Laatste Pieuwsi Weest zuinig met eiectriciteit en gas Brcndstofregeiing voor groote. gezinnen Volgende week aanvragen indienen Kerk en School Zware bolsjewistische verliezen Woensdag 3 Juni 1942 Huidig gebruik geen basis voor rantsoeneering Een diefstal hek/rt andere diefstal op Agenda Uitreiking distributiebescheiden Een onaangenaam geurtje Op heeterdaad betrapt Burgerlijke stand B9NN£NLA5*B> SCHIEDAMSCHE COURANT Kantosigapeeiit Pag. 2 in- en uitvoer van postzegels slechts geoorloofd met vergunning Optreden der W.A. op de" Amsterdamsche vischmarkt Weer een liefhebster van den schuilkelder Gesïaersgd Ihüewws Groote partij smokkelgoederen in- beslag genomen Rechtzinnig en vrijzinnig Canterbury zwaar bestookt Het'„tweede front" Luchtbeschermer deed aan knevelarij BEUH§ H% flecMssagceET "g.b. 184V8 1577» 205 159 142 99 807 164 166 85 149 186 154 14 51 90 7 489© STAATSLOTERIJ (Vervolg rubriek Stad :ite*:wsj. Ilot is prachtig werken in een ziekenhuis, meikte zuster Horn op. Eigenlijk beu ik op en top een inteuie-zuster, maar liet werk in Go operatiezaal geelt toch ook vee! voldoening. Ais ik opnieuw moest beginnen, ging ik weer in ile. verpleging, want het is heerlijk men- schen, dip hulp noodig hebhen, en dat hebben zij, die erg ziek zijn te helpen en vooral te bemoedigen. Duizenden operaties heeft zuster Horn van nabij meegemaakt, want de laatste jaren wor- "den in hel gemeenteziekenhuis per jaar zekci 400 a 500 personen geopereerd. Waf het is geopereerd te \nuden, weet zus ter Horn niet alleen - van zien, maar ook bij ondervinding1 Zij zou thans reeds van haar rust kun nen genieten, maar wegens ontstentenis van do adjunct direelrise, die een operatie heeft ondergaan, heeft zuster 11 ,rn als oudste hoofd verpleegster de taak van hoofd van _den in ternen dienst nargcno.mcn. Nu de adjunct-direc trice hersteld is, kan zuster Horn haar werk neerleggen. De vorige week is in inliomen kring een feeMje gevierd, dal was georganiseerd in ver band met het slagen van een aantal verpleeg sters voor hun diploma. By die '"geleguihoid is een revue-tje opgevoerd, vva.uvoor het leven van zuste- flnrn de stof heft geleverd 1 Daar uit bleek, welk een belangrijke plaats zij in de gemeenschap van het gemeenteziekenhuis in neemt en hoe zij daarin gewaaideerd wordt. Niet alleen in dien kring is dat hét go- val, ook de chirurgen en geneeshecren en zeker veie duizenden patiënten doen d.t. Vrijdagmiddag zullen op een thee do dokiers en enkele gonoodiyden afscheid van de zeer verdienstelijk medewerkster nemen. De directeur van het rijkskolcnburcau vestigt er 'de aandacht op, dat iedere verbruiker in het belang van een geregelde ekctriciteits- en gas- voorziening de uiterste zuinigheid met het ver bruik van eiectriciteit en gas behoort te jbe- trnchien, In het bizonder dient men in het oog te houden ,dat het huidige verbruik geen basil zal vormen voor eenigerlei rantsoenecring in de toekomst. Het heeft dus geen zin, dat dege nen, die van het toegewezen rantsoen overhou den, het restant eiectriciteit of gas nutteloos verbruiken. Een dergelijke handelwijze is onver- woordelijk, daar hierdoor bevorderd zou wor den, dat wellicht tot een verdergaande rant- socneermg moet worden besloten. Ten slotte wordt er op gewezen, dat -tegen overschrijding van de rantsoenen strenger zal worden opgetreden en spoediger tot afsnijd-n zal worden overgegaan. Bij informatie deelde men ons mede, dat In de mrjanden januari tot en met April van dit jaar door de clectriciteïtsbedrijven in 36.192 ge vallen ea door de