Militaire maatregelen der V.S. in den Stillen Oceaan EUROPEESCHE ECONOMIE Dinsdag 21 October 1941 No. 22916 Japan wenseht „de laatste vijf minuten te benutten Britsch konvooi aan gevallen De ordening is reeds in groote mate tot werkelijkheid geworden. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN) TEL. 69300 (3 LIJNEN) POSTREKENING 5311 94ste Jaargang „De laatste vijf minuten" Voorstel tot opheffing der, neutral itetswet Oproep tot de bevolking van Moskou De Engelsche druk op Afghanistan Ierland „politiek storend" Zeven schepen tot zinken gebracht Stalin uit Moskou vertrokken? Luchtaanvallen op Engeland Nieuwe procureur-generaal te Amsterdam De Nederlandsche ambulance naar het Oostfront «t r£^cm§#%¥$ Hf- h PP ?VvK. ."J. MSMè S^ineiuupt 'V Schoenen zonder bon, maar met een staartje utM courant vertchijnt dagclyk», met uitsondering «mi Zon- en Fee»tdagen- Prii» oer kwartaal f2.10; franco per poat fX60. Priis per weck: 16 ets. A& ouderlijke nummer» 5 Abonnementen worden dagelijks aangenomen - Advextentien voor bet eeratvolgend nummer moeten vóór elf unr aan het Bureau besorgd lijn, Zater dag» vóór 9 unr. Een bepaalde plaats Van advertentie» wordt niet gewaarborgd. TIJD OM TH VERDUISTEREN Vandaag 18.33 u. Morgen 18.31 u. Zonsopgang morgen 8.17 u Maan op 10.27 uur: onder 20.05 uur. SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs der advertentiën: van 15 regels fL60, iedere regel meer f0.31; in bet Zateidagnommer 1—5 regetó f 1.85, iedere regel meer f 0.36. - Reclame» f0.77 per regeL Incassokosten 5 cti; posikmtanties 15 cta. Tarieven van advertentiën - bij abonnement zijn aan hetBureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling KJeine Advertenties opgenomen f 0.52 t/m 15 woorden, f 0.77 t/m 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum van 30 woorden. 'a Woensdags: Kleine Advertentiën tot 25 woorden f0.26, mits vóór Dinsdagavond 6 uur ran het Bureau bezorgd. Zaterdags: Kleine Advertentien f 1.03, indien niet vóór VrUdagavond 6 uur bezorgd. DIRECTIE Mr. II. A. M. ROELANT5 HOOFDREDACTEUR M. STAVENGA >9 Ia een extra, bericht uit Manilla meldt „Tokio Nitsji -Nitsji", dat menverhoog de leveranties van Amérikaansck oorlögs- materiaal naar hot Zuidoostelijke dcél van den Stillen Oceaan, met het dool van. militaire voorbereidingen, kan waarnemen. -• fej de jongste Engelsch-Amerikaanschó be sprekingen in Manilla en elders in hét Verre Oosten is besloten, dit obrlogsmate- riaal in groote hoeveelheden' naar: Manilla, Singapore, -Batavia, -Soerahaja en Sydney, verschepen. Hierdoor en door andere Amerikaanschè hulp aan de Sovjets via ij-an, alsmede aan Tsjaog Kai Sjek via Birma,- is het Zuidelijke deel van., den. Stillen Oceaan, gesvorden tot een. Ameri- kaanschen verkeersweg vóór leveranties, die van. da grootste bcteckenis is. Zoo .moeten ook de pogingen van Amerika worden op gevat om dezen zeeweg te beschermen. Al les duidt or op, dat ter bescherming en handhaving van deze weg er reeds een samenwerking bestaat tusschen de marine en de luchtmachten van de betrokken landen. - De „Tokio Asahi Sjimboen" schrijft, dat vol gons berichten uit Washington de Ver. Staten do voortzetting van-de onderhandelingen schip rifen te wenschen. Het is nog niet te iaat, zoo meent het blad, want zelfs de laatste vijf minuten zal Japan zich inspannen voor het instandhouden van den vrede. Overigens, be staat er geen twijfel over, dat de onderhan delingen tot dusver zonder resultaat zijn ge bleven. Sjigenori Togo, de nieuwe Japansche minister vari buitenlandsche zaken, heeft een radiorede uitgesproken tot bet Japansche volk, waarin hij uiting gaf aan zijn vastberadenheid om zich van zijn taak te kwijten. Aangezien het diplo matieke doel van Japan gelegen is in het