a 3? r?.'S% Sfc l M l STADSNIEUWS Laatste Niéuws Nieuwe tabaks- en sigarettenkaarten S.R.B. "ttT «L„lla: Diepe bres in de Sebastopol-verdediging Zware slag in de Middellandsche Zee Mandel en Bedrijf Haandag 15 jum lv4"z SCHIEDAMSCHE. COURANT Pag. 2 Omwisseling tabaks- en versnaperingskaarten thans niet mogelijk Nieuwe brandstoffenbon voor kookdoeieinden Petroleum voor kookdoeieinden Het aan huis bezorgen van groenten en fruit Bestaat 15 jaar Prestatietocht in de Westerhaven Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren Ongelukken Bonte ayond van „Ontspanning" Diefstallen Agenda SCHIEDAM. De haven van Moermansk gebombardeerd Twee kruisers, een torpedo jager en vier schepen tot zinken gebracht Amerikaansche kruiser tot zinken gebracht Na den ondergang van de Lexington Aanvallen op Britsche konvooien BINNENLAND Manufacturendieven aangehouden Burgerlijke stand BEÖSSS VAM AMSTERDAM 4o ii °Vs De secretaris-generaal van handel, nijverheid en scheepvaart vestigt er de aandacht van het publiek op, dat bij do eerstvolgende uit reiking der nieuwe bonkaarten voor voedings middelen (ovens aan do houdcrs(stcrs) vau ta baks- en sigarettenkaarten tegen inlevering van onderscheidenlijk do met „tabak 11 4" ca „sigaretten R 4" geinerkto bonnen der thans in gebruik zijudo kaarten nieuwe tabaks en sigaretleukaarten zullen worden uitgereikt. Aangezien de versnaperingenkaart echter lot en met 5 September a.s. in gebruik zal blij ven, zal het dus ditmaal zulks in afwij king van een vorig bericht niet mogelijk zijn do tabaks- respectievelijk sigarettenkaart om te wisselen tegen een versnaperingensaart of omgekeerd. Eerst bij de uitreiking der bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de periode van 6 Sep tember tot en mot 3 October a.s. zulten man nelijke personen van IS jaar en ouder en vrouwelijke personen van 25 jaar en ouder opnieuw een keuze kunnen doen tusschon een tabaks- of sigarettenkaart eeuerzijds en eea versnaperingenkaart anderzijds. Do secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt hekend, dat gedurende het tijdvak van 15 Juni 19-12 tot en met 30 April 1913 de met -„02 KF" gemerkte bonnen der kookkaaitcn voor vaste brandstoffen,- Tech! geven op het kopen van één eenheid vaste brandstoffen; mot uitzonde-ring van anthraciot en fahrieksturf. Men dient er rekening modo te houden, dat men met do op dezen bon betrokken brand stoffen tot 1 Augustus a.s. dient uit te ko men, aangezien eerst op genoemden datum wederom een bon zal worden aangewezen. Do secretaris-generaal rui het departement van handel; nijverheid en scheepvaart maakt hekend, dat gedurende het tijdvak van 14 Juni tot en met 22 Augustus a.s. de mot ;,01" genummerde bonnen van de bonkaart ;,EA" voor kookdoeieinden, eik recht geven op het koopen van tweo liter petroleum. Zooals bekend, mag voor speciale bezorging van bestelde groenten en besteld fruit door klein handelaren 1 cent per K.G. in rekening worden gebracht boven den werkelijken verkoopprijs in den winkel. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de venter en de groentenhandelaar, die met zijn ■wagen bij zijn klanten voorrijdt, deze cent niet in rekening mogen brengen, aangezien bij den straathandel, die zij uitoefenen, van bestellingen of speciale bezorging geen sprake is. Op 5 September 1927 werd de Schiedamsche Reddings Brigade opgericht en het was de heer J. vim Riet, die te Schiedam de eerste werkzaam heden begon voor het beoefenen van het brigade- werk. Daarna heeft den heer C. v. d. Gaag als hoofdinstructeur door een goedverzorgde trai ning veel bijgedragen de S.R.B. tot bloei te brengen. Niet minder beeft de medische leider, dr. J. A. H. v. d. Berg in de 15 jaren bijgedra gen de S.R.B. tot een bloeiende vereeniging te maken. Dr .v. d. Berg Is deze jaren de brigade trouw gebleven, heeft van de oprichting af den medischen cursus verzorgd en honderden brigade leden opgeleid voor het Oranjekruis en eenheids diploma. De laatste twee- jaren was het de heer A. Figee, die de functie van voorzitter vervulde, daarnaast als hoofdinstructeur een veelomvat tende arbeid heeft in de S.R.B. Trots zijn druk ke werkzaamheden hij is o.a. penningmeester van den Zwembond Rotterdam en Omstreken ontbreekt de heer Figee op geen enkelen oefen avond of cursus. De S.R.B. neemt een goede plaats in de rijen van den N.Z-R.B. Alle diploma's worden in het buitenwater afgenomen, zelfs het zwemdiploma A mag alleen in buitenwater geëxamineerd worden. Het doorzettingsvermogen en een goedgevoer- de propaganda, welke het thans zitting hebbende bestuur gevoerd heeft, heeft geleid tot belang rijke resultaten. De brigade telde op 1 September 1S39, 149 volwassenen en 141 jeugdleden, op 1 September 1940 125 volwassenen en 179 jeugdleden. 1 Sep tember 1941, 139 volwassenen en 361 jeugd leden. Op 1 Juni 1942 148 volwassenen en 428 jeugdleden. Op Zaterdagmiddag 11 Juli houdt de S.R.B. weer een prestatietocht in de Westerhaven. Er zullen vooraf enkele demonstraties gegeven wor den door volwassenen en de jeugdgroep. In verband met het 15-jarig bestaan, heeft het bestuur besloten dit jaar een nationalen tocht te houden. Hiervoor zijn de kringen, Den Haag, Gouda en Rotterdam uitgenoodigd. Deze tocht is evenals vorig jaar opengesteld voor Schiedamsche ingezetenen. De beveiliging is in handen van de Rotterd, Redd. Brigade, terwijl als jury optreed de technische-examencommissie Zuid-Holland. De fcrigadeleden zullen dit jaar weer kampen om den wisselbekcr, welke momenteel in het bezit ls van me). M. Hodes. Vorig jaar waren er twee banen n.l. een van 500 M. gekleed voor ouderen en een baan van 250 M. gekleed voor jongens en meisjes tot en met 13 jaar. Deze laatste baan ls dit jaar door de T.C. niet toegestaan. Er wordt dit jaar alleen de baan 500 M. gekleed gezwom men, met als minimum leeftijd 15 jaar. Personen van 15 tot 16 jaar moeten in het bezit zijn van een medische verklaring. De S.R.B. is verantwoordelijk voor de ge oefendheid der zwemmers (sters). In dit verband moeten de heeren Maandagavond 29 Juni de proef afleggen in de gem. zweminrichting (afd. heeren). De dames op Donderdag 2 Juli in het damesbad, 's avonds van 89 uur. Vorig jaar Is bovengenoemde maatregel eveneens genomen en het bleek een zeer goede te zijn, daar niet een deelnemer (ster) uitgevallen ls. ideeding is voor dames als volgt: zwem- costuum, hemd, broek, onderjurk, kousen en