LATEN WE NAAR DE BRIELSE MAAS GAAN 96 kuststrook al nagenoeg beplant met jonge boompjes. Het zal echter nog wel enkele jaren duren, voor de ver moeide stedelingen onder hun groen gebladerte schaduw en verpozing zul len kunnen vinden. De Stichting heeft echter een vijf jarenplan opgesteld en hoopt dit in 1959 nagenoeg verwezenlijkt te hebben. Er wordt getracht het gehele gebied uit recreatief oogpunt aantrekkelijker te maken. Dit gebeurt o.a. door het planten van een ca. 50 meter brede groenstrook langs de gehele oever. Hier wat breder, daar wat smaller, maar over het algemeen zal binnen afzien bare tijd de gehele rivier gevat liggen in een aantrekkelijke strook bomen en struiken. Rijwielpaden zullen het ge bied als het ware openbreken. Een deel van deze paden is reeds gerealiseerd, doch gebrek aan arbeidskrachten remt het tempo van afwerking. Een gebied met rond duizend hec taren water is natuurlijk op de aller eerste plaats bestemd voor hen, die hun vrije tijd op of aan het water door brengen. En waar boten en jachten zijn, heeft men havens nodig, goed ge outilleerde jachthavens. Er zullen er verschillende komen langs de rivier. Het middelpunt van al deze bedrijvig- Onder: Van de vroegere bunkers, uaarvan men het recreatieoord „De Meeuwheeft ge maakt, heeft men een prachtig gezicht over de rivier met links de Brielse haveningang. BovenEen der toekomstige centra van het groeiende recreatiegebied, het' Brielse Veerhoofd op Rozenburg. Nee, eerlijk gezegd hebben we nog nooit iemand horen zeggen: „Kom, laten we met de vakantie es naar de Brielse Maas gaan. Toevallig ken nen wij de Brielse Maas en omgeving omdat we verwoede hengelaars zijn, maar we hebben het altijd maar een onherbergzame buurt gevonden. Dat gaat in de nabije toekomst radikaal anders worden. En dan zal het nog zo gek niet zijn, dat iemand zegt: „Wel ja, laten we dit jaar eens met vakantie gaan naar de Brielse Maas". Dat zal dan te danken zijn aan de Stichting „Recreatieplan Briel se Maas", die, geleid door haar actieve voorzitster, mevr. De Ruyter-de Zeeuw, reeds sinds enkele jaren rusteloos in de weer is om het gebied van de Beneden- Maas (omvattende de gemeenten Rot terdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, alsmede Hoek van Holland), een recreatiegebied te schenken, dat klinkt als een klok Maar dan zal er eerst nog heel wat langs de rivier moeten veranderen. Weliswaar wordt er hard gewerkt aan de verwezenlijking van het plan, maar dat neemt niet weg, dat de oevers van de Brielse Maas tot op heden op de meeste plaatsen moeilijk te bereiken zijn. Toch is er al heel wat veranderd in deze omgeving. A an de Stenen Baak (halverwege tussen Oostvoorne en Brielle) tot aan Zwartewaal is de gehele heid zal Brielle worden. Het oude Brielle met zijn mooie wallen en grach ten, zijn pittoreske hoekjes, zal in het hele project de plaats innemen, die in het centrale Zuidhollandse piassen- gebied wordt ingenomen door ar- mond. Het gemeentebestuur van Brielle ziet dit duidelijk in en trekt er de conse quenties uit. Reeds nu is men bezig het gebied tussen de stad en de rivier, rond de voormalige havenbatterij, te ver beteren. In deze havenbatterij is thans het christelijk vakantie-oord „De Zeemeeuw" gevestigd en reeds tijdens de eerste zonnige dagen van dit seizoen was het er een hele bedrijvigheid. Het ligt er dan ook ideaal en biedt de

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 8