104 Notulen van het door-de-weekse leven, bijgehouden door: SEBASTIAAN Wij schudden nog een kitje antraciet in de haard, wij trekken de plaid vaster om de knieën en halen onze verkouden neus op tegen de kalender, die „ijskoud beweert dat het juni is. Op 1 juni besluit het bestuur van Toon kunst Muziekschool om de heer F. M. J. Moonen tot directeur van zijn school te benoemen. De heer Moonen is in 1921 te Yenlo geboren en zit, wat je noemt „Boor devol" muziek. Als u het niet geloven wilt vraag dan het mannenkoor St. Caecilia maar eens „hoe die is". Het Passage-theater heeft „een grote beurt" gehad: de muren zijn artistiek „be-plastic-t", de verlichting is geheel vernieuwd en de lopers, die danig ver sleten waren, zijn door rubber vloerbe dekking vervangen. 3 juni: 't Is al blauw-wit wat de klok slaat: paraplu's, hoeden, mutsen en feest neuzenallemaal ter ere van Hermes- D.V.S. die KAMPIOEN geworden is. Of Schiedam ook een gezonde stad is: op 5 juni wordt mevrouw Vogelaar-De Vries 101 jaar! en ze lust nog wel een biefstukje hoor. Donderdag 7 juni: Het is wel geen cultu reel hoogtepunt, maar het was toch harstens- vol toen Johnny Jordaan vandaag in het Passage-theater optrad. Een mooier bericht is dat „het Comité voor het organiseren van auto- en boot tochtjes voor invaliden en ouden van da gen" dit jaar 30 jaar bestaat. Dertig jaar geleden heeft een groepje onderwijzers het initiatief genomen en één van hen, de goede heer KJHeijboer is er tot op heden enthou siast bij betrokken geweest. Ter ere van dit jubileum is er een fonds gesticht. Fit dat fonds zullen invalidewagentjes worden aan gekocht. De naam van het fonds zal „Het K. J. Heijboerfonds" zijn. Een prachtig fonds met een prachtige naam! 950 jongens en meisjes hebben deelge nomen aan het verkeersexamen. op de fiets. „Pijlen volgen, goed op de borden letten en niet jakkeren" zei brigadier J. MolenaarWat zou hij dit zelfde graag gezegd hebben tegen al die honderden brommers, die géén verkeersexamen hoeven te doen. 8 juni: De 13e avond-vierdaagse van de N.W.B. is vanavond geëindigd: 310 deel nemers! Laat ze in Nijmegen maar op hun tellen passen. 12 juni: Die notarissen in Schiedam. dat zijn zomaar niet gewone akten-passeer- ders en testament-schrijvers: de vorige maand hebben wij verstomd gestaan over het muzikaal talent van notaris Blaisse en vandaag komt notaris Meijer ons verbazen door zijn schrander schaakspel: Kampioen van Schiedam 13 juni: Daar staan we dan met het rode potlood en een blad vol kandidaten. .Weet u of ze allemaal zullen doen wat ze beloofd hebben? Enfin, we geven onze stem dan maar aan de man, die we het meeste vertrouwen. 's Avonds, als we door de radio, op de televisie of voor de aanplakborden staan uit te rekenen, welke partij de grootste zal worden, komt het Schiedams Vrouwen koor thuis. De dames van dit koor hebben hun stem anders gebruikt: om te zingen. Ze hebben er vooral in Wenen veel succes mee geoogst. maar nog enthousiaster waren de toehoorders in Baden-Baden. 45 brandweermannen zitten op hete ko len bij het brandweer-examen op 14 juni in de grote zaal van Irene. Natuurlijk, ze hebben voor heter vuren gestaan, maar dit examen was toch een warm karweitje. 's Avonds galmt Johnny Jordaan weer eens door het Passage-theater. 15 juni: Nog een avond-vierdaagse: Vanavond eindigt de vier maal 15 km wan deling georganiseerd door de N.B.V.L.O. (Nederlandse Bond Voor Lichamelijke Oefening). Van de 182 deelnemers waren er slechts twee uitgevalleneen mooi- resultaat. .o III 16 juni: Hebbuwal die keurige bordjes gezien die „den vreemdeling" de richting wijzen naar ons V.V.V.-kantoor? „V.V.V. - Tourist-Information" staat er op. 17 juni: Nou, vader, daar ga je.... met je das, je sigaren of je flesje Berken Haarwater. Met de uitvoering der plannen voor ons nieuwe stadhuis gaat het ook lekker: de gemeente heeft twee pandjes aangekocht, Lange Singelstraat 32 en Lange Singel straat 12. 19 juni: He, he't heeft wel een tijdje geduurd om precies te zijn zeshonderd en zoveel jaar maar we hebben dan toch onze 77.000 inwoners bij elkaare In gebouw Arcade zitten 102 jongens en meisjes te proberen om toegelaten te wor den tot het R.K. St. Lidwina Lyceum. Als u vraagt „Waar staat dat lyceum dan?" kan ik u slechts een weiland tonen aan het eind van de Troelstra-laan, langs de polder vaart. Maar het duurt nog lang eer het 1 september is! Tegen die tijd zal er een mooie noodschool te zien zijn. Alles goed en wel, maar de tijden zijn voorbij dat je tegen een arbeider van de Technische Bedrijven kon zeggen: „Neem die twee lantaarnpalen onder je arm en breng ze effe naar de Francois Haver- schinidtlaan" (ze kunnen daar overigens best een paar lantaarnpalen gebruiken, daar niet van). Sedert een tiental jaren wordt voor het vervoer van lantaarnpalen een wagen gebruikt. Maar ja, zo'n wa gen heeft ook het eeuwige leven niet. Daar om stellen B. en W. voor om voor 8700 gulden een nieuwe te kopen. Ach, gunst. die Sint Ambrosius! Ze hebben op 13 juni de eerste prijs gehaald op het bonds-concours te Hillegom en nu lopen ze praktisch in der ondergoed omdat hun uniformen zo versleten zijn! 21 juni: En nu vrolijk de pas erin.... de herfst tegemoet! Intussen lopen heel wat politie-agenten met de borst fier vooruit vanwege het diploma „reddend zwemmen" dat ze giste ren in het Sportfondsenbad hebben ver diend. 's Avonds in het Passage-theater is het DE avond van de heer G. J. WBrand. Vijf maanden lang heeft deze gymnastiek-onder- wijzer al zijn vrije tijd besteed om 400 jongens en meisjes zoveel discipline bij te brengen dat ze met zijn allen een Gym- nastiek-revue op konden voeren. Het is een daverend succes gewerden. alle soorten lichamelijke oefening waren in deze revue verwerkt tot één gaaf, vlot ge heel.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 16