gasbedrijven in 59.481 ge vallen boete werd opgelegd.'Het aantal afsnij dingen bedroeg respectievelijk 1182 en 1957. Do secretin- s generaal van handel, nijverheid en scuoepvaart maakt bekend, dat in net tijd vak van Maandag 15 tot ea niet Zaterdag 20 Juni bij den pLiatsolijken distributedienst aan vraagformulieren MD IDS voor het iud enen* van een aanvrage voor evtxa brandstoffen voor ge zinnen van zeven of meer personen kunnen worden, afgehaald. Onder gezinsleden kunnen •-worden medegerekend inwonende familieleden en ten hoogste een inwonend lid van het personeel. Deze formulieren moeien volledig ingevuld bij het,afhalen van bonkaarten voor voedings middel en voor de achtste periode van '22 Juni tot en met 11 Juli weer worden ingeleverd. Hierbij moeien de distributie-stamkaart, gemerkt jjhoofd" en de distributieslamkaarten vair alle overige gezinsleden worden overgelegd. Voor een gezin van zeven, acht o£ negen personen zullen drie bonnen, voor een gezin van tien of meer personen zes bonnen, elk voor één eenheid, worden .uitgereikt, echter slechts indieu het hoofd van het gezin reads een brandstoffenkaaxl DV heeft ontvangen. Dezer dagen is J. v. d. U, een jongen in dienst van den heer J. j. A. v. Alpheu, door de politie aangehouden wegens het stelen van 23 boterbonnen, die hij had verkocht aan C. K van .hier. Uit het pakhuis van den heer Van Alphen aan het Groeneweegje is eenige weken geleden een vrij groote hoeveelheid boter, ?et en vieesch- waren gestolen en dat was voor do politie aanleiding v. d. H. ook omtrept het verdwijnen van de levensmiddelen te polsen. Dat leverde succes opl Do j'ongen bekende een sleutel van het pak huis in handen te hebben ge-ipeeld van II. J. K., die hem subiet heeft laten namaken. Nog den zelfden avond heeft hij zich met zijn broer H. K., die, tijdelijk in Utrecht verblijf houdt, met den valschen sleutel toegang tot het pakhuis verschaft. De beide K.'s zijn even als hnn broer C. K- en, J. v. d. II., in bewaring gesteld. Bzcedigd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zuid-Holland deelt mee,dat beéedigd is als meter, weger en ijkopnemer, uitsluitend in dienst van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton- Fijenoord, de heer J. F. Berberich te Rotterdam. Winkeldieveggc. In de Hema werd gisteren mej. J. M. T.G. Wïi L~L wviiujyi, wy tivv t uu vuuviv mimuvivui Zij werd döor de politie aangehouden, maar is, nadat proces-verbaal was opgemaakt, heen gezonden. Passage Theater 2.15 en 7.30 aur. Quax, de brokkenpiloot. Monopole theater, 2.15 en 7.30 uur. Ridders in lompen. ROTTERDAM. Heden e.r.d. Arena, 2.15 en 7.30 uur. Variété BIOSCOPEN Capitol; cloori. van 1.30 u. af. Illusie (18 jaar). Luxor, 1.30, 3.30, 7.45 uur. Een nacht in Venetië. (14 jaar). Prinses, 2.15 en half 8. Haar privé secretaris. (Woensdag 2.15, 4.30 en 7.30 uur.) Tegen overlegging van de stamkaarten en do daarbij behoorende inlegvellen van alle ge zinsleden, vvordeman het lokaal Broersvest 95 van 9—12 en van hall 25 uur (Zaterdag van 9—2 uur) bonkaarten 7e periode en aard appelparten uitgereikt. Aan de beurt zijn: Lel t/m Mop Donderdag 4 Juni. Mor, N, O t/m. l'li. Vrijdag 5 Juni. Plo, Q en R Zaterdag 0 Juni. S t/m. Sta Maandag 8 Juni. Sle, T, U t/m Vere. Dinsdag 9 Juni. Vord t/m. Wa Woensdag 10 Juni. We, .2C IJ en Z Donderdag 11 Juni. Wie door bizondero omstandigheden zijn be scheiden niet op den vastgestelden, datum kan afhalen, kan Donderdagavond 4 Juni vim half 7 Hot 8 uur terecht., In vm. Kethet en Spaland zal de uitrei king plaats hebben op Vrijdag 12 Juni in hel schoolgebouw Sehiedamseheweg 52, van 0—12 èn 2 4 uur. Hedenmorgen, omstreeks half 12. is een cy- lindeiflcsch, dio zwavelzuurdiovyde bevatte, in In.