STADSNIEUWS VERLOVINGSRINGEN Laatst» Nieuws De nieuwe bonnen II. Til. cl. VLDIU4 m» Eén Sigaretje.... Gem. Kennisgevingen Vrijdag 11 September 1942 SCKTEDAMSCHE COURANT Pag. 2 Aardappel rantsoen verhoogd Het aardappelrantsoen tot 4 k.g. verhoogd De nieuwe boterbon J, A. H. Alexander overleden Vrijstellingen van rijwiel vordering Soms karnemelk in plaats van taptemelk Beg rafenissen De R.E.T. op zon- en feestdagen F. A. C. Lechner Verkiezing ledenraad D.E.S. Schiedamsche dahlia's in Den Haag Vervoerbewijzen geteelde aardappelen In ontvangst nemen van goederen op Zaterdag „jeugd" Rectttszaken Gemeenteontvanger verdacht van verduistering Rotterdamscliedijk 208 - Schiedam Burgerlijke stand Bmm PM AMSTERDAM ChurchNI's verklaring over Britsch-lndtë De toestand op Nieuw-Guinea Verkenningsactie in Egypte BINNENLAND Agenda Gemengd Nieuws 13(3 857, 125% 155 135 '13% 247 269 167 800 391 254 298 195 145 145 Tb6 104 90 1 140 g.b. Reuringen Waffen SS en vrijwilligerslegioen Nederland Nieuwe keuringen O WAGENBOUW Lichte aanhangers achter personenwagens A BIJ JORDAANS Dankbetuiging Vervoerbewijzen voor door volkstuinders geteelde aardappelen Voor de volgende weck lijn voor het ver krijgen van de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit, vleesch, melk, taptemelk en tabak voor (mannen) de bonnen 47 aange wezen. Ook voor aardappelen geldt dit bon nummer met dien verstande echter, dat de per bon te verkrijgen hoeveelheid is ver hoogd tot 2 kilogram. Van 13 tot en met 24 September zal boter gekocht kunnen worden op bon 47 van de boter en vetkaarten. Het aardappelrantsoea voor de week van 13 tot en mot 20 September 1942 is vast gesteld op 4 kilogram. In verband hier mede geelt gedurende genoemd tijdvak elke der met „47a" genummerde bonnen vaa de aard appel kaait recht op het koopen van 2 kilogram aardappelen. Voorts geeft de met „47b" gemerkte bon van de toeslag- baart voor aardappelen gedurende dezelfde periode recht op het koopen van 1 kilo gram aardappelen, terwijl ten slotte de met „één rantsoen aardappelen" gemerkte bon nen in. verband met het bovenstaande elk recht op het koopen van 4 kilogram aard appelen geven,-— Gedurende het tijdvak van» 13 tot en met 24 September 1942 geven de met 47 ge merkte bonnen van de boterkaart en van de vetkaart elk recht, op het koopen van 123 gram boter. Voor hen, dio vrijstelling van rijwielvorde» ring hebben verzoekt en daartoe nog niet op het politiebureau, Lange Mouwstraat 53, zijn verschenen, bestaat alsnog gelegenheid do be slissing op hun verzoek te vernemen op de volgende dagen van 17.00 tot 22 00 uur. 11 Sept. tellers W. t/m. Z. 14 Sept. letters A t/m F. De- aanvrager dient persoonlijk te verschonen en zijn persoonsbewijs mede te brengen. In verband met de distributie van taptemelk en karnemelk deelt het rijksbureau voor de voed selvoorziening het volgende mede; Zooals bekend is, geeft elke bon recht op 1% liter taptemelk of karnemelk of daaruit bereide consumptiemelkproductcn. Er zal naar gestreefd worden, dat het publiek kan verkrijgen wat het ■wenscht. Dit zal echter niet altijd mogelijk zijn. Zoo heeft iedere melkinrichting en zuivelfabriek naast taptemelk een bepaalde hoeveelheid kar nemelk af te zetten. De melkslljtcrs zijn verplicht dezt karnemelk af te nemen en dienen op hun beurt voor een redelijke verdeeling