Het nieuwe slachthuis gereed Een groote verbetering, in het belang van de volks hygiëne. Ook de slagers aanvaarden de nieuwe inrichting.'Volgens de nieuwste opvattingen gebouwd Iaatst©; Nieuws' Nieuwe vorderingen in Het Kaukasus-gebied Woensdag 14 October 1*942 SCHÏEDAMSCHE COURANT Pag, f .STADSNIEUWS De inrichting Uitreiking distributiebescheiden Agenda Straatcollecte Winterhulp ,.De Lofstem" Ned. Prot. Bond BEURS VAM AMSTERDAM wv BUITENLAND Groote vernielingen en branden op Malta BINNENLAND Verkoop en aflevering van een aantal artikelen verboden 490e STAATSLOTERIJ em - v 1 5"-ï'! - iI*'.1 j'V "1 Het overkomt ieder onzer wei eens, dat we eenigermatc- verwonderd ons afvragen: „Hoe was tiet mogelijk, dat we ér zoo tegen op zagen?'" Of, dat we ons. aanvankelijk mei hand en tand tegen een behaalden maatregel verzetten, die later bleek toch zeer heilzaam te werken. Vermoedelijk zuilen de Scluedamsche slagers, als binnenkort het nieuwe slachthuis .in gebruik zal zijn genomen, ook wel di'o ervaring op doen. ~Do 'vleeschkeuringswet' van 1910 stelt aan do slachtplaatsen bepaalde cischon. Die eisehen zijn niet „mis". Voor.d als men do eisehen van de vleeschkeuringswet bekijkt met Schie- damsche oogen. Want bier ter slede en ook to Vhardingen hoerschlerr op dit ge bied toestanden, die ten hemel schreiden. Een rapport, destijds door deskundigen opgesteld, kwam tot ontstellende conctusie's. In Schiedam was slechts één slachtplaats, die volgens de normen, door de wel gesteld, dien naam mocht dragen. De Schierlamsche slagers wilden „baas in eigen buis" blijven en deden tweemaal een poging een centrale slachtplaats te stichten, die zij zelf zouden exploilceren. Maar tweemaal mislukte die poging. De overheid heeft ten slotte den krtoop door gehakt en na vele moeilijke .onderhandelin gen werd eindelijk op 23 Jani 1939 door den gemeenteraad van. Schiedam het besluit geno men tot stichting van een gemeenschappelijk openbaar slachthuis voor de gemeenten Schie dam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Vlaai- dinger-Ambacht. inlussclteu is Vlaarduiger-Am- bacht als 'zelfstandige gemeente opgeheven cn Kc-lhet grootendeets bij Schiedam gevoegd, zoo dot de bevolking van den keuringskring met een paar duizend zielen is uitgebreid. We herinneren ons nog levendig de vergade ring in gebouw Eendracht op 12 Juli 1939 go- houden, waar de gezamenlijke slagers o.a. door den toenmaligen burgemeester van Scliiedam, mr. dr. F. L. J. van Haaren en dr. F. J. vim Endt, directeur van den Keuringsdienst voor veo en vlcoscb, werden ingelicht over de plannen lot deu bouw van een- gemeenschappelijk slachthuis. De slagers kregen ruirnwehoots ge legenheid hun bezwaren kenbaar te maken. Het laalsto restje verzet tegen den bouw van een abattoir is toen, dank zij vooral do deskundige uiteenzettingen, gebroken. En op de bijeenkomst ten stadhuize ge houden op 2 Mei 1911 ua de-eerste steen legging voor liet slachthuis, heeft een van de grootste opposanten tegen den bouw van een gemeenschappelijk slachthuis, de ouiLvoorzit- ter van de Vlaardingsche slagersvereeniging, ruiterlijk zijn ongelijk erkend on den „over- winnaar" gefeliciteerd. Ook de voorzitter van de Schiedamsche slagersvereeniging bracht hulde aan dr. Van, Endt, wiens-werk door de slagers op zeer hoogen prijs werd gesteld. Men kan aan den éenen kant betreuren, dat mede door het verzef van de slagers, de bouw van hot slachthuis zoo-lang is vertraagd, wani nu is dit tot stand gekomenonder de moei- lijksto omstandigheden die men zich denken kan. Twee dagen voor Nederland meegesleept werd in den prooien oorlog op 8 Mei 1940 werd op eenigszins plechtige wijze de eerste paal geslagen en de oorlogsomstandigheden met hun scbaarschte aan materiaal, hebbon directie en bouwers van het slachthuis voor tal van puzzles gesteld, die gelukkig alle zijn opgelost. Anderzijds heeft het trainceron tocjii ook zijn goede zijde gehad, want nu is het zij dan met voel zörgen een inrichting lot stand gekomen, die algemeen tot de beste in den lande van dien aard gerekend kan worden. 