-1 magazijn van F rité M. Beukers' Verwar- mings Mij. aan de Lange Haven, lek geworden. Zwavel-dio\ydo (SO 2) woidt gebruikt bij koeling en verspreidt een sterk prikkelende geur, die zeer onaangenaam, maar voor nor maio menschen niet,, gevaarlijk is. Do politie heeft het verkeer langs het go- bouw, waar de defecte fiescii zich bevond, ge durende -ongeveer con uur stopgezet; Toen was van do onaangename geur op straat niets meer to merken. Gisteren werd een agent van politie er door een burger op attent gemaakt, dat op het Ru bensplein een man verdacht rondscharrelde om een fiets, die daar onbeheerd stond. De agent stelde zich verdekt op en toen een bakker, die zich in de buurt van de fiets be vond, zich had verwijderd, achtte de dief- in-spd het terrein veilig, liep op het rijwiel toe, pakte het beet, maar... voelde tegelijk ook.^dnt hij beet genomen weru! De man, die op heeter daad betrapt werd, bleek W. P. S. uit Rotter dam te zijn. Hij in het politiebureau in be waring gesteld. Inbraak op school. Zondagavond hebben onbevoegden ver moedelijk opgeschoten jongens zich toegang veischaft tot de school aan de Zulinstuint en daar een bus poetsmiddel, eon koperen kraan en nog eenige kleinigheden weggenomen Geboren: 31 .Mei Een ais levenloos aangege ven kind von J. P. de Koning ea Cr. «*W. SI lilrmvn, Boerbaveiaan 1. 1 Juni. Marlmn Adriana Jaeob't, dochter van B. P. 11. Jauso ea G. Pronk, Ikwemlyfc 51. Mari Bcrluh, zoon van J. Cliristen en _A. Yei- vveij, Rlioonschosteuat 13. Wilhelmus Pe trus, zoon van II. Krabbendam en E. C. de Beer, Van 's Gravcsandcstraat 47. 2 Juni, Antonia Pe'roneiL Adriana Jacoha dochter van A. P. Sjorang en J. II. v. d. Broek, Stationstraat8(). Do Staatscourant bevat een bekendmaking van liet deviezon-ui?iituiit, waarbij met ingang van heden wordt bepaald, dat de invoer uil hot buitenland en de uitvoer muur het buiten land van gangbare, gestempelde of ongestem pelde postzegels waaronder begrepen fran keer-, port- en dienstzegcis slechts mei vergunning geoorloofd zijn, vorr zoover de zegels niet diouen ter ürankeer'.ng van een post stuk overeenkomstig het geldendev. tarief. Deze vergunningen worden in het algemeen slechls .verleend voor den invoer en den uil- voer vair ongestempelde zegels in geheele vellen of in gedeelten van veilen en slechts aan ingezetenen, the reeds tevoren regelmatig en in omvangrijke mate zoodanigen in- en iLtvoer hebben bedreven. De in- en uitvoer van postzegels anders dan per post is verboden. Voorts is bepaald, dat hot aan ingezetenen zonder vergunning geoorloofd is internationale a'ntwoordcoupons tegen be'a'ing in binnenland- sche geldsoort to verkrijgen, zoomede deze, voor zoover zij strekken, tot vergoeding van frankeerkosien aan den geadresseerde, per post naar het buitenland uit te voeren. De invoer uit het buitenland van internatio nale antwoordcoupons, tenzij zij strekken tot vergoeding van tr-ankoerkosten aim den geadres seerde en de irtvoer per post gescluedt, slechts met vergunning geoorloofd. liet is \;erboden internationale -antwoordcou pons voor betaling uit anderen hoofde tc bezigen - De persdienst van de N.3.B. meldt, dat op de Zondagsche vischmarkt aan de Wusterdoks- dijk te Amsterdam den laalsten tijd weer de Joden dep handel beheerschten. De borden, welke het verbod voor Joden om do markt le betreden dragc-n, varen verdwenen. Daar in de laatste