„UTILE DULCI" neemt met glans een welverdiende revanche 59 Strijd op de planken weer ten einde (Van een bijzondere medewerker) Wij kunnen ons nog heel goed de prijsuitreiking herinneren die de toneelwedstrijd van de Sectie To neel van onze Gemeenschap vorig jaar bekroonde. Spelers en supporters van Utile Dulci gingen er eens goed voor zitten toen Willem van der Loos aan zijn requisitoir begon. Utile Dulci klapte heel hard voor de bronzen winnaars, en waren van zins hetzelfde in versterkte mate te doen voor de winnaar van de tweede prijs, waarvoor allerwege Brederode werd getipt. Maar ziethet oor deel van de jury viel anders uit en wees Utile Dulci terug van de zo begeerde en stellig verwachte eerste plaats. „Tweede prijs, Utile Dulci". Er was even ver warring in Musis Sacrum, maar toen barstten er dan ook de toejuichingen los van de gehele Brederode- aanhang, die nu zeker was van de beker. U.D. droeg de „nederlaag" sportief en waardig. Het is inmiddels een jaar later. De tweede toneel wedstrijd is achter de rug, en Utile Dulci heeft revan che genomen. Het won met glans, Brederode moest met de derde plaats genoegen nemen, en tussen deze beide in schoof zich„Geron",dat een verrassende voor uitgang demonstreerde, en plotseling, tegen de ver wachting in, concurrerend is geworden voorde beide tot nu toe onbetwist beste gezelschappen van de stad. De lezer heeft de verdere uitslag en de toekenning der individuele prijzen indertijd in de dagbladen kun nen vinden. De belangrijkste releveren wij hier even. De verdere rangschikking der gezelschappen, in deze volgorde, is: Tot Steun in de Strijd, Schiedams Onder wijzers Toneel, Kunst na Arbeid, Sint Bonaventura, en Lutona. Wij tekenen daarbij aan, dat Utile Dulci een ruime voorsprong had op Geron en Brederode, die elkaar weinig ontliepen, terwijl deze beide op hun beurt zich weer duidelijk distancieerden van de andere vijf verenigingen, die evenmin grote onderlinge verschillen te zien geven. Zonder hier nu alle individuele prijzen nog eens te vermelden herinneren wij aan het opmerkelijke succes van Utile Dulci ook in deze sector. Het legde beslag op zes van de twaalf persoonlijke onderschei dingen, terwijl Brederode en Geron er elk slechts twee konden bemachtigen. Tot zover de uitslag. Er kan geen verschil van me ning over bestaan.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 15