Palen worden in de grond geslagen; straks zullen daar de leden der water sportverenigingen de loopsteigers en pontons aanbrengen, zodat de jachten en zeilbootjes kunnen worden gemeerd. Op de achtergrond de Nieuwe Spui- sluis. menwerking en de Watersportvereniging de Nieuwe Waterweg zullen de ruimte broederlijk met elkaar delen. Zij hebben met elkaar ongeveer 200 bootjes en reeds zijn de palen geslagen waaraan een deel dezer jachten kan worden gemeerd. Leden der watersport verenigingen gebruiken thans hun vrije tijd om de aanlegsteigers en pontons te maken. De Yachtclub Schiedam (de WSV Schiedam) heeft haar clubgebouw reeds door een drijvende bok naar zijn nieuwe standplaats laten overbrengen, op de kop van de Maasboulevard. Tussen Spuikanaal en Jachthaven komt een afschei ding van palen en de haven zelf, die al aardig zijn de finitieve vorm krijgt, is in drie delen verdeeld. Het eerste deel dat bij de kop van de Maasboulevard is bestemd voor de WSV-Schiedam. Daar is ook de gezamenlijke invaart van dertien meter breedte. Het tweede deel is voor de WS de Nieuwe Waterweg. Het is toegankelijk via een nieuwe weg, die langs de hele lengte van de Jachthaven komt te lopen. Een loopbrug zal voeren naar een drijvend vlot en er komt een clubhuis bij. Het derde stuk is bestemd voor de beide verenigingen Samenwerking en de Onderlinge; dit wordt 80 bij 20 meter. Zij komen het dichtst bij de Nieuwe Spuisluis te liggen en ook hier zal vermoe delijk een clubhuis verrijzen. Van het café-restaurant Europoort naar de jachthaven komt een brede weg te lopen en men doet thans alle moeite om de dijk, waarover die weg zal lopen de rand van het oude Balkengat de nodige vastheid te verschaffen. Begin dezer maand begint men hier met het leggen van de betonfundering voor café-restaurant Euro poort. Men ziet: er wordt hier hard gewerkt. L, M. De Spuisluis. Een rij houten palen werkt als rooster voor het grove vuil. Maar nog kan de sluis niet in gebruik worden genomen. Allerlei moeilijk heden doen zich voor, waarop van te voren niet kon worden gerekend.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 11