MEEMWAARS VAN 60 wel zijn.ze zijn er dan ook! Zo hebben we donderdag j.l. het Vrouwenkoor en het Chr. Mannenkoor kunnen beluisteren in gebouw Arcade. Vakmensen konden con stateren dat Jan van Ree, die sinds kort dirigent van de mannen is, zijn koor al „tot merkbaar betere prestaties" wist te leiden. Op zondag 22 april zitten we met zijn allen te kijken hoe Abe Lenstra zijn voeten vol heeft aan S.V.V. Dat we tenslotte tegen Enschede toch verloren met 23 is nou niet bepaald een schande! Zelfs het zon netje, dat enige weken „elders vertoefde", was voor deze wedstrijd óver gekomen. Maandag 23 april: Sint Jorisdag. Over heel de wereld herdenken de padvinders hun schutspatroon. Bij het jaarlijkse appèl in de Plantage las de heer A. M. Sunderman aan welpen, ver kenners, voortrekkers en leiders de bood schap voor van districts-commissaris A. Peters uit Rotterdam: „Het voorbeeld van Sint Joris vraagt moed, zelfopoffering, plichtsbetrachting, onbaatzuchtigheid en Godsvertrouwen". Alle padvinders kregen de rode tulp opgestoken en 's avonds was er bij de boer derij „De Vijfsluizen" een kampvuur. De Schiedamse E.H.B.O.-ers en -sters hebben uniformen gekregen. Dat vinden ze reuze fijn. Niet alleen omdat het zo „lekker stoer" staat, maar omdat ze dan onmiddellijk herkenbaar zijn en de om standers hen eerder doorlaten. Dr. de Leeuw heeft deze uniformen nog nèt een keer gezien in zijn functie van E.H.B.O.-docent. Na 37 jaar lesgeven gaat hij een beetje op zijn vele lauweren nisten. Dat heeft hij volledig verdiend! Ook het gemeentepersoneel van Schie dam kreeg haar 3%. Mieters, jongens! 24 april: het eerste jongens Junioren elftal van de Hockeyclub „Spirit" is kampioen geworden. Ze sloegen de Dorte- naren met 41. Dat is duidelijke taal. U hebt het natuurlijk allemaal met grote koppen in de krant kunnen lezen, maar volledigheidshalve deel ik toch ook nog eens mee dat de heer W. O. Duijs zijn functie als eind-redacteur van dit nog veel te weinig gelezen blad heeft over gedragen aan de heer A. D. P. Teenstra. Woensdag 25 april: ter ere van haar 10- jarig bestaan voert de Geref. Reciteerver- eniging Geron „Rimboe" op in Musis Sacrum. Deze vereniging heeft, sinds haar oprichting 60 keer op de planken gestaan en in totaal 23 verschillende toneelstukken gebracht. Het aantal donateurs is tot over de 1000 gestegen! Dat is allemaal lang niet mis! Donderdag 26 april: Ds. J. G. Jansen vindt dat er nodig een kerkelijk centrum moet komen in Oost-Schiedam, voor wijk V der Ned. Herv. Gemeente. Hij heeft uitgerekend dat daarvoor een bedrag van f 50.000 nodig is. Om aan dat bedrag een begin te maken is er nu een bazarin een tent. Burgemeester Peek opende deze bazar.en de dubbeltjes begonnen met een te rollen. „Vater werden ist nicht schwer.... Vater sein, dagegen, sehr".... Waarmee dan bedoeld wordt dat het soms een hele toer is om je kinderen behoorlijk óp te voeden. De ouders van de St. Jozefschool schij nen dat ook te ondervinden. Daarom hebben zij een psycholoog, een huismoeder, een medicus, een pedagoog en het hoofd der school achter een groene tafel gezet en zijn vragen gaan stellen. Dat is een mooi en nuttig initiatief! 28 april: Omdat H.M. de Koningin over twee dagen jarig is heeft Burgemeester Peek links en rechts wat lintjes weggespeld op de fiere borst van vlijtige medeburgers ....Misschien dat U er het volgend jaar ook eens bijhoort? Taptoe! 30 aprilen houd!koud!maar evengoed gaan de vlaggen uit en loopt de jeugd de hele dag oranje ijsjes te eten en rood-wit-blauwe toeters te betoeteren. Voor dag en dauw stapte Sint Ambrosius met Crescendo en Harpe Davids al musi cerend door de stad. Ongeveer 1250 kinders hadden een pleizierige ochtend in de Plantage, waar gegoocheld, geharmonicaad, gefratst en ge- slappe-koord werd. Op Boshoek werden de finales gespeeld van de school voetbal en handbal tournooien. De Burgemeester had een tafel vol prijzen uit te delen, 's Middags kwamen de jongens en meisjes met versierde fietsen een nummertje ring steken, in de Warande. In de Stadhouderslaan werd estafette gelopen. In de Nassaulaan waren de rolschaatsers aan 't rollen. 's Avonds zaten de grote mensen te ver nikkelen bij een bont programma in de Plantage. Wat er op 1 mei gebeurd is, weet ik niet want toen trouwde mijn zus. 2 mei: zomer.weg die jaeger onder broeken, die dubbele borstrokken en al die wollen sjaals. Koop liever een zonnebril. De Schiedamse Gemeenschap gaat zich helemaal inzetten voor een HAL. De Mid denstanders hebben al gezegd dat ze graag en volop méédoen. De Singelkerk bestaat 75 jaar. Dat moet gevierd worden! Hans Peters, een zeer jong Schiedams componist, heeft een cantate gecomponeerd. „Jubilate Deo". Het jongenskoor zal deze cantate uitvoeren. Op 4 mei hangen we de vlag half-stok en herdenken we de dapperen die gevallen zijn om voor ons een betere wereld te win nen. Uit het „Mus" vertaald door Sebastiaan de redactie ontving een kriebeltje van Jan Mos, dat onze bekende mussoloog als volgt vertaalde: Alles goed en wel, maar het is nou mei en ik wil niet hebben dat mijn vrornv van de eieren af komt om stukkies in jullie blad te schrijven.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 16