166 Notulen van het door-de-weekse leven, bijgehouden door: SEBASTIAAN „We hebben geboft," vond mijn zus, „dit jaar viel de zomer op een zondag". En nu op een draf door het nieuws. „Doe het maar in telegramstijl", heeft de redactie gezegd, „we hebben niet veel ruimte over in het blad." 1 augustus: Beschut onder de grote paraplu van commissaris Rijpma, stelt loco-burgemeester Sabel de verlichting in het Juliana-park in werking. Het plenst stop das naar stop maar het Julianapark is een sprookje. 2 augustus: In het museum wordt de tentoonstelling „Schip en Werf" geopend. Wist u, lezer in Deventer, dat Schiedam de grootste scheepsbouwstad van Nederland is? 5 augustus: Hier volgt een extra-post- duivenberichtde vale doffer van de heer J. Doejaarden won met een voorsprong van tien minuten de wedvlucht van Peri- gouse 7 augustus: Met spanning heeft Com missaris Rijpma geteld: „Nog drie nachtjes slapen.... nog twee nachtjes.... nog één!" en vandaag heeft hij dan zijn politie- mobilofoon. Hij heeft er de hele dag fijn mee gespeeld. Het werkt allemaal prima. Voor juffrouw Gaby Piller uit Amster dam is het ook een heerlijke dag. Als „bes- senkoningin 1956" mag zij overal glaasjes rood inschenken. Omdat hij op 10 augustus 1931 als tweede bruggewachter zijn gemeentelijke loopbaan begon, viert de heer C. Schouten vandaag zijn zilveren ambtsjubileum. Daar hoort een geschenk in couvert bij en een elek trisch scheer-apparaat. 15 augustusen dit is de dag, waarop de katholieken van Schiedam hun geliefde Deken mogen huldigen met zijn veertig-jarig Priesterfeest. Na een triom fantelijke intocht vanuit Nieuwland mocht Deken Reijnen het geschenk van zijn pa rochianen ontvangen: een prachtig tele visie-apparaat. Namens het gemeentebe stuur kwam wethouder Sabel de jubilaris complimenteren. Hij had daarbij voor een echte verrassing gezorgd: „Het heeft H. M. de Koningin behaagd u te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau." 16 augustus: 50 jaar geleden trad P. J. v. d. Touw, als knulletje van 12 jaar, in dienst bij de firma Schade en Buijsing. Vandaag is hij nog bij diezelfde firma. Dat moet gevierd worden! HULDE. 17 augustusen vandaag doet de heer D. Harsma zijn zondagse pak aan, om zich te laten bejubelen vanwege zijn veertigjarige werkzaamheid bij de administratieve dienst van de Invoerrechten en Accijnzen. Aan de Westerka en de Nieuwe Haven komen grote kermiswagens aangerold. Woensdag 22 augustus: „Klokslag" tien minuten over negen arriveert de twintig- duizendste bezoeker aan de ingang van „Floralia" (zo heet deze maand ons Juliana park). De heer Holl (Voorzitter der S.G.) is hierover erg in zijn nopjes. Donderdag 23 augustus is het dan zo ver: Voor de zevende keer opent Schiedam zijn tiendaagse vakantie-week. Neptunus zelf was er bij Gusto voor uit het water geko men en mét hem twee bekoorlijke zeemeer minnen. Gezeten in een levensgrote schelp maakte het drietal een tocht door de stad. Dat het regende was natuurlijk geen be zwaar, integendeel: Neptunus houdt van wat nattigheid. Op de avond-voorstelling in de Plantage lieten de scheepsbouwers van Wilton en Gusto horen dat ze ook nog wat anders konden dan klinken en lassen. Vrijdag 24 augustus: onder leiding van „ons aller" Willem O. Duys hebben zestig amateurs hun medeburgers laten zien hoe ver zij het door vlijtig oefenen in de KUNST gebracht hadden. Zaterdag 25 augustus: de dames hebben gesmuld van de mode-show in de Plan tage.... de mannen mochten 's middags naar het vissen kijken, bij de Delfshavense Schie. De fietsliefhebbers hebben hun tocht gehad en voor „al het jong spul" was er het attractie-centrum. Dan waren er nog de roeiwedstrijden in de Poldervaart.... „mijn liefje, wat wil je nog meer?" Maandag 25 augustus: première van de revue „Alle hens aan dek"„De beste Schiedamse revue, die we tot nu toe gezien hebben" vonden we. Dinsdag 26 augustusvanwege de kou en de regen zullen de „Plantage-avonden" dit jaar verder gehouden worden in de garage van de Coca-Cola-fabriek. Dit is het moment om voor de directeur van die fabriek even de hoed te lichten en hem „een typisch Schiedamse Gemeenschaps man" te noemen. Hebt u het Byzantijns koor gehoord? Goed he? Woensdag 29 augustus gaat voor menige Schiedamse jongen een lievelingswens in vervulling „Ook eens met zo'n heuse brand slang te mogen spuiten." „Nou, nou, zo, zo.... HALLO in de Coca Cola haloftewel Cees de Lange. Donderdag 30 augustus konden de jazz liefhebbers hun oren ophalen aan Paul Francy en zijn 17 musici.hoopten we. Het werd anders! (Maar helaas niet beter!) DAT Nóóit meer! en, nadat we op vrijdag 31 augustus Rens van Dort nog een kans gegeven hebben vinden we het welletjes en met een fan tastisch vuurwerk knallen we een firma ment van punten en sterren achter onze 7e vakantieweek, op 1 september des avonds. De spaarpotten zijn leeg, de bakker kijkt al lelijk en de melkboer moet ook nog centjes hebben. Maar goed: „Kermisvieren is een bilslag waard". Burgemeester Peek opent het „Wijk centrum" in Nieuwland. Wat is de bedoeling van zo'n wijk-cen- trum? Dat zal ik u es effetjes lekker gauw ver tellen: Het is een gebouw waar de Nieuw- landers te samen kunnen komen voor gods dienstige, culturele en andere doeleinden. Verschillende kerkgenootschappen zullen er hun diensten houden. De B.B. houdt er op 22 september een contact-avond. De r.k. leeszaal wil er een uitleenbibliotheekje beginnen. Er is een zaaltje voor 30 per sonen, een voor 40, een voor 60 en zelfs een voor 150. Vervolgens wordt er een medisch con sultatiebureau in gevestigd. In de gangen zullen werkstukken geëxposeerd worden van de kunstenaarsvereniging S. 45 Op 3 september stappen ze weer naar school, onze oogappeltjes. Die met de grootste boekentassen zijn de pukkies uit de eerste klas. Dinsdag 4 september: VIJFTIG JAAR BRANDWEER!.... ze begonnen met „twee emmertjes water halen".daarna kwamen de pompenen nu kunnen ze per minuut 14.500 liter water spuiten! Er zijn in die halve eeuw héél wat „belendende

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 18