M-12 sepre/wgee 7/er &OROW cmt of>em TA PIJTE J- TEELT VAN VOEDINGS GEWASSEN 9 Laatste Nieuws f' binnenland 1^.45-2.000 ÜUZ NEKKLANVSCHE OMROEP Gemengd Nieuw» Razzia te Maastricht 3,5ö, 3.93 en 4,50 p. meter Onkruid verdelgen. De oogst XXIX Successen aan het Oostelijk front Hevige gevechten aan het Oostfront Actie van de lucht machten FinJand strijdt tot het einde OFFICIËELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERU Behoud van natuurschoon bij cultuur-technische werken Omliggende Gemeenten Besluiten yan<den burgemeester Vergoeding ingeleverde metalen L. BOON, Huysmansstr. 78, Tel.,69719 Boksen Wedstrijden van Duitsche soldaten in de hoofdstad Op sluikhandelaars en smokkelaars Fl. Sport g. - Duitschiand strijdt voor Europa Het luchtwapen actief BEURS VAN AMSTERDAM In Oost-Afrika aanvallen afgeslagen 7, In het verleden beleekende het uitvoeren van oen cnljuor-technisch werk veelal een verlies aan natuurschoon en ©en aantasting van het landschapsbeeld. Thans zullen andere wegen worden ingesla gen blijkens do plannen, welke er beslaan ten aanzien van do grondverbetering en ruilverkave ling op Terschelling; het fraaie eiland voor dé kust van Friesland, tot welk gebied het volks kundig ook behoort. Hoewel dit belangrijke, door de Heide Maatschappij uitgevoerde werk diep zal ingrijpen in de eigendoms verhoudingen ter plaatse, zal zooveel mogelijk rekening wor den gehouden met natuurschoon, de belangen van bet vrcemdelingenvc.kecr en met overge leverde volkskundige gebruiken en herinneringen. Zoo zullen de boschjes in de weiden, de aar dige wielen, kleine meertjes, welke herinneren aan vroegere dijkdoorbraken, worden gespaard, evenals de boomrijke eendekooien, welke in het wijde landschap aan den rand der wadden zulk een pittige noot vormen. Ook de merkwaardige, door menschenhand opgeworpen heuyels, de werf bij Lies en de s'jns bij Oosterend zul len gespaard blijven. Klaarblijkelijk betreft het hier hoogten, waarop eeaniaai rncht gesproken werd. Blijkens het oude Friesche recht; was oen werf of warf de plaats waar het gericht in do open lucht zijn vonnissen velde. Boven dien heeft de werf bij Lies beteckenis voor de eilanden-fotklore. Het volksgeloof laat ui. de kleine kinderen uit deze hoogte komen. De namen der verschillende landerijen zijn verza meld en zullen aldus voor het nageslacht be waard blijven. Een schat van taal en volkskunde is op deze wijze tevens voor de wetenschap toegankelijk goworden. De Friesche veldnamen van Terschel ling vormden roods een onderwerp van onder zoek voor den eilandenkénner G. Knop te Am sterdam. Ook het merkwaardige Borrebjeer het Burebier, en het instituut der buren zelve zal bewaard blijven. Als hoofd van de buurtschap fungeert sedert eeuwen de „eamelsman" en onder zijn leiding vindt in Januari de feestelijke verrekening van do opbrengst der huurteigendommen plaats. Een belangwekkend stukje eiland der folklore. Samenwerking in het belaag der volks huisvesting en landbouw. Als resultaat van een overeenkomst zal het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw, in de toekomst nauw samenwerken met het rijk. Daarom wordt zijn bureau en bi bliotheek van Amsterdam vèrplaatst naar Lange Voorhout 19 in Den Haag, waar de rijksdienst voor het nationale plan is gevestigd. De samen werking betreft bier voornamelijk Je bibliotheek en het tijdschrift voor Volkshuisvesting en Stedenbouw. De rijksdienst voor het nationale plan, die eerst onlangs is opgericht, beschikte nog niet over een goede vakbibliotheek en ovenmio was hij in staat regelmatig berichten to geven over de resultaten van zjjn