IN EEN NIEUW HART 189 ■■■■■■■■■■■■■■uaai ■■■■■■■■■■■■■■UI» zal vormen en het noordelijke het eigen domein van het nieuwe stadhuis zal uitmaken. Het raadhuis plein wordt in hoofdzaak afgepaald door de veertien verdiepingen hoge administratievleugel van het stadhuis en de loodrecht daarop geplaatste lage, lange en meer representatieve vleugel en voorts door de ruïne, die door een vijverpartij zal worden omsloten. Zo wil het schetsplan voor het stadhuis met omgeving, dat door het architektenbureau Ir. E. H. Kraaijvanger en H. M. Kraaijvanger na een lange en wisselende weg van voorbereiding in samen werking met de afdeling Stadsontwikkeling is uit gedokterd. Men denkt verder nog aan een bus- en tramstation aan het Singelgedeelte bij de Tweede Tuinsingel en aan enkele zeer hoge bouwblokken aan de Broersvest, namelijk als afgrendeling van het grote parkeerplein en als sluitstuk van de Broersvest onmiddellijk bij de nieuwe Proveniersbrug. Bij het laatste bouwwerk is een nieuw stedelijk plein met winkels en dergelijke gedacht, tussen Broersvest en Kreupelstraat. Dat is het ambitieuze plan, dat zijn lichtpunten, zoals het gebouw van Bakkerij Vlug, al vooruit werpt. De hele Broersvest krijgt een waar diger allure en ook de tweede put aan de westzijde zal in 1961 verdwijnen en plaats maken voor nieuw bouw. Ook de bouw van het nieuwe station zal in het komende jaar kunnen starten evenals de bouw van het katholieke- en het gemeente-lyceum in Nieuwland en de flatcomplexen aan de Maasboulevard. De onmiddellijke omgeving van het komende stad huis zal het toneel worden van allerlei activiteiten. De bouw van de Proveniersbrug en het vrijmaken van de weg ernaar toe, alsmede de aanleg van het stadhuisplein met de nieuwe verbindingsweg tussen Lange Kerkstraat en Singel zullen wel de hoofdschotel uitmaken van de bedrijvigheid op dit punt. Verder staat de aanleg van een serie sportvelden op het programma, terwijl als alles goed loopt het jaar 1961

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 25