62 Het leggen van de „vloer" op het grote terras. ingeroepen, die een Hollandse metselaar in dit werk heeft opgeleid, waardoor de hulp van de Duitse vakman weldra overbodig werd. Op de terrassen zijn tal van banken geplaatst, terwijl ook de brede muur langs de rivier gelegenheid tot zitten biedt. De terrassen zijn rondom met boom- en heestergewas beplant. Langs de rivierzijde blijft de beplanting met het oog op het uit zicht op de rivier uiteraard laag. Het werk aan de Maas werd in D.U.W.-verband uitgevoerd. Veel werk moest worden verzet. De op het terrein aanwezige loodsen en werkplaatsen moesten worden gesloopt evenals de ruïnes van de voormalige Nema-glasfabriek. Daar waar de vaten- opslag van de Fa. de Wilde was gevestigd, moest de grond enige steken diep worden afgegraven, omdat deze grond door de in werking van afvalstoffen uit de vaten voor plantengroei totaal ongeschikt was. Duizenden kubieke meters grond zijn aangevoerd en verwerkt. Het eerste deel van het park aan de rivier is thans gereed. Moge het aan zijn doel, de recreatie van de inwoners van Schiedam, be antwoorden. J. J. SCHIPPER. EE.t ZITJE 111 DE ItlUEit Een object van betekenis op de uiterste punt van het recreatiegebied langs de Maas is het café-restaurant. Terzijde van de terrassen vormt het een logische afslui ting van de wandelweg, als het icare uitnodigend om er even te gaan zitten. Er is binnenskamers over het café restaurant al heel wat gezegd, er zijn al pogingen geweest om het hotelbedrijf er voor te interesseren, maar tot be paalde resultaten werd nog niet gekomen. Wie zou echter niet benieuwd zijn naar het beeld dat daar op de landtong langs het water wordt verkregen wanneer schone wensen werkelijkheid zouden worden? Vandaar dat wij de archi tect van de Dienst van Gemeentewerken, Ir. L. A. de Haas, vroegen ons een dergelijk beeld te schetsen, 't Is een fantasietje van de ontwerper, dat met geen enkel plan in verband staat. Het is echter in staat ons een voorproefje te geven van het zonnige zitje op het Zuiden met een on gehinderd uitzicht op de rivier. Dat we er niet al te lang op zullen behoeven te wachten

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 18