behoud eh de bevordering van den wereld vrede, aldus. Togo, staan het bestaan en het prestige van Japan op het spel. Japan moet zijn bestaan en prestige hardnekkig verdedigen eii zijn historische taak vervullen. Met ver steviging van het systeem van samenhang tus schen diplomatie en leger,, en mot inachtno- m'ing van de werkelijkheid en met vertrouwen in 'zichzelf, zal de Japansche,. diplomatie zoowel bijdragen tot' de Welvaart als tot den vrwle van de wereld. Indien .Tapan in die houding volhardt en de rechtvaardigheid blijft betrachten, is het duidelijk, dat Japan de moeilijkheden on aanvallen te hoven za! komen en de wel vaart za1 bevorderen. Do woordvoerder van het bureau voor de inlichtingen te Tokio, Koh Isjii, heeft tegen over de vertegenwoordigers van de huilenland- sclie pers verklaringen afgelegd. Op vragen be treffende de Japansch-Amerikaansche 'onderhan delingen zeide hij: ,Jk kan slechts zeggen, dat zij niet zijn afgebroken". Omtrent de houding van het nieuwe kabinet ten aanzien van de onderhandelingen te Washington, zeide hij: „Gij kunt uw conclusies trekken uit de radiover klaring van den minister van buitenlandscho zaken, Togo". Betreffende een. bericht van de „"Nitsji Nitsji Sjimboen", volgenshetwelk de Ver. Staten bases te verwerven in Wladiwo- stok en op andere punten in het Noorden van dén Stillen Oceaan, zeide Isjii: „Do be richten zijn belangwekkend, maar volstrekt on waarschijnlijk. Ik kan er geen geloof aan hech ten". Op de vraag, of een dergelijk optreden beschouwd zou worden als in strijd met den geest van de onderhandelingen- te Washington, antwoordde Isjii„Natuurlijk zou zoo'n actie daarmede in strijd zijn". Amsrikaansche censuur op post voor Japan. De regeering der Vereenigdo Staten heeft be sloten tot het invoeren van censuur op post voor Japan, zulks, met ingang van 20 October, aldus meldt do Asahi Sjimboen. Men venvacht voor het oogenblik niet, dat die censuur zal worden toegepast op post voor Mandsjoekwo. Japansche kabinetsraad bijeen. Hedenochtend om tien uur is in de ambts woning van den Japansche premier, Tojo, de eerste kabinetsraad gehouden van de nieuwe regeering. Alle kabinetsleden waren aanwezig. Het D.N.B. meldt uit Washington:- Drie republikeinsche Senatoren, n.l. Bridges, Austin en Gumey, hebben gistermiddag offi cieel een'wetsvoorstel ingediend-om. de geheele nèutraüt'eitswet te herroepen. Een' dringende oproep aan de bevolking van Moskou om uit eigen midden een leger te vormen, dat de hoofdstad zoo noodig straat voor straat en huis voor huis verdedigen zal, wordt, naar de ifEngelsche berichtendienst meldt, in een hoofdartikel der „Prawda" gepubliceerd. Do oproep is ook door den Moskouschen om- roep voorgelezen. In het arlikcl wordt len aanzien van het decreet van Stalin betreffende het afkondigen van don staat van. beleg verklaard, dat de genoemde maatregelen van beslissend belang zrja voor de verdediging van do hoofdstad. De bevolking wordt geleerd, hoe zij tegen vijandelijke tanks moet optreden, hoe verster- kingswerken bespoedigd kunnen'worden, en bo vendien wordt zij opgeroepen 'haar leven op te offeren voor de verdediging van de. hoofd stad. Ieder, die in staat is een geweer te "dragen, moet het als zijn „heiligen plicht" beschouwen den vijand den weg te versperren en iedere straat, ieder huis moet tot een vesting worden. Allen, die dit bevel overtre den, moeten zonder verwijl voor ecu krijgs raad gebracht worden en provocateurs, spionnen en andere agenten van den vijand, moeten- ter plaatse doodgeschoten worden. De A.N.P.