De Schiedamse Gemeenschap DE GEMEENSCHAP LEEFT V 52 K. ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 10, no. 3, Mei 1958 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Erevoorzitter: mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. DAGELIJKS BESTUUR: M. HolI, voorzitter; F. A. de Wolff, secretaris; A. de Groot, penning meester; G. W. van Bergen Wal raven, A. L. J. Kunze, E. A. Leen- derts, mr. H. A. M. Roelants, leden. BESTUURSRAAD: N. J. J. van Baarle, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, mevrouw M. A. C. Taverne-Van Campen, K. J. Heyboer, ir. W. E. Hoek, L. Kamp, C. Landsbergen, mej. A. E. D. Noordegraaf, W. C. Oranje, C. Rauws, A. M. Sunderman, B. Vin cent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: P. Groenendaal, M. Hol I, Pierre Janssen, P. Th. J. Kuyer en B. Vin cent. Aan dit nummer werkten voorts mee: W. J. Bennis, F. Koffijberg, Hans Nieuwendijk, G. Lutke Meijer. Foto's, tekeningen: J. van der Hoeven, Chr. J. Breur, Fotobureau Roovers, Frits Basart. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. ABONNEMENTEN: f 4,per jaar of f 0,40 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). Bij tie voorplaat Niet minder dan 5500 Schie damse kindertjes krijgen dit jaar hun inenting tegen de kin derverlamming. Driemaal moe ten ze in de Korenbeurs onder de naald. - Deze inentingen zijn van zoveel belang, dat wij in dit nummer op pagina 56 en 57 er een speciale reportage aan wijden. Overneming van artikelen of foto's, ook van gedeelten, slechts toegestaan met bronvermelding. .EEN DRUPPEL uit de jaarlijkse lintjes regen is gevallen op een man, die ons als Schiedamse Gemeenschap met en zonder hoofdletter zeer dierbaar is, namelijk de heer Aiewijn de Groot. Ter gelegenheid van de jongste verjaardag van H. M. de Koningin werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. ,,lk ben heel nuchter in die dingen, hoor, heel nuchter" riep hij ons door de telefoon toe, alsof hij maar meteen aan onze geluk wensen een eind wilde maken. Maar hij erkende toch, met de onderscheiding heel blij te zijn, en even blij zijn wij, die hem kennen als een wel bijzonder voortreffelijke Schiedammer. De heer De Groot is sedert de oprichting lid van het Dagelijks Bestuur van de Schie damse Gemeenschap. Dat spreekt voor een man als hij volkomen vanzelf. Want zijn gemeenschapsgevoel is niet zo maar een aardige versiering voor het zondagse pak. Het is echt en het komt uit het hart en het is eenvoudig wat het moet zijn: een dage lijkse interesse voor het wel en wee van zijn stad, voor de noden van zijn mede-bur gers, en speciaal voor de jeugd. Daarbij doet zich het verschijnsel voor, dat men altijd kan opmerken bij mensen van werkelijk niveauhij wil zelf niet weten wat hij allemaal doet en hij is onder geen voorwaarde bereid, de rechterhand op de hoogte te stellen van wat de linkerhand presteert. De Schiedamse Gemeenschap zou hem niet kunnen missen, want zijn spontane bereidwilligheid tot velerlei activiteit is al even waardevol als zijn oordeel (nuchter, jazeker, maar enthousiast tevens) en daarbij weet hij van volhouden. De padvinderij, „Pro Juventute" en de ongeorganiseerde jeugd hebben aan de heer De Groot al veel te danken, maar laten ze niet proberen, hem werkelijk te gaan bedanken want dan komen er, vrezen we, moeilijkheden. Zoals er al moei lijkheden dreigen naar aanleiding van deze gedrukte felicitatie. Een felicitatie, die, noodgedwongen, onvolledig is in het opsommen van zijn hoedanigheden en zijn ver richtingen. We weten gewoon niet, wat de heer De Groot precies allemaal uitvoert terwille van onze stad en haar bewoners. Dat het bepaald véél is, staat vast. Dat hij zijn „lint" dubbel en dwars verdiende, niet minder. Dat we trots zijn op het feit, dat hij onze Gemeenschap helpt leiden, daarvan moge hij zich verzekerd houden. NU WE IN DEZE OPGEWEKTE stemming aan het feliciteren zijn, betrekken we nog enkele andere Schiedamse gedecoreerden in onze hulde. De heer A. Bovenberg werd eveneens tot ridder O. N. benoemd, en daarmee is zijn werk voor de korfbalsport terecht koninklijk gewaardeerd. In 1932 al werd de heer Bovenberg secretaris van de Christelijke Korfbalbond, hij was tevens oprichter van ODI en een werkzame figuur in de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Eremedailles in goud van de Orde van Oranje-Nassau gingen naar de revers van adjudant E. Sijtveld, politieman, sportman, verzetsman en een buitengewoon aardige man (heel belangrijk in een tijd vol snauwerige personen) en naar die van F. W. 0. Hub, oud-hoofdopzichter bijzondere diensten P.T.T. De bronzen eremedaille werd aan de P.T.T. chef-vakman C. A. Timmer verleend. EEN AFSCHEID en een begroeting tot slot: na acht jaar energiek lidmaatschap van de Bestuursraad van onze S.G. heeft mevrouw At. den BoerBijl afscheid genomen, omdat zij geen voorzitster meer is van het Centraal Vrouwencomité. Mevrouw Den Boer was niet iemand, die alleen maar formeel een zetel bezette, met hartelijke energie heeft ze haar taak in de S.G. zeer serieus opgevat. Haar opvolgster, mevrouw M. A. C. TaverneVan Campen, zij van deze plaats in de Bestuursraad begroet.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 8