Geldige bonnen voor voedingsmiddelen ItïJIIHImlU1 I et geheim van de Parel-eüanden radio bob VERLOVINGSRINGEN J 1 Rechtszaken Oproep II. Th. w. d. VLD3UK ZËEPDISTRIBUTIE I Pag. 3 SCHIEDAMSCHECOURANT Vrijdag 10 April 1942 Agent gestoken tijdens relletjes Anderhalf jaar voor inbrekende gebroeders Een jaar geëischt tegen sigarendieven Meisje wilde de wijde wereld in DRO Rembrandtlaan 11» Tel. 67632 Gemengd! Nieuws; LrBOON, Huysmansstr. 78, Tel. 69719 De oude juffrouw met de gouden tientjes Pakketten voor het „Vrijwilligerslegioen Nederland" Rijwieldief bood politie clandestiene waar aan Clandestiene handel in aardappelen Aan jonge 'socialisten in Nederland VAN GEELKERKEN. Donderdag 10 April 1S>42 - 9 18 22 18 rants li 21 2i 21 rants li H 51 3* kfi h i I ke 1 1 i i 50 50 250 250 250 250 500 500 500 500 4 4 4 4 500 250 250 250 250 250 250 250 250 100 100 100 100 500 500 500 500 28 14 7 7 r GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN 1942 1942 1942 1942 1942 1942 L942 1942 GLAS GLAS N,V. VAN KATWIJK'S GLA8HANDEL Theediefstal opgehelderd Bloei-berichten -jj it j bollenland DE RADIO-SPECIAALZAAK 14 Karaats Goud RoUordamsdhiwSijl; 2(5S Schiedam Inbraken en diefstallen de hoofdstad in Doodelijk ongeluk te Rotterdam RADIOPROGRAMMA en toch geen zorgen over mijn wasoh: G0R18' Wasscherijen - Tel. 6-8-6-7-5 Burqerlijke stand Vredegerechtsltoj' Hot Vrudegerechtshof heef1 gisteren het von nis van den vrederechter te Arnhem bevestigd, waarbij do W.A.-man H. Boers uit Hengelt) was veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf onder aftrek van de preventieve hechtenis, we gens' mishandeling van een agent van politie te Hengelo. Verdachte heeft zich te verantwoor den gehad onder beschuldiging, dat hij xn den avond van 31 Augustas van het .vonge jaar don agent van politie F. J. Rhebcrgen tijdens rolletjes genigo stoken met een mos in de lies zou hebben toegebracht. De Bossche rechtbank txeeft gisteren udspraak gedaan in de zaak van do gebroeders Jan en Jantmus T. uit Emmen, die in den nacht van 6 op 7 December van het vorig Jaar te Eindhoven hebben ingebxoken in den winkel van It. Vei'dxjsseldonk, waar zij- vrijwel den ge beden inventaris hebben weggehaald. De offi cier van justitie, mr. Dabo.s, ixad tegen beide verdachten, die hardnekkig ontkenden iets niet do zaak te maken te hebben, drie jaar gevan genisstraf gei'ischt. De rechtbank heeft hen thans veroordeeld tot anderliatf jaar gevangc.ns- süaf mot aftrek vna voorarrest. Voor de Bossche rechtbank stonden gisteren terecht de 24jarige koopman A. van do 21-jarigo J. J. van E., en de 2'2jarigo arbeider II. v. B., allen uit Eindhoven, die op 27 Januari van dit jaar gezamenlijk hadden inge broken in een sigarenfabriek te Eindhoven, waar zij ruim 10.000 sigaren buitmaakton. De verdachten bekenden het ten laste gelegde. De officier van justitie, mr. Dubois, eischte tegen alle drie een jaar gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Het was een triest, geval dat do Bossche rechtbank gisteren te behandelen kreeg. "Wegens diefstal ten nadeo'e van haar moeder en zuster stond terocht de 19 jarige arbeidster A. P. v. d. Br. uit EindhoVen .Op 12 