CJ twd( 103 deskundige. En als u met alle geweld weten wil wat die knipperbollen bedoelen, dan verklap ik het hier: Meneer chauffeur, wilt u alstublieft vaart minderen en kijken of er soms voetgangers staan te hunkeren om óver te steken? Ziet u inderdaad van die voetgangers... ach, stop dan eventjes Van de knipperbollen is't maaréén stap naar het veilig-verkeers-diploma. In de straten van Nieuw- land hebben 1.164 scholieren het praktisch gedeelte van het verkeers-examen gedaan. Inspecteur Knook, brigadier Molenaar en ,,ons aller hoofd agent" Wessel waren best tevreden. Op 17 juni vernamen wij dat de heer K. F. van Pelt is overleden. Het harmonie-orkest Oefening Baart Kunst" verliest in hem een goede voorzitter, de Schiedamse gemeenschap een sympathieke medewerker. Niet alleen de melk, het spoorweg kaartje en mijn sigaar zijn duurder geworden, óók de ver breding van de Overschiesestraat. Daarom vragen B. en W. of de raad maar effe toestemming wil geven voor een krediet van f 16.500, Er is héél wat af-gezwoten de laatste dagen van juni! Mensen, mensen wat was dat warm, he. en allemaal „lekker naar het strand"... Ja, je kon natuurlijk ook proberen om een plekje te krijgen tussen alle Rotterdammers die ons bad Groenoord „ingepikt" hebben!! Voor de avond-vierdaagse is ieder jaar weer méér belangstelling dan het jaar tevoren.Van daar misschien dat er twee georganiseerd werden f 1.190.000,heeft ons slachthuis destijds gekost... Dat bedrag zou je vandaag al kwijt zijn aan „bestekkosten"Maar dr. P. J. van Endt wist het ermee te doen.een streek-slacht- huis... met internationale reputatie!! Jammer dat hij weggaat. Wat er zoal gebeurt in een slachthuis? Nou, daar worden beesten geslacht. Hoeveel per jaar. HEEL WAT: in 1956 waren het: 16.527 varkens, 4.558 nuchtere kalveren, 592 gewone kalveren, 160 bokkies-mè, 502 paarden, en 7.877 koeien. In Kethel zijn de neuzen en toeters weer tevoor schijn gehaald, mitsgaders de oranje sjerpen en de rood-wit-blauwe vlaggen: Het bestuur van de Oranjevereniging Wilhelmina heeft eens vrolijk in de vuisten gespuwd: en daar gingen ze: de mastklimmers en de zakkenlopers, de ringrijders en de tonstekers.er was ook een puzzel rit voor brommers en voor echte stoomfietsen. Overigens zijn we natuurlijk allemaal naar „Sissi, de jonge keizerin" gaan kijken. Nee.nu moet u niet zo flauw zijn om de lege bierflesjes te tellen die onder mijn bureau staan. Ten slotte moest ik toch trachten „het hoofd koel te houden". Tentoonstelling PoppendroomEen unieke collectie poppen, verzameld ter gelegen heid van het zevende Vakantiefeest. Men zie onze Museumbrief! (Stedelijk Museum, tot en met 1 september.) Expositie van schilderijen van de 35-jarige Nederlandse schilder George Lampe. Lampe is Schiedammer van geboorte, studeerde in Den Haag aan de Academie voor Beeldende Kunsten en is lid van Verve, Pulchri Studio en de groep van de Galerie De Posthoorn. Lampe reist veel naar Frankrijk, hij is de auteur van menig artikel over beeldende kunst in Nederlandse tijdschriften, illustreert boeken en ontwerpt textieldessins en grammofoonplatenhoezen. De schilder, van wie gemeente en rijk werken aankochten, woont op het ogenblik te Scheveninqen. (Cultureel Contactcentrum, tot 19 juli.) Het Passagetheater vertoont van 19 juli af achtereenvolgens: „Op het spoor der verdwenen vrouwen", een film uit de criminele sector met o.a. Eddie Constan- tine; de beide filmdwazen „Abott en Costello en de rock'n roll"; de Engelse filmkomiek Norman Wisdom in „Je komt er wel uit"; en de Duitse romantische (VOOR DE PERIODE VAN 15 JULI TOT 15 AUGUSTUS) rolprent „Carnaval in Wien". Het Monopoletheater draait: Katharine Hepburn en Bob Hope in „Hij, zij en de petti coat"; Marina Vlady en Raymond Pellégrin in „Contra bande en moord"; De gevangene van de woestijn" met John Payne; „Spion van de onderwereld" met Edward G. Robinson; Alfred Hitchcocks thriller „The wrong man" met Henry Fonda; en Joe Brown in „Zaken zijn zaken". Het Vakantiefeest brengt een dermate grote keur aan festiviteiten op de onderscheidene gebieden van de dramatische en muzikale kunst, dat we hier niet beter kunnen doen dan naar ons beknopte overzicht onder de titel Gemeenschapsleven op pagina 94 te verwijzen of voor gedetailleerdere oriën tatie naar het programmaboekje van de Vakantiefeesten, verkrijgbaar bij ons bureau.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 15