7ij, die den bouw voorbereidden, hebben zien daarvoor zeer veel moeite gegeven, maar hun arbeid is beloond! De heeren ir. H. B. Aikema, thans directeur van gemeentewerken; dr. P. J. van Endt, die aan het hoofd staat van do model-inrichting, en ir. C. E- Alexander, die het bouwkundig gedeelte voor zijn rekening nam, hebben, gesteund door tal rijke- deskundigen en onder leiding van deu vorigen burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Ilaaren, gestudeerd cn gerekend en bet resul taat van hun werk is geworden lot een monu- meal op het gebied van slachthuisbouw. Op Maandag 26 October wordt het slachthuis officieel geopend door den tegenwoordigen burge meester, dr. D. G. Draaijer, die van Augustus van het vorig jaar als voorzitter van de ge mengde commissie optreedt, zich van stonde aan voor het slachthuis interesseerde en zich veel moeite gaf in verband mot de toewijzingen. Het slachthuis- beslaat een oppervlakte van ruim 11/2 H.A. Rechts van het groote inrijhek staat een ge bouw, waarin twee bovenwoningen zijn onder gebracht, die reeds betrokken zijn door den eersten machinist en den eersten hulpkeur- meester. Onder die^woningen vindt men een canline, een schaft- en een kleedlokaal voor het personeel. Links van het inrijhek ligt het directiege bouw, met een werkkamer voor den direc teur, vóór den, adjunct-directeur, het laborato rium; het invoerkcurlokaal, waar het vleescli, dat van elders wordt ingevoerd, gekeurd .wordt; en.de noodslachtplaats, rlio niet zonder bedoeling dicht bij de verblijfplaats van de directie is ondergebracht. Los van het directiegebouw staat ec/i klein gebouwtje, waarin ziek vee gestald kan wor den. Verder op, evenwijdig aan de slachlhallcn, vindt men de grooto stallen voor vee dat nog cenigen tijd moet wachten voor hel zijn laat- sten gang maakt. Is die tijd kort en hot weer niet ongunstig, dan kan het ook buiten vast gemaakt worden aan daartoe geplaatste hekken.' Met het oog op de schaarschto aan mater riaal is het open terrein van hot slachthuis niet geheel bestraat, maar voor een deel be plant ol als gazon aangelegd. De slachthdlén De eigenlijke slachlhgllen met wat daaraan annex 13. vormen één gesloten complex, zon der vleugels. Deze 'bouw is gekozen om 3e> bediening en de contróle beide te vergemak kelijken. - Een ander principe bij de inrichting van hel slachthuis dat streng is doorgevoerd, iseen scheiding tusschea bet vuile en hot schoone gedeelte. In de slachthal voor groot vee zijn IS slachtlicreu aangebracht, zoodat 12 koeien tege lijk geslacht kunnen, worden. Na een half uur kan een rund, dat aan een siacktlier is op getakeld, weer jilaats maken voor oen ander, zoodat per uur 24 runderen kunnen worden behandeld. Aan de verlichting is bizondere aandacht gewijd. Bij het aanbrengen van do bovenlich ten heelt men er voor zorg gedragen, dat geen direct zonlicht in de slachtuallen kan binnen vallen. Daardoor is een mooie, gelijkmatige lichtverdeeUog verkregen, die voor de keuring van groot belang is. Voot een slachthuis van middelbare grootte, waartoe de nieuwe inrich ting kan worden gerekend, is de slachthal zeer breed. In een aangrenzende ruimte is do darm- wasschenj ondergebracht. De varkens worden La een aparte ruimte, gelegen