over de con sumenten zorg te dragen. Iedere verbruiker zal dan ook een gedeelte van zijn rantsoen moeten afnemen iu den vorm van karnemelk. Over het algemeen gaat het over zeer beschei den hoeveelheden. Wanneer in een gezin beschikt wordt over 2 bonnen, tezamen recht gevende op Yl liter ma gere melk per dag, zul 1 of 2 maal per week genoegen genomen moeten worden met J4 liter taptemelk plus Y hter karnemelk. Te zijnen huize te "s-Gravenhagc is in tien ouderdom van 78 jaar overleden de beeld houwer J, A. H. Alexander, vader van ir. C. E. Alexander, pl. directeur van gemeente werken, alhier. Hij vervaardigde o.a. de plaquette van wij len de Koningin-Moeder in de zuil naast do herdenkingsbank in het Emmapark. De begrafenis is, vastgesteld op a,s. Dinsdag om drie uur op Oud Eik en Duinen te *s-Gra" venbage. Bij de begrafenis op de algemoetic begraaf plaats van den. 12-j.irigen G. C. A. van Daalen, oen der slachtoffers van do ramp van Maandag j.l., werd gistermiddag het college van secretarissen-generaal weer vertegenwoor digd door den lieer H. Ceelen; liet gemeente bestuur was vertegenwoordigd door den bur gemeester, dr.'D. G- Üraaijer én de wethou ders de Uecren ir. C. Houtman, mr. 11, M.-. van Vclzen, T. Slavenburg en J. Hinkelaar. Voorts varen o.a. aanwezig de le klasse van da bizondere M.U.L.O.-school, die de overledene bezocht en de afdoeling van de Chr. Knapon- vereenigmg „Bidt en Werkt", waarvan hij lid .was. Ds. W. J, Tonsbeek, merkte aan liet geopende' graf op, dat in (lagen van droefheid hi ijkt, hoezeer welaan elkaar verbonden zijn; we leefden te weinig met elkaar mee; laat het één van de vruchten van dezen tijd zijn, dat we meer dan tot nil toe deelen in eikaars lief en leed. Spr. schetste voorts het zware verlies van hun 'jongste zoon voor de familie en sprak woor den van troost' De heer H. II o r m a n, waarnemend hoofd van de M.UX.O.-s' hooi, /waarvan de heer C. ■van DaaJen hoofd is, sprak namens personeel en leerlingen een woord van afscheid. De schoolkameraadjes van den overledene zongen; Veilig in Jezus armen. De heer E. Ale man, leider van de Chr. Knapenvereeniging D dt en Werkt, schetste in het kort het verscheiden lid der vereeniging. De hoeren C, van Daalen zeide niet te willen murraereeren, maar het loflied ontbreekt iWat God doet, is -echter welgedaan. Spr. dankte voor het betoonde medeleven. Tenslotte heeft ds. Tons beek het Or,zo Vader gebeden. Voor de pleehtigo ter aardebestelling van den heer en mevr. Van EiswijkJansen en drie hunner kinderen, resp. 15, 13 en" 12 jaar oud, Bestond hedenmorgen een zeer groots belangstelling. In de'SI. Liduinakerk werd door deken A. J. C. Schraag, geassisteerd door do kapelaans Koopman, en Vermeulen, een Mis van Re quiem qpgedragen, waarbij het koor een mis van Perosi zong. Op do R.K. begraafplaats wachtten o.a. de heer H. Ceelen van het departement van so ciale zaken, die weer het college van secre tarissen-generaal vertegenwoordigde; de burge meester, dr. D. G. Draarjcr, do wethouders, de heerea ir. C. Houtman en J. Dinkelaar en de loco-secretaris, de heer J. v. <1- Graaf, den sloet op. Voorts, waren o.a. aanwezig ds. D Broers en pastoor C-* A. Rusgewaard. De absente word verricht door deken Schraag. De heer A_ Woestheden uit Rotterdam beeft, nadat gezamenlijk aan het graf, waarin de vijf kisten