ja pon. De japon welke in normale tijden van wol len stof moet zijn kan nu vervangen worden door een katoenen. Heeren: zwemcostuum, onderbroek, sokken, bovenbroek, hcind of overhemd en vest. Deze kleeding zal gecontroleerd worden; korte broek is niet toegestaan. Dc Schiedamsche nfdceiing van de Ncderland- sche Vereeniging tot bescherming van dieren houdt morgen, Dinsdag 16 Juni a.s., in Musis Sacrum haar jaarvergadering. In deze vergade ring wordt het gecombineerde jaarverslag uitge bracht over 1940 en 1941, waaruit wij het vol gende overnemen: Nog nimmer sedert bet bestaan der afdccling is het werk in het belang van het dier zoo moei lijk geweest als dat in de beide afgeloopen jaren het geval was. Bij den aanvang van het jaar 1940 waren de voorzitter cn de penningmeester onder de wape nen, terwijl dc overige bestuursleden zoo goed mogelijk de belangen der vereeniging -behartig den. Door het intreden vnn den oorlogstoestand ook in ons land en de daarop volgende distri butie-maatregelen, die wel voorzien in de behoef ten van den mensch, maar slechts in beperkte mate rekening houden met de belangen van het dier, moesten vele dierenvrienden cr toe over gaan, vaak zeer ongaarne, zich van hun huisdier te ontdoen. Het is te begrijpen, dat velen thans, meer dan voorheen afwijzend staan tegenover de dieren bescherming. En toch is dierenbescherming nog noodig, ook nu; juist nu. Er is nog zooveel leed, cr heerscht nog zooveel armoede, ook onder dc dieren. Dat de vereeniging naar buiten weinig van zich heeft doen spreken, ls mede een gevolg van de tijdsomstandigheden. Voorzitter en penningmeester hervatten hun functie in den loop van den maand Juni 1940. Tegen het eind van het jaar 1940 bedankte drs. W. J. C. de Heer, wegens vertrek naar el ders. als lid van het bestuur. Zijn werkzaamheden worden sedert waargenomen door den heer J. A. Bosdijk. Op Januari 1940 bedroeg het ledental: 187, op 31 December 1940 was dit: 170, op 31 Decem ber 1941 was het aantal leden teruggeloopen tot 158. Mede als gevolg van de tijdsomstandigheden was het aantal vergaderingen in de ..verslagjaren gering. Ledenvergaderingen werden niet gehouden. Eveneens is wegens de tijdsomstandigheden afgezien van een viering van de 4 October-dag, zoowel in 1941 als in 1940. Het werk in de polikliniek kon worden voort gezet, doordat een Schiedamsche dierenvriendin de vereeniging een belangrijke gift schonk. Als steeds geschiedde dit door den heer J. Voogt, dierenarts te Rotterdam; hij verrichtte zijn arbeid vaak onder moeilijke omstandigheden. Gedurende de jare.i 1940 en 1941 werden be handeld: 426 en 311 honden, 209 en 164 katten, 23 en 18 geiten, 8 en 62 konijnen, 19 en 0 kippen, 2 en 1 papegaaien, 6 en 7 kanaries, 9 en Oduiven, 4 en 6 paarden. Totaal resp. 706 en 569 dieren. Pijnloos gedood werden: 36 cn 14 honden, 104 en 76 katten, 2 en 1 konijnen, 1 en 0 kip- en 0 duiven, 4 en 6 paarden. Totaal resp. 706 resp. 147 en 92 stuks. Hierbij kan nog worden opgemerkt, dat dit aantal veel grooter zou zijn geweest door de vele aanvragen tot afmaken gedurende de oor logsdagen, indien niet het bestuur de meeste eigenaars van dieren had kunnen weerhouden, tot dit laatste middel hun