weken slechts paling en aal 'aangevoerd word, dus niet-geschubde visïdi, waarvan het eten den Jood "niet is toegestaan, was dë handel er hier kennelijk weer op ge richt om ben monopolie te veroveren en zoo doende van de Nederlanders ongehoord hooge prijzen te kunnen vorderen. Daar bleek, dat van overheidswege niet weid opgetreden, heeft de Amsterdamsche W.A. in gegrepen- en Zondag j.l. de vischmarkt van Jo den gezuiverd. Zij deed dit grrmdis en ving Verdere plannen liggen tót' uitvoering gereed. Do zwarte handelaren kunnen er zich van overtuigd houden, dat het vuur hen na aan dó schenen zal worden gelogd. Zij kunnen van uu zijde duf W.A- slechte dö uiterste hardheid verwachten. v Gunstig verloop van den bloemenhandel in het Westland. De goede prijzen, welke het afgeloopen sei zoen besteed zijn In het Westland voor de bloe men, hebben dit seizoen wel een belangrijken voorsprong gebracht, vergeleken bij het vorige jaar. Dit blijkt uit het omzetcijfer van de bloe menveiling, „Het Westland" te Poeldijk, waar thans het omzetcijfer van f 100.000 is bereikt, hetgeen het vorige jaar eerst in November het geval was. Het Meisje v. S. is enkele dagen geleden 18 jaar geworden en vanmorgen stond z,j terecht omdat ..zij in een schuilloopgraat verlier had gezocht. Mot do eerste opmerking willen we m geen geval insinueeren, dat die verjaardag in dien kelder gevierd is, maar toch heeft de geboottodag er iels mee te maken. Verleden week heeft deze jongedame n.l. ook al terecht gestaan inzake het gebeuren in de loopgraaf. Dat was toon een kinderzaak, wrmt tusscblien vee rieden week eu nu ligt juist die achttiende heidenking van den geboortedag. Er bes'ond nu eenig misverstand omtrent beido zaken. Veidachte en do haar begeleidende moeder meenden namelijk, dat alles met het zaakje van verleden week reeds geboet was. Dat was echter niet juist, haar do kantonrechter dui delijk maakte. Die eersle zaak gmg slechts over liet tijdstip waarop het bezoek van het meisje aan den schuilkelder geconstateerd was. Dat tijdstip lag n.l. tusschen middernacht en vier uur. Mater nu zou berecht woiden hot feit van het in dien kelder zijn, zonder meer. Want dal mag ook niet. liet brengt de zoden in gevaar, zei uur, Mulicr, die f t'2.50 subs. 0 dagen hechtenis oischte Daarmee was mr. Cos liet volledig eens. Zoo jong en dun ai ui een schuilkelder; en nog wei na twaalven en niet alleen. Dut kon niet anders wor den dan ecu veroordeeling conform den eisch. Het paard was al jaren kreupel ,,A1 jaren lang loopt ie zoo", deelde K. de B., ceu expcditicknecht uil Vknrdhigen den kanton rechter mee. Dat sloeg op zijn paard on in 't bizonsier op do Hukan out poot van dok der, want daar was het beest kreupel. Do ambtenaar vond die opmerking allerminst oen vcronlsehul- digmg. Men behoort tegeiuvoord g goede zorg aan de paarden le besteden, want dia dnjren zijn ons thans" zeer veel waard. Spr. eischte f25 subs. 10 dagen hechtenis en het vonnis1 werd gesleid op £15 subs. U dagenCbochlenis. Documenten bij het autorijden Het rijden met auto's je tegenwoordig een zaak geworden waarvoor Ik el wat kond kijken. Want nio' alleen, is den gewonen burger van zulk gebeuren zoo goed ais afgesneden, zij dm er nog voor in aanmerking komen, dienen adminisLiaiicf buhoc-r'ijk onderlegd to zijn, willen zij een weg weten uit de puzzle, dio de docu menten der vergunningen, rylyden boekjes, werk boekjes behoorende by do ï-ijtijjcnboekjes en zoo meer, opwerpen. Do chauffeur A. G. uit Schiedam, had mr zich me! al te bezorgd over gemaakt- Het