naast elkaar waren geplaatst, gebeden was, namens de familie dank gebracht voor, de belangstelling, Namens de Reauftragte van den Rrjfcscommïs sarïs in ds provincie Zuid-Holland heeft de burgemeester, dr. D. G. Draaijer aan de fa milieleden van de door de ramp van Maandag p. getroffenen, zijn deelnewing betuigd. Gisternamiddag hebben de burgemeester en mevr. Draaijer de gewonden, die in het R.K. Ziekenhuis verpleegd worden, bezocht. Alle patiënten maken" het naar omstandigheden goed. De directie van de R E.T. maakt bekend, dat in verband met de dringende noodzaak het stroomverbruik te beperken, mei ingang van Zondag 13 September 1942 op Zon- en feest dagen de volgende beperkingen in de tram- dienst zullen worden ingevoerd.; A. De lijnen 2, 5, 10, 11 en 17 zullen niet rijden; ter compensatie zal de dienst op de lijnen 15 en 16 worden versterkt. B. Lijn 14 zal worden beperkt tot het traject Hiliegersberg(Mok>nlaan)Slation D.P. C. Op lijn 1 zal een kwartierdienst worden gereden met grootc motorrijtuigen. In de dienstregeling van de lijnen 4 en 8 komt dus geen wijziging. Concert. Het Stedelijk Muziekkorps geeft Zondagavond - 7 uur een uitvoering in rle Plantage. Het volgends programma zal worden uitge voerd: 1, Untor den Siegesbanner, marset), F. von Blon; 2- Heurenberger pop, ouverture, A. Adam; 3. Suite Romantique (5 doelen), R. Popy; 4. Selection Sylvia Ballet, L, Delïbes; 5. Largo - van Handel, II. H. v. Vleuten; 6. Jnheiklan- ken, morsch, Uebel. Het zal Vrijdag 85 September a.s. 50 jaar geleden zyq, dat do lieer F. A. C. Lechner deel uitmaakt van den fcerkeraad der Evang. Luthcrecho gemeente. Zeer velo jaren is de heer Lechner president ouderling. Op G October a,s, zal hij den iceflijd van de zeer eterkeu 80 jaar bereiken. Van 1 Januari 1SSS af is do heer F. A. C- Lechner, samen met ziju broer wijlen den heer J. Lechner, leider van de firma C. S. Lechner Jan., wijnkooper en likeurstoker, in liet openbare loven vervulde hij velo functie's, waarvan hij do meeste, in verbande met het bereiken van zijn hoogen leeftijd, hoeft neer gelegd. Ilct ingestelde stembureau heeft vastgesteld, dat voor de verkiezing voor den Ledenraad van de Coöperatie D.E.S. zijn ingeleverd 16 candidatenlijsien voor de 16 opeugekomen va catures. Hierdoor is een stemming oveibodig geworden en zijn do 16 candidalen gekozen verklaard. Do gekozenen zijn: A. Bakker, A, van den Bos (afIr. 1944), P, de Bruin, J. Dinkelaar, J. Dieletmuis, Koopmaus, J. H. Meijdtm, B. IV. Muis, A. M. E. Odé, J. Oosthmder, J, M. van Pelt, A- van der Schalk, 11, Veen- kamp, J. Voogd, A. van der Wel en G. van der Zee Hz. De jaarhjksche dahllatentoonstellmg van da Ned. Dahhavereenigmg wordt thar.s in Pufchri Studio te 's-Gravenhage gehouden, waar zij hedenochtend is geopend en nog drie dagen te bezichtigen zal zijn. Een decoratieve groep dahlia's uit Schiedam, een inzending van den heer A. Geurtsen, chef van den Plantsoendienst, viel in de voornaamste prijzen en verwierf een kleine gouden medaille. Onder de gemeentelijke kennisgevingen komt een mededcelmg voor, die van belang is voor huurders van volkstuinen, die aardappelen ver bouwen. Aan de leden van (le hoofdgroepen Industrie en Handel is do verplichting opgelegd om -goederen, ivelke uit wagons der Ned. Spoor- wegert worden gelost, op denzelfdeu dag, ook des