FOTOWEDSTRIJD en daarom ook heeft de S.G. in samenwerking met de Algemene Fotokring Schiedam een fotowedstrijd over deze twee nautische onder werpen uitgeschreven. De combinatie van de onderwerpen scheepsbouw en scheepvaart geeft de fotograaf een ongekend aantal moge lijkheden. Op en rond het water liggen honderden mogelijkheden voor ieder die de fotografie als zijn hobby beoefent! Aan deze fotowedstrijd kan iedere amateur fotograaf deelnemen, ook als hij buiten Schiedam woonachtig is. Er zijn twee groepen deelnemers, groep A is die der beginners, groep B die der gevorderden. Voor groep A zijn de formaten der in te zenden foto's vast gesteld van minimum 6x9 tot 18x24, voor groep B van minimum 18x18 tot 30x40. Het is geoorloofd de foto's door de fotohandel te laten afwerken. De foto's moeten franco worden gezonden aan het Bureau van de Schiedamse Gemeen schap, Plantage, Schiedam, waar ze uiterlijk 11 augustus aanwezig moeten zijn. Op iedere foto moet aan de achterkant het door de in zender gekozen motto worden vermeld en tevens de letter van de groep waarin hij wenst deel te nemen. Het motto, met naam en vol ledig adres moet in een goedgesloten envelop worden bijgevoegd. De prijzen, die bestaan uit waardebonnen, te besteden bij de fotohandel, bedragen voor groep A: f 35,f 25,f 15,f 10,en f 5,voor groep B: f 50,f 35,f 25, f 15,— en f 10. De bekroonde foto's worden het eigendom van de S.G. die het recht heeft ze zonder enige vergoeding of kosten te reproduceren in haar orgaan, onder vermelding van de naam van de inzender. Alle voor de wedstrijd ingezonden foto's worden in augustus a.s. tentoongesteld, de prijsuitreiking zal gescheiden op de ope ningsavond. Een week na het beëindigen van de tentoonstelling kunnen de niet be kroonde foto's worden afgehaald aan het bureau van de S.G.als er bij de inzending voldoende postzegels zijn bijgesloten, worden ze per post geretourneerd. De jury bestaat uit de heren: B. Hesper, M. Holl, P. Niestadt, H. van Rossum en J. A. Simons. Deze zomer zal het allemaal scheepvaart en scheepsbouw zijn wat de klok slaat. Onze stad is altijd ten nauwste met deze beide takken van het nationale economische leven ver bonden geweest. Daarom is het Vakantie- feest in het teken van scheepsbouw en scheep vaart gesteld, wordt in het Stedelijk Museum een grote scheepvaarttentoonstelling gehouden De scheepvaart biedt vele mogelijkheden aan de amateur-fotograaf

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 10