arbeid. De samenwerking is hier .dus van harte toe to juichen. In behartiging van eigen zaken blijft het instituut volkomen vrij. VLAARDINGEN De burgemeester dezer gemeente heeft een 6-tal besluiten genomen. Een begroo tingswijziging is vastgesteld; de rekening 1940 van de aideeling Vlaardingen van Het Wit-Gele Kruis is goedgekeurd, evenals de begrooting 1942; het subsidie voor dat jaar is bepaald op f 400; het in de voorwaar den genoemden maximum van het subsidie voor de wijkverpleging wordt in verband met de, samenvoeging met de gemeente Vlaardinger-Ambacht van f300.per ver plegende. met ingang van 1 Januari 1942 verhoogd1 tot f400.—. Aan J. van Toor Hzn. is verkocht de bloote eigendom van het perceel gelegen aan de Anthony Knottenbeltsiugel, groot 216 M2., tegen 22-maal den jaarlijkschen erf- pachtsprijs, zijnde f 1900.80; het raadsbe sluit d.d. 29 Augustus 1940, tot het ver knopen van den grond aan de Borneo-, Java-, Celebes- en Sumatrastxaat, is in getrokken, aangezien is binnengekomen een bericht van het bestuur van do bbuiwver- <.eeniging „Samenwerking" te Vlaardingen, dat de vereeniging den grond aan de Bór- neostraat cn. niet in koop wenscht te aan vaarden. Van Donderdag 11 tot en met Donderdag 18 September 1941 zal iu het afslaglokaal van het Handelsgebouw aan den Parallel weg dfi uitbetaling geschieden der vergoe ding voor ingeleverde metalen. De uitbetaling geschiedt straalsgewijze; voor elk nar is vastgesteld, dat bewoners "van een bepaalde straat zioh moeten mel den voor het in ontvangst nemen van het tegoed. In. het belang van een vlotte afwerking moeten de kaarten,-' die ter verzilvering worden aangeboden, reeds thuis door den rechthebbende of diens vertegenwoordiger worden onderleekend. Met nadruk wordt er op gewezen, dat bij het niet-yerschijnen op de aangegeven -da gen het recht op vergoeding vervalt ten behoeve van den Nederlandschen staat. Brand stoffenhandel, Goederenvervoer EEN OUD VERTROUWD ADRES WORQTOVER DE/U ZENDEN HILVERSUM 1 getJorvwÊN MET EEW WlEDWe RVSRJEK cwERfe opt/<76Dewoe RE po rtaq e s over f/om 2. theater Voor de eerste maal werden gisteren in het Olympisch Stadion te Amsterdam boks wedstrijden gebonden, georganiseerd door het Truppenbetreu beim Reicbskommissar. Jonge voooraanstaande Duitsche boksers namen eraan deel. Verstrooiing der weer macht is in de eerste plaats het doel de zer wedstrijden. Gustav Eder toonde als gast in vkr de- monstratierohden in de middenklasse verre zijn landgenooten de baas te zijn. De 16.000 aanwezigen, onder wie de oberbefehlshaber generaal der vliegers, Christiansen, hebben ten volle genoten, zoo niet van technisch volmaakte, dan toch van sensatiooeele par tijen, waarin de krachten over het algemeen niet ver uiteenliepen. Gnder leiding van de Duitsche Sicherhüts- polizei en in samenwerking met de Duitsche weermacht, do Ordnungspolizei en de Nericr- landsche politie is Dinsdag in het stadsdeel Wijk te Maastricht een huiszoeking gehouden in alle woningen, waarvan men kon vermoeden, dat er sluikhandelaars en smokkelaars woonden. Als grensstad in den uiterst Zuidelijken hoek van Limburg is Maastricht altijd een aantrekke lijk, punt geweest voor dergelijke elementen, die vooral den Iaatslen tijd trachtten om hun slech te goederen tegen enorm hooge prijzen aan den man te brengen, maar vooral te verkoopen aan den argeloozen Duitschen soldaat. .Het euvel zou nooit zoo'n grooten omvang hebben kun nen aannemen, wanneer niet steeds weer uit andere deelen van het land, vooral uit de haven plaatsen, langs duistere wegen goederen waren aangevoerd. De razzia was zorgvuldig