Zaterdags, in ontvangst le nemen. Dit houdt verband met den eisch der spoorwegen,, dat op Zaterdag aangekomen wagons reeds dienselfden dag worden gelost, terwijl- velo ondernemingen Zaterdags gesloten zijn, hetgeen voor de vervoerders verschillende moeilijkheden meebracht. Schaakclub „Schiedam" S.C.S. In de gisteravond gehouden ledenvergade ring is besloten dat S.C.S. too zal treilen tot den Ned. Schaakbond en aan de competitie zal deelnemen met één tiental, dat zal uitkomen in de derd' klasse, afd. Rotterdam. Da utigelov. pnj„en voor de zomeravond- competitie, bestaande uit vier boekwerken, zijn gewonnen door da heerea P. Westerveld, G. v, Uzendoorn, J. Pijn acker en J. v. d. Dusse. Het nieuwe bestuur is als volgt samenge steld C. J. v. Baarie, 1ste voorzitter; G. J. A. de Bruijn, vice-voorzitter; K, Begeling, 1ste sec., v. Beverenstraat 1; G. D. v. IJzeadoorn, 2de sec.; J. F. ff. Rorije, 1ste penningmeester; W, v. d. Berg, 2de penningmeester. Geslaagd. Te Utrecht is voor costnmière geslaagd mej, ff. F. S. Hommel. Ondor het publiek, dat meer of minder regcl- malig tooncelvoorstollingen pleegt bij te wo nen, zijn tweo belangrijke categorieën to onder scheiden, die beiden niet nagelaten hebben hun invloed op hetgeen do tootieclgezclschap- pen zoo doorgaans brengen, uit te oefeneu. Wij meenen to zeggen, dat het nog immer zóó is, dat do uitvoerenden bij do keuze van hun stukken zich voor een zeer voornaam deel laten leiden door den smaak van liet publiek, dat zij daarmee donken te trekken. Natuurlijk is dat van bepaalden kant bezien zeer vmldaarboar en hel gaat ook niet aan te prediken dat do toon ooi groepen zich louter en alleen zouden moeten laten leiden door het i'art pour l'art-principe, doch enkele op merkingen meenen wij mis te "mogen veroor loven. Er is een gedeelte vaa liet publiek on hier komen wij terug op do theorie van de twee categorieën dat toonoeispel gaat zien met slechts do eonigo bedoeling van een be haaglijke zitplaats af te kunnen genieten van liefst tragische emoties. Ter verduidelijking zij gezegd, dat dit over hot algemeen dezelfde lieden zijq, die mot graagte verhalen over zicklc- cn sterfgevallen iu de eigen of eens anders familie tea beste geven of aarihooren. Men moet dit niet verkeerd beoordeeleu in aan leg be?.Uien wij allen deze neiging, liet gaat er slechts om in hoeverre zij wordt verhouden en ondergeschikt gemaakt aan het schoon heid zoekeude element in den meuschchjken geest. liet is nu. aan den looneelspelor dit verband aan te kweeken waar het noodig is. Daarom ook zijn vertoonmgcdi in het genre van „Do wiitB non" en „Het biechtgeheim" niet geheel van belang onLbloot, want zij bezitten daar toe de mogelijkheid, ai móet gezegd dat daar van bitter weinig gebruik wordt gemaakt. Nu is gisteravond in het Passage theatci door een gezelschapje onder leiding van Tomiy Bok het spel „Jeugd" vertoond, dat een zelfde juiDiick beeft getrokken als „De witte non" c.s,, vermeerderd met hen, die do film, welke Velt IlarSan naar dit stuk gemaakt heeft, za gen en thans do gelegenheid aangrepen film en tooneeistuk te vergelijke». De uitvoering door Tonny Bok .en do zijnen gaf, het zij eikend, de zaak van het tooneeistuk wel een ernstige handicap, doch afgezien daarvan is zéé1" duidelijk gebleken, 'dat den filmma kers nog groaLer lof toekomt, nu is