-corrcspondent te Berlijn meldt: Volgens Reutor zijn de Engelscho en At ghaanscho regccringen „overeengekomen", dat -alle in. Afghanistan vcrioeveude Duilschers uit dat land gezet zullen worden. Zij zouden via Iran .en -Turkije naar hun-' vaderland- geleid worden. In Berlijn beschikte meri^ nog niet over ambtelijke berichten terzake. Indien het Reuterberielil met de waarheid strookt, zal men ditmaal dus niet zoo onmen- schelijlc te werk gaan als in Iran, waar alle mannelijke Duilschers aan de bolsjewieken uit geleverd. werden en de vrouwen ca kinderen door de Sovjets werden uitgeplunderd en mis handeld. Men zal moeten afwachten, of het transport der Duilschers uit Afghanistan niet eveneens door de bolsjewisten in Iran wordt gemolesteerd. Doch ook al zou "alles correct geschieden, dan is het toch een ongehoord feit, dat een neutrale staat door een belligerent gedwongen wordt, om de staatsburgers van den tegenstander eenvoudig uit het land te zetten. Gesteld, dat Duitschlaud b.v. eens van Zwitserland of een anderen neutralen staat vorderde, dat het alle daar vertoevende Engcl- schen uitwees? Aan de neutraliteit van Af ghanistan wordt toch door niemand, ook niet door Engeland, getwijfeld. Bovenstaand bericht uit Kaboel, werpt aldus een scherp licht" op de vejrwording in het verkeer der volkeren, waarbij het volkenrecht met voeten wordt ge treden.' De verklaring van den Ierschen premier, De Valera, dat Ierland - zich in groot gevaar bevindt is, naar men in. politieke kringen te BéHijn meent, in hot" geheel niet. zoo moeilijk te begrjjpon, aangezien bijna dagelijks van den anderen kant van den Atlantischen Oceaan uitlatingen komen, die terug gebracht kunnen worden tot: „Wanneer wil men nu eindelijk dit „politiek storende eiland" opruimen?" On der' deze omstandigheden zou" het, zoo meent men te Berlijn, volkomen denkbaar zijn, dat Do Valera het gepast acht zijn tot dusvr in het oog gehouden reserve eens te laten vgj-cn. Duitsche duikbootén hebben op den At lantischen Oceaan, naar het D.N.B. zoo juist verneemt, ,'n Britsch konvooi met suc ces aangevallen. Een aanzienlijk aantal. Britsche koopvaardijschepen is tot zinken gebracht. Het D.N.B. meldt nader: Bij den aanval zijn zeven Brilsche koop- vaardjjschepen met tezamen 38.200 b.r.t. tot zinken gebracht. In drie* dagen tijds verloren de Brilten dus 17 schepen met tezamen 98.200 b.r.t. aan noodzakelijke en voor den oorlog be langrijke goederen. -' Volgens een bericht van „Aftonbladet" uit Istanboel, zou Stalin Moskou met on bekende bestemming verlaten hebben. Men vermoedt in welingelichte kringen, dat hij zijn hoofdkwartier zal vestigen in een pant- sertrein en dus geen vaste verblijfplaats meer zal hebben. In den afgcloopen nach't hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen \doeltreffeiitlo- aanvallen gericht op d,e ravitailleeringshaven van Liverpool en op voor den oorlog, belangrijke doelen aan de liumbermonding benevens op andere havenin stallaties aan de Britsche Oostkust. Ten Noord oosten van Huil hebben Duitsche vliegtuigen een Britsch konvooi gebombardeerd. Een koop vaarder van 10.000 b.r.t. werd door een vol treffer midscheeps, tót zinken gebracht, een tweede koopvaardér van 10.000 b.r.t. werd zwaar beschadigd. De verlie/.eir van dc Brilsche luchtmacht. Bij een poging van drie Britsche bommen werpers om de. Deenschej kust na naderen; werd een vliegtuig door 'de Duitsche lucht- doetartillerie neergeschoten. Gistermiddag hebben twee Britsche jagers van het type Spitfire getracht liet gebied van* Cherbourg binnen te vliegert- Een Spitfire werd door de luchtdoelartillerie neergehaald. Engelsche vliegtuigen boven DultseliIaéSsr - - liet D.N.B. meldt: "i De vijand wierp in .den 'afgcloopen nacht naar het D.NJL van bevoegde zijde verneemt, brand, en brisantbommen in Noordivest-Duitsch- land neer. Op enkele plaatsen ontstond mate rieel© schade in woonwijken. De burgerbevol king leed geringe verliezen. Nachtjagers en luchtdoclartilierie /schoten drie der aanvallende Britsche vliegtuigen neer. Brand in Fiuschc houifabrkk. In eenplankenopslagplaals van een hout- fabriek in Kajani, in Midden-Finland, is gis teren een brand uitgebroken, die snel om zich heen greep en voor een grootc waarde aan gezaagd hout vernielde. De brand werd door onvoorzichtig omgaan met vuur aangestoken en veroorzaakte een schade, die geraamd wordt op ongeveer 4,5 millioen Finsche marken. jV-Kik-.'