is en hen 70 et inruimen van een plaatsje in dit blad voor een klein artikeltje gewijd aan de hengelsport, zal, als ons, de oprechte sportvisser tot vreugde stemmen. Het is één van de tekenen die erop wijzen, dat de hengelaar niet meer de man is die al gezeten langs de waterkant stomweg zit te wachten, zoals het dan heet, op iemand die hij nog nooit gezien heeft. Tevens is het een eerlijke erkenning van het feit, dat de hengelsport een steeds grotere plaats gaat innemen in het schema van de vrijetijdsbesteding. Het verschijnen van steeds meer litteratuur over de hengelsport en de steeds groter wordende sortering hengelsportartikelen in de winkels heeft tot de popu- lariteit van het hengelen niet weinig bijgedragen. Bo vendien zal, wanneer de in steeds hoger arbeidstempo opgejaagde mens het met zijn zenuwen te kwaad krijgt, zijn huisarts hem in vele gevallen de raad geven er eens een paar dagen met de hengel opuitte trekken en zo zal uiteindelijk de winkel in hengelsportartikelen de „apotheek" worden waar hij zijn medicijn haalt al betaald het ziekenfonds de kosten niet. Kortom: het hengelen is populairder dan ooit, en wordt in alle kringen druk beoefend. Het nare is, dat met de toename van het aantal hengelaars, de mogelijkheid tot een succesvolle beoefening van de hengelsport steeds kleiner gaat worden. Grijpen wij even terug op het verleden, dan moeten we vaststellen hoe een veertig jaar geleden de toen nog zo gesmade hengelaars in de wateren rond en ook zelfs in Schiedam een behoorlijk visje wisten te vangen. Liefhebbers voor het buitenwater trokken wel de havens of zelfs de Waterweg op, waar van alles buitgemaakt werd. Het vissen in diep water bij vaak sterke stroom eiste een bijzondere ervaring. Men moest wel degelijk tevens met een bootje weten

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 14