achter .de slachthal voor groot vee, geslacht. Zij worden meestal per wagen aan gevoerd en de losplaats is op wagenhoogte gemaakt, zoodat, als de klep van den wagen wordt neergeslagen, dé varkens geen helling meer af of op moeten: ze ioopon zóó in een vangapparaat, waarin zij geklemd worden, om daar eerst verdoofd en daarna gedood te wor den. Zijn ze uitgebloed, dan worden ze in gereed staande broeikuipen geschoven cn daar na verder geopend en van do organen en ingewanden ontdaan. Per uur kuunen 40 A 50 varkens geslacht worden. Langs hangspoor kunnen de. geslachte run deren en varkens eventueel ook paarden, geiten en schapen gemakkelijk naar de hang- ruiuito worden vervoerd, waar het vlecsch af koelt. Daarna wordt het dosgeweuscht naar het voor-koelhuis getransporteerd. In totaal is 1 k.m. liangspooraanwezig. Midden in het slachthuis zijn kantoortjes ge bouwd, waarin de hulpkeurmeesters het geheet kunnen- overzien. Daar zijn ook do kleed- eu waschruimte voor het personeel.' Dij do plaat sing van de toiletten voor het slachthuisper- f,on eelis er rekening mee gehouden, dat men slechts een'kleinen afstand bohoeit af te log gen naar deze onmisbare inrichtingen.' In een apart gedeelte, rechts achter in het gebouw, zijn de machinehal en het ketelhuis ondergebracht. In de machinehal is rekening ge- houd e'u met bijplaatsing van zoo noodig meer machines. In liet slachthuis zelf wordt uitsluitend lei dingwater gebruikt; Voor bet koelapparaat wordt uit een aangeboorde bron water .betrokken. Aan don voorkant, vóór de voorkoeiruimte, is een verkoophal, waar do slagers hun vleesch van grossiers kunnen betrekken. Voor zoover een leek dat kan beoordcclen, is het nieuwe slachthuis -uitermate praclisch ingericht; het maakt met zijn veie hulpmid delen, zijn betegelde wanden, zijn' keurige wasch- gelugenheden en lichte kantoortjes voor bet keurend en toezichthoudend personeel 'een zeer prettigen indruk. Moge de tijd spoedig aanbreken,; dat de ge- beele outillage op volle' capaciteit werkt, want dan zal de bevolking in liet kouringsdistrict Schiedam zich weer volop van .vleesch kun nen voorzien!. „Met vertrouwen verder bouwen" staat ge beiteld in don gedenksteen, die aangebracht werd in.-den gevel van de slachthalléh. De eigenlijkebouw is nu beëindigd, .'haar er moet op andere wïjzè voortgebouwd worden. En daarbij is vertrouwen in de. toekomst van ons volk, van deze streek en van onze stad zeker even onmisbaar als bij het doen verrijzen van het materieel e bouwwerk. Slagers mort en hij levering aan huis verkoopuoia's afgeven. De gemachtigde voor de prijzen heelt be paald, dat slagers met' ingang van 1.3 No vember a.s. verplicht zijn goederen, welke zij aan het huis van den kooper af leveren, te doen vergezellen van een nota, welke Een minste de volgende gegevens bevat; Datum van levering, naam en adres van den leveran cier en van den afnemer, omschrijving van hot goed met aanduiding van de kwalileit, hoeveelheid en prijs per eenheid. Inbraak. In den nacht van 12 op 13 October is ingebroken, in de distilleerderij van de Erven Lucas Bols, aan de Lange Haven. Twee be mande Qcsschen, elk inhoudende 25 liter ci troenzuur, worden vermist. Treinmotor in brand. Gisterochtend half elf is een electrischo trein, komende van Hoek van Holland, door kort- sluiting van oen der motoren in brand geraakt. De brandweer heeft met behulp van een brand- bluschapparaat den brand gcbluscht. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Het trein- verkeer ondervond zoo goed als geen vertraging. Diefstal. Van mcj. v. O. heeft men in een wasscherij aan de Nieuwe Haven uit haar portomonnaie f2.50, alsmede 2 bloemborinen ontvToemd. De politie stelt een onderzoek in. Afsluiting Ooievaarsbrug. Met bet oog op het .verlrichtpri van werk- zaarnheden aan de Ooievaarsbrug, zal deze morgen en Vrijdag voor allo verkeer zijn go- slóten. .De bonkaarten voor de 12e periode zullen worden uitgereikt aari hen, wier gostachlsna- men beginnen met de tetters: Bo t/ra Bij bp Donderdag 15 October 1942. C, D t/m Er op Vrijdag 16 .October 1942, Es, :F mi G op Zaterdag 17 October - 1D4S. Hetdistributiebureau is geopend vao ,9—12 uur en van kalf. 25 uur. (Zaterdags van 9—2 uur. OBLIGATIES Staat slecnlngen Nederland '64% Ned.'41 4% i' 6' '40 1.... II m.b.f.:. Passage theater 2.15 cn 7.30 uur. Froderik do Groote. Mpnopole theater, 2.15 en 7.30 uur. Vijf nail- lioen zoeken een erfgenaam (14 jaar) 15 Oct. Passage theater, 7.30 u. Variété-caba ret-revue met Willy Derby. ROTTERDAM Heden Arena, 2.15 eu 7.30 uur. Variété. Heden e.v.d. Museum Boymana, 106 uur. Najaaistentoonstelling bocldendo kunst, Acvri'vV-.' J v. "A i •Al»-'''! li 'Do eerste straatcollecto van dit seizoen1 voor 'Winterhulp Nodorlsuid, zal Zaterdag 17/en Maan dag 19 .October, a.8., gehouden.' Wio ócnig idoè hooft watvoor honderden gozinnou ,eon:. exlraatjo in den vorm van. waar debonnen beteekent, .nu de wrator voor do deur staat,1 zal de coUectricos on collectanten met do bekende, roode bus niot met een neen- schuddende hoofdbeweging voorbij wUloa too- pon. Zij vragen niet voor zichzelf, maajr voor het deel vanons volk, dat hulp dringend noo dig licelt./En dat dit dool groot is, blijkt we! uit do vole honderden aanvragen om hulp, dio op hot, bureau aan het Dooieplein zijn binneil- gekomen en wier aantal "nog steeds groeit. De'eerste huis- aan buiscollecte, dc vorige week gehouden, heelt de verwachting dóen ont staan, dat do ongemotiveerde weerstand tegen W.H.N. afneemt. Het inzicht, dat door dit werk iels moois cn'goeds Wordt volbracht'en dat daarvan ieder, die het werkelijk noodig heelt, wordt geholpen, ongeacht iemands godsdieustigo ol politieke overtuiging, breekt baan. Moge dit ook tot uiting komen in do opbrengst van dezo collecte, wier slagen voor een niet ge ring deel afhankelijk is van het aantal col lectanten, dat zich beschikbaar stelt I Een fos- foriscorcnd Holllindsch molentje op ..do rover van jas of mantel zal aantoonen dat men zich niet aan het brengen, van een offertje beeft onttrokken! Tot de zangvèroemgingen, die een bloeiend bestaan hebben, 'behoort ongetwijfeld de Schie damsche Chr. GemengdeZangveroeniging „Do Lolstem" en haar" Jongedames- en Kinderkoor, Het „groote" koor/ dat begin December een uil voering zal geven, telt 80 leden; het jonge- dameskoor, dat gisteravond samen met hot kinderkoor twee gecostumeerde kinderoporeltes opvoerde, resp. 40 en 110 leden 1 F.Cn groot deel van do jeugdige zangers en zangeressen, trad gisteravond in Musis Sacrum op 011 zong en declameerde aardig. Eerst werd ton iooneelc gebracht de kleine operette: Het Poppenfecst, waarin een poppen- moeder een ontvangdag" houdt. Deze theemiddag werd zeer druk bezocht én een negerpop, écu Japansehe pop, dauser.de poppen én oudo- damespopp'eu traden daarbij afzonderlijk pp. Vooral de poppenmoeder zong en acteerde goed. Do costuums en griine waron. verzorgd. De Ijskoningin, is van .grootereu óihvang en telt. niet. minder' dan. 6 bedrijven. Ook dit zangspel werd vlot opgevoerd;, een grootaan tal jongelui werkte daaraan mee. Tiny/ do Vaal, een dochter van den dirigent Olto de Vaal, die dc algemeensleiding had, zorgde aan de piano voor de begeleiding. Aan hel 'slot ..heeft de voorzitter, de heer J. van Rhijn," beiden dank gebracht eu bloemen aungeboderi. Zaierdagmiddag