komen vast te staan wélk tooueelstuk hen als uit gangspunt heeft gediend. De onwezenlijke ge schiedenis van het onnatuurlijk onschuldige nichtje, dat door een zeer onwcikeJijk neefje erleid, zich tragisch effect! tenslotte oor dal nerfje werpt, als er op hem ge schoten wordt, is in de film in ieder geval verheven tot ecu "alleszins menschelijk pro bleem, Van fte spelenden van gisteren moet zooals men reeds begrepen hoeft zeer beslist het tegendeel gezegd worden. Men mag niet cischen, dat van niets iets gemaakt wordt, maar ;roed spei zou enkele scènes toch zeker hel aanschouwen waard hebben kunnen ma ken. Dat zulks niet gebeurde is dus slechts op rekening van de spelenden le schrijven. Deze paslooT bijvoorbeeld was meermalen - een per siflage, van den goedhartigen parochievader, zooals deze in het stuk past, en een jong- mensch, dat op het leven wil instormen, ziet er toch wei eemgszins anders uit dan het weekdi erachtige wezen, dat Tonny Bok ons voorzette. Slechts Micsjc tl agens, die de rol van het onschuldige nichtje speelde, gaf blij ken vau speeitalenï, al ligt dit type haar niet. Het décor tenslotte was ook niet bepaald geschikt ons in de sfeer vau een Poolsche dorpsparochie te voeren. A» Kleijwegt. Voor de Bossche rechtbank heeft zich te ver antwoorden gehad dc gemeente-ontvanger G. J, d W. uit Waspik, wica bij dagvaarding ver duistering van een bedrag van f 2400 ten oadeele van de gemeente is ten laste gelegd. Verdachte, die aanvankelijk tegenover den burgemeester cen'bekentenis had afgelegd, kwam ter zitting hierop terug en zeide niet te weten op welke Wij: o het geconstateerde tekort In de kas was ontstaan. - - Bij het getuigenverhoor bleek, dat het hier hoofdzakelijk belastinggelden betrof. Aanvanke lijk had verdachte beweerd het geld te hebben be steed aan ondersteuning van armlastigen; later zeide hij dat hij er familie relaties mede gehol pen had. Voorts bleek, uit de verklaringen van den burgemeester, dat aanvankelijk ook nog een bedrag van f3000.— onverantwoord bleek, doch bij onderzoek kwam vast te staan, dat dit be drag wel verantwoord was. Op een vraag van den president zeida de bur gemeester, dat hij het mogelijk achtte, dat een ander de gelden verduisterd kon hebben, temeer waar voor eentge dagen bij den pastoor een en veloppe inhoudende een bedrag van JE250O is bezorgd. Nadat nog enkele andere getuigen "zijn ge hoord cn de pschyehiater, dr. Janssens den ver dachte als verminderd toerekeningsvatbaar bad geschetst, elschte de officier van justitie, mr. Receveur een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden met aftrek van het voorarrest. Verdachte's raadsman, mr. Van Zlunicg Berg maan, concludeerde vrijspraak en verzocht de rechtbank zijn dicht uit de preventieve hechte nis te ontslaan, welk verzoek door de rechtbank werd afgewezen. Uitspraak 24 September a.s. Zware straffen voer inbrekers. In den vroegen ochtend van 21 April heb ben vijf Amsterdammers een zeer brujafo in braak gepleegd in een grosslerderij in rook artikelen in do Witte Ileercnstraat to Haar lem. Zij verschenen met een auto voor hot perceel, braken de deur open eu haalden niet alleen den gcheelon voorraad sigaren, sigaret ten en tabak, maar ook de brandkast met onge veer f 1300.weg. Aan een nachtwaker, die poolshoogte kwam nemen, verklaarden 2ij, dat zij opdracht hadden, do inventaris te verhuizen. Do buit werd naaT Amsterdam gebracht en daar voor ongeveer f 1Q.O0Q verkocht. Het duur» do echter niet lang of de politie kwam do da ders op het spoor en veertien dagen geleden hadden zij zich voor de Haarlemscho recht bank te verantwoorden. Togen II. S. en J.