kunstagenda 107 J. M. HORVATH t Een zware slag trof de stad, toen op 21 augustus de heer J. M. Horvath plotseling overleed. Als stedebouwkundige verbonden aan de dienst gemeente werken was hij het, die in een periode van 10 jaar Schiedam vooral in Nieuwland een nieuw gezicht gaf. Begaafd in zijn visie op een nieuwe stad, geestdriftig waar het gold die visie in gesprek en lezing uit te dragen, bleef hij toch immer een gemoedelijk en bescheiden mens. Er zich van be wust dat zijn werk niet slechts door een enkeling kon worden verricht, spaarde hij tijd noch moeite om via diepgaand overleg met architecten en bouwkundigen tot harmonische resultaten te komen. Het was in die prettige sfeer van samenwerking, dat hij zijn grootse plannen wist te ver werkelijken. In dit kort bestek is het onmogelijk zijn blijvende ver diensten voor onze stad recht te doen wedervaren. In een der volgende nummers zal hieraan dan ook ruime aandacht worden besteed. Stellen wij thans slechts vast, dat het voor Schiedam uiterst moeilijk zal zijn hem, die als mens en als werker zulke grote kwaliteiten bezat, waardig te vervangen. Wij wensen zijn vrouw en kinderen de kracht toe, die nodig is om hun grote verlies te dragen. 20 september Volksgebouw 24 september Sted. Museum N.I.V.O.N. brengt Simon de Waard in een lezing over de Hoge Tatra. De spreker vertoont filmsendia's. VR. v. h. MUSEUM Piano-duo M. Flipse en I. Hajdu spelen quatre-mains. 29 september KATHOLIEKE KRING. Wim Kan Passage met het A.B.C.-cabaret in „Laat je niets wijsmaken". 6 oktober KUNSTKRING. Hoofdstad-ope- Passage rette met „Wiener Blut". 13 oktober TOONKUNST. Rotterdams Phil- Passage harmonisch Orkest o.l.v. Ed. Flip se met o.a. Gustav Mahler - Vier de Symfonie. Alweer een herinnering is de gym- nastiekdemonstratie t.g.v. het 30- jarig bestaan van de S.B.L.O. op het terrein aan de Vlaardingerdijk. Het was niet de eerste maal, dat de Schiedamse sportwereld gezamen lijk haar vaardigheid demonstreerde maar de gebleken gemeenschapszin blijft immer weer verheugend. De uitvoering stond onder leiding van de heer G. J. W. Brand, die een uitmuntend staaltje van massa-regie te zien gaf.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 15