van spoor bomen dicht" hotnt een einde Het station perron komt een restauratie van hetzelfde type als welke men op het Centraal Station te Rotterdam aan treft. Het derde perron krijgt waarschijnlijk zoiets als een groot cafetaria. Dit staat echter nog niet vast. De architect zal hierover het laatste woord moeten spreken. De drie perrons zullen overdekt worden door één grote kap van 50 meter breed en 150 meter lang, die een „zwevend" karakter zal krijgen, omdat men de kap ogenschijnlijk alleen wil laten steunen op enkele pijlers in het midden van het tweede perron. De zijwanden van de overkapping zullen van glas worden. Natuurlijk zullen om d.e zoveel meter in het glas ook de nodige „steuntjes" worden aangebracht. Dit hele relaas gaat dus over het eigenlijke stations emplacement, dat omstreeks begin oktober volgend jaar gereed moet zijn. Er komen dus vier spoorlijnen naast elkaar te liggen, hetgeen als groot voordeel met zich meebrengt, dat wisselen van banen in de toekomst niet meer nodig zal zijn. Wat het nieuwe station betreft: men moet er niet op rekenen, dat dit gebouw er voor 1962 staat. Men weet de plaats waar het moet komen nog niet, zo schre ven wij reeds. Het gemeentebestuur van Schiedam over weegt namelijk om in de toekomst over de huidige spoordijk een weg te laten aanleggen die op de (nog lang niet voltooide) Burgemeester Van Haarenlaan aan sluiting moet geven en dus ook op de zich nog steeds uitbreidende stadswijk Nieuwland. Het al dan niet aanleggen van deze weg zal bepalen, of het stations gebouw op de nog te storten nieuwe en hogere spoor dijk zal komen te liggen of lager op de bestaande dijk. Maar in ieder geval staat vast dat het nieuwe station ten westen van de spoorlijn komt te liggen. F. KOFFIJBERG Bij de foto: De bewoners van de Parallelweg zien aan de achterkant van hun huizen de vernieuwingsplannen op het station gestadig vorm krijgen. 7

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 7