toevlucht te zoeken. In verband met de distributiebepalingen zagen voorts velen zich genoodzaakt afstand te doen van hun huisdier. Door ouzo bemiddeling werd plaats gevonden voor: 41 en 74 honden, 98 en 116 katten, 2 eri 1 papegaaien. Totaal resp. 141 en 191 stuks. Voorwaar geen geringe prestatie. Van do stal in het woonwagenkamp aan den Buitenhavenweg i3 een matig" gebruik ge maakt. Voor do vogelwintervoedering was de hoe veelheid strooivoeder, die ter beschikking stond, niet zoo buitengewoon groot, maar door een doelmatige verdceting is gedurende het geheele winterseizoen 19-10—'41 voor onze gevederde vrienden gezorgd kunnen worden. Voor het seizoen 1941—'42 werd geen strooi voeder ter beschikking gesteld. Van de afdeeling Rotterdam werd ook in 1940 wederom een 300-tal 'kalenders ontvan gen. ter verspreiding op diverse scholen en openbare gebouwen. Wegens de tijdsomstandigheden verscheen in 1941 geen kalender. Het aantal trekhonden vermindert ieder jaar. Dank zij een strenge keuring door do Schie damsche politie, die nauwlettend toeziet, ot do ter keuring aangeboden hond aan alle ge stelde voorwaarden voldoet, ziet. men geen honden meer onder de kar, die daar' vol gens de wot niet behooren. Mede dank zij het politioneel toezicht wordt voor de honden, zoowel ais voor het tuig en de kar, behoorlijk gezorgd. De kettinghond, dit rampzaligste aller „huis"- dieren, is in Schiedam oen heter lot bescho ren dan in vele andere gemeenten van ons land. Op 17 Oct. 19-10 werd n.l. door den ge meenteraad do verordening tot handhaving van de openbare orde gewijzigd met ook voor den kettinghond gunstige gevolgen. Volgens de gewijzigde verordening moet de kelting minstens 2 M. lang zijn en bevestigd aan een iooplijn terlengte van minstens 10 M. Bovendien moest de huisvesting van den hond aan strenge eischen voldoen, die hem, ook hij strenge koude, een warme beschutte plaats waarborgen. Tenslotte is nog bepaald, dat een hak met schoon drinkwater doorloo pend in het onmiddellijk' bereik van den hond aanwezig dient te zijn. Zaterdagmiddag geraalcto op den Singel de kabel van een gesleept wordende vrachtauto tusschen de wielen, zoodat de wagen stuurloos werd en tegen een bakkerscarrier opreed, welke langs de stoep stond geparkeerd. De carrier werd tusschen een lantaarnpaal en dc auto gekraakt. De vrachtwagen bekwam beschadi gingen aan de voorzijde. Er vonden geen per soonlijke ongelukken plaats. Zaterdagmorgen reed do 10-jarigo S. J, P. R. uit Kelhel op den Schledamscheweg aldaar met een handwagen tegen een uit de tegenge stelde richting komendo vrachtauto op. De jon gen kreeg een klap van den wagen en be kwam een ondcrrib-fractuur. Hij is per bran card naar zjjn woning vervoerd. \s OOK rj-^ndpasta WoeRe Cas_ ooïdeellg.' ».crr\jV.t scW»™ „..bRshoUen, ïietjatuiB groote 3 GROOTE tube 65 ct. Normate tube SS ct, Het revue- en tooneelgezelsclmp „Ontspan ning" gaat rustig voort met zijn werk, ondanks allerlei moeilijkheden. Het heeft er veel van weg, dat deze vereeniging, roeiende tegen stroom op, bezig iszich een monopolie te verwerven. Daarbij doen zich de huidige om standigheden juist ten goede gelden, immers vroeger bezocht een groot deel van hot