-t' Vv i In het plaatsje Wonbrngge vierde dc bekende acteur Marie van Warmde zijn Tosten verjaardag. /Sn men heelt hem o„n dezcu dag niet vergden! Dit het geheele land kwamen dc felicitatiebrieven binnenstroomen. Zijn vriend Hein Harms (ook al een oudgediende) en Marie HarmsHaspels hielpen den jarige (in hel midden) bij het doorlezen. (Polygoon-Zcylemaker) Het rijkscommissariaat maakt bekend: Do rijkscommissaris voor het bezette Neder- Iandsche gebied heeft op grond van art. 1 zijner verordening, no. 10840 (vierde veror dening over bizondere bestuursrechtelijke maat regelen), aan den procureur-generaal te Am sterdam, mr. J. A. van Thiel, pensioen ver leend. In zijn plaats heeft do rijkscommis saris voor liet bezette Nederlandscke gebied op grond van dezelfde bepaling mr. J. Feilsma, rechter aan de arrondissementsrechtbank te Gro ningen, tot procureur-generaal in Amsterdam benoemd. In een landdag van liet Medisch Front, onder groole belangstelling te Maarsscn gehouden, heelt dr. S. "j. Guljart mededeelingen gedaan over de Nederlandsche ambulance voor i het Oostfront. Spr. zeide eeii antwoord schuldig te zijn óp de vraag', waarom de ambulance al niet lang vertrokken was. Dat komt, aldus spr., voorna melijk, omdat men eerst een basis-hospitaal aan het Oostfront wilde hébben, welk plan is vervangen door de gedachte, dat een gemotori secrd ycld-lazarct beter zooi zijn. Hierdoor moesten vele verpleegsters, die zich luidden opgegevgn teleuirgesteld worden, want bij een veldlazaret mocht geen vrouwelijk per soneel worden meegenomen. Spr. deelde nog mede, dat half «Jfovembor het' vertrek zal kunnen plaats vinden en dal zeker 70 pCt. van liet ambulance personeel uit leden van do N.S.Ü. bestaat. Ir. A. A. Mussert sprak in deze bijeenkomst een rede uit, waarvan wij het volgende over nemen f :?8sSas» uviiicöti- Een wirwar van bordjes versiert dit knoop punt van wegen, iwaar de verkeersregeling Seen kinderspel is. Ook in den vrldloehtteg^n de ÖoVjet-Unie laai hnn organisatie vermogen den Duilschers niet in den steek. (PK. Ketelholm, Hoffmann, Zander-m). De Duitsche minister voor economische za ken, AValther Funk, die op uitnoodiging van den Italiaansclien minister voor den- buitenland- schen handel, Riccardi, in Horae vertoeft, heeft' daar gisteren een rede gehouden, waarin hij in de" eerste plaats wees op de .historische grootheid der beide leiders van de spil en den geweldigen omvang schetste van hun politieke doeleinden: nieuwe ordening en pacificatie van hetEuropeesche gebied. Italië valt daarbij de bizondere rol ten deel, zoo zeide Funk, in zijn natuurlijke levensge bied der Middcllandsche Zee .tco zorgen voor een gezonde nieuwe ordening der politieke en economische verhoudingen. De enorme betec- keuis van het Middcllandsche. Zeegebied, met zijn buitengewone groote mogelijkheden, is aller eerst gelegen in liet feit, dat het de natuurlijke brug vormt tusschen Europa, Afrika en Klein- Azië en daardoor bemiddelen kan bij den goc- derenrui II fnoc!r>linn drii Als .eerste doel dor Europeesche sameriwer- noemdc minister Funk het onafhankelijk maken van het, onder den dwang der Britsche blok kade ontstane groote Europeesche economische gebied, van den invoer van hoogst noodzakelijke en voor de oorlogsindustrie belangrijke