volgt een hcrhiling van-.de uitvoering, die gisteravond, uitsluitend beslomd was ,vóor génocdigden,donateurs, en traders' van do leden. Dit aanlal was. zoo': groot, dat de zaal meer dan vol was. De hoer Van Rh ij n heeft ook een kort openingswoord gesproken, waarin hij o.a. op wekte de vereonigin'g nog te versterken. M. Stavenga. Op Wom dar 2d -Ociobor a.s. zal in de con- sisloriekarner van de kerkaan de Wicstvest, een Icdenvergarléritis; van do. aldeeling Sclue-; dam van den Ne-i.TProt. Bond worden, gehóu den, w'aari 11. in drie bestuursvacaturos moot worden voorzien! Mevr'. J,Hniskes—van dér Sluys 'en .dr. C. 'JBhbberman stellen zich_:her kiesbaar, do derde "vacature is ontstaan'door hot bedanken als bestuurslid door den hcèr A. M. van den Bos.'. Ditgesteïd bezoek. Het bezoek, dat jodcii van do Nedorlandsch- Duilsche Kultuurgeiheensclmp Zaterdag aan het Stedelijk Museum 'eu een Schiedamscho jene- verslolcerij zouden brengen, is voor Je tweede maal uitgesteld. KOERSEN Ol 14 October- 1942 d /o 4% 4% 3% 3% 3-8J 21%" Ned. Oost-Indië 3% Ned.-Indié 1937 3% Ned.-Indië '37 A AANDEELEN Banken Kol. Bank Ned.-Ind. Hand.Bnk Med, Handelmij. industr. Onder», (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel Gert. Calvé Centrale Suiker Med. Fokker Lever Bros Unil. Med. Ford Philips Gloeil. G.B. Petroleum ;j Dordtsche Petr. Kon. Petr, Mij. (lubber Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Batavia Rubber Kenden# Lemboe Oostkust Serbadjadi Ver. Ind. Cult. Ond. Suiker Handelsver. A'dam gOCR/j Javaacho Cultuur Ned.-lnd. Suiker Unie Vor. Vorst Cultuur L41/» Tabak Deli Batavia 140 Deli Mij. \1% Sonembah ldC1/» Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn 189 Java-China-Japan* Lijn - KrN.S.M. Nat. Bez. 1C41/» Kon. Pakety.-Mij... 175 Ned. Scheepif. Unie ID21/, Rotterd, Lloyd Stoomv,-Mij. Ned... '40 II '36 '37 - '88 N.W.S. V.K 100%\ 1 "t^/u lOl'A, .100% 9S% !>7s/i« 87»/, 86 82»/, 122 182»/, 136% 124 247 223 162 293 261% HEDEN 100 - >/t, 100% 101% 101/, .100»/, 99% 93%e - %t 97% - 77% 87 86 125 82 122% 151 185 - 119% -21 248 226 169%- 61% 800 257l/? -00 266Vi -'55 300'/, 291 Va - 800 185'/, 133 126% 104 86»/, 126 EO 184- 136 ■j 100 123 294 801 153 136 63»/, 138 168 1441/,— 197 123 164 171 160//,— 143'/, 2% Hoefdkwarlier van don Föhrcr, 14 Oct. (D.N.B.). Het opperbevel der Duitsche weer-- macht maakt bekend In den Kaukasus, op don ivcg van Mai kop naar Tocapsc, hebbon onzo troepen, gesteund door formaties duikhommenwer-' pers en jachlkruisers van het luchtwapen, nieuwe tlomineercnde heuvelreeksen en borgstellingen bestormd on ingenomen. Hier bij werden alleen in don sector van eon divisie ruim 1C0 versterkte steunpunten ingenomen. In Stalingrad en aan het front van den Don zijn tegenaanvallen en oprukkende bewegingen van de Sovjets afgeslagen. Ten ooslen van de Wolga hebben gevechtsvlieg tuigen overdag troepen- en maleriaaltrans- portcn, on des nachts vliegvelden der Sovjets gebombardeerd. Op do Wolga is een koopvaarder van gemiddelde grootte tot zinkeo gebracht. Aan het front van den Don hebben Ita- iiannsclie jagers zoiulor zelf verliezen te lijden twee vijandelijke vliegtuigen neerge schoten. In don cenfralon sector van het front werden bij do vernietiging van oen vijan- delijk steunpunt 64 bunkers genomen en een aanlal gevangenen binnen gebracht. Op do Finnchc golf hebben j'agers bij scbecrvluchten een bolsjewistische kanon- neerboot in brand geschoten. Bij de bestrijding van luchtsteunpunten op het eiland Malta door Duilsclic "ge vechtsvliegtuigen zijn ook gisteren groote vernielingen en branden teweeg gebracht. In felle luchtgevechten schoten begelei- Jende