rfj- 1 ijdenboel je althans ontbrak aan de verzame ling, tueu dio door een we'sfunctionaris gecon troleerd werd De patroon nad tegen verdachte gezegd: „Zorg or zelf maar voor", maar dez.o had dauaan geen gevolg gegeven, want, z.oo zeide hij, „dat LoSl'o een gulden". Nu kost het f 130 subs, een dag. Bij den chauffeur F1 SI. uit Vlaardingen. was het uerkhoehjo van het rijluigeiiboekje niet aanwezig. Ook ti. S. kon daar geen erg ver grijp in zien. „Ze controleoren toch niet", was zijn ooi deel. 7 Dat is evenwei anders gebleken, want yvaar- om zou hij anders nu £150 moeten betalen? Kleipe dingen Kleine dingen maar vormen zij meoslal niet de zonzijde van 'stevens weg? Bij de kantongerechte/.1 Hing is het ten minste wel zoo, vanmorgen zeker. Want het meisje I. v. 11. luidde den loop der kleine dingcen in en zij was weet u wel? het darlele ding, dat to kwiek was. Te kwiek, want zij ver scheen drie weken te,fvrosïg. Thans was het „haar" dag, maar nu bleek zij tot de „kleine dingen" te behooren. Want het rijden op een verboden weg kan toch moeilijk tot iets meer opgeblazen worden. Een rijksdaalder werd het, maar «Mat vermocht de vroolijkheid niet te temperen. - Mej. E. do G. kreeg eon boete van f 2 50, omdat zij haar hand niet had uitgestoken, toen zij op de fiets een- hoek omging on J. V. uit Vlaardingecn, dio zich door een auto had laten voorttrekken, werd f 4 subs, een dag opgelegd. ir De ambtenaren van den opsporingsdienst' van de inspectie voor de prijsbeheerrahing in de drie Noordelijke provinciën zijn te Groningen een kettïnghandel in allerlei goederen op het spoor gekomen. Een, enorme hoeveelheid goederen, die een waarde van f 150.000 te boven gaat is in beslag genomen. Het te koop aanbieden van een groote partij wijn leidde tot een onderzoek met het gevolg, dat in een pakhuis van den koopman L. M. een hoeveelheid -wijn en rum ter waarde van f 40.000 in beslag genomen kon worden, benevens een groote hoeveelheid specerijen en zaden. Door tastend onderzoek leidde tot het ontdekken van een sluikhandel in allerlei waren als textielgoe- deren, tabak, sigaren, spek, ham, rogge, tarwe, stofzuigers en honderden liters wijn. Sigaren van 8 cent -werden voor 50 a «55 cent vei kocht. De-wijn, die oorspronkelijk f3,90 per flesch was, werd van de hand gedaan voor f 10 per flesch, de rum van. f7 per liter voor f 18 .per liter. De stofzuigers liepen in dezen sluikhandel op van f 80 tot f HO, terwijl de par ticulier er ten slotte 1175 voor moest betalen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen zeven personen. Een directeur van een coöperatie, zijn zoon, een onderdirecteur van een bank en andere tus- schenpcrsonen hebben aan al deze goederen geld verdiend, zonder dat zij ze ooit in handen heb ben gehad." De koikeraad der Nederl. Herv. gemeente lo Groningen heeft in een buitengewono vergadiY ring conform een verzoek van de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden besloten een com missie' uit zijn midden voor het werk onder do Vrijzinnig-Hervormde leden der gemeente in to stellen; dit besluit is met 49 tegen 20 stemmen gevallen. Daarna heeft do kerke- raad dr.M. A. Beek, den voorganger dor Vereen, van «Vrijzinnig-Hervormden, buiten be zwaar van de kas der kerkvoogden tot hulp1 prediker aangesteld. Hoofdkwaitier van den Fiihrer, 3 Jiini. (D.N.R.). Het opperbevel der Duitscho weer macht deelt mpdo:-_ In do centrale zone van liet Oostelijke front leidden plaatselijke aanvallen'tot do vernietiging van ingesloten vijandelijke groe pen. De vijand verloor bij deze