acantieweelz 1953 314 Piet Ketting leidde het Rotterdams Kamerorkest op het podium in de Plantage TAE VACANTIEWEEK 1953 behoort weer tot het verleden. De stellages in de Plantage zijn afgebroken, de feestverlichting is gedoofd, de straten zijn aangeveegd, het Passage-theater vertoont weer louter films en in het Julianapark wordt 's avonds geen thee of bier meer gedronken. Met een stralend, vlammend, fantastisch vuurwerk spatte het jaarlijkse festijn uit elkaar; en nu de stad Schie dam tot rust is gekomen kan en moet opnieuw de ganse serie festiviteiten onder de loupe worden genomen, een bezigheid die evenals vorige jaren bijzonder veel vreugde schenkt. Want het is voor de vierde achtereenvolgende maal een geslaagd stadsfestijn geworden, hoezeer Pluvius ook getracht heeft vrij veel in het water te laten vallen. Het programma, rijker gevarieerd nog dan in 1952, heeft onder de natte aanvallen uiteraard geleden, maar behoudens drie opvoeringen van het Wagenspel, de motorpolowedstrijd en een mislukte toneelavond heeft alles vlot doorgang kunnen vinden. Er zijn opmerkingen gemaakt over het tijdstip dezer feestweek, maar wie kan in dit klamme land negen volle dagen van zon en droogte garanderen, in welk jaargetijde dan ook? HLLEN wij geslaagde evenementen noemen, dan denken we het eerst aan het Julianapark, dat met z'n knappe verlichting, bloemenweelde en knusse zitjes liefst 70.000 betalende bezoekers trok, veel en veel meer dan door vele pessimisten was verwacht. Het cijfer 70.000 mag ook in landelijk verband met trots genoemd worden en als dus één initiatief met succes werd bekroond, dan was het wel dit gezellige Park. Geen wonder, dat burge- meester J. W. Peek in zijn sluitingswoord direct enthousiast een herhaling voorstelde. Twee andere trekpleisters zijn de exposities in Beurs en Museum geweest. Het feit, dat bijna 6000 bezoekers naar „Negerkunst" zijn komen kijken pleit niet alleen voor de waarde dezer expositie, maar ook voor de mentali teit van het publiek, dat nu kennelijk vertrouwen en interesse gaat tonen in de culturele manifestaties dezer

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 6