Duitsche jagers zonder zelf verlie zen: te lijden 18 Britscbè jagers neer. Een .eigen gevechtsvliegtuig/ ging verloren. fn fipord-Amka zijn gedurende den..gohoc- /len dag gemotoriseerde groepen :strijdkrach- ten en tentenkampen van de Britten aan 'het centrale en het Zuidelijke front van. ElAlamcln blootgesteld geweest aan felle aanvallen variDuiLsche vliegerformaties. Duitsche jagers hebben zes Britsche ja gers bij oen verlies van twee eigen toe- stellen doen neerstorten. Britsche bommenwerpers hebben in den i~ afgoloopen nacht het Noórd-Duitsche fcust- - gebied aangevalion, Dc bevolking leed ver liezen. Door brisant- en brandbommen ont stonden vooral in de stad Kielmatericcle •schade en schado aan gebouwen., Nacht- jagers cn afweergeschut van het luchtwa pen en do marine schoten volgons tot dusver ontvangen berichten 10 vijandelijke toestellen neer. Lichte Duitsche gevechts- toestellen hebben gisteren bij verrassende .aanvallen voltreffers geplaatst op voor den oorlog beiangrijko installaties op hct En- gelsclioeiland in het kanaal Wight, in de wateren ten Oosten van het eiland is oengroot drijvend dokdoor bommen be schadigd. v," j Zooals in een extrabcricht bekend gc- maakt is, hebben Duitsche duikbooten op nieuw .47.090 b'.r.t. lot zinken gebracht. Binnen het kader van de door de overheid op economisch gebied getroffen maatregelen, is in de Staatscourant van beden gepubli ceerd een beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart, waarbij de verkoop en aflevering deov industrie, groot-en lusschenhan.-. dei van een aantal artikelen met ingang...van. heden voorloopig is verboden. Daarbij zijn fabrikanten, groot- en tusschen- handelaren tevens verplicht hun voorraden en. wel naar aard, hoeVeelheïd en prijs van deze artikelen op daar voor vast te stellen—formu lieren op te. geven. Deze formulieren ■-■ zullen binnen eenige dagen, "beschikbaar worden ge steld. Bovendien zijn alle vóór deze beschikking afgegeven verkoop- en afioveringsvergunningen on verleende dispensatie van een verkpop- en afleveringsverbod vervallen. Do goederen, waarvan do verkoop en afleve ring door industrie, groot- en tusschenhandel (dus niet door den detailhandel) met ingang van lieden is verboden zijn: Antif|nileitcn, antieke stoffen, gobelins, drape rieën, speciale weefsels; badmutsen; haarnetjes; paraptuie9, parasols; geweven tasschen; knoo- pen, bijv, van parelmoer, hoorn, notenbaston, kunsthars, knnsthoórn, celtuloiddcrivaten, enz.: kammen van kunsthars, kunsthoorn, celluloid derivaten, enz.reisdekens on voetmatten (niet van machinaal gesponnen stoffen); manden- vlochtwerk; bezems; borstelwerk; kwasten; naainaatden; luxe artikelen (bijv. artikelen van ivoor, tesp. imitaties van schildpad of imita ties van parelmoer of imitaties wasehpgrolcm of imitaties); Japansehe artikelen (van hout of slcen) en andere kunsfnrjverheidsartikelcn; imitaliësieradenijzeren en verzilverde - siera den, knnslbloemen van weefsels of papier; foto grafische artikelen; artikelen van dierlijke slof fen vervaardigd; bamboestokkenhuishoudelijke artikelen van liont; speelgoederen, houten en ijzerensportartikelenbadkuipen (bijv. bidets, spoelbakken, wasch bakken, enz.); haarden, kachels: eroote en kleine bijionhamersbrood- snijmachines; vleeschhakmachinos; koffiezetma chines,. ijsTojïels; tafelmessen, vorken; couverts; strijkijzers; uit ijzer en staal vervaardigde sa nitaire attikolcn: schaatsen, rolschaatsen, zak messen; aschhakken, schitdorijen en prentert, gelijst- of ongelijst met een verkoopsprijs' van minder dan £100; lampen, standaards van lampen cn lampckappenmuziekinstrumenten; losso meubeleneau dc cologne, partuins