EU TOEU NPB4KEU ZE OVER HE T -j— EEST Bestuursraad en Vacantiecomité na Vacantieweek bijeen 112 blik op wat was en een visie op wat meer propaganda voor dergelijke komen gaat te produceren. Het bleek avonden toch wel gewenst werd ge- cen uitstekend idee dat voor de deel- acht, vooral wanneer men de goede nemers bevredigend werkte en dat indruk van dit concert bij het publiek zeker vruchten kan dragen, waar het in ogenschouw neemt. De idee van meer de samenstelling van het programma vrije avonden dat zijn die, waar van de Vacantieweek 1953 betreft. hij het publiek geen entree behoeft te Om met de avondvoorstellingen te betalen werd niet verworpen, maar beginnen, hierover bestond algemeen zal in het kader van de negen avonden de grootste voldoening, al verheelde toch moeilijk aan verwezenlijking toe- men niet dat er rond en op het podium komen. De keuze van het gezelschap (dansvloer) nog wel het een en ander dat de Vacantieweek besloot, liet zal moeten gebeuren voordat het alle- duidelijk zien dat voor de toekomst maal is zoals het zijn moet. Van de een grotere selectie-commissie nodig optredende gezelschappen kwam het zal zijn. Rotterdams Kamer Orkest wel het De kindervoorstellingen in het Pas- meest in het gesprek, minder omdat sage-theater mochten dan de volle, er bezwaren tegen waren dan wel dat goedwillende belangstelling van heel het gezelschap hebben, er valt nog wel het een en ander aan te dokteren. Illuster teas de wijze waarop het wagenspel, getrokken door de laatste trek- /0 was er in deze vergadering een paarden van Schiedam, door de stad ging, op weg naar de speelplaatsen. voorstel om de kinderen naar leeftijd te splitsen, zodat de keuze van het programma gemakkelijker zou wor den. Schiedam beschikt nu over het podium in de Plantage en met het mooie weer van de afgelopen Vacantie week kon het bijna niet anders of er moest wel worden gepraat over de mogelijkheid om een deel van de jeugd voorstellingen zo mogelijk naar de Plantage over te brengen. De kinderen zouden daar in het zomerse weer dan dubbel kunnen genieten. Of het zal gaan gebeuren? Nader onderzoek naar risico bij slecht weer e.d. zal er nog moeten komen. Te weinig krijgt de jeugd gelegen heid voor actieve recreatie en de groep van 1317-jarigen valt eigenlijk overal buiten. Terecht werden deze opmerkingen geplaatst. Wat het eerste probleem betreft, er zijn plannen voor nog meer en langere vacantievreugde buiten de stad, maar daarnaast kan binnen het raam van de voorstellingen worden gestreefd naar het meer be trekken van de kinderen in hetgeen op het toneel gebeurt. Ook op de planken zou meer eigen Schiedamse activiteit zichtbaar moeten worden. In dit verband werd de naam genoemd van het Schiedamse Onderwijzers Toneel. Zoals vorig jaar werd aangedrongen op meer dan drie voorstellingen van A/TET alle klanken van het grote feest nog in de oren zijn de leden van de Bestuursraad en het Vacantie comité van de Schiedamse Gemeenschap op een Septemberavond tezamen gekomen in de cantine van Roelants om er te babbelen over wat alweer voorbij was en eens te praten over wat ons voor de toekomst te doen staat, willen we dit Vacantiefeest een levend feest doen blijven. Omdat in een zo omvangrijk ge zelschap discussie toch niet tot haar recht zou komen en het slechts een vergadering zonder eind tot gevolg zou hebben, ging men op voorstel van voorzitter M. Holl in enkele groepen bij elkaar zitten om daaruit een terug-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 8