iPMtMing, CULTUREEL FONDS Schiedam 198 Nu op even verrassende als overtuigende wijze op de vergadering van de Be stuursraad van 22 november jl. een begin gemaakt is met de vorming van een Cultureel Fonds, lijkt het mij goed om aan de praktische werking van dit Fonds thans reeds enige aandacht te besteden. Allereerst mag ik met grote dankbaarheid gewagen van de sympathieke wijze, waarop ons besluit van 27 september 1960 tot daden heeft geïnspireerd. De nestor van onze Bestuursraad, de heer K. J. Heyboer, bood namens de leden van die Raad een in rood leer gebonden boek aan waarop in gulden letters „Cultureel Fonds Schiedam" was gedrukt. Het is de bedoeling, dat op de vooralsnog blanco bladzijden van dit boek de hopelijk roemrijke geschiedenis van dit Fonds voor ons nageslacht zal worden opgetekend. Bij monde van onze vice-voorzitter, de heer G. W. van Bergen Walraven, werd namens een aantal bedrijven en particulieren een beginkapitaal van f 15.000, toegezegd! Op initiatief voorts van de heer P. Smit, voorzitter van de Sectie Zang, zullen de leden van de Bestuursraad zelf een bedrag bijeenbrengen, dat m.i. als stichtingskapitaal zal kunnen dienen. Zo is op waardige wijze het 12^-jarig bestaan van de Stichting De Schiedamse Gemeenschap een manifestatie geworden van waarachtige gemeenschapszin, welke tot zegen zal kunnen strekken van het culturele leven in onze stad. Gaarne onderstreep ik het door de heer Van Bergen Walraven uitgesproken vertrouwen, dat het reeds toegezegde bedrag van f15.000,door burgerij, bedrijfsleven én overheid spoedig zal kunnen worden opgevoerd tot f 100.000,opdat jaar lijks uit de rente van dit Fonds een behoorlijk bedrag vrijkomt voor het toekennen van een prijs resp. van prijzen voor bijzondere prestaties op cultureel gebied. Hoe zal dit Fonds gaan werken? Het ligt voor de hand, dat het in een stichting zal worden ondergebracht. Deze zal de naam dragen van Stichting Cultureel Fonds Schiedam, gevestigd te Schiedam. Het doel zal zijn het bevorderen van het culturele leven in Schiedam door het toekennen van gelden voor het tot stand komen van bijzondere prestaties op cultureel gebied. De Stichting tracht dit doel te bereiken door het bijeenbrengen van een kapitaal, uit de opbrengst waarvan deze toekenningen kunnen geschie den. De Stichting zal bestuurd moeten worden door een college van regenten. Over aantal en benoeming resp. zittingsduur van deze regenten dienen wij ons nog nader te beraden. Wij streven ernaar de Stichtingsakte op korte termijn te laten passeren. Onze stad zal dan een Fonds rijk zijn, dat hopelijk tot in lengte van dagen zal ge tuigen van initiatief en gemeenschapszin in het Schiedam van 1960! de W.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1960 | | pagina 34