82 Notulen van het door*de-iveekse levenbijgehouden door: SEBASTIAAN „Een nieuwe lente, een nieuw geluid". Met deze woorden begon de dichter Herman Gorter zijn onsterfelijk lied over de maand mei. Wij hebben geen dichter meer als Herman Gorter en ik geloof ook niet dat wij er ooit nog één zo zullen krijgen; de romantiek is voorbij en we zullen het met letterspelletjes en woord-grimassen moeten doenMaar de maand mei blijft, elk jaar opnieuw, gelijk: vol van een nieuwe lente en boorde vol nieuwe geluiden. De Singelparochie viert haar 75-jarig bestaan met een daverende „Singelkrans- revue" in Musis Sacrum, op 7, 8 en 9 mei Mensen die er verstand van hebben waren enthousiast over de sprankelende teksten, over de knappe regie-vondsten, over het uitstekende dubbel mannenkwartet en over de prima uitvoering. „Waarom doen die lui nou in augustus niet mee?" zuchtten zij. De directeur van de Dr. Noletstichting zuchtte ookmaar dat was van opluch ting: de nonnetjes blijven....! U weet toch dat er „uit Maastricht" een besluit was gekomen, waardoor alle Eerw. Zusters per 1 juli a.s. hun koffertjes gepakt moesten hebben. Nou, dat gaat gelukkig NIET door. En blij dat die directeur nu is. „Ik had er desnoods een verstuikte enkel voor over," zei hij. Onder de hanebalken van gebouw Arcade hebben „De Studievrienden" al hun beste schilderijen, aquarellen en plastiekjes bij elkaar gezet. Heel Schiedam mag komen kijken hoe zij hun vrije tijd schóón besteed hebben. een vóórbeeld. Op 9 mei kwamen vele dartele meisjes aangehuppeld om zich te melden voor de ballètjes in de a.s. S.G. revue. Jammer voor de „sweet seventeens" dat ze niet een jaartje ouder waren.... Achttien is de grens. Mevrouw Phyllis Lightstone zal de leiding hebben. 12 mei: Ergens, onder aan de Vlaardin- gerdijk, in de Laan Ons Genoegen, ligt een oud herenhuis door zijn knieën te zakken. De heer Sjoers, hoofd van de Schiedamse afdeling der B.B., heeft net zolang gezanikt tot hij deze ruïne kreeg toegewezen als „oefenplaats" voor zijn blokploegen. Die kunnen er nu heerlijk in ravotten, met net-echte gewonden in- en uitsjouwen, en met magirusladders de geval bestormen. In het Stedelijk Museum kunnen we, vanaf heden, tweeduizend jaar Chinese schilderkunst bewonderen. 13 mei: Moederdag! Zo „hier en daar" wordt wel eens gesmiespeld dat dit eigenlijk een „verkoop-stunt" van de winkeliers is Mag ik er dan „hier en daar" even op wijzen dat: Moeders een 24-urige werkdag hebben. Moeders nooit vakantie krijgen. Moeders ALTIJD Moeder zijn en dat „Moeder zijn" het hoogste is wat een vrouw op aarde kan bereiken? „En wij dan?" roepen enige gebelgde vaders. „Lamenie lache, jonges, wou je echt beweren dat je wel eens wat tekort komt?" De sportvereniging Excelsior houdt haar jaarlijkse contact-avond. En weet U wat daar nu zo sympathiek aan is? Dat ze geen beroeps-gezelschap laten optreden, maar onze eigen toneelgroep Alberdingk Thijm. Dat is „Schiedamse Gemeenschap" .ze hoeven er geen spijt van te hebben ook, want Alberdingk Thijm heeft met „De dochters van de baas" een avond vol plezier gebracht. Zestig jaar geleden beloofden Maria Wijn voord en Adriaan Meerburg malkander „eeuwige trouw" voor de ambtenaar van het stadhuis. Tot nu toe hebben ze wóórd gehouden en daar neem ik met een brede zwaai mijn zondagse pet voor af. In het Volksgebouw zat Kunst Na Ar beid met „Gaslicht".... Nou ja.... ze zaten er niet echt mee. ze wisten er heus wel weg mee onder leiding van Piet Kreeft. Maandag 14 meibrrrrrhet was maar 62 graden in het open bad. Toch is het zwemseizoen begonnen. enfin, dan trekken we maar een extra kippevelletje aan! De eindexaminandi van de Rijks H.B.S. hadden het niet zo kouddie zaten te zweten over hun schriftelijk examen. 16 meimei is de maand van de bruiden. Dat is nu, dat was vroeger. Daarom hebben wij vandaag twee gouden echtparende heer en mevrouw Plooy en de heer en mevrouw Maagdenburg. Proficiat! 18 mei: Heeft er iemand soms nog een zelflader en een zandtrechter te missen? Niet? Dan zullen we ze maar voor f 11.500,- ergens kopen, want de straatmakerswerf heeft ze echt verschrikkelijk hoognodig. Wedden dat de jaarwedden van secre tarissen van gemeenten-met-meer-dan 40.000 inwoners omhoog gaan? Nou en als die ene ambtenaar het krijgt kan je de andere toch niet laten toekijken, zeg nou zelf. dus jongens. straks allemaal op de bromfiets. Je kan niet alles naar de spaarbank brengen! Onze molen „De drie korenbloemen" moet gerestaureerd worden. Daarom heb ben: het ministerie van O. K. en W., de provincie, de gemeente en de eigenaar „botje bij botje" gedaan en gaan ze er samen f 6.500,tegenaan gooien. De verbreding van de Koemarktbrug aan de kant van Hotel de Kroon gaat zó lekker dat B. en W. tegen de raad hebben gezegdLaneme nou meteen die andere kant ook maar nemen. Dat het brugge- wachtershuisje daardoor verdwijnen moet vindt niemand erg en over de kosten ad f 85.000,komen we ook wel weer heen. Hebbuwal duimen gedraaid dat Hermes Kampioen mag worden? Maandag 21 mei: tweede Pinksterdag: alles wat wielen heeft, had of hoorde te hebben, wordt van stal gehaald en wij trekken erop uit! De zon duwt alle wolken opzij om dat te zien! Woensdag 23 mei: Alweer een gouden bruidspaar! Vandaag gaan ons aller geluk wensen naar de heer en mevrouw N. Visser- Hoogland! In gebouw Arcade bracht het mannen koor St. Caecilia een lente-concert. Vak mensen zeggen dat je goed kunt merken dat vooral de bassen onder leiding van dirigent Frans Moonen goede vorderingen maken. Op muziek van Oscar van Hemel werden enige copla's van Werumeus Buningh ge zongen.... Copla's zijn Spaanse punt dichten (in 't Nederlands). „Voor twee stuiver anjelieren", weet U wel? En op donderdag 24 mei vierde Toon kunst haar 75-jarig bestaan. en HOE!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 18