JEen nieuw zwembuil voor 40.000 Schiet/a turners lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 259 onze stad rijk is. De Hermes-veteranen trokken de voetbalschoenen nog eens aan en de jongens en meisjes uit heel de stad waren een paar uur druk bezig met het schatgraven, een nieuw spel, dat de Be vrijdingsdag opluisterde. We waren niet altijd onder ons, gelukkig niet zouden we, met de nieuwe, in het Nederlands en Engels verzorgde Schiedamse V.V.V.-folder ter attentie in onze handen, willen zeggen. Zonder dat ze die geel-zwarte folder ook maar hadden ingekeken, kwamen de Zuid- Afrikaanse Volksspelers naar Schiedam, 't Was de herinnering aan Jan van Rie- beeck, die hen riep. Ze hebben hun hart aan de historie van hun grote voorvader kunnen ophalen in de Grote Kerk, waar gemeente-archivaris Drs. A. van der Poest Clement o.a. dc trouwakte van Jan van Riebeeck en Maria de la Quellerie liet zien. De gedenksteen in de Lange Kerkstraat werd niet vergeten. AL wandelende met de Zuid-Afrikaanse gasten, hebben we weer eens iets gezien van het vele mooie dat onze stads kern, de Grote Kerk en vooral de havens nog te bieden hebben, het nieuwe Schie dam, dat binnen niet al te lange tijd ook zijn eigen Maaspromenade krijgt met uitzicht op het drukste gedeelte van de rivier, dan nog terzijde gelaten. Wij kun nen ons voorstellen dat de vreemdeling er van genietLaten wij er zelf ook eens wat beter op gaan letten. Misschien komen we dan ook tot verdiende waar dering, zoals dat het geval was bij Cia van Boort's poppenspel, dat het werk van de kruisverenigingen en dan in het bijzon der de moederschapszorg zo uitstekend laat zien. Cia van Boort kwam al meerdere malen in onze stad. Wij signaleren slechts de voorstellingen voor het zilveren Wit-Gelc Kruis en de eveneens 25-jarige Dr. Nolet- stichting. 't Was speciaal iets voor de vrouwen, evenals de twee modeshows, die we dank zij vooruitstrevende winkelbedrij ven, nu ook al rijk zijn. Er zat meer nieuws in de luchtzo was er ook-een gouden bcdrijfs- bond van werknemers bij de Voedings- en Genotmiddelen en op het Lorentzplein werd enkele dagen achtereen de circussfeer geproefd. Bezinning en bezieling tenslotte vroeg de Bescherming Burgerbevolking, die hier 2300 vrijwilligers bij elkaar zal moeten halen. Bezieling hadden dc kunste naars van de S. 45, die de tijdelijke exposi tiezaal van het Stedelijk Museum met hun werk vulden. Daarvoor werd er een keur getoond uit de vele kunstwerken, die in binnen- en buitenland spontaan werden geschonken ten behoeve van het Rampen fonds. Zuid- Afrikaanse gasten) Dit is dan het onticerp voor het nieutce open zu embad, zoals het enkele weken geleden in de gemeenteraad ter tafel werd gebracht. Er is een principe-besluit genomen en er kan dus bij Gemeentewerken verder aan het plan worden gewerkt. De kosten ervan zullen een bedrag van om en nabij de twee millioen gulden vergen. Daarvoor krijgen we dan vol gens de huidige opzet een zwembad met een totaal-oppervlakte van 4.65.00 ha, waarvan de gazons natuurlijk de meeste ruimte inne men. Deze grote gazons zullen meer de nadruk op de recreatieve doeleinden van het zwembad leggen dan tot dusver de twee baden aan de West- Frankelandsedijk waarover de Volksgezondheid maar heel slecht te spreken is het deden. Temidden van die gazons is gedacht aan een diep bassin van 20 x 50 meter, dat ook geschikt zal zijn voor wedstrijd-zwemmen, een iets groter maar minder diep bassin dat ten hoogste anderhalve meter water peilt, en een ronde piasvijver uaarin de kleinen hun ple zier kunnen beleven. Grote kleedruimten voor dames en heren ter weerszijden, een administratiegebouw, een platform bij het diepe bassin en een grote parkeerruimte buiten de grote toegangspoort, completeren het nieuwe zwembad, dat juist over de Poldervaart, vlakbij het tuindorp Kethel zal zijn te vinden. In de onmiddellijke nabijheid wordt thans het grote stadspark aangelegd. Zoals in de Raad is medegedeeld, wordt ernaar gestreefd het zicembad in 1955 gereed te hebben. III. B1KKF.KT.IKS In 1955 gaan we een lekker fris bad nemen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 15