T.V.! Wij bieden U aan: en desnoods draagbare 97 Van onze eindredacteur BENT u nog niet met vakantie? Oh nee? Waarom niet, als ik vragen mag? Gaat u helemaal niet met vakantie? En waarom mag dat dan wel wezen? Oh, u houdt meer van televisie! Juist, en als u met vakantie bent, kunt u geen televisie zien. In de zandverstuivingen of op de plassen kun je zo moeilijk met zo'n apparaat uit de voeten, he Ja, ja, nou dan blijft u maar thuis. Hoeweler zijn al wel fijne draagbare radio'tjes. Wist u dat? Enige apparaatjes. Ver storen gegarandeerd elk plekje rust, elk vergezicht. Bijzonder stemmig in heidelandschappen. Tussen twee haakjes: u zult toch niet vergeten, in bos en hei brandende peuken weg te werpen? Dat DOET het altijd hoor, zo'n bosbrand. Daar heeft het hele Nederlandse volk nog JAREN later pret van. Niets zo aangrijpend als een mooi zwart stuk natuurschoon, wat u! Maar als u zo aanhoudt met die televisie willen wij u wel een draagbaar televisiemachien fabriceren, zo zijn wij bij de Schie- damse Gemeenschap wel. Dan hoeft u niet naar die vervelende heuvels, ijlblauw in het verschiet, te kijken, en niet naar de herten, roodgoud in een gouden zon, en niet naar de onschuldige vogels, die toch niets anders kunnen dan zingen en vliegen, en zet Corrie Brokken in een vliegtuig en dan zingt en vliegt ze óók, nietwaar? Wilt u groot beeld, groter beeld of super-kolos saal beeld? Wij pingelen niet op een hectare. I AATST sprak ons iemand aan. Wij zijn daaraan gewend. Geregeld spreken ons mensen aan. Wij zitten in Schiedam niet in heilige huisjes achter de horren, wij gaan de straat op en wij spreken met elkaar omdat wij open staan voor elkaar. Goed dan. Die iemand vroeg, of wij de eindredacteur waren van het blad der Schiedamse Gemeenschap. Wij zeiden van ja, wel ze ker. Ja, zei toen die iemand, ik lees dat blad nooit want ik hoef nooit naar de dokter en kom dus ook niet in de wachtkamer, en voor de televisie komt jullie blad ook niet, is het wel? Nee, zeiden wij, maar zodra er reclame-televisie is, huren we elke maand een uur zendtijd en dan lezen we het helemaal voor. Oh fijn, zei toen die iemand, dan neem ik een abonnement, dan weet ik tenminste wanneer ik het toestel af moet zetten. QNS vakantiefeest is weer van start gegaan. Verderop in dit nummer leest uermeervan. U vraagt zich zeker óók af, waar de Schiedamse Gemeenschap toch elk jaar de moed vandaan haalt om zo'n onderneming op touw te zetten. De tijd van vakan tiefeesten is voorbij, horen we niet zelden beweren. Met die beweringen zijn wij het niet eens. Zeer gaarne zouden wij de tijd van voorbereiding spenderen aan andere zaken als daar zijn vissen, lezen, schaken en het verteren onzer bescheiden pot. Maar 't kan niet wezen. Wie voor de mensen niets waagt, zal niets winnen. Besteding van de vrije tijd wordt, als wij het goed zien, een van de nijpendste vraagstukken van onze nieuwe cultuur. Daarom geeft de Schiedamse Gemeenschap haar werk niet op. Daarom maken we wéér een feest, oh ferme critici langs de lijn. Daarom verliezen we veel, maar niet de moed. En die vissen krijgen we óók nog wel te pakken (namelijk: op de feestelijke hengelwedstrijd). Tot ziens op het feest.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 5