Februari 1911 was het meisje, dat de wijde wereld in_ wikte, het ouderlijk huis onttoopen, na echter eerst de garderobe van haar moeder en zuster grondig geplunderd te hebben. Behalve kteeren had zij ook do meeste andere bezittingen van do heide vrouwen meegenomen, zooals lasschen armbandhorloges, benevens van ieder een be drag aan geid. Zij werd echter na eenigo dagen doov de Eindhovensche politie achterhaald en wegens diefstal ingesloten. Het meisje bleek min of meer onverbeterlijk te zijn. Reeds eenige malen was zij van 'huis weggoloopen cn moest dan door de politie wor- den teruggehaald. De officier van j'usliüe, mr. Dubois, eischle tegen bet meisje zes maanden gevangenisstraf, mot aftiek van vooiarrest, waarna de uitspraak word bepaald op 23 April. Brandstoffenhandel, Goederenvervoer EEK OUD VERTROUWD ADRES „Ik ken een oude juffrouw, die 78 gouden tientjes te koop heeft. Z!J wil er f2500 voor hebben, maar die tób ik niet bij elkaar. Js hot misschien wat voor u?" Zoo sprak op een middag in Juni een 25-jarig transportar beider lot een 56-jarigen pluimveehandelaar in Amsterdam-Zuid. Do pluimveehandelaar, die den arbeider, dien hij al eens uit .financieele moeilijkheden had geholpen, oppervlakkig kende, was op telefo nisch verzoek naar een café op het Damrak gekomen en hoorde zich nu het aanbod tot goudaankoop doen. Hij voelde er wel iets voor en daarom wandelde hij mee naar de Houtmankade, waar de juffrouw .van de gou den tientjes moest wonen. Bij de woning ge komen, merkte d'e man op, dat de vrouw erg wantrouwend was en dat het, beter zou, zijn, wanneer hij alleen naar boveri gïng.i De goedgeioovig© pluimveehandelaar begreep dat. Hij gaf f 2500 aan den transportarbeider en posteerdo zich voor de deur. Hij wachtte een half uur, maar er gebeurde niets. Hij keek omboog on zag een oude juffrouw voor bet raam zitten, maar zonder een oude kous mot gouden tientjes. Met een angstig voorgevoel belde hij aan. De arbeider was er niet. Hij was enkele oogenbiikken boven geweest, maar weer j direct vertrokken./-En gouden tientjes had de juf frouw tot haar spijt nooit gehad.'De ptuim- veehandelaar, wanhopig over de geheimzinnige verdwijning van den man en. de f2300, onder zocht het gehecle huis. -Hij vond slechts een openstaand zolderraam, waar de man kennelijk door gevlucht was. De politie werd op dg hoogto gesteld en spoedig had men den op lichter gepakt. Ilij bekende en zeido over het dak gevlucht te zijn naar de Van Heemskerck- straat. Ruim f 2200 kon hg zijn arrestatie in beslag worden genomen en teruggegeven aan den pluimveehandeiaar. Gisteren moest de man voor de rechtbank te Amsterdam terecht .staan. Hij was niet ver schenen. r De officier van justitie, mr. De Bléeourt, eischte wegens oplichting een jaar gevange nisstraf tegen hem. Uilspraak Donderdag 23 April. Do afdceliug propaganda en verzorging vatf het hoofdkwartier van het „Vrijwilligerslegioen Ncdorland"-deelt mede, dat do mogelijkheid ge opend is om pakkolten te verzenden aan de letten van liet Vrijwilligerslegioen Nederland. Do pakketten mogen hoogstens eên.kilogiam wegoii en geen grooter afmeting hbbben dan 102040 centimeter. Do inhoud mag niot aan