voorbereid en oin 8 uur begonnen de politiepatrouilles met het doorzoeken der huizen. Wat hier aan den dag werd gebracht tart elke beschrijving. In pak ketten, doezen, koffers en kisten werd een massa onder de distributie vallende goederen gevonden, textielgoederen, heele balen stof voor heeren- en dameskleeding, linnengoed, kousen, gummi-artikelen, zelfs tapijten en bedden werden in beslag genomen, levensmiddelen, zooals vïeesch in bUk,' honderden blikken gecondenseer de melk, koffie, thee, koloniale waren, choco lade, boter, vet, suiker, enz. waren overal in groote hoeveelheden verborgen en zijn nu in beslag genomen. Volkomen in overeenstemming met den om vang der voorraden was het peil. der bedragen, die in beslag genomen werden als bedrijfskapi taal van deze soort handel, o.m. op een en kele plaats f450 in zilveren mant Het ergste beeld vertoonde een vleeschhouwerij, waar bet vleesch en de worst reeds tot ontbinding wa ren overgegaan, aangezien de slager met zijn sluikhandel in koifie, thee, jam en textielpro ducten te veel had te doen. Ruim vijftig personen zullen een tijd lang verblijf moeten hóuden in een k-unp teneinde daar tijdens behoorlijke handenarbeid na te denken over het feit; Jat oneerlijke en onbe hoorlijke handelspractijken, zijnde den mensch onwaardig en verwoestend voor de volksgemeen schap voorgoed uit den w.eg geruimd moet worden. De actie trok de belangstelling van talrijke- toeschouwcrs, wier nitl.atingen duidelijk de vol doening liet blijken over het ingrijpen der po litieautoriteiten. ij r ZONDER VERGUNNING IN DIVERSE KLEUREN. WONINGINRfCHTING N.V., SINGEL 128 TEL 67844. GEVESTIGD SEDERT 1898 Kalle Jacrvinen gesneuveld. De oudste zoon van de bekende Finsche sportfamilie, Jaervinen, nJ. Kalle Jaervi- nen, die de beste Finsche kogels looter was, is een deaer dagen aan het Finsche front in den strijd tegen het bolsjewisme ge sneuveld; Tegelijkertijd is bekend gemaakt, dat ook de bekende skiloopeï Kalle Jalka- nen den soldatendood vond. Herfstmaand We weten dat het nu met zaaien en planten gebeurd is voor dit jaar, voor zoover we althans niet de be schikking hebben over bakken. Er staan echter nog heel wait gewassen op het land en deze hebben onze hulp^nog steeds noodig. Eindelijk is het weer mooie zonnig weer, zoodat de grond op ban drogen, wat noo dig is na den abnormalen grooten regen val, die we in de vorige maand hadden. Hierdoor hebben verschillende culturen veel geleden en dit konden we vooral in dit jaar niet hebben. Toch kan er nog veel terecht komen, indien het mooie' weer blijft aanhouden. We hanteeren nu eerst de schoffel en schrepel eens goed, om, waar dit mogelijk, is, het vele fijne onkruid, dat in denaitte Augustusmaand een goede kans kreeg, te verdelgen. Vooral tusschen de laatst ge plante gewassen, als andijvie, prei en late koolsoorten schoffelen we. Niet al'een is dat noodig om het onkruid te dooden, maar evenzeer om de door den regen toege slagen grond weer open te leggen voor luchttoetieding ia den bodem. Waar we moeilijk meer kunnen schoffelen, houden we toch door plukken het onkruid nog zooveel mogelijk weg. Ook de paden wor den 'goed schoongehouden van onkruid, daar kunnen we in elk geval goed bij. De bdoucnoogst. De boonér.oogst was tot nu toe niet :chitterend, maar thans is het mooie weer voor boonen uitnemend. We zien dan ook, dat op veel plaatsen, het gewas doorgroeit en jonge bloesems aan nieuwe ranken, maakt. Spaar deze vooral bij het boonen plukken, want indien we geen zeeryroege nachtvorsten krijgen, kunnen we daarvan nog laat bomen plukken. Bij bruine en andere voor droog gebruik geteelde boo nen zien we het ook, maar daar hebben we van deze late bloesems niets meer te verwachten. Wie nog laat princes.