-11., dio resp. reeds acht en elf maal veroordeeld waren, werd twee cn een half jaar gevangenis straf geeïscht, togen ff. A. E. een jaar, tegen F. J. E., dio dno maal veroordeeld ïs, tweo jaar en 'tegen II. J. S., de man die op dan uitkijk had" gestaan, zes .maanden. De recht- hank veroordeelde heden H, Sr, J. B.. en F. J. E, ieder tot twee jaar en drie maanden, ff. A. E. kreeg een jaar en negen maanden en II. J. S. een jaar gevangenisstraf, 14 Elaraals Goud Medegedeeld door de Amstèrdcmsche Bank N.V KOERSEN ÖP OBLIGATIES Staatsieeningen Mederland 8£% Ned.*41. *1 ,s t '40 I 11 September 1942. -1 /O 4% 4% 4% 3% 3% 3-34 *24% VX. 997, 1' 0 V» 401 Vis HEDEN yy/.s- "As Vi Stockholm, 11 September. (D.N.B.) Churchills verkl - -'ng over Brits ch-Indiê, gisteren in het La gerhui afgelegd, wordt door de Britsehe pers zeer uiteenïoopead beoordeeld. De conservatieve bladen juichen dc verklaring toe, doch de link- scbe pers schijnt minder tevreden over de nieu we regeeerlngspolitiek ten aanzien van Indie te zijn, In kringen van arbeiderspartij, liberalen en vooral vakvereenigingen verklaart men. dat de verklaring gelijk -staht met een oorlogsverklaring aan dc Indische kringen, die als de politieke meerderheid van het land moeten worden hel schouwd, Churchills opmerking, dat de Congres partij moet worden uitgeroeid, zijn verklaring, dat tot dusverre ,slechts 500 Indiërs" het leven hebben verloren en zijn bewering, dat Engeland steun zal vcrieenen aan de Indische groepen, die de Congrespartij vijandig gezind zijn," hebben weinig geeestdrift bij de iinksche partijen gewekt, omdat men beseft, dat een dergelijk programma geen mogelijkheid biedt voor een „vreedzame regeling" van het Indische probleem, .Churchill aldus verklaart men, heeft de deur voor alle on derhandelingen met de Indische nationalisten dichtgeslagen en dat staat gelijk met een voorb* durenden burgerporlog in Britsch-Indlë. Stockholm, 11 Sept. (D.N.B.). Noor do Brit sehe berichtendienst meldt, heeft do Australi sche premier, Curtin, vandaag in Kuis van Afgevaardigden verklaard, dat de geallieerd© commandanten plannen hebben uitgewerkt voor een stabilisatie van den toestand op Nieuw- Guinea, Uit do laatste berichten blijkt, aldus Curtin, dat do plannen reeds „In éon verge vorderd stadium" verkeeren. Rome, 11 September, (Stefanl). Het 837ste communiqué van het Italiaanse!» hoofdkwartier luidt: f ,.In Egypte wederzijdsehe bedrijvigheid van verkennlngsafdeehngen. Onze vliegtuigen heb ben het vliegveld Miccaba met brisant- en brand bommen bestookt. Lichte vlootstrljdkrachten heb been een vijandelijke duikboot aangevallen en tot Zinken gebracht". Wijziging loonregeling aurdappejro-rriers. Blijkens do SLaalscourant van gisteren heeft het college van rijksbotmddclaars in afwijking van do onlangs vastgestelde loonregeling 194S voor het aardappel rooien aan de werkgevers wier bedrijf gevestigd is in de veenkoloniën, toegestaan het tarief voor het rooien van aard appelen, in verband mot do gebruikelijke in deeling der werkzaamheden, zoodanig toe to pussen, dut een geringe afwijking van hot per H.A. vastgestelde tanof mogelijk is geworden. Deze beschikking gaat ia op 11 September 1942. II m.b.f., IJl *40 II '36 '37 '88 N.W.S. lOOVie' W/x, 96 V, 78a/„ lüOVx 1017* 1Ü178 IOüVx Ö97» yS' /w- 67a 78 Za Geboren: 9 Sept. WiJhelmina Johanna en Geertruida Johanna, dochters van J. J. Ger ritse en H. J, Opschoor, Westmolenstraat 23. 