bedeif onderhevig zijn. Be pakketten dienen volledig geadres seerd met persoonsnaam en het veldpostnum- mcr gezonden te worden aan hot hoofdkaar tier van hot Vrijwilligerslegioen Nederland,, Ko ninginnegracht 22, ta 's Gravenhago., Van hieruit worden zij in kisten naar hun bestemming gebracht. Op 1 Mei a.s. moeten do pakketten in het bezit van het hoofd kwartier zijn. Do nadruk wordt er op gevestigd, dat deze rending alleen geldt voor leden van het Vrij- wiltigerslcgioeen Nederland. Voor andere Nedertandsche vrijwilligers bij do weermacht- zijn bereids ondeihandolingen gaande. Do Bussumscho recherche heeft een goede vangst gedaan door de arrestatie van een 23 jarigen rijwieldief, die op zeer geraffineerde wijze te werk ging en in verscheidene plaatsen opereerde. De jongeman trachtte in contact te konion met personen, aan wie hij voorgaf sigaretten te koop te hebben. In werkelijkheid had hij geen sigaretten, doch'hij wist het ge sprek op Hotsen te brengen en bood er dan een ie koop aan, welke dan, naar later bleek, van diefstal afkomstig was. Bij een anderen ingezetene van Bussum, waai' hij eveneens sigaretten aanbood, deed hij liet voorkomen, alsof zijn fiets gestolen was tijdens het oogenbiik, dat hij binnen ver toefde en vroeg 's mans fiets te leen oin de sigaretten te halen. De fiets kwam niet terug; doch werd verduisterd. Zoo opereerde de dief op verscheidene plaatsen, tot hij in Baarn tegen do lamp liep. Ilior belde hij aan bij een woning van een brigadier van politie met het aanbod, om sigaretten te koopen. De bri gadier had er wel ooren naar, omdat hij er een „poliiiezaakje" in zag. Hij noodde het jongmensch binnen om te onderhandelen en spoedig was men het eens. Do brigadier ont popte zich hieiop ais politieman en vroeg den jongeman naar zijn persoonsbewijs. Hieruit bleek al spoedig, dat hij te doen had met oen rijwieldief, die door de Bussumsche po litie in liet potilieblad gesignaleerd was. De fiets, welke hij bij zich had, bleek eveneens van diefstal afkomstig. Do dief werd naar Bussum overgebracht, waar hij na een streng verhoor bekende in Bussum vijf fietsen te hebben gestolen en één opgelicht. Bij het verkoopön van één der gestolen Hot sen,' was de dief zoo dom geweest, zijn juis- tcn naam op de geven, doch met verkeerde voornamen en vcikeerd adres. De politie ar- resteoide daardoor eerst een broer van den dief, die door één der gedupeerden pertinent herkend werd dis de dader, doch geheel on schuldig bleek te zijn. Do dief werd naar Baarn overgebracht om te, onderzoeken hoeveel fiet sen hij hier gestolen heeft. Daar trachtte hij tevergeefs hel politiebureau te ontvluchten. De man is woonaciitig te Hilversum. 1 De politie te Bussum heeft een uilgebreiden handel in aardappelen ontdekt, waarbij de aard appelen tegen hoogen prijs van de hand werden gedaan. Een ingezetene van Bussum had familie in Zeeland wonen, die hem regelmatig van aard appelen, booncn en erwten voorzag,voor welke voorraden de Busstimmt>ï"wël afzetgebied wist. Do man deed het echter geenszins om rnede- mcnschen die voedsel tekoit hadden eenigszins to helpen, doch ging een uitgebreider! handel in clandestiene aardappelen