113 het wagenspel, zo zal er nu weer moeten warden gestreefd naar nog verdere uitbreiding. Als iets het feest de wijken inbracht dan was het wel dit spel, dat alle waardering mocht oogsten. Wat de revue betreft, deze zou nog meer op het plaatselijke leven kunnen worden afgestemd. Als een echt ge meenschapsevenement zou ook de hele gemeenschap hiervoor de grondstoffen in de vorm van ideeën moeten komen aandragen. Waarschijnlijk komt er dan ook voor de uitwerking van de plannen voor de revue voor de Vacantieweek 1953 een algemene bespreking waar aan zoveel, mogelijk Schiedammers dienen deel te nemen. Natuurlijk zijn er ook raadsels, die Bestuursraad èn Vacantiecoinité niet kunnen oplossen, zoals de vraag hoe het komt dat er voor de op zich zelf toch heel aantrekkelijke excursies naar Technische Bedrijven en Biool- gemaal practisch geen belangstelling bestond en waarom er beslist niet meer dan 6287 programmaboekjes (v.j. 7717) verkocht konden worden. Wat de verkoop van loten betreft, ook daarover heerste weinig opgewekt heid. De aangesloten organisaties, slechts een enkele uitgezonderd, toon den hierbij weinig van hun medeleven met het werk van dc Gemeenschap, hetgeen bij al het goede toch wel erg teleurstellend was. De tentoonstelling „Onze Woning" kreeg een tien en een griffel voor zo ver het de inrichting van het Stedelijk Museum betrof, maar in Nieuwland achtte men het doel voorbijgestreefd door de veel te dure inrichting, die te ver van de werkelijkheid van alledag afstond. Vrijwel alle aanwezigen, die destijds nogal bezwaren hadden laten horen tegen de lang niet malse uitgave voor een vuurwerk, kwamen op hun des tijds ingenomen standpunt terug en riepen er de roem van. Zeker twintig duizend kijkers woonden het bij en ondanks dat was b.v. het attractie- centrum op de Broersvest geen ogen blik minder druk. Aaaah.... dat attractiecentrum. Ook hierover is nog wel het een en ander gezegd, niet alhen omdat men er een soort feestmarkl door de Lange Kerkstraat aan wilde verbinden om een doorloop Broersvest-, Lange Kerk straat-Hoogstraat te krijgen, maar ook omdat het, gok-element naar de mening van velen overwoog. Nog steeds kent Schiedam het „ker mis' -probleem, dat werd opgeroepen door de acties tegen het attractie centrum van Prot. Christelijke zijde. Gelukkig zijn er ook daar velen die een andere mening zijn toegedaan. In de kring van het dagelijks bestuur van de Schiedamse Gemeenschap be treurt men het dat door deze tegen stelling mensen tegen elkaar in het harnas worden gejaagd. Er was al een gesprek en wellicht dat er in breder verband nog meer overleg komt. Voor de Schiedamse Gemeenschap ligt de zaak van het attractiecentrum tamelijk duidelijk. Wil men op de ingeslagen weg voortgaan, dan zullen de benodig de gelden hiervoor alleen door een vermaaks-centrum vorig jaar 85, nu 51 attracties kunnen worden op gebracht. Verder zou het bezoek aan de Plantage-voorstellingen nooit zo groot zijn geweest wanneer er op de Broersvest geen attractiecentrum had gestaan. Wanneer er van gevaar sprake is, dan schuilt dit meer in de omgeving waar het geplaatst wordt dan in het instituut zelf. Hoeveel aandacht er in de Vacantieiveek uel was bij de jeugdvoorstellingen in het Passage-theater. V.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 9