25; Joanaes Jacobus, zpou van J. B. F, vaa Oycn en C. do Koning, J. Vermeerslraal 30. Edward Robert, zoon van G- H. J. Schudde- boom en M. S. den Boer, Dr. Nolotstraat 1, Ondertrouwd: /0 Sept. M. Groenewegen, 24 jaar en D. v. Wolfswinkel, 2L jaar. P. B. Overhaul, 21, 'jaar en C. G, Schell, 18 jaar. L. Ligthart, 20 jaar- en E. A. Wig- mans, 18 jaar. A. den Boer, 27 jaar cn G. A. van Gelder, 26 jaar, ff- J. Schewe, 22 jaar en J. J. Nauman, 2*2 jaar. Th. Schipper, 23 jaar en J, de Ruiter, 25 jaar. J. M. Klop, 24 jaar en A Krommenhoek, 22 jaar, M. J. C. Hersbach, 31 jaar en G. do Groot, 34 jaax, J. Stekhof, 28 jaar en J. G, Kok, 22 jaar, Mr F. Clarijs, 27 jaax en C. M. Bosch, 22 jaar. B.' Th. Trompper, 22jaar en A. G. M. Rovers, 21 jaar. Gehuwd: 10 Sept. Th J. Gunnewog, 38 jaar en G. C. M. v, Geene, 32 jaar. G. Feberwee, 23 jaar en T. Griek, 29 jaar. J. van NoorLwijk, 39 jaar en L. C. J. J. Visboek. 28 jaar. G. H. Huiskens, 26 jaar en E. E. M. v. Beers, 31 jaar. Passage theater, 2,lp en 7.30 rtur. Twee meis jes en '6ih' man (18 jaaé, Zat. en Zond. 2.15, 4.45 en 8 uur). Monopole theater, 2.1a. en 7.30 aör, Be drie Codona's (18 jaar, Zat. 2,15 en 7 en 9 u-, Zond, 1, 3, _5, 7 en 9 uur). Heden e.v.d, Polyantiia, geopend van 111 uur vxn tot zonsondergang.' 13 Sept. Groote Kerk 2 uur, Wgdingssamen- komst Prov. Vereen.*- van Vrijz- Her vormden. Sprekers: dr. P. 3). Tjalsma, Rotterdam; B. Schouwtnk, Delft en ds. G.-. Westmijso, Rotterdam. 17 Sept. Passage Theater half. 8. Variété pro gram. 24 Sept. Passage Theater half 8. Klaas van Beeck en zijn" orkest. 30 Sept. en X Oct. Passage Theater half 8. Ernst van 'i Hoff cn ziju orkest. ROTTERDAM Heden Arena, 2.15 'eA 7 uur. Baar klopt iets niet (Zond. 2, 4.15 en 7 uj. 11 Sept. Koninginnekerk, half 8. RotL PMlh. Orkest, le Volksconcert BIOSCOPEN Capitol, doorl. varsRl.30 u. af, laatste voor. stelling 6.30 uur. Hallo Jantne (18 jaar). Luxor, 2, 4.16 en' 6.45 uur. Wiener Blut. (14 jaar). Prinses, 2.15 en 7 uur. Dans met den keizer (18 jaar, Zat en. Woensd. 2-15, 4.30 en 7 uur, Zond. 1, 3, 5 en 7 uur). Verdronken. Tijdens het zwemmen in de Merwcde, bij do sluis in den rijksweg te Giessendam, is ver dronken het elfjarig 'zoontje van den hoer B. de Mik. Een dokter, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd., Onvöfirtleclige klant. Een horlogowinkclier in de De Clercqslraat te Amsterdam kreeg gistermiddag een ktaut in de zaak, die voorgaf een gouden horloge te willen koopen. Alvorens te beslissen wilde de man echter met zijn opdrachtgever naar hij zeide wanende te Gormchcm, teiefo- neeren, waartoe 'bij zich in do werkplaats van den winkelier begaf. De koop ging echter niet door, de man beide het telefoongesprek en verliet den winkel. Korten tijd bemerkte de winkelier, dat uit zijn colbertjasje, dat in de werkpiaats hing, een portefeuille met 1600- A f700, verdwenen was. De politie tracht Ihan?. j den. aspirant-kooper op te sporen, om na tol gaan, of deze vaft do verdwijning afweet. Ned. Oost-Indië 3% Ned.