beginnen. Hij ver- kocht dlo aardappelen voor' niet minder dan twintig gulden per mud en had reeds veertig mud verkocht, toen de politie den handel op het spooi kwam. Ongeveer twintig, mcnschen, die zich vrijwel atlen min of meer aan prijsopdrijving schuldig maakten, omdat zij d,e aardappelen welke zij afnamen doorverkochten tegen hogeren prijs, zijn hg de zaak betrokken. De politie nam een grooto partij aatdap. polen, alsmede zakken boonea cn erwten, die o/eneens clandestien verkocht werden, bij den man in beslag Toveren hadden buurlgenooten, die bemerkt hadden, dat do politie den handel ontdekt-had, getracht de voorraden naar een -veilige plaats over to brengen, doch de politie wist den voorraad in beslag te nemen. Be geweldige strijd'in" het Oosten vaii-?Eu- ïojia is tiet begin van een nieuw Europeescli tijdpeik. Tol nu too hebben de Europeesclie volken zich zoo druk bezig gehouden mot de exploitatie hunner ovcrzcesche bezittingen, dat iu do geweldige uitgestrektheden van het Rus sische gebied een ami dc cultuur en Europa vijandige macht kon opstaan, die uit haar iniiuiei waai digheid al het groote en hoog-ont- wiktelde, kortom dus de hoogc trap vaii be schaving dei Europeeseko volken, moest be- slnjden. Zonder in de toekomst do gedachte piijs te geien, dat-Emopa^is het hart van de vveield het recht/en de taak hooft, uiigcslrckte oveizccstho^ ontginningsgehiedon zijn eigen te noemen,ontstaat reeds thans de gebiedende noodzaak, hel Oosten van Europa als hot dichtst bijzijtulo gebied voor kolonisake en ontginning opnieuw op te bouwen. Dit is vooial een doel voor de jeugd van de Germaansche volken. Het groolste deel van deze jeugd staat thans als Duilsch soldaat of Vlaamseh, Noderlandsch, Deepsch, Nooiaeh en Zwcedsch vrijwilliger met do wapens in de hand in hot oosten en vecht tegen de bolsjewistische heerschappij, dio tot nu toe haar land ais basis voor de wereld- revolutie gebruikte. Er zijn echter vele jungle kameraden, die thans nog niet oud genoeg zijn om zelf deel van dit sotdateofront uit te maken. Ieder hun ner kan echter een deel worden van een tweede slrijdfront, dat zich tot taak stelt, den bodem in Oost-Europa te bewerken. Dezelfde mogelijk heid tot medewerking aan deze taak bestaat in overeer.komstigcn vorm 'ook voor onze meis jes. Duilsche jongens en meisjes doen reeds thans als vrijwilligers voor den landdienst, tezamen met jongens en meisjes uit de overige Germaansche landen, die. zich vrijwillig hebben opgegeven, dienst op ito velden on akkers in Oost-Europa. Zij demonstreeren daardoor niet alleen den strijd vaardigen' geest eener natio naal socialistische jeugd, dotih hebben tijdens hun weikzaamheden onder deskundige leiding ook de mogelijkheid, zich in-het boerenbedrijf te bekwamen. 4SFe!en hunner zullen zelfs Vrij willig in het Oosten blijven, nieuw land krij gen en zoo van iiun harden arbeid meer pro fijt Hekken dan de jongelui van vroegere gene- lalies, die d'e enge ruimte der Europeesclie landen ontvluchtten en in andere werelddeelen prestaties volbrachten, die zoo vaak hun land niet ten goede kwamen. In liet nieuwe Europa zal editor ieder de mogelijkheid krijgen, zijn arbeid, zijn bekwaamheden en zijn kracht in do giooter geworden Europeesdie ruimte in een nieuwe Europcesche gemeenschap en daarmede voor zijn eigen land te gebruiken. Daarom, nationaal-sociahstische jongens en meisjes, meldt u aan als vrijwilliger voor den Innddiensli ilk dei volgende bonnen Geelt recht op net koopen van Van 12 April tot en met 18 April 1942. 