van gelicht verandert mmgen avewuvcgen vandaag. 35 Boven: De Brielse Maas met het eiland Middenplaat en Den Briel op de achtergrond (Aerophoto „Nederland"). Onder: Een zeeverken nerskamp op hetzelfde eiland foto Ing. S. P. Kaagman Onze verbinding met de Brielse Maas wordt beter. Waarschijnlijk reeds in juni zal bij Maassluis een nieuw 'kopveer' in gebruik worden gesteld. Deze nieuwe veerpont (aan de ene kant óp, aan de andere af) zal een veelvoud van het huidige verkeer kunnen over zetten. Een nieuwe steiger aan de Rozenburgse oever is daarvoor in aanleg. Het veer bij Brielle wordt dit seizoen enkele honderden meters naar het westen verlegd. Daar is de Brielse Maas zoveel smaller, dat de vaartijd met de helft wordt verkort. Naast de Brielse aanlegsteiger zal op korte termijn een groot watersporthotel verrijzen. Het Lateraal kanaal voor de binnenscheepvaart zal westelijk van Brielle door de bedding van de Brielse Maas geleid worden. Dwars door Oud en Nieuw Kleiburg wordt dan een nieuw gedeelte van de Brielse Maas gegraven. Kanaal en Maas worden door een dam gescheiden. De huidige zuidoever gaat in de toekomst noordoever worden. Hierdoor ontstaat een langgerekt schiereiland tussen beide stromen, dat in zijn geheel voor de recreatie blijft bestemd. Om de industrie op Rozenburg zoveel mogelijk aan het oog van de (water)toerist te onttrekken en enigszins de indruk van ongerepte natuur te bewaren, zullen op de noordoever een groot aantal boomschermen worden geplant. Uit het jaarverslag 1960 van het recreatiecentrum Kruininger Gors blijkt, dat ondanks het slechte weer de kampeerterreinen en zomerhuisjes toch druk bezet zijn geweest en het weekeind-toerisme is toegenomen. Er zijn plannen uitgewerkt om de accommodatie te verbeteren. De aanleg van een groot toiletcomplex met wasgelegenheden staat op het programma. Tevens is een tweehonderdtal nieuwe huisjes gereed gekomen en is een stuk duinterrein bijgevoegd. De oeververdediging aan het Brielse Meer en het zwem bad geven echter nog zorgen. Problemen die nog om oplossing vragen zijn: het verkeer op het terrein, de bermkampering en de draagbare radio's!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1961 | | pagina 15