goede ren, waarmede geenszins een op de spits ge dreven autarkie wordt bedoeld. Want wij "zijn er vast van overtuigd, zoo ging- de minister voort, dat ;zich do betrekkingen voor den goe- derenrail met andere economische 'gebieden na afloop van den oorlog spoedig zullen baanbre- ken, daar de overzeesche producten van grond stoffen eenvoudig op den duur niet met hun productieoverschotten kunnen en willen blijven zitten. Vooral echter achten wij het onoprecht, de 'kwestie van het economische systeem propagan distisch 'voor te: stellen als 'een' .belemmering voor een bloeienden, internationalen handel, nu dc(è wereld Het\vefbazihg"ziet, hóedde de mocratische landen, .Vooral Engeland' en de Véreenigde Staten, t}Ï3 zoogenaamd strijden .voor het behoud van vrijüandelsmethoden, in toene mende Jnate overgaan tot "een door den staat geléideh bipnen- en buitenlandschen handel.- Daarom moeten wjj deze propaganda beschou wen als een weinig steekhoudend voorwendsel voor imperialistische oogmerken dezer landen. Het beginsel „gezond geld slechts bij gebon den economie", geldt ook voor de oplossing der internationale valutakwes'ies. Wij moeten bet een misleiding van de open bare meaning der wereld noemen als onze tegenstanders bet cloaringsysteeni 'voorstellen als een hindernis voor con reorganisatie van het internationale handels- en betalingsverkeer. Het kan doelmatig zijn bet goud te gebruiken als middel tot vereffening van hoogtepunten hl het betalingsverkeer, die zich lijdelijk voordoen. Het daarvoor benoodigdc goua zullen wij na afloopvan dezen oorlog bezitten. Door een intensieve en voortdurend uitge breide samenwerking is de politieke Spil Ber lijnHome ook een economische spil gewor-, den, met als gevolg, dat dc omvang vau onzen buitenlandschen handel tijdens den oorlog drie maal zoo groot is geworden.' De toekomst is aan d,c- volken, die zoowel de foulen van het verleden, als'dé uiterste reactie daarop door éen veelzeggende synthese overwinnen. Dat, en" hoe, d'e. beid.e spilmo- gondhedeu een dergelijke syi'itbesé voor hun levensruimte hebben gevonden, heeft hel ver loop van- den oorlog tot n'u toe de- wereld met allo kracht bewezen, dat bewijst echter ook liet feit, .dat het nieuwe. Europa, dat opge bouwd wordt volgens onze beginselen van'orde-, ning, reeds in groöte mate tot werkelijkheid -is geworden. Indien Engeland tot nu toe nog steeds hoop meende te- hebben .op ecobömische uitputting der spilmogeiidtieden, dan moet thans ook de grootste optimistbeslist toegeven, .dat- deze hoop yerdwonen is;. De Engelsche blokkade is thans definitief gebroken. Ho'e langer de oorlog duurt, des to zwakker wordt Engeland, des te sterker echter-; de- 'asmogendheden. Met hetgeen de laatste .maanden is gebeurd in het Europeesche gébied is de eindoverwinning een enorm stuk naderbij gekomen, zoo zeide Funk tenslotte. Wjij weten thans, dat deze ons nSet meer ontnomen kan worden, er moge ko men wat wil. Reeds geruimen tijd werd er ni Leeuwar den fluisterend verteld, dat in een bepaalde groote schoenenzaak zonder veel moeite schoe nen zonder bon te krijgen waren. Aan de politie, die zich in verband met de controle op do distributievoorschriften uiteraard voor die geruchten interesseerde, was.het niet gelukt afdoende bewijzen van deze overtredingen in handen te krijgen. Daar echter hij verkoop zonder bon de prijzen in het algemeen ook abnormaal hoog opgeschroefd zijn, interesseer den de prijshekeersckingsnutoritcitcn zich even eens voor het geval en besloten in te grijpen. Bij een dezer dagen door hen ondernomen, controle verklaarde de winkelier eerst, dat liij zijn schoenen steeds met een normale winst marge veihandelde. Het verhoor van getuigen en genomen steekproeven wezen het echter anders