19 A 19 S 19 A 19 B, 19 A 19 B Brood Brood V-eesch Vlaesch Aardappelen Aardappelen rants j cants rants cants Van 22 Maart tot en 260 Algemeen 3-01 4-01 Reserve 259 Algemeen 263 Algemeen 257, 261, 265, 269 Alg. 4-02 4-03 Reserve 264 Algemeen 268 Algemeen 267 Algemeen 258,262,266,270,274 lig. 16 A t/m 19 A Melk 16 B t/m 19 B Melk Brood of Gebak Vleesch ol VI.waren - Aardappelen i Kg Aardappelen met 18 April 1942 Suiker Cacao Koffiesurrogaat Jam Bloem, Brood o< Gebak Rijst Peulvruchten Gort Vermicelli of Maïzena Kaas Melk Melk 1 kg 50 gram 250 gram 500 gram 1 rants. 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram 3| titer IJ liter Van 12 April tot en met 20 April 1942 19 Boter oi Vet rants. Boter ot Margarine Beschikbaar per persoon S Ir) tijdvak van een week tn tijdvak van vier weken kg- g.'am gram gram rants. gram gram gram gram gram liter liter In tijdvak van 9 dagen Van 26 Maart tot en met 18 Aprii 1942 271 Algemeen 3-04 of 4-04 Reserve 250 gram 400 gram Peulvruchten Sinaasappelen 250 400 250 400 250 250 rants gram gram blij'ft voor rsu en later Uw speciaal adres voor BEHANGERIj en WONINGINRICHTING HOOGSTRAAT 32 [Opgericht' 4 88$ Telefoon 6801 ij Élk "dei volgende bonnen Geelt recht op het koopen van 16 Pecro euro U7 K.P, Brandst. 08 K,F. Brandst. 05 t/m 09 H.K. Brands 13 en 17 H.K. Brands). 12 t/m 20 C.V. Br.st. 23 t/m 32 C.V. Br.st. Ie t/m 9e Per. Br.st. 272 Algemeen I Zeep I Toiletzeep L Textiel (Mannen; 2 uter Petrpleurr Teenh.i Brandstoffen 2 eenh.j (geen anthraciet) 1 ienh. Brandstollen op bon 08 H.K uitsL turi 1 cant. Zeep 1 rants. Zeep )75 gram Toiletzeep 80 '7, 50 gram Scheerzeep Van 1 April 1942 Diverse data Diverse data t Apr. 1942 I Apr 1942 I Apr. 1942 1 jan. 1942 Tot en mei 13 Juni 1942 30 Apr. 1942 14 Apr. 14 Apr. 14 Apr. 14 Apr. 14 Apr. 30 Apr. 30 Apr. 30 Apr. 30 Apr, 1942 LANGE KERKSTRAAT 38. TELEF. 687,35 ALLES OP 'DIT GEBIED Het is de politie gelukt een thee-diefstal in de Van Wfeeistraat te Rotterdam gepleegd, op te helderen, juist toon de medeplichtigen' op het punt stonden met eenigo kisten thee, aangegeven als passagiersgood, naar Gronin. gen te reizon. Ook zouden eenige kisten thee met bodediensten naar Groningen worden over gebracht. om de kans op ontdekking kleiner Re maken. In totaal was ten nadeeie van de firma N. een partij van 340 kg gestolen, waarvan men reeds tOO k.g. terug heeft. De dieven bleken to zijn dlo Moemenkoop- man J. M. V., do zeeman Z. M. en de bloemen- koopinan J. A. vim J. In totaal zijn 11 anes- talies verricht. Zes mensehen zijn naar het huis van bewaring overgebracht tegen de ove. rigen is proces verbaai opgemaakt. 