EEN NIEUW HUIS 'P 188 Het jaar 1960 heeft Schiedam midden in een ver jongingskuur geplaatst. In de afgelopen jaren be stonden de veranderingen in het stadsbeeld voor namelijk uit uitbreidingen op het gebied binnen de gemeentegrenzen, waar hiervoor nog plaats was. Nieuwland begint intussen langzamerhand dicht te groeien. De stadsuitleg nadert de Schie en heeft dan, althans ten zuiden van de spoorlijn, zijn uiterste grenzen gevonden. Verdere uitbreidingen zullen dan voornamelijk moeten gevonden worden in de noord- hoek van de stad en het is ook daarom van het hoog ste belang dat de Poldervaartbrug dit jaar gereed kwam. Deze nieuwe brug wordt trouwens ook van betekenis, omdat hij het westelijke deel van Nieuw land hecht gaat verbinden met Rijksweg 20, die nu tussen Hoek van Holland en Rotterdam in aanleg is. En deze weg krijgt weer een hecht contact met de Benelux-brug, waarvan we hopen, dat tot een ver snelde bouw kan worden besloten. Op bruggengebied is er meer gepresteerd in het jaar dat nu ten einde loopt. De Nieuwe Spoelingbrug kwam gereed als onmisbaar element in het verkeer tussen het groeiende Nieuwland en de oude binnen stad. In de onmiddellijke omgeving daarvan wordt hard gewerkt aan de nodige doorbraken en sanerin gen, die de wassende stroom van stedelijk verkeer in het oude centrum de nodige ontplooiingsmogelijk heden zullen gaan bieden. In het kader van dezelfde ontwikkeling liggen alle voorbereidingen voor de aanleg van toegangswegen naar en de bouw van de nieuwe Proveniersbrug. Het is een goede gedachte geweest van het College van B. en W. om in november de plannen voor het nieuwe raadhuis en de daarbij aansluitende stede- bouwkundige veranderingen in het licht van de publi- citeit te stellen. Want pas daaruit wordt de toekom stige betekenis duidelijk van allerlei sanerings maatregelen, die reeds nu worden getroffen en voor bereid of zo juist zijn tot stand gekomen. De ver huizing van Bakkerij Vlug naar een nieuw en groots bedrijf aan de Broersvest wordt dan de logische consequentie van het streven naar een nieuw stedelijk centrum, waarvan het raadhuis ook letterlijk het hoogtepunt zal gaan uitmaken. De Broersvest wordt een slagader in het stedelijke verkeer omdat zij straks via de nieuwe Proveniersbrug verbonden zal worden met de brede 's-Gravelandse weg in Nieuw land. Een andere hartader wordt de Singel, die via een dubbele verkeersweg ter weerszijden van de Israëlitische begraafplaats rechtstreeks in contact staat met het vernieuwde tracé van de Lange Kerkstraat. En op het knooppunt van dit alles ter weerszijden van de nieuwe weg komen twee pleinen, waarvan het zuidelijke een groots parkeerterrein

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 24