-Iadiè 1937 öfe"/B 8% Ned.-Indié '87 A ''67m AAMDEELEN Banken Kol. Bank 131 Ned.-Ind. Hand.Bnk 891/, Ned. Handelmij. 1283/j Industr. Ondom (Binnenland)' Alg. Kunstzijde Unie 16G'/s Van Berkel 185% Cerf. Calvé--129 Centrale Suiker Ned. Fokker 264 Lever Bros Unil. lo47s Jtfed. Ford 803 Philips Gloei). G.B, 322% Petroleum Dordtsehe Petr.2897, Kon. Petr. Mij. 841 Rubber Amsterdam Rubber 2057, Bandar Rubber '45_ Deli Batavia Rubber 145V, Keudeug Lemboe Oostkust 109 Serbadjadi"4 Ver. Ind, Cult. Oud. 141 Suiker Handelsver. A'dam 331 - JaYasche Cultuur 1757s Ned.-Ind. Suiker Unie ijfjJ Ver. Vorst Cultuur 9^ Tabak DeK Batavia 1557a Deli Mij2057* Senembah Je9 Scheepvaart UoU.-Arnerik, Lijn 148% J ava-China-J apan- Ljjn 183/, K/N.S.M. Nat, Bez, J?» Kun. Paketv.-Mij.200 Ned. Scheepv, Unie 188 Rotterd, Uoyd '67 Stoomv.-Mij. Ned.. '65 8b7e ->6% Onderstaande koersen onder voorbehoud Het SS-Ersatzkommando deelt mede, dot vrij willigers voor dc Waffcn-SS en het legioen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen teneinde gekeurd te worden: 15.9.42 lOmur Rotterdam, Deutsche Haus. 16 uur Tilburg, Werklicdeiivereeniglng Tuinstraat 68. 16.9.42 10 uur Den Bosch, hotel Noord-Brabant Markt 45, 16 uur Eindhoven, Huis Maria, Kruisstraat. 17.9.42 10 uur Roermond, N.S.D.A.P,, Swalmerstraat 61. 16 uur Arnhem, Weberstraat 16b. 18.9,42 10 uur Hengelo, Deutsches Haus. 16 uur Zwolle, school Turfmarkt. 19.9.42 10 uur Assen, Dienstgebouw, Vaart 161, 14 uur Groningen, Ccncerthuis, Poelestraat. 20.9.42 10 uur Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat 21,9,42 10 uur Amsterdam, school lepenwcg 13. 16 uur Utrecht, Wchrmachthelm, Mariapl. 22.9,42 10 uur Amersfoort, Dienstgebouw Kapelwcg. 23.9.42 10 uur Den Haag, café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg. - g.b HOOFDSTRAAT 34 - SCHIEDAM A TELEFOON 68260 M alO 87 89 150 180 149 186 136 180 1727* - 154 (NA 2 DAGEN ROOKT HET NOG!) 'n Heel bosch en hectares hel kunnen tn rook opgaan door één weggeworpen sigaretteneindje! juist nü Is dat verlies funest: er Is toch al zooveel hout gekapt! juist nu geldt het dubbel: ROOKT NIET IN BOSCH OF HEI (het is trouwens ook streng verboden!) HEOERLANDSCHE TOERI5TENBOHD (ANW31 Ds burgemeester van Schiedam betuigt hij dezen zijn harteiijken dank arm allen, dio j.l. Maandag geholpen hebben bij de reddings- en op ruimingswerkzaamheden in de Eternal aan ca Bosboom'aart. De hulpvaardigheid en offervaardigheid door allen getoond, wordt algemeen op grooten prijs gesteld. Schiedam, 11 September 1942. De Burgemeester, DRAAIJER. Ter kennis van belanghebbenden wordt go- bracht, dat voor huurders van volksteineal (geen gemeen letuinon) wederom gelegenheid bc. staat voorhot verkrijgers: van vervoerbewijzeGl voor aardappelen. To dien einde wordt wedqé zitting gehouden in oen der bovenlokalen van do Koopmansbeurs op Dinsdag 15 en Woeatep dag 16 September a.a, vaa 9 tot 12 Ott vaa" 14 tot 17 uur. vi' Huurders van gomeentotumon widen éSf gewezen, dat voor het aflialon vart, uom aangevraagde vervoerbewijzen 1 bestaat ter Secretarie (yrool met 19 September n.ft. Hot bewijs van inschijji de Latidbouw-Crisla-örgSK don mede goteaolxk, Schiedam, lil pya 4503

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 2