26 DOOR R. ARDEN HOOFDSTUK XI. Kapitein Kidd. Hoewel do regen op)de botton een" heil zame uitwerking heeftgehad, zoo schrijft de A.N.W.B., is deze nog niet langdurig genoeg gevallen en blijft het ook nog te koud om het bloeiproces in bollenland "thans in stiei teinpo te doen geschieden. Het wordt dan ook steeds waarschijnlijker, dat de bloeitijd aanzienlijk later za! zijn dan andere jaren. Het festijn der ciocussen is nog in vollen gang, de gele, paScse en 'witte velden, die men bij Hiliegom hoofdzakelijk in den polder vindt, zijn van een intieme schoonheid. Het is echter niet zoo gemakkelijk ze op een wan deling te bereiken en ook zijn er minder dan vorige jaren, omdat de crocnssen nogal, van de vorst hebben geleden. Enkele vroege nar cissen staan reeds in bloei, doch volgens de gegevens van den A N.W.B is er geen sprake van, dat de aanstaande Zondag reeds een narcissendng zal kunnen worden. Ook de hya- cinthen, die zeer veel vocht noodig hebben, wachten nog even. Waarschijnlijk zullen nar cissen en hyacinthen gelijktijdig bloeien en zat men hiervan het meest kunnen genieten in de dagen rondom Zondag, 26 April. aïadè UcmoK,. 'sümtm-düob SINGEL IS» TEl. «MSRSCM1 EDAM Op het kantoor van de lijn ging eerst a.lcs vlot. Niemand vond liet verdacht, dat de Tonga een beetje te lant was. Maar toon kwam er een vraag van oen politie uit eon andere stad. Hot was do politie gelukt een wapcnsmokkelaar" te vutten, die de onderwereld van machinegeweren voorzag. Bij hom hadden ze een notitieboekje gevonden, waarin de "datum van vertrek van do Tonga stond. Dat was toch wol de moeite van liet informecren waard, niet waar? Do eigen politie vond dat ook en zoo werd kapitein Mitchell verzocht o>p - tlict bureau te .komen.. Er volgdo oen pijnlijk verhoor. Hij praatte er zich zoo goed on zoo kwad uit ais het kon. De bemanning zweeg in alle talen. Het scheen hiermee al afgoioopen to zijn en men meende dat de wapenhandelaar de afvaart ban do Tonga had opgeschreven om er op een of andere manier gebruik van te kunnen maken toen kwam cchier de dood van den stuurman ter sprake. Sluumnan Korby was heuscli niet de eerste, die in een ruim verongelukte, se dert de zeevaart bestaat, maar nog nooit, was alles zoo haatfijn uitgeplozen als juist in dit goval Mitchell moest steeds weer hot ongeval uilscbilderen. Men kon zich niet voorstelten, dat een kist van eon ton eenvoudig wog gaat glijden, tcnvij! de zee zoo rustig is. Kajateln Mitchell veronderstelde, dat ze we! scheef go- staan zou hebben. Zoo'n -reuze kist met land bouwwerktuigen, zou scheefgesiaan hebben? Dat kon men eenvoudig niot verklaren. Toon Mitchell voor do derdo maat door de politie in verhoor werd genomen, baadde hij in het zweet. Zij hadden hein het vuur na aan do schenen gelegd. Hij vermoedde, dat men slechts van een arreslalie afzag om hem in het oog te kunnen houden. Hij wist nu, dat hij met nie mand mocht spreken, dio niet met de poVlio in aanraking wenscht te komen. Zonder -twijfel zaten een paar detectives hem op do hielen. De lijn, dlo scheepvaartmaatschappij, nam een af wachtende houding aan. Als de kapitein inder daad werd verdacht, dan kon men hom altijd" nog ontslaan. Toen Mitchell door de drukke hoofdstraat ging en naar eentaxi «itkeok, die hem naar 'de haven kon brengen, ontdekte hij plotseling een OPMERKINGEN. DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG Na Z.iterdaa 11 April- 18 Brood Vleesch Aardappelen 18 en 17 Boter en Vet. