hekken langs alle bin nenhavens blijkt in 3e psraictijk vrijwel on doenlijk te zijh. Maar Gemeentewerken is thans bezig op de Lange Haven voor een aantal openbare gebouwen, zooals b.v. de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Musis Sacrum en R.K. Volksbond, houten hek ken langs den waterkant aan te brengen, waardoor bet gevaar om in de haven te geraken, aanmerkelijk wordt verminderd. Wie bij donker dicht langs de huizen loopt of rijdt, houdt don veiligen kant! De Roede Kruis Transport Colonne be trekt reeds sedert eenigen tijd 's avonds twee wachtposten langs die ihavens. Den \odgen winter waren die ondergebracht in do brugwachtershuisjes van Oranje- en Koemarktbrug. De eerste post is thans echter verplaatst naar de Appelmarkthrug. Zaterdagmiddag is de laatste proef voor het H.L.O.-examea afgenomen, n.l. het wandelen Om 3 uur startten van het ter rein van de Korfbal vereeniging „Schiedam" 2 meisjes voor de 15 K:M. en 3 dames voor de 20 K.M. en om kwart over drie 13 hc-eren voor de 25 K.M. en 3 voor de 30 K.M Alle deelneemsters en deelnemers waren weer binnen do voor deze toch ten vastgestelde tijdèn terug, zoodat aan allen het diploma uitgereikt kon worden. Deze diploma-uitreiking geschiedde te 8 uur in de cansumptietent op het S.V.V.- terrein. De voorzitter van het Werkcomité Schiedam, de heer J. B. van Kesse- 1 e n, belastte zich hiermede.Voordat hij daartoe overging, heeft hij de deelneem sters en deelnemers toegesproken. Hij zeide o.adat dit de tweede maal was dit jaar, dat de H.L.O.-proeven afgenomen weiden, hetgeen in de voorafgaande jaren nog nimmer was geschied. En niettegen staande heï nu de 2e maal was) dat het examen afgenomen, werd, was ook dezen keer het aantal deelnemers groot, hetgeen niet verwacht was. Bij de vaste kern van het Schiedamsche politiecorps hebben zich nu ook een groep van de Ylaardingsche politie en van de ICorfbal- vereeniging „Schiedam" gevoegd. Spr. wek te de aanwezigen op in him kring propa- gada te maken voor de H.LO., zoodat een volgende maal een nog grooter aantal per sonen aa. het examen zal deelnemen. Spr. bracht dank aan de -officials, die de proeven hebben afgenomen, de hoeren J. Bans, J. M. Meulstee en J. B. Wij- chers en aan het S.V. V-bestuur voor het beschikbaar stellen van het terrein en materiaal. Ten slotte richtte de voorzitter zich tot den secretaris van het Werkcomité, den heer AWessel. De heer Van Kesselen her innerde er aan, dat de heer Wessel dit jaar voor het eerst deel uit maakt van het Werkcomité Schiedam. Zonder eigen lijk iets van de HX.O. af te weten, is de heer Wessel in het comité benoemd en juist in den tijd, dat het werk voor het examen begon, Maar hij heeft zich er prachtig door heen geslagen -en zelfs kans gezien, twee examens te organisee- ren. Daarvoor bracht spr. den heer Wes sel dank en hij hoopte, dat het comité een volgende maal wederom op zijn mede werking zal mogen rekenen, hetgeen de heer Wessel ook toezegde?. Daarna reikte de heer Van Kesselen de de diploma's uil De geslaagden. Een diploma '4e graad verwierven: xnej. B. Brücker, mej. G. Hennïg, mevr. M, BarendregtBertou, mevr. A. van Hoewijk Veth, mej. Lange en de heeren D. W. de Boorder, J. v. d. Zande, H. Boer, J. Bijl, fl. Karei, A. G. Hoots, A. v. d. Knaap, P. AL J. Noïet, B. A. vamNoorf, A. C. Simons, M. van Hoewijk, EL A. F. Weideina en A. Wessel. De heer. C. Streef kerk deed het examen voor de 2e maal, zóodat deze een strookje op het diploma kreeg en de heer J. B. Timmerman even eens, daar deze de proeven voor dn Se maal aflegde De heer E. Zijtvold kwam in het bezit van een diploma 2e graad. SCHIEDAM Heden e. v. d. Polyantha 10 tot zonsondergang. Stucadoorstentoonstoilina tot 14 Sept. Heden Lm. .21 Sept Stedelijk Museum, 2—5 u. Tentoonstelling „Kinderportret" v- d. Rott. Kunsten. Soc. en R. 33. Passage Theater, 2.15 en half 8: De geprolon geerde echtgenoot. Monopole Theater, 2.15 en 7.45 uur. Carna val in Weenen. 