baby's, kinderen, dokters, moeders, vaders en boekenwurmen! 183 I Stap er binnen en u wordt reeds dadelijk gefrappeerd door kleuren, die zowel gezelligheid als rust uitstraler. De wanden zijn van gele steen, althans de buitenwanden. In de vele vertrekken zijn die wanden mild van toon ge houden: lichtgrijs, lichtgroen, roze etc. De vloeren zijn van rubber, geluiddempend en prettig om op te lopen. De kleurvlakken zijn groot, de diverse vertrekken zijn simpel van constructie maar buitengewoon doeltreffend. Zo vindt u links van de ingang al direct een afdeling, die ideaal mag worden genoemd voor liet doel waartoe zij gebouwd werd: het medisch centrum. De ruime wachtkamer is gemeubileerd met lange, prettig zittende banken, die het wachten stellig niet tot een kwelling zullen maken. Langs die banken zijn bijzonder brede wandelpaden vrijgehouden, zodat moeders er hun kinder wagens met het grootste gemak kunnen parkeren. Dit dan is het Consultatie Bureau voor Zuigelingen, waarvan door de betreffende verenigingen reeds druk gebruik wordt ge maakt, zoals men u bij het Groene of Wit-Gele Kruis zou kunnen bevestigen. NAAR DE DOKTER Aan het eind van de wachtkamer staat een eenvoudig bureautje voor de administratie. Dan gaat u een deur door en u staat in het kleedlokaal, waar zeer vernuftig gebouw de boxen het uitkleden van zowel baby's als jonge kinderen uitermate makkelijk maken. Via die kleedkamer en de meetlat belandt u in de kamer van de dokter, een prettig vertrek met twee aparte isolatie kamertjes voor kinderen met besmettelijke ziekten. Zou later ook het Bureau voor Medische Sportkeuring van deze outillage gebruik willen maken, dan bestaat daar toe alle gelegenheid. En wie na het onderzoek weer naar buiten wil, die hoeft niet opnieuw de hele wachtkamer door, want een nieuwe deur leidt linea recta naar de centrale uitgang. Dat wat het werkelijk magnifieke medische centrum betreft. NAAR DE BOEKEN Wéér staan we dus in de hal en nu gaan we rechtdoor. Eerst passeren we de ruime garderobes met de sierlijke, moderne kapstokken en de grote toiletten-afdeling, waar frisheid en hygiëne de boventoon voeren. We passeren ook de keuken, die door het omhoogschui- ven van een tuimelwand opeens verandert in een kleine, maar praktische kantine. Dat hier louter niet-alcoholisehe dranken geschonken worden, zal menig ouderpaar ge noegen doen, men kan het trouwens verwachten van een Wijkcentrum, dat beheerd wordt door het vroegere raads lid J. Weergang, die sinds jaar en dag bekend staat als principieel geheelonthouder. Recht tegenover deze keuken-kantine ligt de boeken schat van dit gebouw, de Nieuwlandse afdeling van de Openbare Leeszaal, die heel wat verstokte lezers heel wat boeken-tripjes zal besparen. Driemaal in de week kan de volwassen bevolking hier boeken komen halen, éénmaal gaan de deuren open voor de jeugd, die zich tijdens onze rondgang al druk kakelend stond te verdringen om de leukste Dik Trom of Pietje Bell in de wacht te slepen. (Vervolg op pag. 185)

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 11