publiek de avondjes van deze en dergelijke vereeni- gitigen uitsluitend met het oog op het „bal na". Dit soort amusement is nu nipt toege staan, maar de belangstelling voor „Ontspan ning" is er niet minder op geworden, getuige do volle zalen van-gisteren en Zaterdag. Het blijkt dus, dat het publiek ook nog wel aan dacht voor dit dileltnntontoonèel heeft, hoe wel natuurlijk in aanmerking genomen moet worden, dat vele andere pretjes weggevallen zijn. Ter gelegenheid van het negenjarig bestaan heeft deze vereeniging in Musis Sacrum tweo avonden georganiseerd,, bovendien;, van eenigs- zins ander gehalte dan zij gewend was. Namelijk niet alleen eigen menschen hebben het program ma verzorgd. Het Hawaiïan-ensemble, onder leiding van den heer \V. de Heus, de be kende zangers Wiin en Bram Scholte en dc jeugdige goochelaar Nibcrco. verleenden mede werking en het dient gezegd met veel succes. De beide Scholtes vooral oogstten dank baarheid en lot driemaal toe moest Wim Scholte eon extra-nummer leu gehoore brengen. De be geleiding. was in handen van het Hakkert- ensemble, dat ook het geheele muzikale deel van den avond verzorgde. Onder leiding vanden heer Jac. de Groot hebben leden der vereeniging den avond ge opend met een kor't tooueelstuk, dat reeds jarenlang een plaats op het repertoire in neemt: „Malle Thijs", en in den loop van den avond een blijspel: „Hoogmoed komt voor den val", opgevoerd. Een aantal meisjes voerde onder leiding van mej. A. Knotsénburg rhyth- mische dansen uit en enkele .zangnummers wer den ten gehoore gebracht. Het slotnummer was geheel in revuestijl; niet minder dan dertig personen werkten hieraan mede.' -' Aan het slot van den avond werden aan de bestuursleden namens de feestcommissie bloemen aangeboden. Uit een vischbun van een roeibootje in de Westerhaven is een hoeveelheid van omstreeks twee kilo paling gestolen.' Uit een pakhuis aan doMariastraat heb ben onbevoegden een bemande flesch met 8% liter brandewijn gestolen. Zaterdagmiddag verwijderde zich een brood bezorger gedurende een korte spanne tijds van zijn carrier, welko hij op den Vlaardingcrdijk had neergezet. Toen hij terug kwam, waren 1500 brood-, beschuit- en bloembonnen verdwe nen. Onbevoegden hadden het slot van de carrier verbroken. Dij de politie is aangifte gedaan vnn dief stal van een heerenrijwiol, hetwelk onbeheerd stond in de Veenlantstraat. Passage theater,- 2.15 en 7.30 uur. Illusie (18 jaar. Monopolc theater, 2.15 en 7.30 uux. So c-ndele eine Liebo. Heden e.v.d. Polyantha, geopend van 10 uur v.m. tot zonsondergang. [leden tot en met 21 Juni. Stedelijk Museum, 105 uur. Schilderijententoonstelling A v. d. Zee. 16 Juni. Musis Sacrum; 7.30 uur. Jaarverga dering Ncd. Ver. lot bescherming van dieren; afd.- Schielam. 17 Juni. Groote Kerk, half 8. Kerkconcert Jacq P, Bekkers, orgel, Wim van Iloek, fluit BOTTERDAM, Heden Arena; 2.16 en 7.30 uur. Gezelschap Cruys Voorbergh en Guus Osier: Pyg malion. 