ALT!! Schiedamse Gemeenschap 1 A bonnementen: 178 Sectie Jeugd Penningen van verdienste Bureau: PlantageSchiedamtel. 68033 Ere-voorzitterMr. J. W. Peek, burge meester van Schiedam. Dagelijks bestuur: M. Holl, voorzitter; F. A. de Wolff, secretaris; A. de Groot, penningmeester; G. W.van Bergen Walraven, K. J. Heij- boer, A. L. J. Kunze, Mr. H. A. M. Roelants, leden. Bestuursraad: N. J. J. van Baarle, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, M. den Boer-Bijl, C. Brunt, Ir. W. E. Hoek, L. Kamp, C. Landsbergen, E. A. Leenderts, mej. A. E. D. Noordegraaf, W. C. Oranje, A. M. Sunderman, B. Vincent. Redactie-commissie: M. Holl, W. O. Duys, P. Groenendaal en B. Vincent. Aan dit nummer werkten mee: Daan van der Zee, W. O. Duys, G. Lutke Meijer en Sebastiaan. Inhoud: Pag- Hoofdartikel 177 Secties.... halt!! 178 Rembrandt schilderde een Schie- damse dominee 179 Jeugdherinneringen aan het knusse Schiedam 180-181 Nieuw wijkcentrum182-183 Stad van de scheepsbouw 184-185 Burgerdagboek 186-187 Bij de voorplaat 186 f 3,per jaar of f 0,35 per nummer, voor buiten Schiedam f 3,25 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). Advertenties: Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. Het gaat goed met de jongste loot aan de steeds dikkere SG-stam! De Sectie Jeugd is nu heel stevig op pootjes gezet en er is al begonnen met een cursus handenarbeid onder leiding van de Rotterdammer Cor Engelse, die zich met groot enthousiasme aan zijn taak gewijd heeft. Bijzonder prettig is het vooral, dat de lighallen voor tbc-patiënten in het bosrijke gedeelte van zuid-Schiedam allang niet meer gebruikt worden om zieke mensen zon en frisse lucht te verschaffen, zodat de A.J.C. ze nu be schikbaar kan stellen voor de Sectie Jeugd. Voorlopig is de cursus be gonnen in het bijgebouwtje bij die hallen, een flinke gezellige ruimte waar men naar hartelust kan timmeren en knutselen. Er staan nog méér cursussen op het programma. Begin volgend jaar wordt gestart met een basis-cursus voor aspirant-jeugdleiders, later nog te volgen door een cursus voor het leidinggeven bij binnenspelletjes en een cursus die is afgestemd op de viering van de 5e mei. U ziet, er zit genoeg leven in onze jeugdige Sectie Jeugd, niet in het minst dankzij de grote activiteit van het bestuur, bestaande uit voorzitter A. M. Sunderman, vice-voorzitter K. Scholten Sr., secretaresse mej. A. G. M. Pluvm en de heren J. Weergang, Ph. van Oordt en W. de Wolff. Dat Schiedam een onuitputtelijk arsenaal van zeer verdienstelijke burgers bezit bleek opnieuw' in september en oktober, toen weer een twee tal penningen van verdienste uitgereikt kon worden. De eerste ging op 21 september naar de heer P. Kalden, die in juli jongstleden zijn zilveren bestuursjubileum vierde van de voetbalvereniging P.P.S.C. De heer Kalden is een van die mannen, die zich dag en nacht inzetten voor hun vereniging en het zaterdagvoetbal in het bijzonder. Dat hij de penning van verdienste dan ook verdiende was aan geen enkele twijfel onderhevig! Een figuur met geheel anders gerichte belangstelling is de heer K. de Keyzer, alom bekend als „Ko" de Keyzer, die liefst veertig jaar lang de dirigeerstok heeft gezwaaid over de Schiedamse Opera- en Operette vereniging Gemengd Koor. Datis met recht een keyzer-lijke prestatie en ook hij werd dus onderscheiden met de penning van verdienste. Toevallig jubileerden ook enkele leden van zijn koor, zodat in hem tevens de andere jubilarissen geëerd werden. Waarmee maar weer gezegd wil zijn, dat heel wat Schiedammers hun vrije tijd op de meest nuttige manier besteden, namelijk in het algemeen belang!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 6