Twee Aw<eiree]bit J Uitbreiing van de Scliiednm.se Gemeenschap V.. Hollen eten in Plantage (Jemisle gezichten Linkü eu link Straatnamen Stutten f-an en 3<Caat Vs. Ken jubileum werd gevierd OS O DE BIKKERTJES Over Breda gesproken Bikker zijn is ook niet alles nilKR III MOK Eigen nieuwsdienst In verband met de geslaagde Aula-avond, waar Willem An- driessen over „Humor in de muziek" sprak, zullen we binnenkort wel weer navenante bijeenkomsten krijgen. Minister Mansholt is geïnviteerd te komen spreken over „Hu mor in de aardappelteelt", te illustreren met mestvork en spade. Ex-gedetineerde Bikker komt in de kelder van het Museum met „Humor in Breda", uiteraard toegelicht met zaag en vijl. Matthijs Vermeulen brengt „Humor in de critiek" met ency clopaedic, lans en inkt en Berend Blokzijl sluit de rij met „Humor in de EVC", te illustreren met Berend Blokzijl. Als „ps" komt voor de liefhebbers dan nog Cees de Lange met een inleiding over „Ernst in de Amusementswereld", onder het motto „Ik voel me niet goed". Zoals men weet, is de heer De Lange doende in de Tuinlaan te komen wonen. eoor da poeo De sneeuw lag in de straten, ik kon het maar niet laten mijn benen uit te strekken, al turend naar het lekken van de vlammen in mijn haard. De Kerstman, altijd zwaarbehaard, had mij juist deze keer vergeten, maar 'k heb m'n buikje rondgegeten aan kattenbout met appelmoes, de beentjes gingen naar m'n poes Ik at de kater van de buren, dat beest kon zo geniepig gluren, hij flirtte constant met m'n poesje, en bracht haar steeds weer in 'n roesje. Ik maakte hem toen koel om koud: Zó had 'k een malse Kerstmisbout! WAM. De Sectie Plannenmakers van deze SG zit nimmer met lege mouwen. Na het knetterende kerstbomenvuur zal eerstdaags in de pers propaganda gemaakt worden voor een oliebollenberg in de Plantage. Het is de bedoeling, dat iedere ingezetene z'n overgeble ven baksels in een schotel of bord op de stoep zet. Vóór de plaatselijke katten er als de kippen bi) zijn, komen leden van jeugdorganisaties de bak sels per bakfiets ophalen. Voor het podium zal Karei de Krullebol een bollenberg bouwen en dari wordt de ganse burgerij uitgenodigd op de avond van de 31e Januari te komen toetasten. Onze eigen bikkers zullen de spits van de berg bijten en iedereen begrijpt, dat met dit eetfestijn de nieuwe maand in geluid wordt. De politie zal streng toezien, dat er met hapjes gegeten wordt. Aangevreten bollen komen voor de berg niet in aanmer king. Nieuwjaarsdag heeft de burger vader traditiegetrouw het me rendeel zijner burgerkinderen ontvangen. Wij zagen de mees te prominenten uit het Schie- damse leven, zoals raadsleden, wethouders, hoofden en rech terhanden van dienst, vereni gingsbestuurderen, oud-ingeze tenen en steuntrekkers, de plaatselijke perzen niet te ver geten. Treffend was echter de af wezigheid van de heer M. M. M. N. Maanbril, secretaris van de Ver. tot Onderst, v. Drees- trekkende kanariehouders, an ders een vaste klant. En waar hing de heer Van Purpel uit? Gezien het grote aantal pad vinders hier ter stede, groten deels zonder troephuis, is het niet te verwonderen dat velen hunner getrouw de Nieuw jaarsreceptie bezoeken. Die ochtend hebben zij tenminste een dak boven hun hoofd. Overigens zou het aanbeve lenswaardig zijn, hen een apar te rij te laten vormen, burge- meesterwaarts schuifelende ter linkerzijde van de gangbare file. De gastheer zou dan tegelij kertijd linker- en rechterhanden kunnen schudden Hoewel in het bijvoegsel van ons blad zeer gedocumenteerd wordt verhaald, waarom de Veenlantstraat de Veenlant- straat is geheten, menen wij op goede gronden te kunnen waarmaken, dat de Veenlant straat zo is genoemd, omdat er: a. een straat moest komen, b. die straat werd geprojec teerd op een stuk land en c. dat land uit veen bestond. Voor ons geen oude boeken en ar chieven, maar nuchter peinzen (en dat na de feestdagen!). In verband met de nieuwe generatie van bomenklimmers, heeft de Plantsoenendienst het plan opgevat om voor de ko- Vaer-wèl Thomas, Nel-wèl Pieter, afgezaagd als Karas cither. ruimte nu voor Jan en Kaat uit een eigen steedse straat Wij zijn van ons dak geklommen voor de Averechtse drommen met een vers vol goede wensen voor Schiedammerlijke mensen: Tuintheater in Plantage, méér cultuur in de Passage, ere-penningen voor sterken, feestweekvreugde na hard werken, aandacht voor de junioren, open ogen, open oren, geestesvuur van iedereen en steun aan strevers, die 't menen. Maar omdat dit blad zo krap is en Nieuwjaar tbch al geen grap is, gaan wij terug naar onze zolder duimend voor veel schoons èn.kolder JAN en KAAT, Weeshuisgevel, Lange Achterweg, Schiedam. mende vacantieweek extra stutten aan te brengen onder de laagste takken van de res terende bomen rond het podium in de Plantage. Men ziet het namelijk als een gemeentelijk belang om zo min mogelijk aanleiding te geven tot het breken van diverse lichaams delen tijdens de avondvoor stellingen. Wel .is waar constateerde de humoristische heer R(ens) van Dorth, dat de klauteraars van de afgelopen variété-avond bij het programma behoorden en een demonstratie gaven van hoe men „rötte-appeltje" moet spelen, maar bij de Plantsoen chef Schipper wil dat er niet in. Naar wij vernemen hebben een aantal iepen reeds een pro- test-comité gevormd, dat onder de leuze „Geen geSchipper" tegen genoemde plannen te velde zal trekken De kegelclub Het Jasje Uit, een club, bestaande uit uitslui tend heren, die overigens graag damesleden zouden aantrekken, wat echter niet kon vanwege dat uittrekken, bestond op de kop af veertig jaren, 40 dagen. 40 minuten en 40 seconden en vanaf dat tijdstip heeft het be stuur 40 uren vele malen maal 40 handen moeten drukken en vele malen maal 40 malen met glazen ranja moeten toosten, omdat een kegelclub nu een maal een sport- en geen drinke broersclub is, al zou je dat vanwege al die limonade zo niet zeggen. Toen de receptie voorbij was, begonnen de ju bilarissen aan een 40-ballen- wedstrijd, die werd gewonnen door het 40 jaar oude lid Ke gel. Zijn prijs? Een fles, in houdende 40 glazen ranja.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 16