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd I ..m Donderdaa 80 April; 211 AJvemeen (Zeep) 228 Algemeen (Zeep) G Zeep l'oi.etzcep H Zeep Toiletzeep. üe Donnen tei verkrijging van levensmiddelen, waarvan de geidigtieidsduur op Zondag Begint, mogen ip den daaraan voorafgaand en Zaterdag worden gebruikt met uitzonder ny van den bon voor v'eesrl' »n vleefliwaren Ingebroken is in een darnesatollier aan de Davisstraat te .Amsterdam. Ontvreemd werden pt.m, 200 japonnen, een dames- cn een hee- renregenjas, do distributiebescheiden van de be woners en een bedrag van ongeveer i 150. Ook in de binnenstad werden eenigo inbra ken gepleegd. Zoo werden uit een sigaretten- fabriek aan den Kloveniersburgwal. 30 000 si garetten geslolèn, uit een pand aan do Haar lemmer Houttuinen 16 balen suiker, eik van 50 kg. en uit een winkel aan de Haarlem merstraat 12 stofzuigers, ter waarde vaat f 1000. Doordat de aanhangwagen van een vracht auto cfpi den Wcstzeodijk te Rotterdam tos- schoot, is Woensdag een ernstig ongeval ge. beurd, dat een voorbijganger het loven heeft gekost. Da aanhangwagen, die stuurloos uit de rijrichting reed, trof den 30 jarigen J. Huitmari uit Don Haag, die na aankomst in een der zie kenhuizen overleed. De 24-jarige mejuffrouw J. C. Berkelmans, eveneens uit Den Haag, werd ernstig gewond in het St. Frantiscusgasthuis opgenomen Aardbeving op de Philippijneo. Domei meldt van de Philippijnen, dat he denochtend tegen half vijf, eenigo uren voor het aanbod tot capitulatie der Amerikaansche en Philippijnsche strijdkrachten, het geheele schiereiland Bataan door. een feUe aardbeving is geschokt. De voornaamste beving duurde vijf minuten eri deed do hutten der Pliitip- pino's ineenstorten. Ook werden verscheidene aardverschuivingen veroorzaakt. bekend gezicht. Voorzichtig ging tiij naar do auto too. Als toevallig Weef hij hier staan, ais wildo hij hier oversteken, keek een anderen kant op en begon te spreken; „Kom niet meer mot mij in aanraking. Ik sta onder zware verdenking. Ik zal me meiden zoo gauw het kan en ik het kan riskeeren. Voor 't oo'genblik de grootst mogelijke voor zichtigheid". Teiwijl Mitchell dit uitsprak, keek hij heeïe- nmal niet naar den wagen, maar de straat door. 1'oen zocht hij een sigaret en sprak vorder, stoeds in een andere richting kijkend. ,Do lieelo zaak draait om een lid van mijn bemanning, dio mij afpersen wilde. Nu willen ze beweren dat de man mot mijn medewerking verongelukte. Maar ik doe alsof mijn neus bloedt wantHicrmco onderbrak Mitciie'! zijn alleenspraak. Een paar gedempte knallen verhinderden hem verder te spreken. De auto sloeg aan met een geweldig lawaai, do versnel, ling werd krijschend ingeschakeld, de wagen vloog om den lioek en was "verdwenen. Kapitein Mitchell stond als een standbeeld. Zijn gezicht drukto angst noeti ontzetting uit, maar alleen onbegrensde verbazing. De sigaret viel uit zijn tieftig sidderendo handen, de aan- stoker viel zacht kletterend op het 'asphalt. Hij werd vaal, zijn- bruine gezicht veranderde in een vuilgele kleur. (Wtordt vervolgd). - ZATERDAG 11 APRIL 3 912. Hilversum I, 15.5 M, 7.15 Giamofoon. 