8 SepL Gebonw Eendracht, 8 uur. Lezing Technische Nothilfe. ROTTERDAM m Museum Boy®ons, 10—5 uur. Tentoonstelling Nederland bouwt ui baksteen. Arena, 2.15 en 8 uur. In 't gouden Haantj'e. BIOSCOPEN. Luxor, 2 30, 6 45, 8.45 uur Prima Donna. Capitol, 2, 4.15, half 7 en 8.46 uur. Liefde... streng verboden. Prinses, 2.1.5 en half 8. Anny en Anny. Een Engelstfh piloot, die blijkbaar ge speend is van elk verantwoord e 1 ïjkheids- gewofel, heeft Donderdag van stratosfeer- hoogte bommen op Rotterdam laten vallen, waarbij volgens een nader A.N.Pvberidht in totaal 14 personen zijn gedood, 27 zwaar en meer dan 60 licht gewond werden Het is onmogelijk van een zoo enorme boogie, dat men het vliegtuig niet eens meer biij helderen hemel van de aaide af kan zien, met eenige trefkans een vooraf vastgesteld doel te bombarde-eren. De vier brisantbommen, die zooveel leed en ook materieele schade hebben veroorzaakt, zijn neergeworpen zonder dat de man, die het gevaarlijk handle bediende, die geringste zekerheid ihlad een militair doel te zullen treffen. Het was niet anders dan een aan slag op de burgerbevolking van Rotterdam! Dat deze en. ook die bevolking van Schiedam na de ervaring rap. Donder dag jl. zich onrustig gevoelt, als zich hoog in de blaaiwe lucht de,bekende witte stre pen afteekenen, die wijzen op dje aanwe zigheid van vliegtuigen op enorme hoogte, is Zaterdag- en gistemamiddag gebleken. Vooral te Rotterdam voelde men de span ning welke zich van. hen, die op straat ble ven staan kijken en van hen, die uit de namen hingen, had meester gemaakt Men bon niet zien van welke nationaliteit de vliegtuigen waren; men bon ze zelfs met hooren. Maar men wist, dat Donderdag een onverantwoordelijke Engelsche vlieger dood en verderf had gezaaid onder een burg erfbevolMn g en een even misdadige reprise was niet uitgesloten I Deze wijze van oorlog voeren is zelfs in den z.g. totalitairen oorlog een badbaarsch- heid, die moreel, noch volkenrechtelijk: noch militair te rechtvaardigen is. Hoofdredacteur en stadsnieuws: M. Stavenga plaats? erv. hoofdredacteur, binnen- en buiten land: D. Maltha, beiden Schiedam. Gisteren is de voetbal weer gaan rolleu en als wij ons niet vergissen, bijna iedere eerste en tweede klasse club is van de partij geweest, hetzij in competitiever band, hetzij in een toumooi of in een vriendschappelijken -wedstrijd. Voor onze omgeving was het Zilveren Bal-toumooi het belangrijkste evenement In het Zui den begon de competitie reeds. Daar won de eene helft van de andere en het ver rassende element was een 21 nederlaag van P.S.V. tegen Longa. De uitslagen zijn hier: District 4. le klasse- Roermond—NAC 15; Ju liana—Helmond 7—1; LongaPS¥ 2 1; Pims-MVV 04; EindhovenNoad 8—0; BWWillem 11 2—1. Onder voor voetbal ideale weersomstan digheden, op een ideaal terrein, hebben Quick en Hermes-D,V.S. een bijna idealen wedstrijd gespeeld Immers voor ©en oefen wedstrijd een begeerenswaardigo uitslag i een gelijk spel 3—3; waarborg voor le vendig voetbal en tevens pnkfcel tot span ning. Bovendien was het vertoonde voetbal al leszins het aanzien waard. Vooral in de eerste helft viel er van den kant van Hermes-D.V.ü. zeer veel goeds te bewon deren. He-rmes-D.Y.S. kwam nit met het elftal van het vorige seizoen* slechts Beun was vervangen door Verstraten. Het spel liep onmiddellijk op rolletjes. De eenige wijzi ging die in de opstelling is aangebracht v. d. Have spil en v. d. Tuijn rechts half lijkt geen slechte vondst De spelopvatting van Hermes-D.V.S. bleek, ook in dezen wedstrijd uitstekend'. Zeer gevaarlijk werden de aanvallen opgezet door de achtergebleven binnenspelers Stolk en Heijster, die met vlijmscherpe passes naar de tegenover liggende vleugels tel kens den aanval inluid'an, of door de „gevoelvol" geplaatste ballen van v. Bui tenen, altijd haar fijn „getrokken" en prachtige kansen biedend aan het bin- nentrio. Het elftal van Quick stond tegenover dit zuivere spel eerst wat raar te kijken, maar later kwamea de Nijmegenaxen er, tevens dank zij een inzinking van Her mes-D.V.S., wat beter in. Hun spel bleef ook toen echter eon klasse beneden het door de Hermes D.V.S.-ers vertoonde peil. Het eerste half uur was volmaakt in handen van de Schiedammers. Daarna slaagde ook Quick er in enkele aanval len te ondernemen. Na de rust bleef Quick in den aanval en slaagde er ia ge!ijk te maken. Het laatste half uur nam Her- mes-D.V.S. het heft echter weer in han den. en scheen een gewonnen wedstrijd te spelen, toen de Njjmegers, er ondanks het 'geweldige overwicht in slaagden twee doelpunten in vijf minuten te forceeren, waarmee het gelijke spel bezegeld was.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 2