r De Schiedamse Gemeenschap V.J gemeenschapsleven 4 ORGAAN VAN DE STiCHTING Jaargang 10, no. 1, Maart 1958 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Erevoorzitter: mr. J. W. Peek, Burgemeester van Schiedam. DAGELIJKS BESTUUR: M. Holl, voorzitter; F. A. de Wolff,' secretaris; A. de Groot, penning meester; G. W. van Bergen Wal raven, A. L. J. Kunze, E. A. Leen- derts, mr. H. A. M. Roelants, leden. BESTUURSRAAD: N. J. J. van Baarle, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, M. den Boer-Bijl, K. J. Heyboer, ir. W. E. Hoek, L. Kamp, C. Landsbergen, mej. A. E. D. Noordegraaf, W. C. Oranje, C. Rauws, A. M. Sunderman, B. Vincent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: P. Groenendaal, M. Holl, Pierre Janssen, P. Th. J. Kuyer en B. Vin cent. Eindredacteur: B. Evenhuis Aan dit nummer werkten voorts mee: W. J. Bennis, F. Koffijberg en R. Meijer. Foto's, tekeningen: B. Evenhuis, Pierre Janssen, J. van der Hoeven en WV-Schiedam. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. ABONNEMENTEN: f 4,per jaar of f 0,40 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD: pag. Gemeenschapsleven4 De Spoorwegen volvoeren grootse plannen 5 Culturele Spiegel 8 Bij de voorplaat8 Op bezoek bij Toonkunst Muziekschool 9 Brief uit het Museum 12 Vier eeuwen verschil in twee consistoriekamers. 14 Overneming van artikelen of foto's, ook van gedeelten, slechts toegestaan met bronvermelding. •jt DE SECTIE ZANG van de S.G. heeft een plan uitgewerkt om op bevrijdingsdag een concert te geven in de Grote Kerk, waaraan zal worden meegewerkt door vrij wel alle bij de sectie aangesloten zangverenigingenBel Canto, het Christelijk Mannen koor, Excelsior, Orpheus, Schiedams Vrouwenkoor, Het Westen en het dameskoor Wilton-Fijenoord. Het geheel zal onder leiding staan van Gijsbert Nieuwland. Ria Borgmeyer zal aan de vleugel begeleiden. Er wordt nog gedacht aan declamatie en het optreden van een blaaskwartet. VOORJAARSTENTOONSTELLING. Na de serie Ontmoetingen met Kunst, ge organiseerd in samenwerking met het Stedelijk Museum (laatste bijeenkomst op 14 maart a.s.l), vraagt de sectie Culturele Ontwikkeling van onze Gemeenschap thans de aandacht voor een nieuw, door haar ontplooid, initiatief, nl. voor een Voorjaarstentoonstelling, die van 29 april t/m 5 mei a.s. in de Koopmansbeurs zal worden gehouden. Een groot aantal bij deze sectie aangesloten verenigingen (Alge mene Fotokring Schiedam, Aquariumver. Natuurgenot in Huis, Instituut voor Arbei dersontwikkeling - de Natuurvrienden, de Bond van Vogelliefhebbers, de Jeugdbond voor Natuurstudie, de Stichting Natuurbescherming en de Teken- en Schilderver. Studievrienden) hebben hun medewerking toegezegd. Men wil met deze tentoonstel ling niet alleen wijzen op de vele mogelijkheden om van de natuur te genieten, maar ook op de aandacht, die de onderscheidene verenigingen aan bepaalde facetten van het natuurleven besteden. Met imitatie-landschappen, aquaria, terraria, maquettes, volières, foto's, schilderijen e.d. hoopt men een geslaagd geheel te kunnen vormen, waarbij de technische leiding bij de gemeentelijke tuinarchitect J. J. Schipper in vertrouwde handen zal zijn. NA EEN ENQUÊTE is gebleken, dat bij de leden van de bij de sectie Muziek aan gesloten verenigingen grote belangstelling bestaat voor een cursus elementair, muziekonderricht. De sectie heeft derhalve contact opgenomen met de directeur van de Toonkunstmuziekschool, die een plan voor deze cursus zal uitwerken. Men hoopt in het najaar te kunnen starten. DE VAKANTIESCHOOL gaat dit jaar weer eens naar Oosterhout. Voor de eerste maal zullen deze keer naast de gebruikelijke dagkampen ook 3 weekkam- pen georganiseerd worden in het Schiedamse Schoolbuitenhuis. Hiervoor komen alléén de leerlingen van de 4e klassen L.O. in aanmerking. Twee weken zijn be stemd voor kinderen van Openbare en Prot. Chr. scholen en één week voor de leerlingen van R.K. scholen. Daarnaast komen dan nog de dagkampen naar het Openluchtbad ,,De Warande" in Oosterhout. Drie weken lang zullen daar ge mengde groepen onder gemengde leiding van de vrije natuur kunnen genieten. •fa OPNIEUW was er een afscheid in het stedelijk amateurtoneelleven. Na K.D.O. is thans ook de toneelvereniging Amigo opgeheven als gevolg van de sterk ver minderde animo en belangstelling. In de eerste plaats van de leden zelf, die in vele gevallen aan het passieve televisiekijken de voorkeur gaven boven het actieve zelf voor ontspanning zorgen. •fa NA LANG GEDULD betracht te hebben is het gemeentebestuur thans eindelijk het rapport over een sociaal-pedagogisch onderzoek naar de gesteldheid van de Schiedamse jeugd ter hand gesteld. De enquêteurs van de met deze opdracht vereerde instituten der Rijksuniversiteit te Utrecht hebben hun taak dus wel zeer grondig opgevat, zou men zo mogen menen indien er niet juist zoveel ontevreden geluiden over gehoord waren. We hopen er een volgende keer op terug te komen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 4