-eboonen heeft gelegd, heeft nu kans op een goed beschot i Koet Voor kool was het vrij gunstig weer, want dezo groentensoort kan wel een beetje vocht verdragen. De kans van barsten der kolen was en is bij volgroeide kolen ech ter zeer groot, daarom trachten we dit door tijdig ingrijpen .te voorkomen. Dit kunnen we doen door de kolen, die vol groeid zijn, met beide handen beet te pakken en een flinken slag rond te draaien. De meeste wortels worden dan afgebroken, waardoor de toevoer van voe dingsstoffen wordt gestremd en barsten dus niet meer mogelijk is. Brj het oog sten zullen we natuurlijk allereerst die exemplaren gebruiken, die al gebarsten zijn, of die het meest volgroeid zijn. We letten daarbij niet alleen op grootte, want ook een kleinere kool kan reeds volgroeid zijn. De kool wordt dit jaar-geteisterd door rupsen. We zijn dan ook genoodzaakt een paar maal per week de planten te inspec- teeren en alle rupsen weg te vangen. Wie er tegen opziet ze dooi te drukken, neemt een emmer of kan met een weinig water, waar men ze dan inwerpt. Aardappelen. De vroege aardappelen zijn nu bij de meeste tuinders al gerooid en verbruikt. Waar ze nog in den grond mochten zit ten, ga men tot rooien over. Het loof is nu immers afgestorven en de aard appelen zijn rn'p. Nu.kunnen we nog zien waar de stronken in den grond zitten. Straks isalles overgroeid door fijn on kruid en is het niet meer mogelijk zonder schade te'rooien. We steken dan dikwijls groote aardappelen midden door en dit beteèkent verlies. Ook de middelvroege aardappelen, waaronder de eigenheimer oen belangrijke plaafs ïnneèmt, kunnen nu voor geregeld gebruik worden gerooid. Ga bij het rooien secuur te werk, opdat geen aardappelen in den grond achterblijven. Men kan daarbij het beste gebruik maken van een vijftandsrick, waarmede de ge heel© stoel ineens uit den grond wordt gelicht. Daarna wordt de grand ter plaatse nog even doorgeriekt. Hoofdkwartier van den Führer, 11 Sep tember (D.N.B.). Het opperbevel van de weermacht maak», bekend; In het Oosten blijven do aanvalsope- ralies mot succes verloopen. In Noord-Afrika hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen gisteren bommen la ten vallen op opslagplaatsen van vij andelijke voorraden brj Tobrook en Mersa Mairoc, autooolonnes uiteenge jaagd en spoorwegemplacementen in Noord-Egvple vernield. In do Golf van Suez vernietigde hei luchtwapen in den nacht van 9 op 10 dezer een koopvaarder van 6000 ton. Bij lucht gevechten aan de kust van Noord- Afrika verloor de vijand Dinsdag 5 jagers. Boven Duitsch gebied boeft .de vijand overdag noch des-nachts militaire ac- ties uitgevoerd. Berlijn, 11 September. (D.N.B.). In den midden sector van het Oostelijke front hebben de Duitsche trcepen gisteren een bolsjewistische gevechtsgroep ingesloten en vernietigd. Tot dusver zijn 2000 gevangenen gemaakt. Elders sloeg Duitsche infanterie een Sovjet-aanval af en vernietigde 13 bolsjewistische tanks. De Sovjets verloren er op een ander punt nog tien. Ten Noorden van Kief ontstonden gis teren hevige gevechten, waarbij de Duit sche troepen een vrij groote plaats vc ovalen, waarbij zij 1200 soldaten gevan gen namen en 60 stukken geschut, 90 machinegeweren, oen groot aantal vracht auto's cn paarden, benevens munitie buit maakten. De aangrenzende Duitsche divi sie behaalde vrijwel hetzelfde resultaat. Het D.N.B. meldt nader: Gisteren zijn aan het Oostelijke front hevige gevechten ontstaan, waarbij de Duit- schers 400 