t nieuwe recreatiegebied Nog maar enkele weken is het nieuwe recreatie oord bij Kethel thans voor het publiek opengesteld en reeds kan worden gezegd, dat het zich tot een levende aanwinst voor de Schiedammers heeft ont wikkeld. Nog altijd heeft dit stuk kunstig aangelegde natuur geen naam de burgemeester deelde ons mede, daar opzettelijk niet met de Commissaris van de Koningin over te hebben gesproken, omdat hij bang was voor een stroom van Eurolaria, zoals Europark of Euro-oord, Europolder of wat er meer aan onmo gelijks van te maken is maar dat het iets met de uitgang park zal worden, lijkt ons waarschijnlijk. Niet voor niets krijgt onze stad binnenkort een nieuwe Parkweg. Hoeveel bekijks heeft inmiddels in de kinderboer derij dat jonge pasgeboren hertje al niet gehad. Hoe druk maken de kinderen gebruik van het mooie ezeltje voor een ritje onder de veilige hoede van de oppassers! En hoeveel moeders met spelend kroost hebben de speeltuin in de afgelopen weken al niet bezocht! De glijbanen en carrousels van de jongens van Schiedams Technische School zijn voor een goed deel van de jeugd een vast doelwit geworden. In de volières ziet men de fraaie exotische vogels van de Nederlandse vereniging van vogelliefhebbers, en zwanen drijven statig in de vijvers. In de luwte van de dichtere beplanting aan de westkant en in het noorden liggen de bezoekers op de zonnige weiden en kinderen spelen een balspel op de open gazons. ,,Dat is de geest van de tijd", verklaart de heer J. Schipper, hoofd van de Schiedamse Plantsoenendienst, ..in onze Groene Gordel houden wij ons aan het ideaal van de recreatie-cirkel: Het middelpunt van de maat schappij is het gezin. Moeders met kinderwagens moeten binnen de kinderwagenafstand (d.w.z. binnen de 400 meter) gelegenheid vinden om met hun kleintjes

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1959 | | pagina 9