DIT 9 DAT 9 en nog wat TEXTIEL „alja" Advertentietarieven ivorden op aanvraag gaarne verstrekt door de Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants Lange Haven 141 - (Tel. 69300 - toestel I of 3) Primeur voor Schiedam metaalbranche: 326 HOEWEL de bloemen niet uitbundiger bloeiden en de bloemkool, kroten en andijvie het even goed maakten als andere jaren, was er voor de Vereniging Schoolwcrktuinen toch aanleiding om ver heugder dan anders te zijn. In die vijf en twintig jaren is de tuin, waarop vele dui zenden Schicdammcrtjes werkzame en tege lijkertijd zo prettige uurtjes doorbrachten, naar de hopelijk nu definitieve plaats bij de Vijfsluizen aan de Vlaardingerdijk geloodst. De Vacantieweek had aan de zilveren tuin die prachtige tentoonstelling in het Beurs gebouw te danken. TWEE gemeentelijke diensten zien dit jaar hun hoofden vertrekken. Bij Ge meentewerken benoemde de Raad als nieuwe directeur'Ir. J. v. d. Akker, tot dus ver werkzaam in Leeuwarden, en bij de Ge meentereiniging aan de Buitenhavenweg gaat straks de heer E. T. Kraan uit Breda de schepter zwaaien over Reiniging, Ont smetting en Vervoer. Er werden ook han den ten afscheid gedrukt bij de R. K. Biblio theek en de Amsterdamse Bank. Mej. P. v. d. Drift vertrok van de Dam om opge volgd te worden door mej. Janssen en als bankdirecteur nam de heer L. de Roos de plaats in van Mr. 11. Melchers, die met zijn vertrek ook een bestuurszetel openliet bij het Rode Kruis. Ook de laatste Schiedam mers, die tot dusver niet waren aangesloten op de waterleiding de bewoners van de verst verwijderde boerderijen in het Kethel- se gebied kunnen binnenkort de kraan opendraaien. Dat leggen van de leiding naar deze punten is een bar kostbare ge schiedenis, waarover de Raad dan ook nog wel een en ander opmerkte. Voorop stond echter het belang van de volksgezondheid, zodat het voorstel van B. en W. er met vlag en wimpel doorkwam. Om nog even op het platteland te verblijven, er is ook nog iets te zeggen over het diamanten huwelijksfeest van het echtpaar Schaap- hoek, dat daar in Kethel natuurlijk niet ongemerkt voorbijging. MET de winter weer in zicht komen ook zo nu en dan weer programma's voor het komende seizoen onze aandacht vragen. Van de zijde van Toonkunst moch ten we vernemen dat men besloten heeft ditmaal geheel met het Rotterdams Kamer orkest in zee te gaan. Er komen vijf con certen, op Donderdagavond in het Passage theater. De Katholieke Kring vroeg de aandacht voor toneel, opera en operette in het Passage-theater. Daarnaast komt er een hele rij bijeenkomsten, waarin de meest uiteenlopende onderwerpen aan de orde komen. Ze dienen alle tot lering en vermaak van de leden van de K.K., die over belang stelling zeker niet te klagen zal hebben. In de Grote Kerk en later dank zij opnamen vanuit Schiedam door de radio kon ge luisterd worden naar de Wiener Sanger- knaben. Oostenrijks bezoek van geheel andere aard was de verschijning van de voetballers van Simmeringer Sportklub aan de Bosrand. In een aardige wedstrijd deelden deze Oostenrijkers met S.V.V. de punten (2-2). Verdere sportuitwisseling tot verhoging van de broederschap tussen de volkenhet bezoek van S.V.V.