18 Juni. K'oninginnekerk; half 8. Rott, Philh. Orkest. Een halve eeuw Ned. muziek. BIOSCOPEN. Capitol; doorh van 1.30 u. af. Groot alarm. (18 jaar). Luxor; 1.30, 3.30, 7.45 uur. Do eed van Slo- phan Rakitin. (18 jaarl. Prinses; 2.15 en half 8. Do Zwccdsche nach tegaal. (Woensdag 2.16; half 5 en •V half 8). Hoofdkwartier van den Fülircr, 15 Jiini. (D.N.B.). Hot opperbevel van do Duilscho waar-macht maakt hekend': In den strijd om Sobastopol werd de vii and ondanks hardnekkig verzet uit verschei dene krachtig verslorkto stellingen van het zuidelijke front van de vesting geworpen. Jn een achtervolgingsaanval gelukte het do aanvullende infanterie een diepe bres (e slaan in het vijandelijke verdcdigingsstelsel. Boven liet vcstinggebied schoten 'formaties jachtvliegtuigen die Ier bescherming van de gevechtskaders in den strijd waren gewor pen, zonder eigen verliezen, 16 bolsjewisti sche vlicgluigen neer. In het gebied len oosten van Charkof werden do overblijfselen 'van den verslagen vijand vernietigd of gevangen genomen. De gisteren gemolde cijfers zijn tot meer dan 25.000 gevangenen, 266 tanks' oil 20S stuk ken geschut gestegen. In het gebied ten oosten van Kocvsk sloegen Duilscho en Ilongaarschc troepen herhaalde aanvallen van den vijand af. In den ccnlralen en noordelijken sector van het front namen eigen plaatselijke aanvals- operaiies in het achterwaarlsche gebied van het front opnieuw een'gunstig verloop. Op verschillende plaatsen werden afzonderlijko groepen regulaire lroe[icn en. benden ver nietigd. Aan Jiot Wolehoffront werden vrij sterke vijandelijke aanvallen in zware ge vechten afgeslagen, in Lapland omsingelden Duilschc jachtcommando's in het ongebaan de boschgebied superieure vijandelijke strijd krachten; die vernietigd werden. in liet hooge noorden bestookte dc lucht macht hel havengebied van Moermansk met hommen en beschadigde zij een vijandelijke torpedojager, hl de periode van 2 tot il Juni verloor de bolsjewistische luchtmacht 456 vliegtuigen, hiervan worden er 313 in luchtgevechten, 66 door inchtdoelnriilleiie en 28 door formaties van het leger vernie tigd, de overigo werden op den grond ver nield. In dezelfde periode gingen aan het oostelijke front 47 eigen vliegtuigen ver loren. In Noord-Atrika sloegen Duilscho en Ila- liaansch Iroc-pen den vijand in hevige ge vechten verder (erug. Dc vijand verloor hierbij 52 pantserwagens en talrijk oorlogs tuig. Duilschc jagers scholen gisteren 14 Brilscho vliegtuigen neer. In don strijd om Sobastopol hebben zich bij do verovering van hot fort Stalin een bataljon van een Neder-Salcsische infanterie divisie onder bevel van majoor Arndt; een pionierseompagnic onder bevet van eer- sto luitenant Hoyer en een batterij stonn- gesclmt oiulor bevel van kapitein Caesar, bizondcr onderscheiden. Rome, 15 Juni. Het hoofdkwartier van de Ita- liaansche weermacht publiceert het volgende cxtra-bcricht: Een der beide konvooien, waarvan melding gemaakt is in het Italiaanschc weermachtsbe- richt van vandaag (No. 745), is, toen het on der escorte van talrijke oorlogbodems en twee vliegkampschepen uit den Atlantlschen Oceaan kwam, in de vroege ochtenduren van 13 Juni ontdekt door verkenningsvliegtuigen, den geheelen dag achtervolgd en gisteren herhaalde malen doer Italiaanschc luchtstrijdkrachten aangevallen in de wateren tusschen Sardinië en Tunis. Sterke formaties torpedovliegtutgen en bom menwerpers, die snel waren geconcentreerd op de