en an dere reukmiddelenhaar- on mondwater; poe der, schmink; tandpoeder en tandpasta: cloches (rmvo hoedon vormen); veren; passementen; kan ten, sloffen en sluiers; réistasscheh" ón> hand koffers' van leder of imitatieléder; tasschen, portcmonnaies, acte- on bookcatasscben, porte feuilles, reisneeessaires van leder- of hand- weotsloffon, alsmedo gedeeltelijk vervaardigd- uit machinaal gesponnen stoffen, voor zoover deze niot do overhand bobben; pelterijen, Icoren handschoenen; steen en siervazert en vaatwerk; aardoworkartikclon; porseleinen artikelen (ta felgerei, siervazon, enz.); gebruiksvoorwerpen van edelmetaal (bijv. van zilver, verguld); post papier. Niot nakomingvan doio verboden kan ge straft wordón op grond van het economisch sanclichcsluit. VIJFDE KLASSE i VIJFTIENDE LIJST Trekking vari 14 October V 10(H) No. 6512, 20086, 21330. - f 400 No. 5777, 12419, 12457. 200 No. 0044, 1048Ó, 16711, 17531.',:. 100 No. 5210, 5626/6981, 7315,- .7808, 8025, 8038,. 0241, 9577, 1059?, 13036/14432, 10133, 16711, 17472 17792. /r" :V/'- PRIJ2EN VAN J 70. 1131 1332 1365 1458 1729 174S 1072 1776 1849 SUL 2801 3251 4U9 4132 4-166 5194 9529 7033 7830 8191 j 8506 8734 0237 9742 '1042S 10872 11620 12041 12351 12966 13749 14G37 15080 15651 16094 16395 16937 17455 18164 18791 19715 20023 20709 20995 21239 1894 1943 1082 1985. 1997 2045 2138 2285 2250 2281 2431 2507 2816 2929 2974 3088 3124 h 3105 8312 3364 3374 3438 350S 3541 3633 3781 3914 3962 3976 4033 4178 4179 42Ö8 4264 4401 4424 4544 4553 4927 4946 5072 5094 5290 5403 5433 5434» 5408 óöÓO 5621 5624 - 5649 5702 5835 5866 6396 0574 6773 6789 6841 6906 7126 7136 7241 7415 7638 7811 8193 8556 8762 9311 9798 10478 10890 11621 12128 12449 13074 13759 15124 15666 16104 16455 16977 17482 18278 19C07 19724 20299 20744 21009 21304 8247 8559 8968 9456 9951 10501 11095 11630' ■12143 12729 13091 13816 15159 15783 15184 16516 17021 17495 18420 19117 10734 20451 20802 21014 21448 8361 8583 9035 9557 10O16 :1055S 11200 11696 12184 12774 13128 13818 15194 15802 16213 16602 17054 17744 18505 19188 19776.' 20629 2085S 21103 21535 •8380 8627. 9245 9669 10123 10699 11239 11757 12208 12791 13225 13830, 15327 15823 1G214 16687 17072 17775 18592 19246 19790 20659 20873 21121 21586 8410 8057 9255. 9697 10158 10721' 11320 11922 12283 12805 13315 14060 15383 15333 16284 16822 17316 17924 18689 19347 18843 20688 20914 21184 21625 1035 1174 1381 1505 1802 2006 2197 2365 2546 2796 3070 3203 3442 3525 .1026 1172 1378 1481 1762 199-4 2170 '2303 2535 2698 2951 3i9t .3382 3512 3621 3644 3845 3940 4015 4049 4202 4216 4351 4274 4481 4485 4719 4733 4969 4972 5165 5196 5470 5479 5659 5676 5935 5984 .0201 '6215 6423 6424 6504 6528 6702 6741. ■6945 6969 7064 7078 t 7289 -' 7312 7431 '7435 .7649' 7677. 7827 7943. 8250 8283 8384 8389 8592 8633 8747 8748 8885 8894 9018 9105 9238 9271 - 9342 9346 9430 9547 9685 9687. 9D02 9920- 10010 10070 10260 10303 10403 10413 Ï0744 10785 11013 11041 11173 11198 11460 11483 11628 11811 12067 12069 12274 12301 12536 12564 12775 12799 12903 12919 13011 13023 13185 13201 13424 13486 13609 13619. 13710 13712 13955 13997 14152 14169 14382 14389 14595 14632, 14756.14760 14B30 14886 15097 151,28 15372 15439 15440 15616 15619 15799 15840 16020 16109 16330 163431 16498 .16536 16647 16653 16821 10828 17055 17085 ,17279 17281. 17563' 17604 17072 17674 17867„17868 18134 30146' 182B3 18321 18494 18515 18620 18706 18948 18961 19045 19102 ,19339 19362 19545 19555 J9'53 19759 19974 19984 '20O72 20083 ,.20190 20200 20593'; 2059G 20734 20739 20891.20902 2123021283 21470 21475 21576 21016 21847 21818 21967 /NIETEN. 