gevangenen maakten e>n 63 .bols jewistische tanks vernietigden. Elders be haalde een Duitsche divisie groote ter reinwinst. Zij maakte 3700 gevangenen en behaalde grooten buit. KOERSEN OP 11 SEPTEMBER 1941 Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N,V, Italiaanse)! weermachtsberlcbt Rome, 11 Sept. (Stefani). Het 464e Ita- liaansche weermachls bericht luidt als volgt In den afgeloopen nacht zijn Britsche vliegtuigen over do steden Genua en Tu rijn gevlogen en hebben in de omgeving enkele bouunen laten vallen. Twee doo den onder de burgerbevolking en enkele gewonden. Messina heeft een nieuwen luchtaanval beleefd. Enkele particuliere gebouwen wer den beschadigd. Vier gewenden onder de bevolking. Een vijandelijk vliegtuig werd door den. luchtafweer neergeschoten. Het luchtwapen van de as heeft' met succes zijri aanvallen voortgezet op ver- Üedigings-, haven- ex- ravitailleeirings'mstail- laties van'Tobroek. Bovendien werden militaire kampen van Alersa fliairoe en autooolonnes in dte om geving van de oase van Siwa doeltreffend aangevallen. llah'aansdhe bommenwerpers plaatsten een voltreffer op een Britscheu koopvaarder in de nabijheid van Tobroek. Duitsche vliegtuigen troffen een vijandelij ken torpedojager, die ten Oosten van S.ol- loem voer.' In een luchtgevecht hebben Duitsche jagers vijf Hurricanes omlaag»ge schoten. In Oost-Afrika hebben onze troepen in tal van gevechten in d© sectoren van WoJtsjefit en, Koelkwabert den tegenstan der met verliezer afgeslagen. Helsinki, 11 September (D.NjR.). Een conferentie-van vertegenwoordigers dor ar beidersorganisatie, waar minister Tanner een overzicht gaf van de binnen- en bui- tenlandsche situatie, heeft gisteren ver klaard, dat de vertegenwoordigers der ar- leiders cr onwrikbaar op Wijven staan, dat Finlands strijd voor de vrijheid tot het einde wordt gevoerd en dat zoowel aan rijksdag als een regeerings- en oorlogslei ding alle steun moet worden verleend. V.K. OBLIGATIES Staatsleenlngen Nederland 4% Ned.'41 100»/, '40 I 401'/,, II m.b.f,. 101'/,, '40 II 100*/, 4% 4 /O U 8% 8% ,i 8-34 24% '36 '37 '88 N.W.S. »e 95 *7,e S9»/8 94»/ia 75»/,, Ned. Oost-lndië 3% Ned.-Indië-1937 97 3% Ned.-Indië '37 A 96 AANDEELEN Banken Kol. Bank- 2057s Ned.-Ind. Hand.Bnk 145 Ned. Handelmij. 1577, tndus.tr. Ondern, (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie 1587s Van BerkelHl*/« Cert. Calvé 426»/, Centrale Suiker 222 Ned. Fokker 228 Lever Bros Unil. 167 Ned. Ford S49R/, Philips Gloe'il. G.B. 286 Petroleum Dordtsche Petr. 2897» Kon. Petr. Mij. S02»/8 Rubber Amsterdam Rubber 301 Bandar Rubber 2497, Deti Batavia Rubber 252 Kendeng Lemboe Oostkust 17 9'/t Serbadjadi 1521/ Ver. Ind. Cult. Oad. Suiker Handelsver. A'dam 470'/, Javasche Cultuur 278 Ned.-Ind., Suiker Unie 266 Ver. Vorst. Cultuur 1871/, Tabak Deli Batavia 261 Deli Mij. 8007, Senembah 256. Scheepvaart- Holl.-Amerik. Lijn 1487, Ja va-China-Japan- Lijn 167 K.N.S.M. Nat. Bez. 1881/, Kon. Paketv.-Mij... 273 Ned. Scheepv. Unie 206*/, Rotterd. Lloyd ....164 Stoomv.-Mij. Ned... 166 HEDEN 100V,,- 101 1017a 10 U»/ie 96 90 94</6- 757e 97 2061/, 1467, 158 1537a4 7, 110—2 1257,— 8 225 OU1 1677,— 70 846 286 91 282 309 127a 8 2 8037,— 261 252 224 181 1587» 196 482 286 273 138'/,— 40 258 62 801 4 147 «1 1687,— 9 194 9 OTd 2107,- 27, 169 71 171 2 Overzicht Amsterdamsehe Effectenbeurs. Na willige opening onder benrsterugloopen» do noteeringen. Indische fondsen en schepen sterk gevraagd. Industrieclen kalm. Beleggingen prijshoudend. ZAAIZAADEEGEIXN'O 1041/1942. Het Rijksbureau voor de VoedselvoorïienluK in oorlogstijd maast bekend, dat voor da