DICK BOS kunstschilder in Schiedam door Cees v. d. Geer „Ik ben een intkvis met zeven armen en iedere arm doet iets!" Aldus Dick Bos over zich zelf. Dick Bos, de man, die het omslag voor SG's kerst nummer ontwierp en van wie wij beloofden te ver tellen, hoe hij, hoogweg in zijn atelier langs de Lange Haven, leeft en denkt, wat hij doet en wat hij gemaakt heeft. Dick Bos, de man (meestal) zonder beroep maar wel met roeping kunstschilder èn mèt een atelier. Donkere trappen, nauwelijks verlicht door een flak kerend petroleumlampje voeren omhoog naar dat atelier: een zee van een zolder. Een heerlijke ruimte, die je warm welkom toeroept. „Ik ben alleen al drie dagen bezig geweest om alle rommel eruit te krijgen en toen pas kon ik er wat van gaan maken". En dat „maken" lukte. Als een vorst staat een plattebuiskachel onder een zoldering, die door rieten matten de zon op zijn huid heeft gekregen. Aan de muren delen schilderijen samen met 19e- eeuwse geweren, stukjes Tibetaanse monniken- kledij, gitaar en zwart-wit ,,TWEN"-meisje de ruimte in schoonheid op. Platen, los uit de kooi van de hoezen, spelen krijgertje met bandeloze boeken. Op het aanrecht kan de kat de porselein-kast-voor- zichtigheid demonstreren tussen de lege flessen en de vuile kopjes. De„zachtjes-voor-de-buren"-neurose wordt door Billie Holiday overtuigend stukgezongen en ijsberen lijkt een lange afstandsoefening. En tussen dit alles werkt en leeft Dick Bos. Met een houten Christus aan de muur en een racefiets in zijn schilderijendepot, want verkopen doet hij.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1962 | | pagina 10