Bur ger-d ag boe k Bij de voorplaat J 186 Notulen van het door-de-weekse leven, bijgehouden door: SEBASTIAAN En, lieve lezer, wat doet tegen de zenuwen? Een beetje broom, een druppie valeriaan, een pilletje, een poedertje.of gewoon maar nu en dan een flinke borrel? Of bent u werkelijk één van de nog maar heel weinigen, die „kalm doorwerken"? Holle jonges! Opschieten! Vooruit, haast Sla der op! „Meneer dat néém ik niet". Op zondag 16 september was de heer G. Hamilton 25 jaar lid van de St. Vin- centiusvereniging. En waar kon dit heug lijk feit beter gevierd worden dan in het woonwagenkamp? De heer Hamilton is immers voorzitter van het woonwagen- werk van dit soort berichten moest mijn kroniek boordevol kunnen staan, want het woonwagenwerk is naastenh'e/de van het zuiverste goud. U had natuurlijk gedacht dat we met anderhalve ton voor het opknappen van de gemeentebureaus in de Nieuwstraat wel een lekker eind zouden komen? Maar nu ze zo es aan het rekenen zijn gegaan met nog een vloerbedekkinkie hier, een rijwiel- stallinkje daar, een beetje brandleiding, een klussie verwarming. en dan je peper en zout. komen we er zo wat veertig mille aan te kortAls er ten minste geen loonrondes meer tussenrollen want dan wordt het nóg erger. Tis maar dat de Raad het vast weet! Dinsdag 18 september: De politie kan weer toeteren! Namens de Schiedamse Burgerij heeft de heer A. de Groot aan Burgemeester Peek de nieuwe instrumenten overgedragenDaar hebben we alle- maal baat bijde politie kan beter een blaasje doen dan in dat rotte bonnenboekje uw naam noteren. Maar voor de recherche is het niks. Je kan kwalijk met een grote bas-trombone achter inbrekers aan marcherenDaar om krijgen de rechercheurs een chevrolet- bestel-auto en een jeep. Stop.... ze zouden, volgens de begro ting, die Chevrolet en die jeep krijgen, maar ze hebben liever twee Opel-caravans. Nou maar es afwachten wat het wordt. U hebt allemaal op straat wel eens die rioolputjes gezien. Ze liggen ongeveer dertig a veertig meter uit elkaar. Als ze van de Gemeentereiniging nou de riool schoon willen maken, hebben ze voor een stukje tussen twee putjes bijna drie dagen nódig„Dat is middeleeuws" zult u zeggen.Nou, laten we dan zo'n appa raat kopen als ze in andere steden heb ben.... Voor de kosten hoeven we het niet te laten, want wat is nu f 4.260, Hoofdelijk omgeslagen iets meer dan een halfje. Ik sta mijn portie in dezen! Woensdagavond 19 september 1956: een mijlpaal in de geschiedenis van het „open bad" aan de Frankelandse dijk.... de laatste mijlpaal. De heer J. A. Daalmeijer draait „voor ééns en voor altijd" de sleutel om. Het bad is gesloten. Het bad blijft ge sloten! Men pinke een traan. Hoeveel Schiedam in 1957 uit het „ge meentefonds" zal krijgen weten we niet, maar in èlk geval zal het „te weinig" >1 Een fascinerende aanblik biedt zo'n machtig schip in een van de nieuwe vaste dokken van Wilton- Fijenoorddie vorige maand offi cieel in gebruik werden genomen. Het dok draagt de vele tienduizenden tonnen als ware het een lading eider dons en de mannen doen ook 's avonds in felle schijnwerpers hun werk aan boeg of steven. Als mieren krioelen ze rond de buik van de oceaanreus en deze foto geeft u een goed beeld van de Bussumdie een grote beurt krijgt. zijn.... Daarom vragen we nou maar vast om meer. „Weet je nog dat ik van die neef ver telde?" vroeg van Drollem. „Bedoel je de jongen die zo óp kon vliegen?" „Juist.die is nog aardig terecht ge komen: hij is nu piloot!" Zaterdag 22 september: In de kantine van Gusto houdt de schildersclub „Beati" haar tiende tentoonstelling. Ir. F. Smulders zei in zijn openingswoord dat het niet be langrijk is of men mooi of lelijk schildert. Hoofdzaak is dat men zich actief ontspant. Op dinsdag 25 september nemen we alle maal even ons zijen petje af voor P. J. v. d. Touw die vijftig jaar in dienst is bij de firma Schade Buijsing. Dat noem ik „nog eens een echt ouwerwets jubiléé" Vanmorgen zaten de leerlingen van de hoogste klassen van de U.L.O. scholen en van het nijverheids-onderwijs zich cultureel te goed te doen aan de,.Prélude a l'après-midi d'un faune" van Claude Debussy. Deze muzikale achtermiddag van een faun werd in het Passage-Theater ten gehore gebracht door het Rotterdams Philharmonisch Or kest. Er was ook nog de Egmont Ouverture van Van Beethoven en een Slavische Dans van Dvorak. Hebt u al ge „rock 'n Roll"d? Nou, laat het dan maar! Woensdag 26 september: Met ongeveer vijf en twintig musici begon het nieuwe Schiedamse Symfonie-orkest vanavond zijn eerste repetitie. Donderdag 27 september: Jaarvergade ring van de Kunstkring. Jaarvergaderingen zijn bijeenkomsten die gehouden worden ter wille van de folklore of omdat het moet vanwege de statuten. Van de 900 leden waren er zowat twintig komen opdagen. Men kan dit gebrek aan

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 14