gevechten meer dan 1500 dooden, '2000 gevangenen, -51 stukken geschut, 2S7 granaatwerpers en machinegeweren, 3 pautseru agens en vier vliegtuigen.» Een bij verrassing ondernomen vijandelijke aam a! in den sector van een divisie mislukte met zware verliezen voor dcu aanvaller. Meer dan 400 dooden be dekten het gevechtsterrein. In de noordelijke zone duren de- hevige plaatselijke gevechten in het moora=gohied van den Wolchof voort Door eigen aan vallen weiden belangrijke vijandclijkd ra- viiailieeiingsverhindingcn afgesneden. Te genaanvallen van den vijand mislukten, waai hij mot ondersteuning door duikbom menwerpers 32 Sovjettanks vernield wer den. In do Zwarte Zee hebben gevechtsvlieg tuigen con tankschip- van 3000 ton, dat deel van een Sovjet-konvooi uitmaakte, tot zinken gebracht. In de haven van Moor- mansk hebben duikbommonwerpers zes grotdo vracht- en transportschepen mét zware hommen getroffen. Van '21 Mei tot 1 Juni hebben dn bolsje wisten 610 vliegtuigen verloren, waarvan 49G in luchtgevechten en 74 door lucht doelgeschut. Veertien toestellen werden door legeiafdeeüngen neergeschoten, de rest werd op den grond vernield. In dezelfde pe riode gingen aan het Oostelijke front 53 Duitscho vliegtuigen verloren. in Noord-Afrika duren de gevechten voort. De slad Canterbury is ook in den afge loopen nacht bestookt met brisantbommen van znaar on van hot zwaarste kaliier en tienduizenden brandbommen. Bij aanvallen van .jachtvliegtuigen aan de Kanaalkast en aanvallen van enkele Brit- sclio bommenwerpers, gis'eteh overdag on der de bescherming van het wolkendek op AVost-Duilsch gebied ondernomen, verloor do vijand door jachtafweer en marine-artil lerie. twintig vliegtuigen, één Duilsch jacht vliegtuig "wordt vermist. in don 'afgeloopon nacht hoeft de Bril- sehe luchtmacht stor'mssaanvailen op ver scheidene plialscn in Wesl-Duitschland on dernomen.. Vooral lo Duisburg ontstond wij groote brandschade, in het bizondcr in woonwijken en aan openbare gebouwen. Nachljagcrs en luchtdoelgeschut schoten 14 der aanvallende -bommenwerpers neer. Ter wijl do Britschc propaganda meldt.' dat de luchtaaftval og Keulen 20 000 dooden heelt gebisc.'it, kan geconstateerd worden, dat er als» gevolg van diou aanval 200 dooden te betreuren zijn. Geneve, 3 Juni. (D.N.B.) De/Daily Mail pu bliceert een bericht vaq zijn correspondent uit Moskou, waarin deze meldt, dat hij Maandag j.l. steeds weer door geestdriftige bolsjewisten werd aangeroepen, die Engeland voor den aan val op Keulen wilden bedanken. In Londensche politieke kringen streeft men er op het oogenblik meer 4an ooit naar ^et: te doen voorkomen, dat de terroriseeringsaanval op Keulen een weloverwogen stelselmatige actie is geweest om de openbare meening in de ge allieerde landen en vooral ook Moskou er defi nitief van te overtuigen, dat het gewenschte „Europecsche offensief" aan den gang is. Do iieehfbïtnk to Amsterdam laeeft vandaag con lid van den ordedienst van de gemeen telijke luchtbescherming to Amsterdam wegens knevelarij vcroordeold lot due maanden ge vangenisstraf. Deze m;m luid tezamen met eon collega in September van het vorig jaar lichteiitslraiing 'go- fcon'stateord uit een woning op de Stadhou derskade, Do' luchtbeschermers hadden toen do 70-jarige bewoonster gedreigd met ecu be- keuring, maar haar daarna gezegd, de zaak wel in den dootpot lo willen stoppen, ais zij f50 zou betalen. De dame was echter zoo ver standig geweest de politie op de hoogte te stollen. Do officier van. justitie had tegen heide -mannen zes maanden gevangenisstraf geèischt. In. do zaak tegen den tweeden man heeft do rechtbank de dagvaarding nietig verklaard. Medeqedeeio dooi .de Amsterdamsche Bank N.V. KOERSEN OP 3 iuni 1942 V.K HEDEN 9<d'/e d9Va - I00u/i, L0U»/lt— 101®/» 101'/» 10(1»/, 9978 M3/ro 97'/» OBLIGATIES Staaisleenlngen Nederland 3|%Ned.'41 4% '40 I II '40 II '86 87 '38 N.W.S, '1%, i%' 4% 3% 3% 3-34 Ned 10H/, 101'lu 100% 99 Va 94 Va - 97'/»— 79 Vs Qost-lndië on 3% Ned.