gunstigst gelegen steunpunten,volgden elkaar op van zonsopgang tot ondergang en ondervon den een scherpe reactie van dc escortcerende vaartuigen, alsmede verwoede- aanvallen van de jachtvliegtuigen, die van dc vlicgtuigmoeder- schepen waren opgestegen. Twee kruisers, een torpedojager en vier schepen werden tot zinken gébracht. Een slag schip, een vlicgkampschip, twee kruisers, een tor pedojager en vier schepen wer ;n herhaalde ma len met torpedo's en bommen getroffen en ern stig beschadigd. Tijdens de felle gevechten, die zich bij eiken nieuwen golf van onze luchtfor- maties afspeelden,, werden vijftien vijandelijke vliegtuigen brandend neergehaald. Twintig Ita- liaansche toestellen keerden niet op hun basis te rug. Eenige bemanningen werden gered door red dingswatervliegtuigen. De commandant van een luchtreglment, de commandant van een luchtgroep en twee eskader- cominandanten ontbreken op het appél. 'alrijke leden der bemanningen zijn gewond geraakt. Drie vliegtuigen, met kogelgaten door- z, fd, konden Italiaansch gebied bereiken. De operaties werden van de vroege ochtend uren van vandaag af ervat en worden tegen andere vijandclij' e eenheden voortgezet. Tokio,- 15 Juni. (Domoi). Het Japanscho hoofdkwartier meldt, dat bij den onlangs onder nomen aanval op Midway do Japanscho vloot; behalve do reeds eerder gomcldo schepen nog een Ainerikaanschen kruiser van de San Fran cisco klasBO (9950 ton) en oen duikboot tol zinkon heeft gebracht. In lolaal werden bij dien aanval 150 vijandelijke vliegtuigen neerge schoten. In bevoogde kringen verklaart mon, dat de otqmd ioi| ossi'irpoasmircj.j m?s op tnu wosiruri van do Amerikaansche vloot vormen. Berlijn, 15 Juni. (D.N.B.). Van bevoegde zijde verneemt liet D.N.B.: Bij den ondergang van het grootsto Amerikaansche vliogluiginoedcrschip „Lexington" in don zeo- en luchtslag in do Koraalzce, zrjn van do uit 1401 koppen be- staamlo bemanning 679 ofticiercn en manschap pen om het leven gekomen. Een deel van do gcreddo leden der bemanning kon door Ja panscho oorlogsschepen aan boord worden ge nomen. Ia totaal bedraagt het aantal in Japan echo gevangenschap geraakte leden dor beman ning van do „Lexington" 324 man, onder wio 47 ofticiercn. Rome, 15 Juni. (Stefanl)-. Het 7.45ste commu niqué van het Italiaanschc hoofdkwartier luidt: „In de zóne van Ain el Gazala levendige acti viteit van artillerie en patrouilles. De verliezen, door den vijand tijdens de gevechten van 12 en 13 Juni geleden, bedragen: 69 tanks en 13 ka nonnen vernield of buitgemaakt, 700 gevange nen. De luchtmacht heeft doeltreffende aanval len gedaan op neentraties van strijdmiddelen en troepen achter dc vijandelijke linie: 8 pantser wagens geraakten in brand. Eenige tientallen autocars werden getroffen cn beschadigd. In de Middellandsche zee wordt sedert giste ren een hevige actie van luchtmacht en vloot tegen twee groote, krachtige verdedigde Britsche konvooien on .'