Concerten in de Grote Kerh 1 DenktU om de fotowedstrijd? 95 Dat er in Schiedam zeer zeker belangstelling bestaat voor goede muziek, blijkt dikwijls overduidelijk, o.a. door de grote toeloop van bezoekers bij de Toonkunst-concerten. Deze worden echter alleen in het winterseizoen gehouden, zodat de muziekliefhebbers gedurende de zomermaanden „concertloos" zouden zijn, indien daarin niet op een andere wijze werd voorzien. Want van begin mei tot begin oktober worden eens in de veertien dagen in de Grote Kerk con certen gegeven door de organist Jac. P. Bekkers en een en semble van ongeveer dertig musici. Meestal worden deze concerten op een Woensdag gehouden, doch ook wel eens op een andere dag, zodat het beter is, steeds even de aankondigingen hierover in de dagbladen te raadplegen. De duur dezer concerten is drie kwartier tot een uur, een enkele keer ook iets langer. Op de programma's komen altijd werken van Bach voor, daarnaast van andere com ponisten van kerkmuziek, zowel uit de vroegere als de tegenwoordige tijd. De akoestiek in de kerk is prachtig, zodat men van deze muziek in de fraaie en stemmingsvolle omgeving ten volle kan genieten. Dikwijls verlenen ook solisten hun mede werking. De musici doen dit werk geheel belangeloos, terwijl geen entree wordt geheven. Alleen wordt aan het einde van het concert een schaalcollecte bij de uitgang van de kerk gehouden. De opbrengst hiervan wordt ge stort in het orgelfonds. Want het orgel van de Grote Kerk heeft dringend herstel en verbetering nodig. Het is te zwak en van de 8000 pijpen welke het bezit, zijn er ongeveer 3000 loos. Liefhebbers van kerkmuziek weten dus, dat zij gedurende de zomermaanden eens per veertien dagen in de Grote Kerk terecht kunnen <m~ X v- Uiterlijk 11 augustus moeten de foto's voor de fotowedstrijd van dit jaar in het bezit zijn van de Schiedamse Gemeenschap. Wie later instuurt heeft absoluut elke kans misgelopen op een der prachtige prijzen. Alle gegevens over deze maritieme fotoived- strijdkunt u in ons vorige nummer vindenterwijl ook op het bureau van de V. V. V. en bij de fotohandelaren voorwaar de- en aanmeldingsformulieren zijn te verkrijgen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 7