Hoe Welke Schiedamse Gemeenschap Bestuursraad: iteductie-eoininissie: A bonnetnen ten Advertenties: 50 f/ttttn wij ons nieuwe rivierparit noemen De opgave is dese: naam zal het parit aan tie rivier It rijt/en Aan deze prijsvraag kunnen alle Schiedammers en oud stadgenoten, die hier geboren zijn, deelnemen. Het ligt in de bedoeling de beste inzendingen voor te leggen aan het Gemeentebestuur, dat hieruit dan een keuze zal kunnen doen. Als prijs voor de bekroonde naam, waarvan het de bedoe ling is dat deze definitief aan het recreatiegebied wordt ver bonden, worden twee dagreizen langs de Maas naar de omgeving van Namen en Dinant beschikbaar gesteld. De inzendingen voor deze prijsvraag dienen uiterlijk 1 Juli in het bezit te zijn van de Schiedamse Gemeenschap, Bureau Plantage, Schiedam. Er kan per opgave slechts één naam worden ingezonden. Meerdere opgaven zijn mogelijk. Bij gelijkluidende inzendingen beslist het lot. Correspondentie over deze prijsvraag is niet mogelijk. Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Ere-voorzitterMr. J. W. Peek, burge meester van Schiedam. Dagelijks bestuur: M. Holl, voorzitter; Edw. den Hoed, secretaris; A. de Groot, penningmeester; K. J. Heijboer, A. L. J. Kunze, F. A. de Wolff, Mr. H. A. M. Roelants, leden. N. J. J. van Baarle, B. v. d. Berg, G. W. van Bergen Walraven, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, M. den Boer-Bijl, C. Brunt, Ir. W. E. Hoek, Drs. K. W. van Houten, L. Kamp, C. Landsbergen, E. A. Leenderts, mej. A. E. D. Noorde- graaf, W. C. Oranje, D. Schwagermann, A. M. Sunderman, B. Vincent, H. M. W. Westerlaken. M. Holl, P. Groenendaal en H. Visser. Aan dit nummer werkten mee: W. O. Duys, P. Groenendaal, J. M. Hor- vath, Drs. P. Th. J. Kuijer, Mr. H. A. M. Roelants, J. J. Schipper, Sebastiaan en H. Visser. illustraties: Jan van der Hoeven, C. M. Tholens, Stedebouwkundige Dienst, gemeente-ar chitect Ir. L. A. de Haas, Luchtfoto K.L.M., Gemeente-Archief, Verzameling hr. Frudiger, Velsen, Foto-bureau Adr. Maltha. inhoud: Klaar, die Maas-Boulevard? 49 Prijsvraag 50 Park aan de rivier in wording51 Die goeie ouwe Maaskant55 Schiedam langs de Maas56 Plan recreatiegebied „Het Hoofd" 58 Het Maas-parkgebied60 S.V.V.-Hermes jubileum 63 De mannen aan het Hoofd64 Hollands schouwspel65 Ja, dat was toen66 Dit.dat.en nog wat67 Meemwaars Wietje Kwetter68 f 3,— per jaar of f 0,35 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Ge meenschap). Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, tel. 69300. Langs de Nieuwe Maas, bij het Hoofd, is het eerste en wij mogen wel zeggen voornaamste deel van het nieuwe recreatiegebied gereed gekomen. Een imposante wandel- en rijweg met aangrenzende gazons, grote en kleine terrassen, vijf en zeventig ruime banken, een grote zitmuur, parkeergelegenheid voor fietsen en auto's dit alles is daar aan de rivier van Zaterdagmiddag 5 Juni af voor iedere Schiedammer en vreemdeling te vinden. Nog liggen de grote lig- en speelweiden achter het prikkeldraad omdat hun beplanting te teer is, maar ook dat gaat veranderen. Over enkele jaren kan hier een prachtig stukje stadsgroen tot stand zijn gekomen, dat zijn aan trekkingskracht op tienduizenden zal uitoefenen. Waar immers is in het gezicht van de wereldhaven Rotterdam een zo boeiend ri viergezicht te vinden? De grote buurstad zou er rijk mee kunnen zijn. Een sobere plechtigheid Schiedam houdt niet van veel opschik ging met de ingebruikneming gepaard. De Schiedamse Gemeen schap meende aan dit voor de gehele stad belangrijke feit niet alleen een speciaal Hoofd-nummer van het maandblad te moeten wijden, maar organiseert met medewerking van het gemeentebe stuur ook een prijsvraag, die tot doel heeft het rivierpark aan de meest originele en geschikte naam te helpen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 6