Zaaizaad regeling 194l/'42 de volgende richtlijnen «zijn vastgesteld. AJs algemeene regel geidt, da. alleen granen, peulvruchten en zaien, welke de Neder- landsche Algetncene Keuringsdienst te velde en op partij beeft goedgekeurd, als zaaizaad mogen worden verhandeld. Slechts wanneer van cenlg gewas or ras niet voldoende zaalzaad, door den N.A.K. te velde en op partij goedgekeurd, aanwezig is, zal onder nader te 9tellen voorwaarden, de handel in zaalzaad, door den N.A.K.. niet te velde maar (alleen) op partij goedgekeurd, worden toegelaten. Zoowei het te velde en op partij als het alleen op partU goedgekeurd zaad wordt door den N.A.K. geplombeerd. Tijdig zal worden bekend gemaakt, van welke gewassen en rassen de bandel ln zaaizaad, dat slechts op partij is goedgekeurd, zal Worden toegestaan en op welke voorwaarden dit zal geschieden. Aankoop van ongekeurd zaaizaad Is tot nader -rder verboden. Het verhandelen van zaalzaad van graneu, peulvruchten en zaden zal slechts aan erkende handelaren worden toegestaan. Erkenningen zijn thans nog niet uitgereikt. Opdat echter de handel in winterzaal- granen voortgang kunne vinden, zullen voorloopig zij, die met de Nederlandsche Akker- bouwcentrale een overeenkomst Inzake zaaigranen hebben aangegaan, hun handel kunnen voortzetten, totdat de definitieve erkenningen zullen zijn uitgereikt. Echter beteckcnt het feit, dat men een overeenkomst heeft afgesloten, geenszins, dat men ook als zaaizaad'mndelaar zal worden erkend. Zij, die een overeenkomst met de NedeJandsche Akkerboowcentrale hebben aan gegaan, worden geacht, een aanvrage voor een erkenning te hebben Ingediend. Zij, die nog geen overeenkomst hebben aangegaan en een erkenning wenschen, kunnen hiervoor een aanv» ,e Indienen bij de Nederlandsche Akkerbouwcentrale, Bczuidenhoutscheweg 15, 's-Gravenhage, met opgave van hun omzetten van den oogst 1938, 1939 en 1940. Hierbij moet van elk product (winterrogge, wintertarwe, wlntergerst; haver, zomergerst, enz.) de omzet afzonderlijk worden opgegeven. TeveDs moet worden vermeld, welke hoeveel heid In liet binnenland verkocht en welke hoeveelheid geëxporteerd werd, alsmede, voor welke groep (zaaigranen, peulvruchten of zaden) een erkenning wordt gevraagd. De thans voor den bandel geldende vervoersvoorschrlften blijven in hoofdzaak ge handhaafd, Nadere mededeeiing hieromtrent zal per circulaire aan de handelaren wor- den gedaan. Nadrukkelijk wordt er opgewezen, dat thans nog slechts wlnterzaalgranen mogen worden aangekocht. Voor de telers blijven de voorschriften, welke het vorige .'aar hebben gegolden, van kracht. Zij kunnen dus gebruik maken van zaalzaad vati eigen oogst, ongeacht, of de Nederlandsche Algemeene Keuringsdienst dit heeft goedgekeurd. Verhandeling van on gekeurd zaad door de telers is daarentegen verboden. Gebruikt een teler zaad van eigen oogst,'dan vraagt hij hiervoor een bon „toewijzing uit eigen oogst" bij ,den plaatselijken bureauhouder. De teler moet dezen bon zorgvuldig bewaren teneinde hem bij een voorraad- confflle als bewijs te kunnen overleggen. Wanneer de teler zaalzaad wil a&nkoopcn, vraagt hij hiervoor eveneens bij den plaat selijken bureauhouder een bestelbon, welken hij aan zijn leverancier opzendt. Telers, die van hnn eigen goedgekeurden oogst leveren aan andere telers, hebben hiervoor geen erkenning noodig. Zij mogen echter slechts afleveren, na een bestelbon te hebben ontvangen. Zij leveren dezen bestelbon in bij den plaatselijken bureauhouder, die bun een goleidcbiljet verstrekt voor. dekking van het vervoer.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3