uit: hij bleek dikwijls 100 tot 250 pet. winst te maken. Soms werden zelfs fantasti sche prijzen gevraagd en verkregen. Een in 1938 voor f2.75 ingekocht paar schoenen bracht f 14.50 op, een winst van ruim 400 pet. dus. Do man had gemeend heel handig te zijn door allo verknopen zonder bon en tegen te hooge prijzen' huiten zijn boekhouding te hou den. Na ijverig .speuren konden de onmid dellijk aan het werk gezette accountants van do inspectie voor de prijsbeheersching de ge-- pleegde overlredingen echter onweerlegbaar aan-: toonen. Al spoedig was er voor den winkelier geen ontkennen meer aan. - De man bleek zich niet alleen met deze' ontoelaatbare praktijken op te houden. In den winkel kwamen ook nieuwe fietsen, haarden, regenjassen en een partij zeep voor den dag. Tn de privó-woning o.nldekten de controleurs verder nog een partij schoenen, enkele fietsen en haarden, die oveneens kennelijk voor den zwarten handel bestemd waren. Een laatste ontdekking maakte de maat vol: de winkelier trad ook nog op als geldschieter voor den kleinen man, waarbij hij woekerrente nam. De geheel abnormale groote schocnenvoorraad van ongeveer 10.000 paren, de fietsen, haar den, jassen on de partij zeep werden in be slag genomen. De inspecteur voor de prijs beheersching zal er voor zorgen, dat dit alles nu langs den normalen weg de verbruikers bereikt. Voorloopig is er in elk geval een einde gemaakt aan de ongeoorloofde prakrijken van den schoenenhandelaar. Eetgelegenheid had ongekeurd vletsch' voorhanden. In een eetgelegenheid te 's-Gravenhage wer den 62 kilogram ongekeurd rund- en schapen- vleesch inbcslaggenomen. De 60-jarige directeuc S., diens 25-jarige bediende D. en de verkoo- per van lief. vlecsch, de 27-jarige D. alhier, werden in bewaring gesteld. Naar aanleiding van het verder onderzoek' hebben twee rechercheurs- hedenochtend om) hall zeven era inval gedaan in een boxen-ga rage te Rijswijk. Zij troffen daar een 21jarigen en een 26-jarigen slager, de gebroeders De K., en den 23-jarigen slager Van L., allen uit Rijs wijk, aan, die bezig waren een complete koe uit te becnen. De stukken tot een totaal ge wicht van 424 kilogram werden per -vrachtauto naar het slachthuis vervoerd. In verband met deze zaak werden' verder nog een lS-jarige slager uit Rijswijk, broer van beide de K.'s, en oen 41-jarige slager \V„ uit Den Haag aange houden. Prijsopdrijving van radiotoestalicn. De politie te Groningen heeft proces-verbaal, opgemaakt terzake overtreding van dé prjzen- bcschikking I940/I tégen drie personen, die gebruikte radiotoestellen tegen aanmerkelijk hoogcro prijzen hadden verkocht dan deze- toe stellen nieuw kostten. Doütlelijk ongciuk. Gistermiddag is het twee en een halfjarig dochtertje van dcii heer Zuidema, wonende' aan den 'Middelhor-tenveg te Haren (Gr.\ toen zij daar speelde, onder een zwaar beladen; voorbij' rijdende groenhnwagen geloopen.' Hét kind werd overreden, en liep zoodanige kwet- sureii op, dat. het spoedig aan de bekomen ver-' wondingen overleed: Inbraak en opeiislnifing. Zaterdagavond werd een inbraak g.-pl.-cgl ia" een stoffeerdcrijaan den Loosduinschéweg te 's-Gravenhage. Nadat do winkeldeur was gefor- ceerd, begaven de ''dieven zich naar de boven den winkel gelegen woning en haalden daar; op de' tweede etage alles - overhoop. Uit een kast werd: een-bedrag van f 1000, hoofdzakelijk bestaande uit bankpapier, gestolen. Uit een- schrijfbureau - werden post- en kwitantiezegels tér vvaarde Van £20, ontvreemd. Dóór'operislüiting'verschafte men zrch. voorts V toegang tot een pakhuis in do Tan mus Schol-- tenstraat. Tieri bisten appelen en twee'bisten peren, ter gezamenlijke waardevan f 125, ble- ken te zijn verdwepen.

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 1