Schiedam legt zijn Wel zelden is er zo krachtig en eensgezind in onze gemeente samengewerkt als voor die heuglijke ge beurtenis, die op zaterdag 13 augustus heeft plaats gehad. Het waren eigenlijk twee gebeurtenissen tege lijk, die deze middag werden gevierd, t.w. het tot stand komen van de nieuwe brug over de Poldervaart, de waardevolle en trouwens ook kostbare Sportpark- brug, en de ingebruikneming van het nieuwe terrein van Hermes-D.V.S., dat in de plaats is gekomen van het oude Hermes-veld aan Ie Damlaan. Men mag dan daar al met weemoed zijn eggegaan, omdat er zoveel lauweren zijn verdiend, .liettemin zullen allen met vreugde hebben gezien, hoe wethouder Mr. P. van Bochove bij de veteranenwedstrijd op het nieuwe veld de eerste aftrap verrichtte. Dat was de kroon op het werk van al die ijverige leden en supporters, die hun steentje hadden bijgedragen tot de overbrenging en wederopbouw van de tribunes, die overigens uit dit procédé in fraaiere vorm te voorschijn zijn gekomen de overdekte tribune beter tegen het weer beschut tend, de andere tribunes in staat om heel wat meer belangstellenden te herbergen. 110 Hartverheffend de innige samenwerking tussen ge meente en vereniging bij het tot stand komen van deze nieuwe velden, maar veel verheugender nog die voort varende hulp van de zijde van leden en supporters, die soms met opoffering van vakanties en vrije tijd ervoor hebben gezorgd, dat de verhuizing prima op tijd een feit kon worden. De bouv,ploeg onder leiding van de commissaris van materiaal, de heer Th. Vredebregt, verdient ook op deze plaats een woord van hulde. Zesenzeventig jaar heeft men de voetbalsport beoe fend op het terrein aan de Damlaan, maar bij zulk een begin onder nieuwe omstandigheden, kan het niet anders of het nieuwe terrein zal een even krachtige magneet voor de sportbeoefenaars en de kijkers wor den als het oude veld geweest is. Men zal er met meer gemak dan ooit te voren sportieve actie en ontspan ning kunnen bieden aan de 750 leden van Hermes- D.V.S., gemakkelijker dan op het oude terrein, dat nooit op zulk een groei berekend is geweest. Toen dan de vele honderden junioren op aanwij zingen van de heer J. van de Griend onder de kleurige hagen van vlaggen door over de Sportparkbrug stapten op weg naar het nieuwe terrein, werd het al len duidelijk, dat er voor de ontsluiting van dat terrein meer nodig was geweest dan alleen de samenwerking tussen gemeentebestuur en bouwploeg, want zelden waren twee gebeurtenissen in onzestad beteropelkaar afgestemd dan deze: de feestelijke opening van het terrein en de voltooiing van de brug over de Polder vaart. Alle diensten van de plaatselijke overheid zijn eraan te pas gekomen om alles op tijd gereed te hebben. Er staan betonnen bakken met bloemen op de Sportparkbrug. De elektrische verlichting slingert zich 's avonds als een stralend snoer tussen sportvelden en Poldervaart door en de brug zelf staat daar als een getuigenis van de groei van onze stad, die het nodig maakt telkens nieuwe terreinen te ontsluiten. Waarheen leidt die brug Voorlopig nog slechts naar de velden van het Sportpark Harga, maar de stratenmakers zijn ijverig doende om de brug haar aansluiting op het provinciale wegennet te geven. Nog maar een korte tijd en de auto's suizen over de brug op hun tocht naar Kethel, Vlaardingen, Delft en Den Haag, want dat is de taak van de Sportpark brug: een betere verbinding tot stand te brengen met de steden in het Westen en Noorden, vooruitlopende op de brede Rijksweg 20, die nu steeds verder uit de kluiten wast, maar toch nog wel enige tijd nodig zal hebben om te worden wat hij worden moet. De weg over de Sportparkbrug zal daarop aansluiten met een oprit en een afrit, maar daarnaast toch bij zijn eigen taak volharden: verbinding te wezen tussen Schiedam en de nog te stichten woonwijken rondom de oude dorpskern van Kethel. Reeds heeft zich langs de Schie- damseweg een prachtig villadorp ontwikkeld, waar de zon zich weerspiegelt in de brede ramen en het licht stoeit in de felle kleuren van de borderplanten, maar dit is nog maar het begin. Met onhoudbare kracht breidt onze stad zich noordwaarts uit en de komende jaren zullen ons het ontstaan te zien geven van een modeldorp, een nieuwe wijk Kethel tussen de huidige bebouwing en de oude dorpskern. Met hoeveel enthousiasme kon de heer J. M. Hor- vath, Schiedams stedebouwkundige, die helaas plot seling en veel te vroeg uit zijn werk is weggerukt, over zijn plannen ten aanzien van Kethel spreken! Er komt Loco-burgemeester Sabel moest „kleine" weerstanden overwinnen, aleer hij de brug kon openen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 18