-Indië 1937 °9 3% Ned.-Indië '37 A 86 AANDEELEN Banken Kol. Bank LMed.-Ind. Hand.Bnk Ned, Handelmij. Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel Cert. Calvé Centrale Suiker Ned. Fokker Lover Bros Ned. Ford Philips Gloeil. Unil. 127 Vs 90 125 1543/a 137^ 121»/, 258 209 y4 16 f3/» 8463/| 295 87 12S1/, 92 125 154V»- 137'/»- 121 Vj Petroleum Dordtsche Petr2681/» Kon. Petr. Mij. Rubber Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Batavia Rubber Kendeng Lemboe Oostkust Serbadjadi Ver. Ind. Cult. Ond, Suiker llandeisver. A'dam Javaschu Cultuur Ned.-Ind, Suiker Unio Ver. Vorst Cultuur Deli Batavia 1501/ 818'/» 199Vz 140 125 90 8047» 1667, 83 V» 210 lGO'/j—741/, 850 297 9 280 BID3/»- 25 ■12 Deli Mij. Senembah Scheepvaart Iïoll.-Amerik. Lijn 157 Java-China-Japan- Lijn 128 KA'.S.M. Nat. Be?,. 2027s Kon. Paketv.-Mij.,. 197 Ned. Scheepv. Unie 184 Rottbrd, Lloyd 157 Stoomv.-Mij. Ned... 155 155l/8 - 9 1297, 203 197V.' 184 - 1577, 1547,- 47, 8 V, 67, VIJFDE KUASSU EI FD12 LIJST Trekking van 3 Juni y 1500 No. 7499 - 1000 No. 3884, 4829, 7980,-13310 400 No. 11412, 1G021, 18451 L' s -200 No. 6031, 6534, 17100, 20704 100 No. 1068, 6799, 8861, 10551, 11391, 11577, 16C89, 16947, 18962, 19556 l'EIJZEN VAN ƒ70 1098 1192 1263 1490 1544 1712 1726 1931 2006 2136 2147 2105 2265 2281 2295 2418 2637 2871 3017 3071 3174 3187 3282 3406 3466 3501 3525 3562 3504, 3595 3685 3853 4137 4173 4240 4274 4340 4355 4519 4024 4633 4713 4792 4865 5120 5129 5142 5175 5373 5418 5427 5454 5490 5509 5694 5787 5812 5824 58/78 593 5 5952 5955 6051 6073 6537 6617 6900 6934 7116 7193 7222 7260 7401 7455 7518 7613 7651 7728 7774 7865 7992 8028 8046 8224 8314 8321 8640 8877 8883 8953 9062 9122 9229 9299 9397 9414 '9438 9499 9535 9562 9742 9763' 9780 9971 10031 10082 10201'10382 10416 10552 10702 10842 11126 11225 11316 11427 11436 11&S7 11620 11685 11715 11870 11917 11983 11994 12031-12048 12055 12074 12220 12263 12264 12349 123C5 12420 12428 12501 12769 12783 12790 12804 12832 12957 12995 13105 13112 13225 13236-13311 13323 13365 13367 13372 13447 135C6 13692 13699 13805 13813 14219.14220 14230 14294 14337 14347 14449 14646 14740 14858 14882 14929 15048 15317 15342 15545 15596 15612 15622 15650 15652 15662 15966 16083 16123 16150 16158 16250 16291 1C410 16529 18GÖ5 16715 16743 16759 16813 16884 17121 17128 17184 17262 17487 17568 17583 17898 17920 18288 18415 18457 18617 18663 18778 18943'19048 19158 191S4 19248 19374 19535 19551 18645 19851 19956 20076 20090'20236 20504 20530 20695 20711 20746 20774 20852 21274 21283 21537 21566 21589 21625 21GG1 21887 21904 21975 NÏETGN 1028 1111 1114 1159 1171 1204 1282 1310 1330 1345 13B7 1373 1410 1424 1448 1452 1513 1533 1537 1546 1553 1555 1563 1645 1674 1696 1715 1754 1765 1797 1830 1844 1904 1914 1935 1939 1941 1980 2013 2028 2067 2072 2075 2079 2183 2191 2198 2210 2242 2269 2282 2320 2336 2371 2374 2438 2465 2466 2498 2638 2619 2705 2709 2712 2714 2776 2780 2781 2795 2877 3005 3011 3031 3037 3061 3083 3122 3212 3220 3232 3296 3340 3398 3441 3448 3452 3507 3524 3528 3546 3588 3630 3701 3718 3728 3140 3826 3827 3828 3851 3864 