De Schiedum Gemeenschap Vijf minuten voor middernacht Wij wensen U een gezegend en voorspoedig 1957 ORGAAN VAN DE STICHTING „DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP" Sc JAARGANG - No. 9 - DECEMBER 195« Het is Oudejaars-avond, wéér oudejaarsavondDe oudejaars avonden flitsen ons voorbij als telefoonpalen langs een sneltrein. Ik vraag me af: wat doen we ermee? Je kunt je op oudejaarsavond natuurlijk alleen tot de oliebollen bepale/i of tot de warme punch. Je kunt gewoon gerookte paling eten en klokslag tivaalf nuchter constateren: „Dat zit er iveer op". Je zou zelfs net als altijd om half elf naar bed kunnen gaan en de volgende morgen lekker uitslapen omdat het nieuwe jaar toch met een vrije dag begint. Je zou ook wel eens heel eventjes op 31 december tot je zelf kunnen zeggen: „Nou Ben(of „nou Piet, of nou Sim, of nou Marcus dat hangt van je doopnaam af) wat heb je dit jaar eigenlijk bereikt?" Wat heb je gedaan met die 366 dagen van 1956? „Gewoon me werk en sondags naar 't foeballen gekeke Nee, dat bedoel ik nietHet kan me ook niet schelen of je er „finan cieel wijzer" van bent geworden, van 1956. Ik ivil iveten of je „een betere vent" geworden beneen beetje meer Gemeenschapsman Je leeft niet alléén, weet je. Je bent hier niet „voor je eige lol. (ook niet voor je eigen verdriet!). Ieder van ons is een stukje van een ge meenschap. van de Schiedamse gemeenschap in dit geval. Als je dat vervelend vindt kun je beter verhuizen en tot de gemeenschap van Zierikzee of van Ouderkerk aid Amstel gaan behoren. Mag ik het eens recht-op-de-man-af vragen: Heb je dit jaar „iets" gedaan voor je mede-Schiedammers? Al was het maar één zaterdagmiddag met een collectebus gestaan? Al ivas het minder kan het bijna niet één keer applaudisseren voor een Schiedamse amateur-prestatie? En als je zelf nu eens op een fiedel fiedelde, of een klein rolletje vervulde bij één van de dertig toneelclubs, of met een scheidsrechterfluit over het hockeyveld draafde, of een klein stukkie schreef in het S.G.-blad. zou je het dan niet reuze leuk vinden als één medeburger je eens op de schouder klopte en zei „Goed zo, knulletje ....laten we ons in 1957 eens uitsloven ....laten we in 1957 eens proberen een beetje „aardig" voor elkaar te zijn. Sebastiaan.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1956 | | pagina 9