HET,Lingeriehuis" J.Mak&Zn. Achiednen Hoogstraat 42 van 't Hoffplein 8 Firma Aannemers metselaars Timmerlieden is de kortste weg naar Succes!! 17 14 februari: Samen met de Schiedamse Gemeenschap heeft de Motorclub „Schie dam" een puzzeltocht voor wandelaars georganiseerd. Het was koud, er viel een dik pak sneeuw, maar 162 dapperen hebben het toch aan gedurfd. Ze hadden er geen spijt van: het was sportief en tevens interessant. Bovendien kreeg elke deelnemer een prachtige bos rode tulpen aangeboden door de Ver. de Ned. Bloemisterij. Allemaal ter ere van Sint Valentijnsdag. 15 februari: Elfstedentocht.... Dit jaar reden er vier Schiedammers mee. Een van hen was Andries a. d. Wiel. Ik noteer dat omdat Andries daags ervoor nog met een dikke knie zat vanwege de z.g. „piassen- tocht". Ber Janse -onze huispedicure en sportmasseur bij Hermes wist wel raad met dat knietje van Andries. Hij heeft er eens lekker de lamp op gezet, hij heeft er eens flink aan gewreven en in geknepen laat Andries de elf-steden-tocht nog ge haald hebben ook! Het Brugwachtershuisje aan de Lange Haven onder aan de Appelmarkt gaat verdwijnen. Daar komt nu een rijwiel stalling. 17 februari: Hebbuwal de definitieve aanslag 1954 ontvangen? Dan weet u tenminste waar u met uw spaarcentjes moet blijven! Op zaterdagavond 18 februari is er weer van alle kanten toneel gespeeld: In Arcade bracht „Kunst door Oefening" „Het grote offer" voor het voetlicht, „De Dilettant" speelde „Vrijdag de dertiende" in Musis en in het Volksgebouw kwam Ainicitia met „Levensschaduwen"geen wonder dat het bestuur van de Sectie Toneel zich ver genoegd in de handen wrijft, hij zóveel activiteit. 20 februari is voor de bloemenhande laren, de sigarenverkopers en de lui-die- in- fruit-doen een profijtelijke dag: dokter Kunze, ons aller lijfarts, viert zijn zilveren jubileum. Om zijn grote verdiensten in het Katholieke Leven wordt hij door Z.H. de Paus benoemd tot „Ridder in de Orde van de H. Gregorius". Van ganser harte: Proficiat! 21 februari: Hele wijken zitten zonder water. Twee maal per dag klingelt een koeiebel door de dorre straten en komen uit alle huizen haastige huismoeders om- sjaald en beëmmerd hun rantsoentje tappen. De brandweer heeft een nieuw apparaat om brandputten mechanisch te ontdooien .laat die brandweer maar schuiven! 23 februari: Zestien graden onder nul! Dit is de dag voor de jaeger-onderbroeken, de extra kitjes kolen, de hete cognacgroc en de warmwaterkruik in bed. Maar even goed trekken 's avonds dichte drommen amateur-tonelisten naar de jaarvergadering van hun sectie. Uit het verslag van de penningmeester blijkt dat „Het witte paard" een dure knol is geweest! Ze zullen het dit jaar maar weer eens met een revue proberen! Bovendien zal er een soort „competitie" gehouden worden: elke vereniging speelt daarvoor één, door haar zelf uit te kiezen, stuk. Een niet-Schiedamse jury zal bepalen wie de beste keus gemaakt heeft, wie het beste spel levert, wie de mooiste „aankleding" heeft. en waarschijnlijk ook: waar het minst „Schiedams" gesproken wordt! Ook het publiek zal in de gelegenheid worden gesteld een duit in het jury-zakje te doen. 25 februari: Sinds 1755 hebben we in ons land nog geen winter zo lang en zo koud gehad. Dat vertelt Ir. D. J. Adriaanse, directeur van de Gem. Techn. Dienst. De vorst zit tot één meter onder de grond! En juist op die diepte liggen de gasbuizen. Komt er nu een zware auto over het weg dek gereden, dan kunnen de krachten daarvan zich niet in de grond verspreiden maar mokeren als het ware op de dikke korst waarin onze gaspijp zit. De kans van breuk is niet denkbeeldig. Zo komt het dat hier en daar gasvergiftigings- gevallen zich hebben voorgedaan. Het gas immers kan niet naar bóven weg en sluipt langs rioolhuizen de woningen binnen. Ging het maar warm water regenen! Maar op 27 februari is het plotseling uit met de vorst. Dan gaat het weer druppen van dakgoten en in regenpijpjes, dan gaan de vogeltjes weer sjilpen en bergen we onze ijsmuts in de mottenkast. Op naar de lente! Zaterdagavond 2 maart: Net stapte ik uit het bad of wie hing daar aan de bel? Mijn oude vriend Sjaak van Drollem: „Doe een handdoek om" riep hij, „dan gaan we de vlag uit hangen!" „Waarom?" vroeg ik. „Jó, we hebben een wereldkampioene gekregen!" „Wel geféliciteerd!" zei ik.... „alles goed met moeder en kind?" „Nee, ezel. een zwémkampioene. eenluisterin Amsterdam heeft Cockie Gastelaars de honderd meter ge zwommen in 1 minuut 4,2 seconden." „Das Reuze!" gilde ik en gleed uit over de zeep. Het IS reuze, lieve lezer, want Cockie is een Schiedamse! En Cockie heeft het we reldrecord, dat twintig jaar op naam van Willy den Ouden heeft gestaan, met 0,4 seconden gebrokenASJEBLIEFT! Hulde aan Cockie, hulde aan trainer Peute en de S.Z.C. en mag ik me nou effe verder afdrogen? Uw adres voor: Jersey deux-pièces, vesten, rokken kousen, sokken tricotages en huishoudgoederen Hoofdstraat 203 Schiedam Tel. 68609

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 17