r MEEMWAARS VAN 139 ber van volgend jaar in het Passage- Theater te komen met een goed stuk, be zet door de beste krachten van deze wed strijd. Misschien kan deze groep ook eens op treden voor onze Kunstkringen, die daar mee een zeer belangrijke culturele taak voor Schiedam zouden vervullen. 18 juli: Ook de melkboer en de bakker willen wel eens met vakantie. Ze hadden eerst gedacht allemaal tegelijk te gaan en dan moest u maar voor een week brood in huis nemen en een koe. Maar ze hebben ingezien dat dat niet gaat, vooral die koe had bezwaren tegen een verblijf op de zolder van een boven huis. Daarom gaan ze „om de beurt". De ene helft van 23 juli t/m 28 juli en de andere helft van 30 juli t/m 4 augustus. Daar kan niemand iets op tegen hebben, integendeel: we wensen hun veel mooi weer! De tekenleraar van de Rijks H.B.S., de heer Albert Slot, is een man met zakkenvol leuke ideetjes. In de aula van de H.B.S. heeft hij een tentoonstelling ingericht „Jeugd en Kunst", waar allerlei interessant werk van zijn leerlingen te zien is. 19 juli: Omdat de Tankercleaning N.V. de mond van de Wilhelminahaven gaat ge bruiken, zullen de watersportverenigingen hun bootjes ergens anders moeten meren. Maar waar? We hebben oorspronkelijk aan het Balkengat gedacht, maar dat wordt ge dempt. Nou, dan de oude Spuihaven maar. De gemeente zal die haven wel wat ver breden. „Het Singelkwartier" is een wijkvereni- ging die 25 jaar bestaat en in die 25 jaar veel nuttig werk voor het oostelijk stads deel heeft tot stand gebracht. Wij denken aan diverse speelplaatsen voor de jeugd, aan verbetering van straten en pleinen, aan verfraaiing van plantsoenen en vijvers allemaal door keurige briefjes aan B. W„ door „opbouwende briefjes" Erevoorzitter is de heer Wildeboer, die wij van deze plaats een ere-saluut toe- tikken. 21 juli want dat is het wat een „gemeen schap" omhoog heft: het werk van een handjevol idealisten.... Zo denk ik van daag speciaal aan P. van Kalden, die, als bestuurslid van P.P.S.C. (Pro Patria en Stormvogels combinatie), al vijf en twintig jaar op de bres staat voor het zaterdag voetbal. En op 25 juli zijn we 's avonds naar het ge bouw Arcade gestapt omdat het ons mach tig interesseert hoe het met de revue gaat. Nou, u kunt gerust zijn: het gaat goed. de regisseur heeft uitstekend begrepen, wat de bedoeling is: „iedereen krijgt zijn kansje". Het was voor de heer Rhuys natuurlijk veel gemakkelijker geweest om een paar daverende sterren „naar voren te halen" en de rest van de bijna honderd deel nemers daar „zo'n beetje omheen te laten dansen"maar dat zal niet gebeuren in deze, echt Schiedamse-Gemeenschaps- revue. De stemming onder de deelnemers is dan ook prima. De expositie „Jeugd en Kunst", waar over ik u op 18 juli zo boeiend onderhield' zal naar de Academie voor Beeldende Kun sten in den Haag worden overgebracht „of 't ook goéd was!!" Het Julianapark zal in de komende augustusmaand „Floralia 1956" heten. Wekenlang zijn vier manspersonen bezig geweest om overal lichtjes aan te brengen, terwijl ook een aantal robuuste schijnwer pers werd opgesteld. De lieden van Plantsoenendienst hebben intussen hier en daar nog wat vrolijke plantjes en bloeme- gies neergepoot. In enige duistere hoeken komen fluorescerende beeldgroepen te staan.... Er zijn twee fonteinen die van onder water worden belicht.Honderd „paddestoelen" zullen de perken verlich ten. mensen, nog an toe, wat wordt dat mooi Zaterdag 28 juli: Onze wandelaars zijn weer terug uit Nijmegen. Op één na, die de tweede dag spierkramp kreeg, hebben ze allemaal hun tippeltje uitgetippeld, in brandende zon, in stromende regen Even een applausje voor J. C. v. d. Meer die voor de twintigste keer meeliep! (10 maal de 55 km en 10 maal de 40 km). En nu ga ik mijn koffertje pakken voor Soesterbergdaar wil ik drie weken lang geen woord over Schiedam horen!! Daar wil ik alleen maar eekhorentjes zien en straaljagers. Daar wil ik alleen maar onder een pa raplu of in de zon zitten. Daar wil ik bossen ruiken en wespen dood slaan. Ik zal u niet plagen met prentbriefkaar ten en vr. gr. AHOY! Daar kom ik aan- gezivabberd. Het moet deze keer over de zee gaan" heeft meneer Sebastiaan gezegd. Hij had een ringbaardje om, een matrozenkraag en een reddings gordel. Ik geloof dat ie em eigen lijk hélemaal een beetje „Om" had. Hij laveerde door zijn stu deervertrek en galmde„Geef mij Uit het „Mus" vertaald door Sebastiaan nog een oorlam, dan zing ik een lied". „Das allemaal vanwege de vakantie-week" legde Jan uit, „dan wordt Schiedam een stad van zee en van boten. Dan komen „alle hens aan dek" en gaan we vrolijk passagieren langs de Westerkade." Nou, ik ben reuze benieutvd. Het Julianapark moet ook bééldig worden en in de Plantage is er elke avond „wat te doen". Ja, feestvieren kunnen ze hier, dat moet ik zeggen. En vergeet de revue niet! Natuurlijk weer in het Passage theater! Natuurlijk weer zó, duimpje omhoog. Natuurlijk weer „hartstikke nieuw", met een tikkeltje zout van de zee, een heel stel vlotte grietjes en leuke meneren, mooie zangnum mers en snoezige balletjes, decors om je vlerken van af te likken, prachtige kostuums en groots- opgezette montage. Hoeket alle maal iveet? Kebbet an „de Jonge Hoek" gevraagd.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 31