Twe« Aveipeelbirt Ingebruikneming ran podium z LAFFE HINDE Burgerzin zal hoogtij vieren. Voor de Ingebruikneming van het nieuwe podium In de Plantage heelt het dagelijks bestuur van de Sehledam.se (lemeensehup een feestelijk programma samengesteld. Teneinde liet soeiale karakter van dit eultiirelo klankbord ten volle tot uiting te laten komen en een ferm staaltje zuinigheid to demon streren, zul de bevolking op Donderdag til .lull getuige kunnen 7.U11 van het massale kalken van het podium door de Verenigde Schledamse Reiger Kalk ('cntralo N.V. (het Instituut dat zoveel ammoniak lil zUn producten doet). Voor deze gelegenheid zal enig fosfor worden toege voegd aan het mengsel, dut In de avonduren een lichtend effect zul geven. 1VKEK POLITIEWACHT OP ST. J ASfSTOREN Een onzer razende hreiers had dezer dagen een onderhoud met een van de Sehiedamse politie autoriteiten naar aanleiding van met eigen vlindernetjes opgevan gen geruchten, waarin sprake was van een volkomen omschakeling bij de ordedienst. „Waarom zouden wij overgaan tot het aanschaffen van radiowa gens en mobilofoon-installaties die deze toch al zo kostbare, eigenlijk overbezette dienst nog meer zou den gaan belasten?" Met deze o.i. van grote wijsheid en veel inzicht getuigende opmerking werden wij door onze zegsman ontvangen, die ons niet al te lang in spanning liet over dc nieuwe plannen. „We kunnen minstens enkele tientallen agenten voor de straat dienst laten schieten," is de me ning op bet hoofdbureau. Inplaats van al die zwoegende dienders op de fiets komt er één vaste wachts- man op de trans van dc St. Jans toren, die met behulp van zak- spiegeltje, waarvoor inmiddels een post op de begroting voor 1953 is geplaatst, hij elke eventualiteit in de stad het hoofdbureau in de Lange Nieuwstraat opmerkzaam maakt. Een mobiele colonne, wel ke hier steeds aanwezig blijft, kan dan in looppas uitrukken. „Al die moderne uitrustingen, bah!!!" Men heeft er bij onze politie nu al de buik van vol. DE BIKKERTJES I Wat denh je van twee averecht? Geel mij maar liever één recht op neer. ANDERMANS BREIWERK (buiten bestek van de eigen breiers) Mijnheer de redacteur, Met groeiende bekommernis ziet het bestuur van de Sehiedamse Gemeenschap hoe enkele personen zich meer en meer meester maken van papier en drukinkt van der- zelver maandblad en dit gaan mis bruiken teneinde hierin hun z.g. kolder te gaan spuien. Het moet voornoemd bestuur van het hart dat zij hiertegen op deze plaats dan ook niet anders dan een uiterst scherp protest kan laten horen. Dit gesignaleerde gebrek aan ernst bij degenen, die zich redactie noemen, schaadt ten zeerste het cachet van bet overigens zo in stemmige stijl opgezette maand blad. Gerechtvaardigde vrees ver vult de briefschrijvers bij de ge dachte aan dit nieuwe aanvalspunt voor de buiten de Gemeenschap gebleven Schiedammers, die er zeer terecht een aantasting van hun principes in zullen vinden. Overbodig hier nog neer te schrijven dat wij op generlei wijze aansprakelijk wensen te worden gesteld voor de gevolgen van deze onbezonnen uitgave. Met verschuldigde hoogachting Het auspiciën-loze bestuur van de Sehiedamse Gemeenschap. ONS HOOKhAS (Van onze mr. dr. drs. Ing. tr.) Ge neemt wat gewoon gas, u weet wat van dat heel gewone, dat ze vroeger op de gasfabriek in grote nu in kleine hoeveelheden produceren; ge doet er een hoe veelheid watergas (gemaakt van water), kraakgas (gemaakt van kraakbeen) en een beetje van dit en een beetje van dat gas bij, ge TRIEST Er kwamen drie Pigmeetjes bij ons aankloppen. Ze wilden zich gaarne belasten met het bezorgen van dit, ons bladeke. Maar toen we hun vertelden, dat „De Sehie damse Gemeenschap" gratis als bijvoegsel aan de Twee Averechtse abonné's wordt gestuurd, verlieten ze verdrietig ons hoofdkwartier. Wij hebben uiteraard bij Lissone Lindeman hun passage naar mid- den-Afrika geboekt en betaald. Zo zijn wij wel. ZETTERKI'A'IHG DAIIIUIKK (In één steek). Vanmorgen vroeg opgestaan en gaan wandelen. Kwam in Sterre- bos tot ontdekking dat veel hees ters