1037 .1045 1070 1170 1204 1230 1406 1431 1445 1567 1619 1641 1814 1948 1956 2007 2037 2090 2198 -2210 2240 2378 ,24GB 248.9 2569 2585: 2628 2818,-. 2885 2889 3093 3103 -3147 '3214 .3224 3272 3443 3454 3475 3537-3547 3558/ 3657 3763 3799 3960 3972» 4055 4077 4177. 4224 4228 4252 4411 4432 4434 4526 4556 4595 4806. 4829 4806 5011 5032 5042 5221: 5356 5372 5481 '5506 5580 5743 5781 '"5789 5989 6036 6039 6303 '6352 '6383 6433 .6444 6445. 6597 0647 6'659 '6709 68006815: 6992 1 ■■-"■' :"'/-■■ ■7111 7132 7133 7338 5 7369' 7377" 7439 7464 7506 7081 7727 7765 '7978 7097 8032 8287 8319 8330 8417 8477 8507 8678 S6B4. 8687 8780 8783 8803 8901 8936 8992. 9141 9177 9194 9285 9304 9310 9390. 9402 9407- 9559 9578 9621 9741 9776 9824 9923 10098 10114 10126 10329 10330 10371 10630 10679 10681 10871 10872 10072 11051 11102 11120 11202 11270 11323 11521 11596 11603 1(944 11967 11098 12088 12099 12183 12344 12330 12396 12579 12599 126G9 12818 12820 12840 12950 12975 13050 13082 13104 13210 13226 132S6 13521 13539 13545 13625 13644 13885 13783 13871 13905 14012 14050 140S1 14275 14202.14325 14471 14505 14527 J4604 14686 .14696 14770. 14791 14837 14897 15030 15058 10*77 IPjgg 1122 1332 1457 1687 I960 2107 2248 2505 2634 2903 8428 8668 9269 9698 20283 10806 11497 11979 12338 12850 13411 14133 15446 15890 16308 16934 17346 18046 18720 19662 19845 20695 20987 21162 21931 1153 1349 1461 170S 1986 2126 2300 2509 2658 2950 3306 3348 3489 3491 3568 3588 3827 '3830 4187 4261' 4442 4612 4898 5054 6430 5648 5833 6055 G388 6452 6668 '6849 4192 4E99 4448 4615 4953 5056 5458 '5655 5839 6148 .0419 64612 '6678 6908 71G2 7206 7392 7408 '7577 .7607 7781 '-S77S9 8053 0145 8371 8373- 8517 8552 8707 8745. 8860 8375 8997 9015 9216 9218 9317 9339 9421 9429 9639 0671 9832 9872 10164 10171 10384 10391 10708 10739 10979 30994 11147 11164 11378 11409 11604 11618 12052 12064 12205 12242 12399 12469 12758 (2771 12841 12882 13113 13253 13575 13699 13932 14062 14353 14543 14703 14845 15077 15359 13170 13324 .13597/ 13700 13939 14111 14358 14569 .14744 14848 15085 15368 15474: ■15693 15363 16112 16352 16552 I666I 16839! 17118 17333/ 17617 17697 17927 18174 18370 18573' 13740 18978 19125. .19377 19558 10816 20005 20132 20310' 20601' 20740 20915 21325 21496 21630 21915 15489 15695 15915 10229 16363 10580" 16G67 10855 17178 17340 17641 1778IL 17944 18193 18442 18588' .18310 18931. 19214 19386 19570 19834' 20013 20141 20343 20818 20756 ■20047 21342 ,21537 21637 21921 15561 ■15714' 15921 16234 10391 16586 16758 16888 17187 17406 17644 17793 18069 18244 18447 18591 18870 19274 19404 19625/ 19894 20925 2014G 20404 20699 20303 21017 21347 21547 21661 21939 15602 15605 15789 35797 16286 16451 16509 16774 16899 17197 17439 17647 17824 18092 18245 18470 18G03 18883 19283 19448 19856 19904 20020 20149 20448 20711 20832 23008 21383 21549 21684 21045 16321 16485 16008 16793 16912 17227 17559 17653 17836 3.81C4 18264 18487 1860'G 18921 19329 19456 19734 10908 - 20054 20179 20496 20726 20833 21171 21454 21568 21779 21953 Schunlmzameliug van oud papier en: andere grondstoffen. V Aan do scUootihzaincling van oud papier en andere grondstoffen georganiseerd op initia tief van het rij'kshuréau voor óUde materialen on afvalstoffen, „Romca" Ie Den Haag hebbon in September'/2323 scholen deelge nomen. Door genoemd rijksbureau worden elke maand prijzen uitgeloofd voor do scholen, die do grootste hoeveel heiion afvalstoffen itdevc- ren, lie eerste prijs in don wedstrijd fn dó maand Seplembor (f 50) werd gewonnen door do openbsro logoro school te Ëlburg (tioofd do heer C. Eogdcman), mot een gemiddelde van 23.(54 tc.g. per leerling. vf .1

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 2