-athletcn aan de Herne Hill Harriers in Londen, de ont vangst van Duitse voetballertjes en de zwemontmoeting tussen ploegen uit het Engelse Wandsworth en Schiedam in het Sportfondsenbad aan de B.K.Laan. ZELFBEWUST kunnen de mannen van I de arbeiders-muziekvereniging „Cres cendo" voortaan door onze straten stappen. Ook zij werden in uniformen ge stoken, waarmee dan geheel in harmonie- verband muciserend Schiedam voldaan kan zijn. Geen harmonie-orkest in onze stad meer, of het gaat verscholen achter gouden tressen en blinkende knopen. Tegenover deze stralende muziek moeten we de grauwe woningen in de Klein-Babberspolder, aan het einde van de B.K.Laan, zetten. Ge bouwd in de benauwde tijd kort na de oor log, grijnzen ze ons na een kortstondige vlekkeloosheid allang aan met een weinig fraai uiterlijk, 't Zijn gemeentewoningen en vandaar dat ook hierover de Raad z'n weetje wilde weten. Wat aanvankelijk zo voordelig bleek te zijn, wreekt zich thans op ergerlijke manier. Dat wegnemen van de grauwheid wordt een duur karwei, waaraan men moeilijk zal ontkomen. Voor de ge meenteraad (ondertussen met vijf mutaties van oud tot nieuw getransformeerd) is het in ieder geval een voorbeeld dat voor de toekomst z'n nut kan hebben. In de nieuwe zittingsperiode zal men meer en meer ge stalte zien geven aan het recreatiegebied van de toekomst: het Kethelse bospark. Het deel van het Volkspark dat ons nog rest nog een behoorlijke brok krijgt een nieuwe, economischer indeling, waar door het wandelgenot ondanks de inkrim ping van het groengebied niet minder be hoeft te worden. IN ons nu al bijna twintig jaar oude (of moeten we zeggen jonge?) Sportfond senbad, over de wordingsgeschiedenis waarvan elders in dit nummer stadgenoot J. B. Wijchers een en ander vertelt, klinken voortaan nog meer kinderstemmen dan tot dusver al het geval was. In een speciaal uur tje zullen de kleuters alle aandacht hebben bij hun prille pogingen om iets van de edele kunst van het zwemmen machtig te worden. Moeten we de kleuterklas nog voor een groot deel rangschikken onder Opvoeding, volledig tot het terrein van de sportieve ontspanning behoort het tennissen op Spie- ringshoek, waar weer wedstrijden plaats vonden om het stedelijke kampioenschap. In de Lange Kerkstraat zagen we nieuwe bewoners trekken in het smalle huisje met z'n historisch uiterlijk. De kunst wordt er gediend door de heer Hans van Dijk, die er een permanente tentoonstelling van eigen en ook andermans schilderijen inricht. Voor Schiedam was het een wonderlijke gewaar wording, te ontdekken dat men op deze wijze een Cultureel Centrum binnen z'n muren had gekregen zonder dat er een woord van protest was gehoord of een verweerschrift was gezonden Leraren, leraressen en oudercommissie van de Willem de Zwijger-Uloschool po seerden trots voor de fotograaf toen „hun" school het zilveren jubileum mocht her denken. Bij de HAV-Bank ging de eerste paal voor de Dudok-se uitbreiding aan de Tuinlaan de grond in. Wellicht interesseert het u ook nog, te weten dat er nog 67 wa- tersnood-evacué's" in onze stad verblijven en dat zowaar nog de primeur kon worden beleefd van de eerste na-oorlogse alarm sirenes, die Nederland weer „rijk" wordt. Wij leveren gaarne alle soorten textiel, aan solide personen, op gemakkelijke betalings voorwaarden. TE BEREIKEN Philips van Bourgondiëstraat 49 MET BUS K Schiedam Telefoon 67416 HET CENTRAAL BEMIDDELINGSBUREAU VOOR HANDEL EN INDUSTRIE IN DE METAALBRANCHE Postbox 54 Telefoon 68893 Schiedam Zoekt U iets speciaals in de Wij verstrekken het adres hiervoor Profiteert van dit UNICUM IN NEDERLAND

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 18