3902 3057 3983 3987 3988 4030 4067 4071 4U91 4104 41G0 4170 4209 4264 4303 4392 4422 4427 «4445 4508 4567 4598 4601 4610 4677 4686 4728 4746 4754 4771 4780 4797 4304 4859 4905 5090 5309 5504 5713 5920 6104 6557 6764 7020 7227 7372 7678 7854 7982 8163 8370 8582 8710 8856 9145 9366 9623 »9803 9989 4861 4936 5111 5342 5549 5726 5933 6110 6631 6808 7038 7252 7404 7739 7900 8023 8192 8485 8601 8778 8866 9231 9370 9663 9830 8995 4871 4975 5112 5352 5575 5731 5991 6162 6700 6913 7102 7262 7445 7747 7920 8065 8205 8495 8609 8791 8905 9304 9430 9664 9850 4890 4993 5224 5411 5578 57G2 5993 6224 6702 0964 7141 7271 7481 7795 7936 8093 8220 8509 8641 8820 0025 9320 9464 9734 9851 4895 5004 - 5237 5456 5619 5763 6012 6464 6737 6995 7145 7294 7519 7796 7949 8107 8225 8551 SG45 8830 9072 9340 9517 9749 9853 4900 4904 5023 5060 5283 5291 5466 5471 5644' 5670 5841 5891 6054 60S9 6167 6499 6750 6763 7177 7212 7325 7303 7592 7645 7814 7847 7950 7952 8136 8151 0256 8306 8568 8575 8671 8684 8847 8848 9102 9114 9355 9358 9576 9622 9792 9795 9937 9979 10077 10098 10108 10114 10184 101Ö4 10198 10217 10230 10270 10275 10286 10296 10314 10316 10319 10327 10396 10402 10421 10425 10492 10498 10507 10509 10515 10527 10548 10547 10549 J056G 10596 10601 10604 10622 10797 10858 10862 10867 10899 10937 10979 10992 11039 11043 11050 11096 11120 11129 11156*11168 11197 11206 11248 11264 11206 11335 11386 11393 11394 11533 11672 11673 11688 11689 11739 11743 11751 11755 11800 11818 11824 11904 11908 11909 11910 11914 11925 11928 11967 11992 11987 12050 12088 12174 12199 12206 12282 12290 12304 12351 12352 12376 12382 12430 12433 12435 12193 12521 12528 12568 12584 12676 12725 12756 12772 12784 12793 12811 12866 12897 12982 13024 13039 13137 13159 13101 13191 13217 13297 13328 13338 13418 13439 13464 13568 13G3G 13762 13776 13824 13837 13845 13334 13886 13918 13933 13978 13984 14026 14057 14100 14102 14131 14152 14209 14210 14275 14295 14307 14311 14390 14463 14464 14494 14511 145J3 14550 14556 14643 14649 14658 14725 14732 14748 14749 14770 14780 14809 14042 1485G 14859 14868 14880 14891 14Ö65 15017 15093 10112*15132 15137 15161 15199 15202 15211 -15225 15228 15235 15241 15249 15337 15409 15425 15435 15444 15496 15501 15568 15589 15598 15CÜ1 15653 15654 15681 15884 15924 15944 15959 15969 16095 16097 16131 16142 16156 16166 16176 16218 16237 16243 16250 16268 16288 16298 16368 16376 16384 16396 16449 16530 16537 16559 16564 16574 16600 16619 16G63 16710 16728 16798 16842 16850 16855 16907 16947 17052 17116 17156 17194 il71B7 17242 17247 17259 17350 17372 17384 17408 17432 17471 17497 17521 17572 17575 17579 17620 1762? 17624 17626 17639 17678 17710 17712 17714 17777 17793 17806 17808 17909 18028 18067 18085 18156 18161 18172 18314 18328 18461 18535 18680 18690 18714 18716 38742 18793 18809 18835 18836 18924 18949 18967 18989 19022 19053 19055 19083 19175 19170 1917i 19207 19210 19285 19307 19367 -19422 19435 19461 19476 19496 19508 19519 19557 10571 19580 19629 19653 19704 19795 19813 19030 19805 19884 19897 19903 19904 19915 19926 19850 19970 20068 20103 20110 20124 20189 20198 20199 20*213 20351 20352 20376 20388 20399 20407 20435 20470 20474 20478 20492 20528 205C6 20582 20621 20630 20692 20716 20738 20757 20?58 20776 20794 20812 203)9 20873 20897 21144 2115G 21158 21240 21264 21284 21339 21398 21442 21499 21516 21556 21572 21599 21009 21626 21631 21663 21698 21725 21811 21864 21884 21893 21910 21962 In de ^vorige lijst 19929. staat1C220 m. z.

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 2