.ernomen. Na de opruiming der puinhoopen heeft 'men vastgesteld, dat het totale aantal slachtoffers van den vijandelijken luchtaanval op Tarente 99 be draagt, van wie er 12 niet geïdentificeerd kon den worden". De Rotterdarnschc politie heeft twee man non aangehouden, dio hebben bekend een in braak to hebben gepleegd in don laken- en bukskinhando! L. van L. aldaar, en danrbjj voor een waarde van ruim 1700 gulden aan rol len en coupons stoften te hebben ontvreemd. De diefstal was gepleegd met behulp van een derden man, die nog voortvluchtig is. De beide gearresteerden, de 19-jarigo betonwerker J. van N. en de 20-jarige expediteur A. J. A. S., zijn ter beschikking gesteld van de justitie. Mijnwerker verongelukt. In do mijn Cnrolus Magnus te Palenbc-rg In het Akcncr kolortdislrict is do mijnwerker M. F. uit Hoensbroek dnodelijk verongelukt. Door rollend» lialk gedood. Do 57-jarige aannomeir L. uit OLrio, gemeente Venray; kreeg, toon hij een oud gebouw oari het sfoopen was, eon balk op hot hoofd. Do mail is in hot ziekenhuis overleden. Wesf crlee, 13 Juni. Spinazie f 6.40f 8, Sla 1 f 2.50, Rhaharbcr f7, alles per 100 kg.; Selderij f4 per 100 bos; Bloemkool 1 f 17f 21; Bloemkool II f 3.40— 113; Komkommers AA f 17, Komkommers A' f14, Komkommers B f 10.50, Komkommers C f7; alles per 100 stuks; Andijvie £12—115 per 100 kg.; Peen f 13 per 100 bos; Tomaton A 148; Tomaten Bonken f38.40, alles per '100 kg.; Koolrabi fS.SO—f3.50 per 100 stuks. Marktbericht Rotterdam. Aardappelen. Zandaardappelcn f 6.12 per 100 :cg. Klei-aardappelen lsto soort £7.12, idem 2do soort f 6.62. Aanvoer en voorraad vol doende. Vlasbeurs. Blauw vlas 1276 kg., 1—1.40; Holt. geel 630 kg., f 1—1.45; dauwrood 104 kg., f 0.85—1.15. Evenals vorige weken was de handel op het land vlot. Ook tor beurze werd het aangevoer de, vlas snel geruimd tegen standaardprijzen. Geboren; 13 Juni. Maria Elisabeth Potro- nella, dochter van J .C. v. d. Havé en Th» Brouns, Huijsmansslraat 09. Medeciedeem dooi dc Amscerdomschc- Bonk N.V. Maligo omzetten. Na aanvankelijke verzwak king later vaste markt; onregelmatige koerebe- weging. Nedcrlandsche beleggingen prijshoudend. OBLIGATIES Staatsleeningen 15 un' 1942 Nederland HEDEN AO/ >4f) T 4 ii„ m.b.f:: ioi% tot% 3% '36 09% 3% '87 t» '38 nrw'f 24% N.W.S. 'O1/, Ned. Oost-lndiS 3% Ned.-Indië 1937 £8% 3% Ned.-Indië '37 A 86'/, AANDEELEN Banken Kol. Bank Ned.-Ind. Hand.Bnk 02 Ned. I-Iandelmij. '38/, Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie 168 Van Berkel\%U Cert. Calve»?'/.- 9 99ö/ '9% 88%, 86% 135% 0O1/,, 131% Ccntralo-Buikcr 256 255 Ned. Fokker 200% OOI Lever Bros Unil. 11 1®° 6 /8 Ned. Ford 865 865 Philips Gloeih'G.B. 207% 296 9% Petroleum Dordtsche Potr. 287 284 Kon. Potr. Mij. 824 /8 822 8 Rubber Amsterdam Rubber .216 Bandar Rubber 2 Deli Batavia Rubber l4'I U Kondong Lemboe Oostkust l02 A Sorbadjadi Vs Ver. Ind. Cult. Ond. 131% 129 Suiker Handolsver. A'dam 8I,4,/' Javasche Cultuur 163/, Ned.-Ind. Suikor Unie Hl 171 Ver. Vorst Cultuur 01 /4 69 /s- 218- -8 144% 125% 102 810 6 165 Tabak Deli Batavia 162% Doli Mij. J 192 Senombnh 166 Scheepvaart IIoll.-Amorik. Lijn 168% Java-China-Japan- Lijn 130% IC.JN.S.M. Nat. Bez. 199 Kun. Pakotv.-Mij..196 Nod. Scheepv. Unie 182% Rotterd. Lloyd 156% 8t.oomv.-Mij. Ncd... 15G% 160'/,- 1% 192- 8% 154 - 6 .151%- 4% 129% 196- 9% .191%2 179%— 82'/, Met dea Nederiandschen Volksdlcast voor «n ciale gcrcchtlghold.

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 2