Schiedamse Genieenschap 6 I Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Ere-voorzitter: Mr. J. W. Peek, burge meester van Schiedam. Dagelijks bestuur: M. Holl, voorzitter; F. A. de Wolff, secretaris; A. de Groot, penningmeester; G. W.van Bergen Walraven, K. J. Heij- boer, A. L. J. Kunze, Mr. H. A. M. Roelants, leden. Bestuursraad: N. J. J. van Baarle, B. v. d. Berg, J. T. M. Bcrtels, A. S. H. A. Blaisse, M. den Boer-Bijl, C. Brunt, Ir. W. E. Hoek, Drs. K. W. van Houten, L. Kamp, C. Landsbergen, E. A. Leenderts, mej. A. E. D. Noordegraaf, W. C. Oranje, D. Schwagermann, A. M. Sunderman, B. Vincent. Redactie-commissie: M. Holl, W. O. Duys, P. Groenendaal en B. Vincent. Aan dit nummer werkten mee Willem 0. Duys, Jan Ooms, Sebastiaan, J. Stöpetie en D- v. d. Zee. Inhoud: Pag- Ijzige perikelen5 Secties Halt 6 De eerste van de achtste6 Ik sprak een boom3 C.J.M.V. 70 jaar jong8 Schiedamse breekt wereldrecord 9 Schiedam vierde bevrijding in de kou 10 en 11 Jeugdherinneringen aan het knusse Schiedam12 en 13 Schiedam in de winter14 Zonnehuis-patiënten gaan de Rijn op 15 Wietje Kwetter15 Burger-Dagboek16 en 17 Bij de voorplaat16 Abonnementen: f 3,per jaar of f 0,35 per nummer, voor buiten Schiedam f 3,25 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). Advertenties: Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. Maart is traditiegetrouw de maand, waarin de Sectie Toneel koortsachtig plannen gaat beramen voor de eerstkomende Vakantieweek. Dit jaar waren de heren en dames van de planken er nóg vroeger bij, reeds op 23 februari werd in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen een vergadering gehouden, waarbij spijkers met fikse koppen geslagen werden. Zo kwam o.m. vast te staan, dat er opnieuw een Revue in het Passage- Theater zal worden opgevoerd, evenals in de jaren 51, '52 en 53. De Rotterdammers Dorrenboom en Ruys schrijven de tekst, voeren de regie en hebben de muzikale leiding, maar het geheel zal even Schiedams worden als ons stedelijk produkt. En natuurlijk is men in deze Sectie van nu af aan weer helemaal „be zeten" van al wat komen gaat, hetgeen een waarborg moge heten voor vier avonden van uitbundig plezier, straks als het augustus is. Er werd óók gesproken over een toneelwedstrijd, die men wil uitschrijven onder alle Schiedamse amateur-verenigingen. De verenigingen mogen zelf stukken uitkiezen die ze graag willen spelen en een strikt neutrale com missie zal voor de beoordeling zorgdragen. Het is de bedoeling, dat de drie verenigingen, die na afloop als beste uit de bus zijn gekomen, het Passage-Theater tot hun beschikking krijgen voor het spelen van één-akters. Revue en Toneelwedstrijd namen uiteraard de meeste vergadertijd in beslag, maar wij dienen toch wel te releveren, dat de heer A. van Rosmalen zijn laatste jaarverslag voorlas en nogmaals van vele zijden hartelijk bedankt werd voor al het werk, dat hij in de loop der jaren voor de Sectie en het Schiedamse toneelleven in het algemeen heeft verzet. De heren D. de Bruin en M. v. d. Kraan namen zitting in het bestuur. DE EERSTE VAX DE ACHTSTE! Met dit nummer is de achtste jaargang van De Schiedamse Gemeenschap begonnen. De achtste jaargang, wij kunnen nauwelijks geloven dat er alweer zoveel jaren verstreken zijn sinds onze eerste uitgave na de nodige barensweeën van de persen kwam. In grote trekken is het uiterlijk van ons blad niet veel veranderd, wèl hebben wij natuurlijk altijd oog gehad voor wijzigingen, die het voor de lezers nog aantrekkelijker zouden maken. qua leesbaarheid, illustraties, lettertype enz. De aandachtige lezer zal dan ook ontdekt hebben, dat wij sinds het vorige nummer een nieuw soort papier gebruiken, dat witter en gladder is, zodat ook de foto's nog mooier tot hun recht komen dan tot nu toe. Wij geloven met deze papier-verbetering weer een stapje nader tot ons doel gekomen te zijn .een blad uit te geven, dat nummer na nummer de moeite van het lezen en het bekijken ten volle "waard is. Alle tot op heden ingevoerde verbeteringen zijn niet tot uitdrukking gekomen in de prijs. Een los nummer kost nog steeds f. 0,35 en een abon nement f. 3,(of f. 3,25 voor buiten Schiedam). Maar u kunt ons, bij wijze van tegenprestatie, veel plezier doen door uw contributie tijdig te storten op gironummer 549934, en vooral door Uw vrienden en kennissen met aandrang te animeren zich ook te aboneren. Om de kosten hoeft men het zeker niet te laten! Mogen wij op uw medewerking rekenen?

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 6