123 kinderen werden onder deskundige leiding uitgezonden naar vogeleiland „De Beer" en een jaar later werd de natuur van Wassenaar uitgekozen. Dit jeugdwerk bleek allerwegen bijzonder gewaardeerd te -worden niet alleen door de kinderen, maar ook door ouders en instanties uit onderwijskringen, het kerkelijk leven en de gemeente. Vandaar dat dit jaar de uitzending op groter schaal plaatsvond dan ooit tevoren. Elke morgen om 8 uur vertrokken de volgeladen bussen van de Plantage naar het Brabantse eindpunthet prachti ge natuurbad „De Warande", omgeven door liefst 27 ha bos! En daar werd dan met volle teugen genoten van de zuivere boslucht en het frisse water, van sport en spel, van draaimolens, wippen en wat al meer. Ja, voor vijftien honderd kinderen blijft Oosterhout geboekstaafd als een waar „dorado"! FINANCIËLE PROBLEMEN Natuurlijk zitten er heel wat haken en ogen aan de organisatie van een dergelijk groot project. Dat begint al bij de financiën. De gemeente droeg dit jaar f 3.750,— bij en een zelfde bedrag vloeide uit de eigen S.G.-kas. Maar zelfs die f 7.500,zouden niet toereikend zijn geweest, indien geen steun van andere zijde was gekomen. In de eerste plaats van de kinderen (ouders) zelf, f 6,voor het eerste kind, f 4,voor het tweede en f 3,voor het derde. Grote steun werd ook verleend door een Schiedams advertentieblad, dat de netto-winst van de kaartver koop van de wekelijkse voetbalpool voor dit jeugd werk beschikbaar stelde. Dat was liefst f 3.500, Gaat er dan zóveel geld in zitten? Ja, want alleen de bussen vergen al f 12.000,en aan entreegeld en tractaties moet nog eens een kleine drie mille worden besteed, om de voornaamste onkosten te noemen. TOEKOMSTPLANNEN Maar de glunderende kindergezichten maken dit alles meer dan de moeite waard. En als 't maar even kan zullen volgend jaar nóg meer „leerlingen" van deze unieke Vacan- tie-school kunnen profiteren. Wat overigens weer extra problemen zal geven. Men denke slechts aan het vinden van geschikte toezicht houders: dit jaar waren er elke dag al 29 in touw! „Maar", zoals een onzer plaatselijke dagbladen schreef, „al deze organisatorische en financiële moeilijkheden wor den door de organisatoren nogal blijmoedig gedragen. Als maar beantwoord wordt aan het doel: de kinderen een fijne week buiten te bezorgen. De bruingebrande, stralende gezichten zijn een beloning op zichzelf en wekken op tot het streven volgend jaar nog meer kinderen te laten deelnemen." Zo is het inderdaad. En met het oog op de toekomstige ont wikkeling van dit vreugdevol werk staan alweer twee nieuwe S.G.-projecten op stapel: een zo effectief mogelijk gebruik in de Augustus-maand van het nieuw te bouwen school- buitenhuis en een onderzoek naar de mogelijkheden om in ons nieuw recreatiegebied een gelegenheid tot geleide vacantie- bezigheid te scheppen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 15