7.45 Gymnastiek. 7.55 Gra- mofoon. 8 00 „Btandeude kwesties". 815 Gym nastiek. 8 25 Gramofoon, 8.39 BNO. 8.43 Gra- mofoon. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gra mofoon. 10 00 Ernstige muziek. 11.00 Voor de vrouw. 1120 Zang met piano on gramo foon. 12 00 Orkest Gregor Set ban en gramo foon. 12 40 Almanak. 12 45 BNO. 13.00 De landstand aan het werk. 1315 Amusomenlsor- kost, 14.00 Waarom leeren wij eigenlijk? 14 20 Na gedaneri arbeid... 15'45 Giamofoon. 16.00 Bijbellezing. 16 20 Piano. 16.45 Gemengd koor „Pro Musica". 17.15 BNO 17.30 Gra mofoon. 17.35 Buitsche les. 18.00 Gramofoon. 18.15 liet Kwartier van don Arbeid. 18 30 Gra mofoon. 18.50 BNO. 19.10 Gramofoon. 19.15 Als ik 't voor *t zeggen had. 19 30 Bonte Avond. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales. 20.15 Zang met piano, cetto met piano en graipofoonmuziek. Ca. 21.30 Gramo foon. 21.45 BNO. 22.1024.00 Gramofoon. Hilversum II, 301.5 M. 7.15—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 Gramofoon. 8158.45 Zio Hilversum I. 8.45 Gramofoon. 9.15 „Kerkgezang" en het omroeporkest. 10 08 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Ernstige muziek. 12.00 Zang met piano, en gramo foon. 1230.Gramofoon. 12.45 BNO. 13.00 En semble Joan Lancê. 13 40 Voor de jeugd. 14.08 Stedelijk orkest van Maastricht. 14 45 „Da ver bouw van. boonen". 15.00 Stedelijk orkest van Maastricht. 15 45 „Bij het eeuwfeest van de Wiener Phiiharmoniker". 16.00 Gerard van Kre- velen's orkest. 16 45 Van man tot man. 17.08 Voor do binnenschippers. 1715 BNO. 17.30 Orgel, 18.00 Programma-overzicht. 18.15 Gra mofoon. 18 30 De N S B. antwoordt. 18 45 Een strijkorkest. 19 39 BNO 19.40 Spiegel van den dag. 19 50 BNO. 20.00 Hier W.il.'Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 2015 Gra mofoon. 20.45 Bonte Avond. 21.30 „Het mu sisch element en zijn beteekenia voor ons geestesleven". 21.45 BNO. 22.00 Gramofoon, 22.10—22.15 Avondwijding. Geboren; 8 April. Antje Maria, d. v. A. H. v. d. Klaauw en M. Grandia, Dr. Noletstraat 1. Ondertrouwd: 9 April. W. F. de Wit, 31 j. en H. v. Vliet, 26 j. -L. Leefiang. 23 j. en C. v. d. Kaaden, 23 j. F. M. v. Roosmalen, 26 en M. P. Copier, 27 j. A. J. Ooster- vcer, 37 j. en E. J. Jobse, 35 j. J, Veldhoen, 27 j. en J. Mak, 23 j H. Leerentveld, 29'j. en A. W. H. Vis, 23 j. J. F. van Katwijk, 21 j. en C. Ouwens, 20 j, J. A. H, Schra, 27 j. en C. M. Kruining, 27 J. L. M. A. v. Noort, 25 j, en M. M. Bosman, 22 j. A, van 't Hoen, 24 en W. T. Bloem, 20 j. A. v. d. Griend, 36 j. en J. M. Lingmont, 25 j. Gehuwd: 9 April. A. Th. A, v. Mil, '25 j, en M. J. van Beurden, 27 j. D. J. Polet, 55 j. en H. v. d. Bend, 51 j. J. M. A. Roe- ling, 28 j. en J. F. Klcinekoort, 25 j. M. Bek- kcr, 24 en H. C. dc Wildt, 26 J. - S. J. Scheffers, 25 j. en C. van Duikeren, 25 j. - Overleden: 8 April, D. G. v. d. Schatte, 71 J. Rubenslaan 8a. L. J. Heinsbroek, 82 j. Nieu we Haven 225. Hoofdredacteur en stadsnieuws: M. Siavenga, Schiedam; buitenland: G. J. Lensink, Don Haag; binnenland: D. Maltha, Schiedam. i! i X h h - f

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 3