in bloei staan. Dachtnatuur toch mooi, maar bemerkte plotse ling verlies zakdoek, dat heel dit natuurbeeld kapot maakte daar drup onze neus belachelijk uit zicht gaf. Ben dan ook naar huis gegaan met hoofd vol zware ge dachten, waarvan meest drukkende wel: hoe komt het dat we de pinda-mannetjes nog steeds moe ten missen? vermengt een en ander in een mengmachine, u weet wel, zo'n machine die ook door banketbak kers wordt gebruikt, ge laat dit mengsel lopen door wat buizen, die uitmonden in uw woning, ge steekt met een sigarenaansteker dit gas aan en ge zet een potje op het vuur. Het gas, dat wij over hebben, sturen wij naar Kotier- dam, Gouda, Den Haag, en meer Aan die kleine gemeenten. Vrijdag, 1 Augustus, beginnen 's morgens om vijf uur de eerste festiviteiten met het gezamenlijk afbreken van het podium, dat met de nieuwste auto's van de Ge meentelijke Vervoersdienst naar Kethel wordt gebracht en daar onder leiding van dc dorpsoudsten weer wordt opgebouwd door bet kader van Gemeentewerken, dat zich hiervoor spontaan heeft aangeboden. Tijdens de plechtige opbouw deelt lager personeel ge bakjes uit. Via de Poldervaart keert het gezelschap per waterfiets in de stad terug, waar de wethouders voor de ontvangst gereed zullen staan terzijde van bet Proveniers huis. Bij het verschijnen van bur gemeester Peek wordt het Sehie damse volkslied (niet te verwarren met „hoe lieftijk ligt mijn dorpje"), uil volle borst gezongen met bege leiding van het Stedelijk Muziek corps, dat voor deze gelegenheid op verzoek van de wethouder van Culturele Zaken nog eens naar voren wordt gehaald. Daar op bet tijdstip van deze ontvangst de morgen reeds weer in de middag zal zijn overgegaan, wordt de gestrekte draf erin gezet en ijlen overheid en burgerij geza menlijk naar dc Plantage, waar de bewoners van Tulnlaan en Lange Nieuwstraat in goede burgerzin alle sporen van het oude podium Inmiddels hebben verwijderd. Tot vijf uur 's middags worden dan nog de volgende programma punten afgewerkt: 1 uur: Onder adembenemende stilte zet burgemeester Peek de ijzeren draagbalk onder het dak, die door de directie van Wllton- Fijenoord op de schouders wordt aangedragen. 1.30 uur: Gezamenlijk uitpuffen van het karwei. 3.30 uur: Voorzitter van Sehie damse Gemeenschap richt zich tot alle politieke partijen om verdere toenadering te zoeken. 3.46 uur: De gehele burgerij vqrtilt zich aan maquette van nieuw stadhuis dat Gemeentewer ken (actief) naast het podium heeft tentoongesteld. 4.00 uur: Groot gymnastiek- festijn met medewerking van zwaargewichtploeg, samengesteld uit gemeente-ambtenaren. Afde ling Belastingen geeft nummertje rekoefeningen weg. 4.30 uur: Massaal optreden met mobilofoon-wagens door politie, die onder luid gefluit bekeuringen begint uit te delen. Algemene ont ruiming van de Plantage, waar omwonenden en familieleden ach terblijven 0111 podium te gaan stof fen en zemen. VIT DE KRAAMKAMER Hier zijn wij dan, ietwat aan de kleine kant misschien, maar compleet met kloppende fontanellen en een gezonde dorst. Ver wend zullen wij niet worden, maar ons moederblad zal ons nu en dan meenemen, wanneer zij bij u een visite afsteekt. Wij zijn een tweeling, dat had u misschien al gemerkt. Dat is ook de reden waarom wij zo goed tezelfdertijd praten en breien kunnen. Wie naadjes van kousen wil weten, is bij ons dan ook aan het goede adres. Onze wieg staat aan de Gerrit Verboonstraat, waar men ons aanvankelijk te vondeling wilde leggen. Wij hebben twee brieven bussen. Links voor de gewone post en rechts voor Open Brieven. Voor het overhandigen van gevulde eieren, zoet-zure sinaasappelen en rooic bellefleurtjes gelieve men aan de achterdeur te bellen. Beleefd aanbevelend, De gebrs. AVERECHT. ONS POUIl'N ORNAMENT KAMMKU Z'Il lol was jammer voor POL Ik liep te wandelen in het Sterrebos en plotseling zag ik een vos hangen om de schouders ener jonge hinde. Zo liep de vrouw, die mij wel zinde maar die haar vos de voorkeur gaf, ik vond dit laf. WAM

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 16