Op brood ran MG komt men terugJ J. v. d. Tempel Zn N.V. Gebrs. BIJKER L. J. Borrani Zn. aannemersbedrijf metaalchemie cadmeren nikkelen verzinken chromen massa trommelwerk 128 (Slot van pag. 118) voorbeelden: een lid hield een lezing over jazz, notaris Blaisse gaf een pianorecital, Albert Slot, leraar tekenen en kunstgeschiedenis aan de Rijks- h.b.s. sprak over Rembrandt, er waren lezingen over de Matthauspassion en over de priester arbeiders in Frankrijk. De dichter Gabriël Smit verzorgde een avond en er waren bijeenkomsten, waarop de liefhebbers konden luisteren naar Spaanse dansmuziek en naar bekende radio artiesten. Ook organiseerde de afdeling Schiedam een Hongaarse avond waarvoor de burgemeester van zijn belangstelling liet blijken. En dan natuurlijk de grote carnavalfeesten, die bij de leden een grote populariteit genieten. De afdeling Schiedam van de Instuifdraait" wel, goéd zelfs. Natuurlijk zijn er nog tekortkomingen, doch welke vereniging kent deze niet? Het belangrijkste is, dat de jongeren duidelijk voor ogen wordt gehouden, dat niet alleen het bestuur voor hun ontspanning heeft te zorgen, doch dat zij op deze avonden ook zelf een taak hebben. Want: ,,Een Instuif moet zijn een blije gemeen schap van jonge mensen, die goed willen zijn voor elkaar".... WIL J. VERKERK. (Slot van pag. 116) Daaraan is de grote stijging van de onkosten in overwegende mate debet. In 1956 waren de uitga ven met bijna f 5000 tot f 16.000 gestegen. Vooral met het oog op de hoge busprijzen is dus dit jaar een dichterbij gelegen reisdoel gekozen en moest een hogere inschrijvingsprijs gevraagd worden om het deficit te drukken. Maar dat de kinderen, mede dank zij het enthou siasme van hun leiders die vrijwillig en onbaatzuch tig vaak een deel van hun eigen vakantie voor dit mooie sociale werk opofferden, de Vakantieschool („fan de school merk je niks, 't is alleen maar fekantie, meneer!") en het „duinrellen" uitge sproken „jofel" vinden is buiten kijf. De enorme stapels werk die verzet zijn in voorbereiding en uitvoering en de aanvullende subsidie die dé Gemeenteraad telkenkeer voor het werk voteert, zijn dus van hun kant uit gezien bepaald niet ver geefs geweest. En daarom ging het toch ook? Nieuwstraat 37-39 Telefoon 6751 1 -66857 Aannemers van TIMMER-, METSEL- en BETONWERKEN Schiedam - Huysmanstraat 8 - Telef. 68567 II Z\ I II JIL_/ I I I _JII I AANNEMINGSBEDRIJF SCHIEDAM Bettoweg 22 - Schiedam - Telefoon 66814 Alles op glansbasis volgens de modernste Amerikaansche patenten Fabrikant van speciale zware bedrijfskleding voor Scheepswerven en Machinefabrieken etc. Zeilmakerij op elk gebied Alle soorten zonwering, w.o. aluminium luxaflex jaloezieën Verkoop en verhuur van dekkleden Alle scheepsbenodigdheden en aannemersmaterialen Oosthavenkade 71 - Tel. K 1800-68947 Vlaardingen K 1898- 4779

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 20